Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема наистина ли всичко е толкова праволинейно?  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано11.12.06 18:16



четох спора около ползите/вредите на гладуването и не ми излиза от ума следното заключение:
звучите като че ли спорите за ефекта на, примерно, тестото върху теглото на човека. на някои хора не им се отразява яденето на пици и пасти, на други много им се отразява (на мен например). значи трябва ли да приемам "свидетелството" на някой на който нищо не качва за божа истина? при мен нещата не стоят така и толкоз.
кико си бил излекувал гастрита. похвално кико, аз обаче що не успях да си излекувам цервиалната (или каквото там се казва, шийката на матката) рана с гладуване? м? близо 2 години карах на глад и почти пълно веганство, и когато отидох на преглед, сигурна, че раната е намаляла, ако не и изчезнала, гинеколожката ми щеше да ме убие за дългото протакане и самолечение. каза ми че ако съм чакала още малко съм щяла да получа рак. начи смятай колко по-зле е станала раничката.
с този пример не искам да омаловажа постиженията ти, кико, а само да ти покажа, че няма универсални истини, и всичко е много индивидуално.
така че докторите които ми цитираш, които казват че нямало болест дето не се лекувала с глад да ходят да се снимат, щото хората не сме еднакви. не искам да изпадам в краен релативизъм, ама просто не можеш да ме убедиш в универсалните резултати на гладуването или в универсалната полза на чесъна примерно.
малко ме ядосват хора тръгнали на кръстоносни походи да разпространяват "единствената истина" и да "спасяват" човечеството от болести, като че ли има един път за спасение.

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.12.06 20:29



Радвам се, че сподели това, Фотонче. Тук май доста хора приемат за чиста монета всичко, което Кико пише и би било тъжно ако някой премине през твоя опит, не дай си Боже и нещо по-лошо, за да се увери, че не съществуват Панацеи. Желая ти скоро да си забравила за раничката. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Фeйщицa]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано12.12.06 00:21



о, аз я забравих скоропостижно след изгарянето


чудно ми е какво би направил някой като кико, за когото медицината е извор само на злини..

Remember, remember the fifth of November

Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 09:22



Ехоо, ако Кико е праволинеен, то вие сте на път да се превърнете във втора права линия, успоредна с Киковата и непресичаща се с нея. Кико говори от позитивен личен опит - факт сам по себе си уважителен. Който се интересува от алтернативни методи и холистично лечение - може да понаучи нещо от него. Който не - ами има си доктор, да си го слушка. Та сега, имах раничка като Фотончето с 20-годишна давност. Понеже не бях раждала, а и раничката си се беше кротнала, не предприеха изгаряне. А след като родих, спрях да и обръщам много внимание и пак нищо не предприех. Но преди няколко години баща ми се разболя от рак. Аз силно се притесних и почти спрях да се храня. Бях притеснена и да не съм наследствено обременена с тази болест, защото доста от роднините ми по бащина линия бяха с онкологични заболявания. Изследвах си раничката - беше си там - изследването на тъкан показа някакво гранично предраково състояние. Още не бях станала вегетарианка тогава. Не гладувах по някаква схема, просто ми се гадеше от повечето храни, особено сготвени. Ядях от време на време по някоя препечена филийка и плод или зеленчук - и така цялото лято. Свалих за 2 месеца над 10 кг в резултат на полугладуването. За да съм изчерпателна - изпих по мое усмотрение 1 опаковка от билката мужик корен - пречиства организма и е имуностимулираща. И още - всяка събота и неделя правихме с мъжа ми големи преходи в Стара планина - до 40 км на ден сме стигали. И познайте какво - раничката ми изчезна. Та за мен тази случка показа посоката, която трябва да следвам, за да си решавам някои здравословни проблеми. Няма как да не се доверя на позитивния си опит. Много често хронични болести, които от нищо друго не се повлияват, се нуждаят именно от пречистване на организма - не е задължително да е пълен глад, има и други варианти. Гладът не е панацея, но фармацията и традиционната медицина също не са, за да им вярваме сляпо и безкритично. А с грамотно гладуване и пречистване на организма могат да се решат много здравословни проблеми. И който го е изпитал и придобил увереност в тези методи, едва ли ще тича всеки път при доктора и ще се съветва с него. Естествено - в много по-голяма степен при алтернативната медицина и самолечението нещата не трябва да се правят механично и сляпо да се следва чуждия опит, а много информирано за метода, който се прилага и отчитайки реакциите на тялото. Иначе много може да си навредим. А по отношение на това, че гладът намалявал имунитета. Аз лично след гладуване се чувствам много тонизирана. Не знам дали знаете какво прави с имунитета лъче- и химиотерапията - срива го под кота 0. Но са официално признати методи и никой не съди медицината за последиците от това лечение и 80%-тната смъртност при онкологични заболявания. Такава е статистиката.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.12.06 11:13



