Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Volkodavodav]  
Авторgfh (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 04:32



ei anonimna mishka



Тема plyhнови [re: gfh]  
АвторZdrasti kolega (Нерегистриран)
Публикувано11.02.07 06:00







Тема Re: Aide stiga si se samozalygwalaнови [re: Slon]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.02.07 12:21



Дрън-дрън.
Каквото и да чувства растението, то е несравнимо по-примитивно и смътно от богатата гама изживявания познати на един бозайник. Да не говорим, че да ям същества, с които сме устроени по подобен начин; към които при други обстоятелства бих могла да се привържа, както и те към мен, ми изглежда като канибализъм. Плюс това нито ти, нито аз знаем какво изпитват растенията, докато какво изпитват животните ни е добре известно. И именно това знание поне мен ме задължава. Нищо де, ти си отглеждай това оправдание, щом те успокоява.
Между другото, това е последният ми отговор, докато продължаваш да пишеш на маймуница. Трудно ми е да те разчитам, така че оттук нататък просто ще игнорирам постингите ти. Да не говорим, че липсата на уважение не поражда нищо повече от съответна липса на уважение.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Фeйщицa]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано11.02.07 14:55



млякото не е свързано с болка?!?!? аре теб да ти стискат едни корави ръце циците по половин час всеки ден да ти изсмучат силичките за една кофа 6-7 литра мляко... или пък постоянно някъв двукрак урод да идва да ти краде яйцата, поколението!

...
A Very Old Man with Enormous Wings


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Last_Roman]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано11.02.07 14:59



бате, само с едно нещо няма да се съглася с теб:

предназначението на животните е да се храним с тях.

тва звучи малко като някаква странна религия, несвързана с науката или нещо такова, дето поставя човека като върховно създание... ъ.. създадено преди всички останали, а в последствие, за да може да съществува човека са създадени и животни, с които да се храни:)

по същия начин белите червеите могат да кажат, че човеците са създадени, за да се хранят с тях:)

...
A Very Old Man with Enormous Wings


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Фeйщицa]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано11.02.07 15:02



За яйцата - тези, които продават по магазините са неоплодени. Но аз лично нямам проблем да изям и оплодено яйце, и двамата знаем, че разликата с това да убиеш животно, за да го изядеш е огромна.

като един изявен природозащитник - за или против абортите си?

растенията също имат нервна система!? вярно, не толкова развита, като животинската, но също усещат и се променят, според външните фактори => имат нервна система, гот ит?

и в този ред на мисли, аре да ядем само витамини, белтъчини и етцетра на хапчета, така никой няма да е наранен, нали?

и в края на краищата какво ще каже за лъвовете, вълците, бла бла... що не ги учиш да ядат трева и лапад?

...
A Very Old Man with Enormous Wings


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Boлkoдaв]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано11.02.07 15:05



нещо като гейовете - нищо против тях нямам, ама не ща да ми се мяркат изобщо пред очите.

просто се дразня, когато се показват някакви 'умове', дето да се опитват да ме убедят да не си купувам луканка или телешки салам. аз без месо ще умра

...
A Very Old Man with Enormous Wings


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Boлkoдaв]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано11.02.07 15:07



1. Клубовете са свободно интернет пространство и всеки може да влиза където си иска, да пише каквото си иска, да си изказва мнението по какъвто начин си иска, стига това да не е в разрез с клубните правила. Тъй като тук няма клубни правила, както гледам, никой не може да ми забрани да влезна и да напиша, че вегетарианците са болест за човечеството и само развалят хранителната верига(примерно, не че го мисля, тва е пример).
2. Клубът не е за вегетарианци, а за объсждане на самото вегетарианство. В момента правим това

...
A Very Old Man with Enormous Wings


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: пeтльo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.02.07 15:12



Чакай бе, този диалог не го ли водихме? Особено за вълците, лъвовете и т.н.? Забравил ли си вече или не ми четеш отговорите?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: iskam da mi otgovorite na edin prost vyprosнови [re: Boлkoдaв]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано11.02.07 15:12



пич, в много здрава самозаблуда си. не за месото и немесото, ми за нещо много по-важно. за това какво предизвикват твоите действия и реакции в очите на другите, и за това реакциите и действията на другите - как ги възприемаш ти:

не е забранено да бъде посещаван от месоядни. така е.
това го каза, не директно, но точно това няколко мнения по-нагоре. сега си променяш мнението, как тъй?

обаче, аз казвам само какво е добре за мен. на теб не се опитвам да наложа нищо.
като каза 'посетете лекциите на едикойси доктор, иначе ще се чудите що на 40 имате диабет' направо си каза 'спрете да ядете месо'

мисли какво правиш, преди да го правиш. а месо ако щеш яж

...
A Very Old Man with Enormous Wings



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.