Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Доволна от животанови  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано16.01.07 19:50



...или колко й трябва на една вигитарянка-идиот ;)

Сутринта, като си нямах работа, се поразрових в клуба и така попаднах на сапунените диалози (разбирайте диалози не за льобоф и изневяра, а "сапунени" в най-пряк смисъл.). Почетох малко за зехтинени сапуни в причудливи арабски магазинчета и хукнах на пазар. Купих от едно магазинче близо до Женския пазар ботуши от изкуствена кожа (на вниманието на Някой, който много се вълнува от темата) (отварям втора скоба - Жени, в Дика нямаха моя номер, но благодаря много за подсказката

. Между другото предлагам ако Люб стане модератор да сложи една закачена "потребителска" тема, в която да си обменяме опит къде какво има по магазините, което може да бъде от интерес за един вегерарианец.) След това се гмурнах в Женския пазар и доплавах до магазинче с гръмкото име Бейрут. :) Там не само че открих зехтинения сапун, ами си намерих и смес за фалафели, че даже и формичка, пак за фалафели. И като си представих предстоящото фалафелно угощение ми стана едно драго и човеколюбиво. :))) Един от тези мигове, когато ти става хубаво, че си жив само от едни ей такива глупостинки. :) Като предчувстието за фалафели или усещането за принадлежност към една идея, една група хора, които ти очертават пътя към арабските магазинчета, с които споделяш разни неща; с които много те свързва и много те дели; с които спориш или пък ги боцкаш с отровното си езиче . :) Та целия тоз словолей беше, за да кажа, че ми е драго, че намерих този клуб и че съм част от нещо, което, при цялата условност на понятието, намирам за добро. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Доволна от животанови [re: Фeйщицa]  
Автор lex ()
Публикувано17.01.07 14:52







Тема Re: Доволна от животанови [re: Фeйщицa]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано18.01.07 01:55



дай подсказка моля в коя част на женския пазар е това магазинче където има смес и форма за фалафели. хич нямам път натам, но като имам ще видя какво има.
аз фалафелите късно ги открих като вегетарианска храна, но затова пък сега много се изкушавам от тях.
лошото им е че са пържени, а по принцип пърженото не е добро за стомаха.

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 18.01.07 01:55.



Тема Re: Доволна от животанови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано19.01.07 00:39



....и се дебелее от него, ама е вкусноооооо! :)
Аз влязох откъм "Мария Луиза", вървях покрай сградите отляво. Може би е към средата на пазара. Май споменах, че магазинчето се казва "Бейрут".

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Доволна от животанови [re: Фeйщицa]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано19.01.07 04:06



Който страда от клаустрофобия или е привърженик на американската ценностна система /която се синтезира много добре в нашия израз всяка жаба да си знае гьола/, няма как да пазарува оттам-винаги е тъпкано с хора в региона и е непрестижно-не е като Метро и Била или подобните им. Лично аз, когато бях в България много ги обичах тези места. Продаваха и доста други неща-сухо сирене, навито на кълбо, което се кисне във вода преди да се яде, за да стане по-сочно, разни техни подправки и какво ли още не.



Тема Re: Доволна от животанови [re: kaви]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано19.01.07 08:56



:)))) Много екзотично звучи това за сиренето. На какво наподобява като вкус?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Доволна от животанови [re: Фeйщицa]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано19.01.07 10:56



обяснението ти е супер неясно, но ще го потърся към средата на пазара.



Тема Re: Доволна от животанови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано19.01.07 12:19



Ха ха, представи си хауса на Женския и каква яснота те обзема като искаш да опишеш местоположението на нещо в него. :)) Все пак ако влезеш в Женския пазар идвайки откъм Мария Луиза и вървиш отляво няма да се загубиш. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Доволна от животанови [re: нoчнoй_дoзop]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 12:23



Арабското магазинче Бейрут се намира по-близо до Екзарх Йосиф, отколкото до Сливница - вляво, ако се тръгне от Сливница към Е.Йосиф. Има всякакви арабски деликатеси - подправки, кускус, полуфабрикати, арабски хляб. Срещу него се намира павилион 29, в който е може би най-богатия избор на ядки, семена, сушени плодове - сурови или печени. Аз напр. само там съм намирала суров шанфъстък.



Тема Re: Доволна от живота [re: И.]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано20.01.07 13:22



Благодаря, това обяснение е повече от ясно.


Само да ти кажа, че е шаМфъстък, идва от Шам - другото име на сирийската столица Дамаск. Надявам се няма да го приемеш като зяаждане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.