Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Сребърна вода  
Автор Vampirella (EX)
Публикувано22.01.07 12:39



Здравейте, не съм писала отдавна, но съм си тук и си чета.
Сега обаче имам какво да кажа и да питам.
В това ненормално топло време всички мои близки се изпотръшкаха болни.
В желанието си да помогна да се оттърсят от сляпото си доверие към личните им лекари, които изписват антибиотици като бонбонки и те си ги пият безропотно, се присетих за среброто и по-конкретно за сребърната вода.
Аз съм я позлвала за синузит и гърлени инфекции преди време.
Има ли сред вас някой с повече опит и информация по темата? Нека сподели приложения, а аз ще се разровя и в нета да видя какво е положението.

Поздрав!

Всичко е неизбежно. Иначе нямаше да се случва...



Тема Re: Сребърна воданови [re: Vampirella]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано22.01.07 15:47



А какво е "сребърна вода"?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от Фeйщицa на 22.01.07 15:48.



Тема Re: Сребърна воданови [re: Vampirella]  
Автор ***AГAPTA*** (оммммммммм.....)
Публикувано22.01.07 18:45



Аз също съм я използвала.На прав път си...





.............................

Тема Re: Сребърна воданови [re: Фeйщицa]  
Авторнeизвecтнoтo (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 21:41



Това е вода, престояла 17 часа в специален сребърен съд. формата му е като на разполовена сфера и се държи обърнат с отвора към небето. Преди хиляди години хората са открили способността му да променя водата.
Има различни обяснения за този феномен, но според мен те умишлено опростяват отговорите и пренебрегват основното - тези съдове концентрират в вътрешността си лъчите идващи към нас от далече, много по-далече от слънцето и луната.
В някои музеи има запазени останки от онези времена, когато това се е използвало и признавало! За съжаление, не и в България - не казвам че е умишлено но..


Сребърната вода е целебна!



Тема Re: Сребърна воданови [re: Vampirella]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 21:51



извинявам се, извън темата - може да не отговаряте, особено ако ви възмущава написаното:
е как така в това топло време се тръшкате болни? а когато има киша, студ, влага и смог от печките, пак има болни...
аз пък бях на плаж и карах колело, вчера карах колело, в петък бях на морето...
може би трупам разболяване и ще взема да умре изведнъж в сряда!
а сребърната вода убива бактериите, защото се насища с метални йони, които не са най-животополезното нещо в природата :)



Тема Re: Сребърна воданови [re: нeизвecтнoтo]  
Авторp (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 21:54



хехе, това от космоса ми е адаш - нарича се радиация и от него с малко късмет поникват още по две уши :)



Тема Re: Сребърна воданови [re: нeизвecтнoтo]  
Автор Джинджифил (in D minor)
Публикувано22.01.07 23:48



Този 'феномен' има и доста по-прозаично обяснение - сребърните йони имат бактерицидно действие, а лъчите от безкрая са плод на богато въображение, склонно към мистицизъм





Тема Re: Сребърна воданови [re: Vampirella]  
Автор Джинджифил (in D minor)
Публикувано22.01.07 23:52



Хубаво си решила да ползваш сребърна вода, обчае доколкото знам грипът, който вилнее сега, е вирусен и нито сребърните йони, нито неземните лъчи имат свойството да трепят вирусчета. По-добре погладувай, докато отмине епидемията - това със сигурност би помогнало повече.



Тема Re: Сребърна воданови [re: нeизвecтнoтo]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано23.01.07 01:57



айдее, обърнахте го на мистика.
ама както вече са казали хората, има си рационално и съвсем ясно и разумно обяснение това, разните лъчи от космоса можеше да ги пропуснеш.
ние като сме вегетарианци, да не сме паднали от луната?





Тема Re: Сребърна воданови [re: Джинджифил]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано23.01.07 21:21



Прозаик.



