Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: В нищо не съм сигуреннови [re: Фeйщицa]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано11.01.07 12:47



Не са. Нещо подобно на ботуши за езда

Има ги в черно и кафяво. Обаче ги гледах в пловдивския магазин , но трябва и тук да ги има. Отивай докато не са свършили. Към 50лв бяха...



Тема Re: Човече зле синови [re: няkoй]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано11.01.07 12:50



злобата преливаше още от първия ти постинг, нелепо е мен да обвиняваш в злоба.
съвсем неуместно е и да ми даваш оценки и напътствия.
не виждам тук никой стигматизиран с идеи за вегетарианство, най-малко пък аз. моето вегетарианство е откак се помня, свикнал съм с това и за мен е нормален начин на живот. по принцип рядко го обсъждам, но наскоро "открих" клуба и почнах да пиша в него.
и ето че се намери ти - напълно анонимно безполово същество, което реши да ми дава тон в живота.
не мога да ти отговоря друго освен - живей си твоя живот както го разбираш и не се меси на другите.



Тема Re: В нищо не съм сигуреннови [re: jeni4ka]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.01.07 12:52



Оки, ще потърся непременно. Много мерсителна. :))

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Въпроса е разтегливнови [re: няkoй]  
Автор Люб ()
Публикувано11.01.07 12:54



Е, аз не те плюя.

Нали се сещаш че аз също мога да почна да се оплаквам от неразбирането, подигравките и пр. които срещам от много хора спрямо вегетарианския си избор на хранене ?


Ама си мълча.

Редактирано от Люб на 11.01.07 12:56.



Тема Re: Въпроса е разтегливнови [re: Люб]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 13:51



Никога и по никакъв повод не съм се подигравал с избора на храната на някой. Не харесвам заяждането независимо дали е в посока или против вегетарианството. Затова се и обаждам. Ама някой да ми се прави на мъченик понеже видиш ли месоядните му бъркали в мирогледа - това не го понасям. Ако 90% от хората ядат месо а 10% не, значи 10% процента ще си гледат треволяка и няма да се опитват да превъзпитават другите обиждайки ги по какъв ли не начин.. А 90% на свой ред ще уважават избора на 10% и няма правят опити да ги връщат в "правата" вяра. Засега 10% са по-агресивни, но така е било винаги със всяко малцинство.


В подобни спорове съм влизал и в Ева и Ева, там навремето мъжете бяха завирани на кучето в гъза. На много хора им увряха главите и видяха, че само с отрицание и себепревъзнасяне не става. Същото беше и в клуб ЛГБТ. В Религия също имаше патаклама, като им описах как "божиите" служители се кланят на Мамона и се държат с обикновенните хора, като с добитък. В Рилския манастир само дето не ме биха, когато им направих забележка че гасят свещите и ги прибират 2 минути след като си ги запалил. В Бачковския ме наругаха задето им се скарах, че гледат само как да вземат нещата от хората и дори не ги допускат близо до иконата. И още много такива.

Ако искаш ме наречи скандалджия по призвание. Аз просто смятам, че имам право да си кажа мнението и да го защитя. Но с факти. Вяра в господ и хората нямам. Имам вяра в доказателствата.



Тема Re: Въпроса е разтегливнови [re: няkoй]  
Автор Люб ()
Публикувано11.01.07 14:04



В отговор на:

Засега 10% са по-агресивни, но така е било винаги със всяко малцинство.




Гледай сега, Айнщайн е казал "не може да се реши даден проблем като запазим същото ниво на мислене, на което сме били когато сме го създали".
Така че, това с малцинството мога да го приложа и тук - в случая ти си част от това малцинство. Не бих го направил, но прав ли ще съм, ако заклеймя държанието ти и го нарека агресивно ?

Трябва да се движим напред. Повече собcтвени позитивни и творчески изяви, те приковават вниманието на хората в спечено настроение и така те забравят за дяволиите си. С критика става по-енергоемко, бавно и грозно.

Радвам се че поне разговаряме от такъв широк поглед.

Редактирано от Люб на 11.01.07 14:07.



Тема Re: Въпроса е разтегливнови [re: няkoй]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано11.01.07 14:16



В отговор на:

Ако искаш ме наречи скандалджия по призвание. Аз просто смятам, че имам право да си кажа мнението и да го защитя. Но с факти.




къде са ти фактите?
тук ти си този дето "раздава правосъдие" и се опитва да превъзпитава другите, обиждайки ги по какъв ли не начин.
не съм забелязал някой вегетарианец да се е опитал да те "вкара в правата вяра" и да те агитира да не ядеш месо. ми яж си.



Тема Трябва трябванови [re: Люб]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 16:19



Движението напред е задължително. Но не и за сметка на отричането на фактите и реалностите. Хубаво е човек да се чувства по-добър, по-човечен, по-развит. Но ако гради това на базата на снизжодението, презрението и заклеймяване на "назадничавите" то срива е неминуем. Историята е пълна с такива примери.

Честно казано, взе да ми поомръзва да повтарям едно и също. Децата в детската градина са по-отворени за нови идеи. Може би защото възрастните още не са им напълнили главити с глупости, табута и комплекси. Ще си дам почивка от вас и вие от мен. Пък вие творете





Тема Много шум за нищонови [re: нoчнoй_дoзop]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 16:29



Държиш се като разглезено дете, което като не стане на неговата, почва да се тръшка, пищи, хвърля всичко около себе си и обижда наред. Не ти отива на годините, на акъла не знам.

Ако всичко, което пишех не те засягаше, просто нямаше да обръщаш внимание. Все едно да те обвиня в ядене на малки деца и варене на котета на супа. Абсурдно нали?

Не те презирам нито те съжалявам. Безразличен си ми. Бръмчи си на воля, както ти харесва. Но забрави да обвиняваш другите за твоите си проблеми. Като не искаш да гледаш или миришеш месо стой си в къщи. Ако не искаш да те дразнят грозните и нагли "канибали" като мен - стой си в къщи. Стой и си мисли дали ти си крив на света или света ти е крив на теб. И си поеми, като голям човек последствията, от това което правиш и говориш.



Тема Re: Въпроса е разтегливнови [re: няkoй]  
Автор Джинджифил (плод&зеленчук)
Публикувано11.01.07 19:17



При съществуването на толкова много видове сегрегация е малко тъпо да говорим за разделение и по отношение на храната. За малцинство и мнозинство, за потъпкване на права и хленчене по форумите от типа "вижте колко сме подценявани, осмивани и неприемани в компании". Ами избягвайте такива компании. Аз като попадна в такава ситуация не ям, само пия.

Толкова ли е сложно? Ще обидя някого - много важно. Те също ме обиждат, говорейки за клане на прасета, за сочни пържоли и пр. Щом са избрали да бъдат хищници - нека бъдат такива. Жалко за тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.