Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема !  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано18.01.07 11:29





We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
Автор Джинджифил (in D minor)
Публикувано18.01.07 13:44



Да, точно това ни чака. Точката на необратимост отдавна е премината. Може само да се надяваме в България да има по-малко катаклизми.



Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано18.01.07 17:12



Пак ли е някакво клане?
Оттук вече видео не отварям, ако няма обяснение какво е.



Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано18.01.07 17:27



Намерил кой пък да повдига проблема! Че той този на филмчето и неговия приятел Буш изгарят около 30% от световната енергия-и те ли са загрижените за екологията? А са само около 6% от световното населениеДори и протокола от Киото не щат да подпишат. А и още куп други международни плахи опити нещо да се направи по тези проблеми.



Тема Re: !нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор Джинджифил (in D minor)
Публикувано19.01.07 17:45



Пак ли е някакво клане?
Оттук вече видео не отварям, ако няма обяснение какво е.


Този път на филмчето не мъчат животни, а живи физици

, което според мен не е чак толкова нехуманно



Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
Автор Цap Изpoд (Велики)
Публикувано19.01.07 18:11



Няма ли как да се спре този извратен метроном?!





Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 06:23



Мерси.
Музикалното парче от клипа обаче е много яко.



Ето отличен коментар:
Няма защо да се шашкаме, далечен проблем е... А и България няма да е толкoва засегната. В статията пише за темата от много различни гледни точки.




Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано20.01.07 21:40



това с глобалното затопляне са го измислили политиците. обещават глобално затопляне, хората с радост отиват да гласуват, после идва зимата и .... отново глобален студ и големи сметки за ток!
ще им повярвате ли пак? замислете се!



Тема Re: !нови [re: klapaucius]  
АвторJo (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 21:43



А за Киото протокола чувал ли си



Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 22:00



Лично аз мисля, че опасността е реална. И че когато климатът на цялата планета се променя толкова бързо (и може би необратимо?), всички ще сме потърпевши. Затова дебатите относно колко точно ще сме засегнати или дали случайно няма да се измъкнем, са ми безкрайно неприятни (във връзка със статията от Люб). Това само пречи за взимане на по-строги мерки. Все пак ако се замислим, колко от нас са на енергоспестяващи уреди или се отказват от ползване на кола, самолет и т.н., заради глобалното затопляне? Ами как да го правят, когато все още се спори има ли такова чудо или не.



Тема през 80тенови [re: Фeйщицa]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано20.01.07 22:15



бах още ученик в малките класове, но четях списание "паралели" с удоволствие. там като нямаха с какво да запълнят, пускаха статии за извънземните или за глобалното затопляне. пишеха там как през 2000та година (тогава 2000та година беше нешо като мания) нивото на океаните щяло да бъде 7 метра надигнато, а в българия щял да цари субтропичен климат. е, 2000та година мина отдавна. морското равнище не е мръднало нито с метър (във варна поне си стои същото), а по улиците портокали все още не растат.
не че ако глобалното затопляне се беше оказало истина щеше да ми пука. от глобалното затопляне се плашат само идиотите, които си мислят че като измре дълбоководния син дбрудбруняк, щял да измре и плоския дбрудбрунояд, който се хранел със него, а като изчезнел той, щели да измрат червените панамски раци, щото те можели да си снасят яйцата само в лайна от плосък дбрудбрунояд, а като измрели те, щели да се навъдят медузите рогоноски, щото той ги ядял, и не знам си ко, и не знам си ко, и накрая щял да дойде края на света.
между другото, най-умното нещо което съм чел, писано по въпрса с глобалното затопляне е романът "състояние на страх". автора е майкъл крайтън - същия който е написал "джурасик парк", "щамът андромеда", "сфера", и доста други. радвам се, че най-накрая някой заяви на висок глас пред обществеността, че природозащитниците са идиоти.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: през 80тенови [re: zaphod]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано22.01.07 15:22



Да, да, драги ми Зейфод, това тук е една напълно нормална зима, из Европа вилнеят едни напълно нормални урагани, а в Калифорния портокалите напълно нормално измръзват. И, разбира се, английският министър и световната общественост от климатолози са идиоти. Снимките на планините с изтънелите ледници най-вероятно са монтаж, с който журналисти - идиоти опитват да стряскат читателите си - идиоти.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: през 80тенови [re: Фeйщицa]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано23.01.07 01:59



аз мисля че те предупредих за тоя да не му се връзваш, а и не само ти.