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Сребърна воданови [re: Джинджифил]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано23.01.07 21:27



Аха, аха, аз се поболях, пет дена бях на плодове, мед и чай (нали си признах, че тук ме развалихте) и от днес съм на антибиотик с бронхит. Не казвам, че съм се сдобила с бронхита заради чайовете и т.н., може да е въпреки тях, само казвам, че ако още малко бях изчакала да се излекувам по лидио-ковачевски, можех да се обзаведа и с пневмония.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Сребърна воданови [re: Фeйщицa]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано23.01.07 23:30



А бронхит не се лекува с антибиотик...

------------------
"The important thing is to never stop questioning."
Einstein


Тема Re: Сребърна воданови [re: Andrea$]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано23.01.07 23:56



Ми ся ша видим лекува ли се или не. Според това, което gp-то ми - пулмолог смята, се лекува. Ти как би го лекувала?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема за бронхитанови [re: Фeйщицa]  
АвторAndrea$ (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 12:30



Аз го лекувам с много почивка, много течности, много вит.C (цитруси, отвара от счукани шипки), билки с откашлячно действие (живовлек, подбел, борови връхчета, мащерка), лук, мед и сигурно пропускам още нещо :)

Съвсем сериозно, по света вече не се прилага масово антибиотично лечение за острия бронхит. Първо, защото няма еднозначни изследвания за ползата от такова лечение. Второ, защото има световна тенденция за намаляване ненужното прилагане на антибиотици поради нарастващата опасност от резистентност на бактериите към тях (разбира се до БГ трудно стигат такива неща, затова тук трудно действат вече антибиотиците - редуват ги по няколко един след друг...). Предимно се ползват препарати за контрол на кашлицата и бронходилатори. Целта на лечението е да се облекчат симптомите докато болестта отмине сама. Според различни източници чак след 2 до 4 седмици неспираща кашлица може да се мисли за смяна на лечението. Антибиотици се прилагат в много редки случаи. И ако се предпише антибиотик, трябва да е след съответни посявки на бактериала култура, за да се определи точния антибиотик. Та така.

Потърси за "acute bronchitis" в гугъл за повече инфо.
Иначе за първо четене по въпроса хвърли по едно око тук:



Обърни внимание на частта за антибиотиците във втория документ - много добро обобщение на изследванията по въпроса до сега.

Бързо оздравяване! :)



Тема Re: за бронхитанови [re: Andrea$]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано24.01.07 14:02



Благодаря ти за информацията. :)
Аз пет дена точно това правех, лежах си, пиех огромно количество чайове, ядях плодове, мед, взимах по 2 ампули вит. С на ден и въпреки това температурата ми не спадна под 37.7. Не можех да си позволя да чакам повече, първо заради работата си, а и както научих вчера от двама лекари във Военна, ако не се вземат сериозни мерки, бронхитът лесно може да се развие в пневмония. Днес вече съм с 37.0. Действително, не се знае после пък антибиотикът накъде ще избие, но мисля, че действително нямах избор.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: за бронхитанови [re: Фeйщицa]  
Автор Джинджифил (in D minor)
Публикувано24.01.07 22:12



Ихаааааа Фейщице, не те ли е срам!!! Антибиотици!!! Знаеш ли колко милиони микроби ще усмъртиш с тия твои любими хапчета! Give them some slack





Тема Re: за бронхитанови [re: Джинджифил]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано24.01.07 22:32



(с кръвожаден проблясък с очите) ...и знаеш ли какво ще ти кажа, Джинджи? Не ми пука за микробите!



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: за бронхитанови [re: Фeйщицa]  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.07 23:55



можеш да заведеш някого до извора,но не можеш да го накараш да пие от него,ако го насилиш може да го удавиш



Тема Re: за бронхитанови [re: Фeйщицa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.02.07 12:41



Казва се "Аркол". Това й е търговската марка. Но чак пък да я изкарвате панацея - малко е наивно.



Facta, non verba!


Тема Re: за бронхитанови [re: Last_Roman]  
АвторФeйщицa (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 13:49



Кое се казва "Аркол"? Нещо изпуснах нишката.



Тема Re: за бронхитанови [re: Last_Roman]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано13.02.07 17:31



Ако трябва да сме точни, това е само една от търговските марки сребърна вода в България. Други например са Армакс и Вербена, има и още :).

------------------
"The important thing is to never stop questioning."
Einstein



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.