Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как се справяте?  
Автор Пp.Heдeв (кафеджия)
Публикувано12.01.07 21:29



Здравейте, дано да не мислите, че ви се подигравам, но да ви разкажа.
Така и така, събрах ме се с момиче, което за добро или лошо не яде месо... е, може би с много малко изключения. Но вчера ми дойде малко нанагорнище.
Прибирам се след работа гладен и отварям хладилника. Вътре две тенджери - в едната спанак, в другата лопуш. Незнам как е при вас, но при мен, като погледна тази отровно зелена манджа и ми става лошо, дори от аромата и ми става лошо. Слава богу имаше в хладилника малко краве масло и яйца, та се спасих по мъжки.
Но не това е въпроса. Горе долу вече месец не мога да спя спокойно. Кажи речи всяка вечер се будя към 3 часа сутринта зверски гладен, като често се случва да сънувам друг вид храна, която на вас не ви прави впечатление (да не казвам, че сте против употребата и). Незнам защо, от тази постна храна сигурно не ми стигат калориите... Да не си помислите, че съм някой дебелак - тежа 70 кг, а съм висок 1.78м.
Всъщност при вас има ли го този проблем с постоянния глад? И ако не, как избирате по-калорична храна? Може би, когато ям бял боб яхния или леща съм по-заситен, но става много еднообразно.
Не ме разбирайте грешно, много обичам зеле на фурна (дори мога да кажа, че е любимата ми храна, особено когато има едни по-специални добавки), но за съжаление рядко ми се случва...



Тема Re: Как се справяте?нови [re: Пp.Heдeв]  
Автор LadyEvil ()
Публикувано12.01.07 21:40



Ами ти си хапвай месце, нищо че мадамата не обича. Вегетарианец насила не се става. Аз не ям месо, но и не ми пречи, другите като си хапват, щом им е сладко. Всеки яде, каквото пожелае. А и представи си, че не ти останат силици - ще изтървеш гаджето

Пък и пазарувай и готви сам понякога, какво е това Прибирам се след работа гладен и отварям хладилника. Вътре две тенджери - в едната спанак, в другата лопуш



Тема Re: Как се справяте?нови [re: Пp.Heдeв]  
Автор Люб ()
Публикувано12.01.07 21:50



Здрасти, Heдeв,
има го тоя проблем и при нас. Въпрос на навици.
Но има решение - при мен това са готварските книги или по-точно съквартирант(к)ите които могат да готвят по тях :)
Умелата комбинация от веге-продукти. Напр. канелони вътре със спанак, слънчогледови семки, заляни с кашкавален сос. Ядки, авокадо, кашкавали, яйца, разни веге-продукти от магазина (при все това соята да се избягва, за повече инфо - тук в търсачката).

Между другото яйцата в Евpопа се считат за веге-храна (продукт са от живо животно), което обаче не е така в йога, да речем. Аз на седмица си позволявам до няколко, но тук в Германия ги взимам от био-животновъдство.

Поздрави, надявам се тук ще си помогнем.



Тема Re: Как се справяте?нови [re: Пp.Heдeв]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано12.01.07 22:00



дай го насам това момиче, пък ти си вземи месоядно такова.
аз се чудя къде да намеря вегетарианка, а ти си ударил джакпота



шегувам се. наистина го има този проблем, но не чак толкова зле както го описваш. просто трябва да присъства в храната достатъчно белтъчини, поне аз така винаги се опитвам да балансирам нещата. иначе само със спанак или лопуш - работата е зле. с това изобщо не можеш да се заситиш.
освен когато съм на някаква диета, аз гледам винаги да има яйца, сирене, кисело мляко, кашкавал, гъби, такива неща които съдържат повече белтък и засищат.
и наистина не се става насила вегетарианец. а и не знам дали на нея няма да й пречи ако ти готвиш с месо. защото за един вегетарианец може да е неприятно да му мирише и да се готви с месо вкъщи.
да, на мен не ми пречи ако някой яде месо, ама навън. но не бих го допуснал това в моя дом, има разлика. вкъщи не бих търпял месни миризми, не знам твоята мацка как е.

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 12.01.07 22:02.



Тема Re: Как се справяте?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор chocolate_83 (hot)
Публикувано16.01.07 17:50



Ох, до сега не се бях замисляла честно казно....аз, ако имам мъж той ще умре от глад човека

Един приятел така се шегува с мен -Как не ядеш месо, ами някой ден като имаш мъж как ще му готвиш....?
При положение, че само от миризмата ми става зле....
Сега си представих как се екипирвам с противогаз очила и ръкавици в кухнята




Тема Re: Как се справяте?нови [re: chocolate_83]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано16.01.07 19:03



Може пък да си намериш вегетарианец.
Или ще го караш сам да си готви, какво толкова. Тези простотии дето жената е длъжна да готви вкъщи никога не съм ги разбирал. Аз дори не обичам да ям готвено.



Тема Re: Как се справяте?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор chocolate_83 (hot)
Публикувано16.01.07 19:16



Може, но трудно ще е... в смисал, че ако искаш да си с някой човек е тъпо само заради това, че няма да ти прави пържоли примерно



и аз не го разбирам това... или примерно се прибираш от работа и - "Жена слага салатата и ракията"...хехех нещо от този сорт си го представям




Тема Re: Как се справяте?нови [re: chocolate_83]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано16.01.07 19:34



ааа свърши се тя тая. отсега нататък ракията е с акциз, и няма да се пие толкова


ще се набляга на салатата



Тема Re: Как се справяте?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор chocolate_83 (hot)
Публикувано16.01.07 19:39



Хехехе, ами тогава само салатата






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.