Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано11.12.06 18:16



четох спора около ползите/вредите на гладуването и не ми излиза от ума следното заключение:
звучите като че ли спорите за ефекта на, примерно, тестото върху теглото на човека. на някои хора не им се отразява яденето на пици и пасти, на други много им се отразява (на мен например). значи трябва ли да приемам "свидетелството" на някой на който нищо не качва за божа истина? при мен нещата не стоят така и толкоз.
кико си бил излекувал гастрита. похвално кико, аз обаче що не успях да си излекувам цервиалната (или каквото там се казва, шийката на матката) рана с гладуване? м? близо 2 години карах на глад и почти пълно веганство, и когато отидох на преглед, сигурна, че раната е намаляла, ако не и изчезнала, гинеколожката ми щеше да ме убие за дългото протакане и самолечение. каза ми че ако съм чакала още малко съм щяла да получа рак. начи смятай колко по-зле е станала раничката.
с този пример не искам да омаловажа постиженията ти, кико, а само да ти покажа, че няма универсални истини, и всичко е много индивидуално.
така че докторите които ми цитираш, които казват че нямало болест дето не се лекувала с глад да ходят да се снимат, щото хората не сме еднакви. не искам да изпадам в краен релативизъм, ама просто не можеш да ме убедиш в универсалните резултати на гладуването или в универсалната полза на чесъна примерно.
малко ме ядосват хора тръгнали на кръстоносни походи да разпространяват "единствената истина" и да "спасяват" човечеството от болести, като че ли има един път за спасение.

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.12.06 20:29



Радвам се, че сподели това, Фотонче. Тук май доста хора приемат за чиста монета всичко, което Кико пише и би било тъжно ако някой премине през твоя опит, не дай си Боже и нещо по-лошо, за да се увери, че не съществуват Панацеи. Желая ти скоро да си забравила за раничката. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Фeйщицa]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано12.12.06 00:21



о, аз я забравих скоропостижно след изгарянето


чудно ми е какво би направил някой като кико, за когото медицината е извор само на злини..

Remember, remember the fifth of November

Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 09:22



Ехоо, ако Кико е праволинеен, то вие сте на път да се превърнете във втора права линия, успоредна с Киковата и непресичаща се с нея. Кико говори от позитивен личен опит - факт сам по себе си уважителен. Който се интересува от алтернативни методи и холистично лечение - може да понаучи нещо от него. Който не - ами има си доктор, да си го слушка. Та сега, имах раничка като Фотончето с 20-годишна давност. Понеже не бях раждала, а и раничката си се беше кротнала, не предприеха изгаряне. А след като родих, спрях да и обръщам много внимание и пак нищо не предприех. Но преди няколко години баща ми се разболя от рак. Аз силно се притесних и почти спрях да се храня. Бях притеснена и да не съм наследствено обременена с тази болест, защото доста от роднините ми по бащина линия бяха с онкологични заболявания. Изследвах си раничката - беше си там - изследването на тъкан показа някакво гранично предраково състояние. Още не бях станала вегетарианка тогава. Не гладувах по някаква схема, просто ми се гадеше от повечето храни, особено сготвени. Ядях от време на време по някоя препечена филийка и плод или зеленчук - и така цялото лято. Свалих за 2 месеца над 10 кг в резултат на полугладуването. За да съм изчерпателна - изпих по мое усмотрение 1 опаковка от билката мужик корен - пречиства организма и е имуностимулираща. И още - всяка събота и неделя правихме с мъжа ми големи преходи в Стара планина - до 40 км на ден сме стигали. И познайте какво - раничката ми изчезна. Та за мен тази случка показа посоката, която трябва да следвам, за да си решавам някои здравословни проблеми. Няма как да не се доверя на позитивния си опит. Много често хронични болести, които от нищо друго не се повлияват, се нуждаят именно от пречистване на организма - не е задължително да е пълен глад, има и други варианти. Гладът не е панацея, но фармацията и традиционната медицина също не са, за да им вярваме сляпо и безкритично. А с грамотно гладуване и пречистване на организма могат да се решат много здравословни проблеми. И който го е изпитал и придобил увереност в тези методи, едва ли ще тича всеки път при доктора и ще се съветва с него. Естествено - в много по-голяма степен при алтернативната медицина и самолечението нещата не трябва да се правят механично и сляпо да се следва чуждия опит, а много информирано за метода, който се прилага и отчитайки реакциите на тялото. Иначе много може да си навредим. А по отношение на това, че гладът намалявал имунитета. Аз лично след гладуване се чувствам много тонизирана. Не знам дали знаете какво прави с имунитета лъче- и химиотерапията - срива го под кота 0. Но са официално признати методи и никой не съди медицината за последиците от това лечение и 80%-тната смъртност при онкологични заболявания. Такава е статистиката.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.12.06 11:13



