Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 27.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: сирененови [re: йopи]  
Автор Trendi ()
Публикувано23.01.07 13:36



За сиренето "дунавия" съм чувал, че нашите производители го тъпчели с мас. Зная, че има нискохолестеролно сирене, но до момента не съм засичал такова по магазините.

По-добре е да се избягва сирене от здравословна гледна тока.

/Преди години беше разпространено становището, че всички млечни продукти са невероятно полезни. Може би поради тази причина сиренето ми беше основна храна. Сега аз гледам да се храня с колкото се може по-малко сирене. Определено зная, че то не е за препоръчване на много възрастни хора, които в повечето случаи имат сърдечно-съдови проблеми./



Тема Re: сирененови [re: Trendi]  
Авторйopи (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 14:42



Защо,с какво точно вреди сиренето?



Тема Re: сирененови [re: jeni4ka]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 15:15



Сиренето Фета, което не е българско, а датско струва ми се, не беше ли на растителна основа. Виждала съм го по магазините преди няколко години. Сега не знам дали се намира.



Тема Re: сирененови [re: йopи]  
Автор Trendi ()
Публикувано23.01.07 15:26



Вдига холестерола, а това води до стесняване на кръвоносните съдове и съответно до склероза, инсулти, инфаркти и т.н.

Всичко това съм чувал от баща ми който е лекар. Аз не съм никакъв специалист по тези въпроси.



Тема Re: сирененови [re: Trendi]  
АвторЛюб (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 16:23



Към йори и Тренди:

Първо, има фалшифицирани и укривани изследвания през 80-те години на миналия век, нещо побудено от алчността на хората зад маргариновата индустрия. (за повече подробности - мога да дам линк

)

Учил съм Биохимия на хранене, макар и (още) да не съм специалист. Цялата работа с това че холестеролът се усвоявал от храната всъщност е малко неясна. Това се случва предимно при определен тип хора (сърдечно болни напр.).
А дали сиренето вдига холестерола при всеки - трудно може да се универсализира това твърдение.




Тема Re: сирененови [re: Люб]  
Автор Trendi ()
Публикувано23.01.07 18:00



Ще ти бъда благодарен ако кажеш нещо повечко по този въпрос. Аз съм пълен лаик относно биохимията на храненето.





Тема Re: сирененови [re: Trendi]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 19:20



Последното което четох е че усвояването на холестерола от храната е мултистепен процес, регулиран от гените на нивото на чревната стена... :)
Също и че с напредването на възрастта и с повишението на секрецията на женския полов хормон (естроген), усвояването на холестерол от храната се повишава. Последното е от

.



Тема Re: сирененови [re: jeni4ka]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано23.01.07 21:03



Жени, от една фирма - производители на сирене ми обясниха, че rennet освен "сирище" означавало и "мая за сирене". Друг е въпросът какво значение влагат в "мая за сирене". Току се оказало чушка, а не пиперка. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: сирененови [re: йopи]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано23.01.07 21:06



Има едно румънско тофу с ким, което лично аз много харесвам, може би защото обичам ким. Потърси го, има го в Била. Въпрос на вкус е, разбира се, но може пък и да ти хареса. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: сирененови [re: И.]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 21:06



характерно и определящо за фета е че е пастообразно, мазно и солено. оригиналът е гръцки. на гръцки бихме могли да потърсим каква е едновремешната рецепта - аз уважавам изпитаното и традициите - в тях е истината.
мисля, че фета се прави с подсирване на каймак, вероятно и с допълнителна мазнина - мас или зехтин.

и още нещо - сиренето не се прави от мазнини - от мляко е. не виждам защо трябва да има растителни мазнини - това е лошо. растителните мазнини задължително са химически преработени, за да не се окисляват.
и друго нещо - същото е и със сметаните - те нямат нищо общо с млякото, обикновено са емулгатори, ароматизирани и овкусени с синтетични и изкуствени добавки. някой спомена маргарините - те са продуктът на маргаринената мафия - химическите концерни, произвеждащи ефтини (за тях) фалшиви храни. примерно сметанките са 90% продукт на BASF

, има и на DOW, предполагам.... тези пправят пестициди и вегетариански храни :). може да има и китайски.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.