Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 24.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема един въпрос?  
Автор falkenbach (никога роб)
Публикувано26.12.06 17:27



като ви питат, откъде набавяте протеини, казвате - от соята?
а соята е най-генномодифицирания продукт в света! от това най-малко следва, че набавянето на протеини е нерешен проблем във вегетарианството, което ще рече, че не е здравословен начин на живот.



Тема Re: един въпрос?нови [re: falkenbach]  
АвторrogaSovca (Нерегистриран)
Публикувано26.12.06 18:11



Здравословен е толкова относително

тук да се изкажат вегетарианците дали са по-здрави от невегетарианците

за себе си мога да кажа че съм по-здрава откакто не съм вегетарианка и откакто си оправих храносмилането и усвояването на белтъчини, зщото според мен нормалния подход към вегетар диета води най-напред до отслабване на храносмилането


така че:

по-здрави ли сте, вегетарианци?

май е обсъждано вече



Тема Re: един въпрос?нови [re: falkenbach]  
Автор Люб ()
Публикувано26.12.06 18:31



falkenbach, братко,
не знам кого визираш като казваш "вие", но повечето от посетителите тук са като цяло против соята.

А ето ти нещо интересно, щом ти липсва инфо:

"Белтъкът е доста широко разпространен в растителните продукти. Освен това ние се нуждаем от много по-малко белтък, отколкото обикновено се счита. Сега е установено, че в зряла възраст (18-60 години) средно дневните белтъчни потребности са 0.8 г на кг тегло, а над 60 годишна възраст 1 г на кг тегло. За да се осигури прием на пълноценен белтък трябва да се консумират разнообразни растителни продукти, добри източници на белтък, тъй като за разлика от животинския белтък, в белтъка от различни растителни източници, съдържанието на някои незаменими аминокиселини е ниско. Затова запомнете следната лесна формула:

ЗЪРНЕНИ ХРАНИ

ЯДКИ + БОБОВИ (БОБ, ЛЕЩА, СОЯ) + = ДОБРОКАЧЕСТВЕН БЕЛТЪК

СЕМЕНА "

Проф. д-р Стефка Петрова, дм (

)
________
Освен това, все повече и все повече ще навлизат веге продукти богати на протеин по магазините (от конопен протеин, от lupines, житен протеин и пр.). Такава е тенденцията.



Тема Re: един въпрос?нови [re: falkenbach]  
АвторПaпa Йoaн Пaвeл ll (Нерегистриран)
Публикувано26.12.06 20:12



набавянето на протеини е нерешен проблем във вегетарианството, което ще рече, че не е здравословен начин на живот.

Oh, thank you sooooooooooo much for letting me know this!!!!!! После ще ми говорят, че хомосексуализма не се лекувал. Айде бе!!!



Тема Re: един въпрос?нови [re: Люб]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано26.12.06 20:20



Аз като не-веган добавям, че млечните продукти и яйцата също са богати на протеини.
Иначе не съм забелязала промяна в здравето си откакто съм вегетарианка, нито към добро, нито към лошо.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: един въпрос?нови [re: Пaпa Йoaн Пaвeл ll]  
Автор Джинджифил (плод&зеленчук)
Публикувано27.12.06 01:23



Според мен нито хомосексуализма, нито вегетарианството подлежат на лечение





Тема Re: един въпрос?нови [re: Джинджифил]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.12.06 08:42



Ни е верну! Д-р Емилова изрекла мъдрустта, че педерастията се дължи на сухото мляко, дет гу ядат дицата ни!Некой писа нещо пудобно и в тоз клуб. Разбирай: край на сухото мляко = край на пидирастията. Правилну хранини! Ей туй на му е майката! И ей на туй на му викам аз нуваторско, радикалну и укунчатилну ришавани на прублема!

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от Фeйщицa на 27.12.06 08:45.



Тема Re: един въпрос?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Люб ()
Публикувано27.12.06 09:49



Всъщност, типично за пълноценната веге диета е че се поемат повече растителни фибри (баластни вещества) - целулоза и пр., които наистина засищат без да дават калории.

Животинската клетка няма клетъчна стена, растителната клетка - има, и тя е от целулоза и пр. подобни в-ва.
Иначе и тия меса които си изредила също засищат (но имат и калории).




Тема Re: един въпрос?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Люб ()
Публикувано27.12.06 09:52



То е не точно заради млякото което д-р Емилова е казала, а зарад хурмонити коит тъпчат в жувотнити и те преминават в млякото...ама кви хормони точно бяха не се сещам покрай тия празници сега.





Тема Re: един въпрос?нови [re: Люб]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано27.12.06 10:24



Ееееее... дубре де... ама можеш ли да обобщиш причините за хосексуалузъмъ с ините хормони в млякото? Смея да твърда, че хомосексуализъмъ не само, че си го е имало в дривнуста кугат хората са пиели самата икологиъ във вид на мляко, ами баш тугаз си е бил гураздо популярен. Пу мойту скромно мнение сиксуалната урянтация си е на пръво място въпроз на кот ти е (сложило упштеството) у главата.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.