Ехоо, ако Кико е праволинеен, то вие сте на път да се превърнете във втора права линия, успоредна с Киковата и непресичаща се с нея.
Разликата е, че Кико предлага опита си като универсален и приложим при всички. Аз само твърдя, че универсални и приложими при всички лечебни седства не съществуват. Ако тръгнеш да следваш позитивния личен опит на различни хора около теб ще се наложи да смениш няколко пъти вероизповедание / житейска философия / диета... Пример: Отец Пио е народният светец на Италия. Хиляди италианци вярват, че са се излекували след съновидение на отец Пио. Позитивен личен опит. Това стига ли ти, за да станеш католичка?
Който се интересува от алтернативни методи и холистично лечение - може да понаучи нещо от него. Който не - ами има си доктор, да си го слушка. Т.е. ти не допускаш, че алтернативните методи на Кико могат да навредят на някого като Фотончето, който реши да му повярва и да отложи традиционно лечение, за да се лекува сам? Какво е обяснението ти на опита на Фотончето?
Не знам дали знаете какво прави с имунитета лъче- и химиотерапията - срива го под кота 0. Но са официално признати методи и никой не съди медицината за последиците от това лечение и 80%-тната смъртност при онкологични заболявания. Такава е статистиката.

А не смяташ ли, че в този висок процент са включени не един и двама, които не са отишли на време на контролен преглед може би от невежество, може би от страх, може би от нехайство... Или пък хора, които от страх или наивност са се доверили на алтернативни лечители, докато не е станало прекалено късно?
Никой не може да съди медицината за последиците от химиотерапията и лъчетерапията ако това е единственото лечение, което дава някакъв шанс на хора с напреднало онкологично заболяване. Поне е доказано, че тези терапии помагат на някакъв малък процент хора, които успяват да ги понесат. Докато около гладолечението няма нищо доказано. Само позитивният личен опит на едни, на който може да бъде противопоставен негативният личен опит на други.
We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от Фeйщицa на 12.12.06 11:15.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Фeйщицa]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано12.12.06 12:25



абе по принцип религиозният фанатизъм доста помага, ама кво става когато го изгубиш?

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Фeйщицa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 13:04



Фотончето не е следвало опита на Кико, просто си е правило експерименти със себе си и не е гладувала, а вегетарианствала. Аз не допускам, че алтернативните методи могат да са абсолютно безвредни, напротив - твърдя, че трябва да се прилагат грамотно и че не са панацея.
Приложената статистика за онкологичните заболявания изобщо не е българска, а от световен медицински конгрес, посветен на тези заболявания, където медици си признават, че 20 % лечимост не е успех за медицината - тук влизаше и хирургията. Профилактика е едно, а неефективни методи на лечение съвсем друго, говорим за неефективни методи на лечение. Няма статистика за съжаление на какъв % хора и с какви заболявания би помогнало (навредило) гладолечението. Как може да го сравнявате, с какво го сравнявате - единствено с личния си опит или липсата на такъв. Ако аз, или Кико или някой друг е установил, че гладолечение или някакво очистване ми помага, цялата световна медицинска наука не може да ме убеди в противното. Колкото и в ироничен контекст да използваш примера с отец Пио, религиозните практики, или по-скоро искрената вяра и молитва също помагат. Ако сме способни на тях разбира се. Тук видът на религията няма значение.
Това е също един начин за постигане на здраве. За да се убедиш, че действа, то трябва да ти помогне на теб. Тогава не би спорила така яростно. С цитати и пействане можем да спорим до края на света, защото тезата задължително си има антитеза. И това не доказва ничия правота. За мен опитът на Кико е ценен, защото имам сходен такъв и той ми е помагал неведнъж. Впрочем тук има доста хора с такъв опит, но за разлика от Кико, който е от скоро в клуба, са разбрали, че няма смисъл да убеждаваш в каквото и да било човек, стоящ на противоположно мнение. А и не това е основната тема на клуба. Затова и не се включват, предполагам. В края на краищата това си един личен избор и наистина не трябва да се натрапва. Но да се споделя - да.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано12.12.06 15:56