Тема Re: през 80тенови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано23.01.07 21:19



Що бе? Кара ме да мисля, а е трудно да ме накара човек. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: през 80тенови [re: Фeйщицa]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано23.01.07 22:13



а, да, драги ми Зейфод, това тук е една напълно нормална зима, из Европа вилнеят едни напълно нормални урагани, а в Калифорния портокалите напълно нормално измръзват.
ти да не искаш всяка зима да е точно копие на предната? липсата на ненормалности е най-ненормалното нещо. но какво ще кажеш за предсказанията от 80те? защо морето още не се е вдигнало нито педя, така както предсказваха преди 20 години учЕните?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: през 80тенови [re: zaphod]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано24.01.07 00:09



Нямам инфо и не споря за нивото на световния океан, нито знам за кога са се отнасяли прогнозите на учените. Но глобалното затопляне е статистически факт. Нищо не каза за планините със стопените ледници от снимките?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: !нови [re: kaви]  
Автор lex ()
Публикувано24.01.07 04:34



По-добре да му се ръкопляска на Блеър специално за този проблем, че го е осъзнал. Не го критикувай така, защото точно неговия кабинет прие доста голямо намаляване на производството на вредни емисии и голямо увеличение на производството на еко-енергия. И те пак не са достатъчни, но това осъзнаване е голяма победа.
САЩ е друг въпрос. Тя не иска и да чуе за глобално замърсяване. Надявам се поне следващия президент да е Ал Гор, че да направи нещо свестно.



Тема Re: !нови [re: klapaucius]  
Автор lex ()
Публикувано24.01.07 04:37



хехе

ти това с глобалното затопляне го чуваш чак когато политиците ли заговорят за него?



Тема Re: през 80тенови [re: Фeйщицa]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 08:32



ами всички ледници слизат надолу и се топят. като са се стопили, защо морето не си е сменило нивото? освен това, не съм уверен че глобалното затопляне е статистически факт. но както казах и да е, мен не ме безпокои. всъщност един единствен по-едър вулкан изхвърля повече СО2 във въздуха, отколкото цялото човечество. така че кудкудяканията на еколозите са все едно призиви да не се пикае в морето....



Тема Re: през 80тенови [re: Фeйщицa]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано24.01.07 14:20



без коментар



Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано24.01.07 15:14



Pusni si bbc world . Cial den predavat za sreshta na 2500 4oveka otnosno temata...



Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
Авторmia (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 19:24



http://environment.guardian.co.uk/climatechange/story/0,,1995472,00.html



Тема Re: през 80тенови [re: zaphod]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 19:26



Всъщност нивото на океаните се е покачило. И вземи да прочетеш нещо друго освен Паралели.



Тема Re: през 80тенови [re: миa]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано24.01.07 19:33



Всъщност нивото на океаните се е покачило. И вземи да прочетеш нещо друго освен Паралели.
м да, и края на света е дошъл 2000та година, само че не сме забелязали.



Тема Re: през 80тенови [re: Фeйщицa]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано25.01.07 08:17



не видях на клипа снимки с изтънени в резултат на глобалното затопляне ледове. има снимки на едно и също нещо през лятото и през зимата, както и снимки на топящи се ледове през пролетта/лятото. нещо съвсем нормално - такива снимки и преди 1000 години е можело да се направят.



Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано25.01.07 09:12



А ти как разбра, че снимките са правени през лятото и през зимата? Смяташ, че филмчето откровено лъже и манипулра общественото мнение и че Тони Блейър, либерал по убеждение, е тръгнал срещу интересите си в бизнеса, защото е почнал да се изживява като Орлеанската дева?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: !нови [re: Фeйщицa]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано25.01.07 20:01



и че Тони Блейър, либерал по убеждение, е тръгнал срещу интересите си в бизнеса, защото е почнал да се изживява като Орлеанската дева подвел се е по акъла на разни учЕни.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: !нови [re: mia]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано25.01.07 20:06



A study by the world's leading experts says global warming will happen faster and be more devastating than previously thought

аз понеже си хапвам месце и имам добра памет, помня колко беше това " previously thought".




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: през 80тенови [re: Фeйщицa]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано25.01.07 22:10



Сигурен съм, че през миналите 6 милиона години от историята на планетата земя температурата в различните географски области винаги са били в границите на +-5 градуса в различните сезони и никога не е имало температурни "изненади"! НИКОГА



Тема Re: през 80тенови [re: Фeйщицa]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано25.01.07 22:12



според мен нивото на световните океани би трябвало да се покачва с километри всеки ден! представи си само колко много дъжд пада в морето! ами реките, които се вливат?!?



Тема Re: през 80тенови [re: миa]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано25.01.07 22:13



нивото на океаните постоянно се покачва. всеки ден по два пъти



Тема Re: през 80тенови [re: zaphod]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 17:17



не чете ли статията - с 2 мм. ако си намерил други изследвания, дай да видим.



Тема Re: !нови [re: klapaucius]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано29.01.07 07:09



Хаха


А забеляза ли мечката как се бръснеше Много смешно беше
Не мисля че е празно обещание на политиците, животните усещат такива неща (мечките, не политиците :)) )




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.