Ехоо, ако Кико е праволинеен, то вие сте на път да се превърнете във втора права линия, успоредна с Киковата и непресичаща се с нея.
Разликата е, че Кико предлага опита си като универсален и приложим при всички. Аз само твърдя, че универсални и приложими при всички лечебни седства не съществуват. Ако тръгнеш да следваш позитивния личен опит на различни хора около теб ще се наложи да смениш няколко пъти вероизповедание / житейска философия / диета... Пример: Отец Пио е народният светец на Италия. Хиляди италианци вярват, че са се излекували след съновидение на отец Пио. Позитивен личен опит. Това стига ли ти, за да станеш католичка?
Който се интересува от алтернативни методи и холистично лечение - може да понаучи нещо от него. Който не - ами има си доктор, да си го слушка. Т.е. ти не допускаш, че алтернативните методи на Кико могат да навредят на някого като Фотончето, който реши да му повярва и да отложи традиционно лечение, за да се лекува сам? Какво е обяснението ти на опита на Фотончето?
Не знам дали знаете какво прави с имунитета лъче- и химиотерапията - срива го под кота 0. Но са официално признати методи и никой не съди медицината за последиците от това лечение и 80%-тната смъртност при онкологични заболявания. Такава е статистиката.

А не смяташ ли, че в този висок процент са включени не един и двама, които не са отишли на време на контролен преглед може би от невежество, може би от страх, може би от нехайство... Или пък хора, които от страх или наивност са се доверили на алтернативни лечители, докато не е станало прекалено късно?
Никой не може да съди медицината за последиците от химиотерапията и лъчетерапията ако това е единственото лечение, което дава някакъв шанс на хора с напреднало онкологично заболяване. Поне е доказано, че тези терапии помагат на някакъв малък процент хора, които успяват да ги понесат. Докато около гладолечението няма нищо доказано. Само позитивният личен опит на едни, на който може да бъде противопоставен негативният личен опит на други.
We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от Фeйщицa на 12.12.06 11:15.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Фeйщицa]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано12.12.06 12:25



абе по принцип религиозният фанатизъм доста помага, ама кво става когато го изгубиш?

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Фeйщицa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 13:04



Фотончето не е следвало опита на Кико, просто си е правило експерименти със себе си и не е гладувала, а вегетарианствала. Аз не допускам, че алтернативните методи могат да са абсолютно безвредни, напротив - твърдя, че трябва да се прилагат грамотно и че не са панацея.
Приложената статистика за онкологичните заболявания изобщо не е българска, а от световен медицински конгрес, посветен на тези заболявания, където медици си признават, че 20 % лечимост не е успех за медицината - тук влизаше и хирургията. Профилактика е едно, а неефективни методи на лечение съвсем друго, говорим за неефективни методи на лечение. Няма статистика за съжаление на какъв % хора и с какви заболявания би помогнало (навредило) гладолечението. Как може да го сравнявате, с какво го сравнявате - единствено с личния си опит или липсата на такъв. Ако аз, или Кико или някой друг е установил, че гладолечение или някакво очистване ми помага, цялата световна медицинска наука не може да ме убеди в противното. Колкото и в ироничен контекст да използваш примера с отец Пио, религиозните практики, или по-скоро искрената вяра и молитва също помагат. Ако сме способни на тях разбира се. Тук видът на религията няма значение.
Това е също един начин за постигане на здраве. За да се убедиш, че действа, то трябва да ти помогне на теб. Тогава не би спорила така яростно. С цитати и пействане можем да спорим до края на света, защото тезата задължително си има антитеза. И това не доказва ничия правота. За мен опитът на Кико е ценен, защото имам сходен такъв и той ми е помагал неведнъж. Впрочем тук има доста хора с такъв опит, но за разлика от Кико, който е от скоро в клуба, са разбрали, че няма смисъл да убеждаваш в каквото и да било човек, стоящ на противоположно мнение. А и не това е основната тема на клуба. Затова и не се включват, предполагам. В края на краищата това си един личен избор и наистина не трябва да се натрапва. Но да се споделя - да.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано12.12.06 15:56



Кико съвсем не е от скоро в този клуб! 2001 година - май си е от самото начало

www.pctechtalk.com - What's your issue?


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: alexg]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 16:15



Дали не е писал с друг ник, все ми се струва, че се появи с този псевдоним това лято. Може и да греша.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 16:29



"А по отношение на това, че гладът намалявал имунитета. Аз лично след гладуване се чувствам много тонизирана. Не знам дали знаете какво прави с имунитета лъче- и химиотерапията - срива го под кота 0."

Неправилно изразяване - хората които са го казала са имали сигурно предвид, по време на глада имунитета е намален. Но след негообикновено, ако постът е грамотно направен, обикновено би следвало да се покачва.

Мерси и за твоя споделен опит. Много насоки вече има че по-малко храна, но за сметка на това - качествена - значи повече и по-качествен живот..., вкл. и генетично е доказано през последните години (тук в клуба Раджа бе цитирал преди време за скорошни изследвания американския професор Guarente). Откакто пишете за това, все повече ме спечелва тази практика. Пък и аз си имам едни изследвания по темата.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.