Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема сирене  
Авторйopи (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 21:39



Моля по-запознатите за помощ:Произвежда ли се у нас сирене/кашкавал не от сурово краве мляко, а на базата на растителен протеин? Запозната съм само с Тофу-то, има ли и други видове, не задължително соеви? Както са например "сметанките" за кафе...
Още нещо: вярно ли е, че сиренето Дунавия е такъв вид-на растителна основа?
Предварително благодаря,информацията е важна за мен.



Тема Re: сирененови [re: йopи]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 21:58



рецептата за дунавия е интересна :)
особено оригиналната - от преди 20-30-40 години. май от около 30 се казва дунавия.
в оригинал е със свинска мас, а сега е с преработени растителни мазнини - маргарин - и с разни вредни магии, според мен (емулгатори, за да слагат повече вода).



Тема Re: сирененови [re: paди]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 22:29



ради, трябва да отбележа че имаш право. има нещо ненормално в това сирене, много възможно е да е това за което казваш. ако е така - жалко.



Тема Re: сирененови [re: paди]  
Авторйopи (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 22:55



добре,а не би ли следвало изходната суровина да е отбелязан на етикета на пакетиранитото сирене? например наскоро чух, че Жоси имат сирене от раст. мазнини, но никъде не е указано-как да сме сигурни?



Тема Re: сирененови [re: йopи]  
Автор Джинджифил (in D minor)
Публикувано22.01.07 23:43



Еин уважаващ себе си вегетарианец трябва да стои далече от Дунавия , защото със 100%-сигурност съдържа желатин. Няма да се изненадам, ако му слагат и свинска мас.



Тема Re: сирененови [re: йopи]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано23.01.07 00:29



Аз мисля , че има разлика между изцяло растително нещо и такова с растетелни мазнини.
Пример 1- сметана от растетелна мазнина , ама пише че има млечни протеини в нея

Пример 2 - продават растителен кашкавал обаче май има сирище( или както се превеждаше rennet) в него.
Ти изцяло растително сирене ли искаш?

Редактирано от jeni4ka на 23.01.07 00:30.



Тема Re: сирененови [re: jeni4ka]  
Авторйopи (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 09:45



Да, но да не е Тофу-мразя го. Мой познат наскоро с пяна на уста твърдеше, че Дунавия в момента се произвежда на база сух растителен протеин, но ми се стори не много вярно.Впрочем, в сметанките на Мегле няма млечен протеин-поне не пише,де...





Тема Re: сирененови [re: йopи]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано23.01.07 11:14



Аз като гледах една сметана на Мегле , но беше такава за разбиване, имаше нещо дето не и беше растително. Не помня точно какво беше.
Аз мисля , че няма сирене в БГ различно от тофу-то , което да е изцяло растително.
Пробвай различни видове тофу - в саламура, с подправки и т.н. Друго няма да намериш...



Тема Re: сирененови [re: йopи]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 11:29



A кравите в България дали ги тъпчат с хормони и антибиотици, какво мислите?



Тема Re: сирененови [re: йopи]  
АвторTOШE (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 12:08



Във всеки по-голям супермаркет - Била, Фантастико, Европа и др. има растителен кашкавал. Вече са почнали да правят и някои кашкавали смесено - млечно-растителен без да са го упоменали никъде. Така цената им много пада и после си го продават като обикновен кашкавал.
Та тоя растителния според мен е голям боклук. Първия който се появи в Била преди повече от година не беше съвсем лош, но после каквото съм опитвал беше много зле с вкус на маргарин основно. Сирене с вкус на сирене, без мляко няма как да стане. Със сигурност в дунавията има доста мляко. Може би се прави от обезмаслено мляко, от което са получили масло и след това прибвят разни животински или растителни мазнини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.