Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ние казваме НЕ на Коледата!нови  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.12.06 20:30



Какво мислите за "най-щастливите" дни за прасета, гъски и т.н.?

Винаги съм се чудил как можеш да отглеждаш едно животно от малко, да го храниш, то ще те обича и в един момент да му теглиш ножа... Аз имам куче и не мога да си представя идеята да го заколя...



Тема Re: Ние казваме НЕ на Коледата!нови [re: mizrahi]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано29.12.06 20:37



Що пък да й казвам не? Отпразнувах си една най-прекрасна Коледа с една най-прекрасна мусака от картофи и гъби. От време на време от масата долиташе по някое "горката", ама аз нямах нищо против, стига да не ми посягат на мусаката. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Ние казваме НЕ на Коледата!нови [re: mizrahi]  
Автор Джинджифил (плод&зеленчук)
Публикувано29.12.06 20:44



Абсолютно!!! Доколкото знам, самата дума "Коледа" идва от "коля" - клане на прасета, пуйки, телета и т.н. Някак си изобщо не се връзва с представите ми за Исусовото Рождество. Защото ако то е едно Ново Начало, далеч няма нужда да бъде обливано с кръв. Ужасно е и винаги ме е възмущавало, даже един екземпляр тука, мисля че "ради" се наименуваше, твърдеше, че тези традиции му давали усещане за уют и топлота. Бляк


Истинската Коледа(ако вярваш в нея, разбира се) е дълбоко и вътрешно усещане за празничност, време за преоценка, за нови желания и надежди. По този повод Бах има оратория от шест кантати - това е моето усещане за Коледа - Бийте тимпани, тържествувайте тромпети



Тема Re: Ние казваме НЕ на Коледата!нови [re: Джинджифил]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано29.12.06 22:54



> Доколкото знам, самата дума "Коледа" идва от "коля"

Глупости. Коледа идва от Календи.



Тема Re: Ние казваме НЕ на Коледата!нови [re: mizrahi]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано29.12.06 22:56



защо подхождаш така универсалистки?
хората не си отглеждат прасето, за да ги обича, а за да го ядат

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Ние казваме НЕ на Коледата!нови [re: l]  
Автортитaн (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 00:34



Я разясни ако обичаш ? Аз също съм чувал от старите хора ,че идва от коля и клане



Тема Re: Ние казваме НЕ на Коледата!нови [re: титaн]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано30.12.06 01:57







Тема Re: Ние казваме НЕ на Коледата!нови [re: |]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 08:53



ами не е описано точно и е теория.Аз съм бил в много села около празниците и навсякъде старите хора,които знаят това от своите баби и дядоцци,пък те от техните, казват че Коледа идвало от коленето на животните след постите .Теории много ,но май Христянството е разказало играта на голяма част от човечеството :)



Тема Re: Ние казваме НЕ на Коледата!нови [re: Джинджифил]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано30.12.06 10:55



Верно си е това - в БГ май няма християни - четох някъде, че една 3 процента от хората отдавали значение на религиозната част от празника - за повечето било просто повод да си хапнат, да се напият и евентуално да подарят на някой нещо...



Тема Re: Ние казваме НЕ на Коледата! [re: фoтoн1.618]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано30.12.06 10:57



хората не си отглеждат прасето, за да ги обича, а за да го ядат

Така е, ама прасето пак си ги обича - все пак - човекът го гледа, говори му, храни го, чисти го... Мисля си, че прасето израства с твърдата увереност, че човекът му е "майка и баща" и изведнъж на Коледа - ИЗНЕНАДА!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.