Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема за храненетонови  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 06:59



Според мен приема на синтезирани мазнини е вреден ...започвам със зехтина.
Няколко месеца ядох без зехтин и всичко беше ОК - стоях си кротко на 85 кг и се радвах на силното подобие на Аполон в огледалото :) Добре ама какво ме накара да слагам зехтин в яденето не зная, но забелязах,че веднага, за около месец и половина качих 6-8 кг , като не съм променял схемата на хранене и количеството на храната.Това на пръв поглед е доста странно ,но е факт и при няколко мои приятели повторили опита ми ,невярвайки на заключението ми. Спрях ползването на зехтин и след 3 седмици свалих трайно 4 кг. Сега ще погладувам и мисля и зехтина да пръждосам от шкафа над печката,която ползвами без това рядко





Тема Re: за храненетонови [re: титaн]  
Автор Джинджифил (плод&зеленчук)
Публикувано08.01.07 16:21



Титан, мазнините са изключително концентриран източник на енергия (всъщност това е ролята им в организма). Поради специфичната си структура, окислението им (нарича се бета-окисление) е свързано с отделянето на огромно количество АТФ. Ако една наситена мастна киселина има n-въглеродни атома, то молекулите АТФ в следствие на окислението й се изчисляват по формулата {(n/2 - 1)x4 - 1} + n/2x10 = мола АТФ, можеш да си направиш извода за какво количество енергия става въпрос. Примерно палмитиновата киселина (тя е с 16 въглеродни атома), ще отдели 107 молекули АТФ, докато една молекула глюкоза, преминала през гликолиза и цикъл на Кребс, ще ти даде 38 молекули АТФ. Мазнините са калорийна бомба, така да се каже:)

Редактирано от Джинджифил на 08.01.07 17:36.



Тема Re: за храненето [re: Джинджифил]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 14:29



Tova nai-verojatno vazi za estestvenitemaznini,koito sa v sistema i organizmamoze da gi usvoi



Тема Re: за храненетонови [re: titan]  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 09:53



Иначе хората щяха да се наливат със олио или зехтин преди секс и да бъдат в кръста като шевни машини :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.