Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:27 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Глад?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано12.12.06 23:17



Не забравяйте, че допреди 150 години лечението е било "пускане на кръв".
Сега подобен вид "лечение" е да гладуваш.
Ами нали организма трябва да е силен, за да се самолекува.
То иска малко ум, ама изглежда напоследък малкото ум липсва много.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Lub]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано13.12.06 00:16



Виж тука!


Един до друг!


Малеййййййй....колко глупусти са се издрънкали докато ме нямаше...
Ще продължава да ме няма чак до догодина.
Ще си помисля дали тогава ще пиша...


Моят домашен арест

Тема Re: Глад?нови [re: Borislav]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано13.12.06 00:37



Това имах предвид като писах веднъж, че давността на едни лечение не е гаранция за ефикасността му.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: kiko64]  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано13.12.06 12:45



Не е честно така

. Не пиши за тях, пиши за нас - тези които те четат.

www.pctechtalk.com - What's your issue?

Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано13.12.06 14:55



напротив, гладувах.

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано13.12.06 15:46



Е да, ама не си гладувала Правилно. Правилното Гладуване, Което Лекува Всички Болести е мистична езотерична практика, с която са запознати из тенко малцина гурута на Гладолечебното Вероизповедание: Пол Брег (Месията), Лидия Ковачева, Титан и Бат' Кико. О! За малко да пропусна д-р Кво Й Беше Името, дет' открила, че хлябът е канцерогенен.



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Фeйщицa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:16



Да знаеш колко си права. Пример: на мой познат доктор (психиатър) му препоръчаха да погладува. Питам го аз - гладуваш ли: Гладувам, бе, цял месец съм на компоти и по кутия цигари на ден. И не се шегуваше. Това му беше представата за гладуване.





Тема Re: Глад?нови [re: Фeйщицa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:46



Не помня за кой древен гръцки философ съм чела - Платон или Аристотел, е гладувал по 40 дни заедно с учениците си - за духовно просветление и изостряне на възприятията. И това им е било практика. Така че гладуването е доста по-древно. За смисъла на кръвопускането не съм се интересувала. Има едно евангелие, точно толкова старо, колкото и останалите 4 евангелия от Новия завет (някъде от 3 век), наречено погрешно Евангелие на есеите, в което се цитира самият Исус и съветите му за поддържане на здравето. Това Евангелие не е влязло в Канона, изглежда е звучало твърде еретично за времето си. Но древността на документа е факт - копия се пазят във Ватикана и във Виена, мисля. Там освен за очистване чрез гладуване е дадена и техника за клизми. Интересувала съм се доста за корените на този метод и съм намерила потвърждение за смисъла му в доста древни източници. За мен давността е важна, както и фактът, че по един или друг начин един метод е намерил своето място в почти всички религиозни системи и практики. Разбира се, за когото съвременни книги не са потвърждение, още по-малко ще са потвърждение древните. Просто искам да ти кажа, че има документи, има и древни традиции. Това, че сега са забравени е друг въпрос. Както вече споменах, всеки сам за себе си търси потвърждение на някакви предварителни свои нагласи и виждания по даден проблем (не изключвам и себе си) и съответно си ги намира. Затова наистина в един момент спорът става доста безсмислен и за двете спорещи страни. Аз не го продължавам. Просто казвам,че съм открила своите основания да вярвам и да практикувам този метод. Не за всички е решение, но е решение за доста хора и техните проблеми. Не те убеждавам в нищо, не убеждавам никого в нищо. Можем да си бъдем полезни с някой който проявява интерес, има опит и т.н. Другото си е някакъв вид упражнения в риторика.





Тема Re: Глад?нови [re: И.]  
Автор CHERRY (минаващ)
Публикувано13.12.06 19:50



Мен лично, много ме радваш! :)



Тема Re: Глад?нови [re: И.]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано13.12.06 20:58



Но библейският пост се състои и в лишение от вода, не само от храна. Това, всички знаем, може да разболее, не и да оздрави. Писах и преди, че смисълът на поста при евреите е чисто духовен. "Умъртвяването" на тялото, отвръщането от материалното е важна част от философията на почти всички религии. Този вид лишение няма нищо общо с оздравителното гладуване, за което си говорим.
Спомена клизмите. Доколкото разбирам те са задължителна част от "правилното" гладуване. Но това, което съм чувала за тях е че редовното правене на клизми изтънява червата и ги прави лениви, отнема им "инициативата". ;)
Що се отнася до Исус, ако следваш неговия начин на живот спокойно можеш да ядеш риба и агнешко. Евангелията поставят акцент върху това, което излиза от устата, а не върху това което влиза в нея. :) "Това, което влиза в устата, не осквернява човека; но това, което излиза от устата, то осквернява човека." Матей 15:11

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.