Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:02 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Предлагам се за модератор.нови [re: нoчнoй_дoзop]  
АвторTOШE (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 00:55



Аз може да допускам всякакви правописни грешки, но преди да постна нещо мога за една секунди да го проверя в Word за грешки. Преди съм го правил понякога, но рядко. Просто не ми пука особено. Доколкото виждам и ти си направил няколко грешки за няколко реда, но както и да е.
Както добре личи от поста ми идеята за модератор в мое лице е тотално в минало време, а и абсолютно никога не съм искал да бъда точно модератор с буквичка до името. В един момент имаше нужда от това някой да върши съвсем малко работа по форума в рамките на не повече от 10 минути на ден.
Превода от латиница на кирлица, не е точно толкова тъп скрипт, който би могъл да се напише на 5 реда , ами малко по-програмирано нещо - най-малкото приема и 4 и Ch за Ч. Същото се отнася и за 6, sh за Ш и т.н. Мисля, че има и още подобрения. Изпробвал съм го с реални писания на латиница и се справя много добре.



Тема Re: Предлагам се за модератор.нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано02.01.07 01:01



Не е чак толкова трудно да се направи скрипт превеждащ български с латински букви на такъв на кирилица, особено с помощта на електронен речник.



Тема Re: Предлагам се за модератор.нови [re: |]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано02.01.07 09:27



да бе, ще слагаш речник, понеже някой тъпак е неграмотен или го мързи и не може и не знае и не иска да пише на кирилица.
гарантирам, че пак ще има думи, които няма да се съдържат в речника, т.е. без човешка намеса няма да мине.
ако на някой му се занимава - да го прави, аз не виждам смисъл.



Тема Re: Предлагам се за модератор.нови [re: TOШE]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано02.01.07 09:33



хайде посочи ми къде съм допуснал правописни грешки!
може би правилното ти го смяташ за грешно поради своята неграмотност?
единствената грешка, която съзнателно си позволявам, е да пропускам главните букви.
разбира се, възможно е някъде и да допусна грешка, но не правописна, а печатна. разликата е съществена - ти допускаш грешки от незнание, и затова естествено е да ги омаловажаваш като казваш, че не ти пука. word-а не е вездесъщ, и там трябва да можеш да прецениш дали да приемеш всичко което той ти предлага.

добре, скрипта ти е достатъчно "умен" за да знае за 4 и ch, но за буквата "а" се правиш на приятно разсеян, а именно там скрипта ти не може да се справи, освен ако не е програма с речник, което предполага база данни и т.н.

както и да е, не го взимай толкова навътре това.



Тема Re: долунови [re: фoтoн1.618]  
Автор Люб ()
Публикувано05.01.07 21:33



В отговор на:

аз отхвърлям всякакви предложения за ... йерархизиране на клуба.
нищо лично...




фотонке,
respect ! точно това е причината и аз да не желая мод. :)
Само че е по-добре да има някой незабележим и коректен мод - в духа на мненията на Тоше по-долу. За да има горе тема - "най-често задавани въпроси", да се чисти глупавият и никому неразбираем спам, да се превежда латиница на кирилица. Друго не желая и няма да си позволявам.Точно така и нe настоявам, нито желая да имам едно "м" до ника си.

PS: Всъщност сега търсачката работи прекрасно, така че тема с "най-често задавани въпроси" не е нужна (и прави клуба по-тромав).
Под общовалидно инфо имам предвид такова което се потвърждава от всички или поне от повечето източници, предимно научни - става дума за мнения на експерти, водещи учени, водещи институции и пр..

Редактирано от Люб на 05.01.07 23:44.



Тема Re: Предлагам се за модератор.нови [re: Люб]  
Автор Люб ()
Публикувано05.01.07 21:49



Мерси на всеки писал/а, ще решим значи да чистя добросъвестно. Но засега, както пишат повечето тук, няма да е повече от чистене на неясен текс (тъп спам), както и превеждане на кирилица. Ако търсачката сдаде багажа ще заковем една тема отгоре, но това ме съмнява че ще се случи дългосрочно в дира.
Aко нападките и обидите превишат нормалното (т.е. до две три на 1 пост), ще ги чистим, но досега това не се е случвало.
И не на последно място, обичам клуба и посетителите му.




PS: Би било хитро заедно с Тоше да си делим службата модераторска

Редактирано от Люб на 05.01.07 22:05.



Тема Re: Предлагам се за модератор.нови [re: Люб]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано05.01.07 23:30



не знам защо мислиш, че търсачката отменя нуждата от закована тема с най-често задавани въпроси и онсовна информация.
напротив, нужда от такива заковани теми винаги я има. човек не винаги може да формулира правилно това което търси, да не говорим, че може и да има неща, за които не се сеща, или не знае/не подозира, и за които би научил ако ги има в една такава заглавна тема.



Тема "най-често задавани въпроси"-закована тема?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор Люб ()
Публикувано05.01.07 23:52



Мерси за включването, новий нике (а може би все пак старий посетителю? ).

Все пак има доста сайтове за веге вече и на български. Но ще видим, може и да заковем една кратка такава тема, ще спести доста повтарящи се постинги от хора започващи с вегето... Понеже такава тема права клуба по-тромав и вида му по-"повтарящ се", може да я приемем само стига да е силно резюмирана и пълна с разни цветни красоти, а за това ми трябва поне малко време.



Тема Re: "най-често задавани въпроси"-закована тема?нови [re: Люб]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано06.01.07 11:02



е какво му е тромавото не разбирам?
явно ти си знаеш твоето, не мога да ти схвана логиката.
може да има много сайтове, толкова по-добре, нека бъдат упоменати в закованата тема с линкове. нали това е смисъла - не човек тепърва да рови, а да намери интересни неща систематизирани от някой който вече е ровил.
а то иначе и без форум, човек с гугъла някак може да се оправи.
колкото до повтарящия се вид - аз не виждам проблем в това - ти какво педлагаш, да загубим функционалност заради някаква оригиналност? но това всъщност не е оригиналност.

колкото до зададения неявно въпрос, не съм писал по-рано в тоя клуб, в други клубове се изявявам отдавна. а откога не ям месо - мисля че го писах в една анкета тук, но ще повторя, че месото ми е противно откак съм се родил.



Тема Re: "най-често задавани въпроси"-закована тема?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 02:42



В отговор на:

е какво му е тромавото не разбирам?



"Тромаво" значи трудно подвижно, инертно. Закована/и тема/и отгоре правят един клуб по-празен откъм първата му стрaница, просто щото на първата страница има с 1/2/... теми по-малко :). Това важи предимно за динамично развиващи се клубове, където на ден има над 20 теми и някои отиват на втора стр., нашият (още :)) не е такъв.

В отговор на:

колкото до повтарящия се вид - аз не виждам проблем в това - ти какво педлагаш, да загубим функционалност заради някаква оригиналност?



Ти изглежда си отскоро тук и не си виждал клубове с по няколко закачени, почти непроменящи се теми отгоре.
Повтарящия се вид e еднообразен вид, което пък e скука. :) Липсата на промяна е липса на живот, а ние искаме тук да е колкото е възможно живо.

Това са само мои обяснения, но идеите ти са ок.

Значи си роден веге. Интересно, и "браво", ако мога така да кажа :). Завиждам ти благоЛодно :)





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.