Кико съвсем не е от скоро в този клуб! 2001 година - май си е от самото начало

www.pctechtalk.com - What's your issue?


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: alexg]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 16:15



Дали не е писал с друг ник, все ми се струва, че се появи с този псевдоним това лято. Може и да греша.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 16:29



"А по отношение на това, че гладът намалявал имунитета. Аз лично след гладуване се чувствам много тонизирана. Не знам дали знаете какво прави с имунитета лъче- и химиотерапията - срива го под кота 0."

Неправилно изразяване - хората които са го казала са имали сигурно предвид, по време на глада имунитета е намален. Но след негообикновено, ако постът е грамотно направен, обикновено би следвало да се покачва.

Мерси и за твоя споделен опит. Много насоки вече има че по-малко храна, но за сметка на това - качествена - значи повече и по-качествен живот..., вкл. и генетично е доказано през последните години (тук в клуба Раджа бе цитирал преди време за скорошни изследвания американския професор Guarente). Откакто пишете за това, все повече ме спечелва тази практика. Пък и аз си имам едни изследвания по темата.





Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: alexg]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 16:40



Бате Кико е отдавна региостриран в клубовете, но нашия,струва ми се, го откри от скоро...
Пич е той, свалям му шапка за дързостта да се изправи срещу цялата конвенционалност. Иначе да убеждаваш някого в нещо което не познава, или обратното, наистина няма голям смисъл. Спорът ако се разбира от двете страни като игра за раздвижване, става, иначе е смешно и тъжно да се спори.



alexg, a ти от кога се храниш веге ? Не знам, дали съм ти виждалника тук преди...



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Lub]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 17:53



Поувлякох се аз, за което се разкайвам. В края на краищата за всеки неговия опит и поглед върху нещата си е меродавен и споровете са излишни.





Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 18:06



Shto ? Na men mi haresa, poneje se poznavame s teb makar i samo virtualno i znam che e istina koeto spodeliash. Tova obogatiava



A spomantia ot men Leonard Guarente

koito razkriva polojitelnata vryzka mejdu namalenia kalorien priem i udyljavaneto na jivota... ne e profesor, a doktor. I e jenen za bylgarka, dokolkoto si spomniam, fakt za koito chetoh v edin syseden forum.




oshte po temata -



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Lub]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.12.06 18:11



Аз действително не разбирам от медицина, затова и гледам да не ставам жертва на теории, за които нямам нужната подготовка да приема или отрека. Но можеш ли да кажеш, че Фотончето говори за нещо, в което няма опит?
Инак моята логика е простичка:
1. Храненето е физиологическа нужда, която поддържа жизнените ни функции. Не мога да повярвам, че лишаването от нещо, което поддържа живота лекува. За мен е точно толкова нелепо, колкото да се опиташ да се лекуваш като спреш да ходиш до тоалетната. Същевременно ние, хората, имаме толкова... ъъъ... оригинални идеи, че Пикателно-въздържателното лечение сигурно не съществува само защото никой не е измислил как да спрем да пикаем. Затова пък някой велик мозък е измислил лечение чрез пиене на урина, което също си има доста последователи. Е аз не мога да повярвам, че организмът ни има нужда от нещо, което изхвърля. По същата логика не мога да повярвам, че можем да се лекуваме чрез прекъсването на една дейност, която ни поддържа живи.
2. Теорията на Кико е простичка: храниш се неправилно - трупаш токсини - те натоварват нежните места в организма ти - разболяваш се. Почваш да гладуваш - пречистваш се от токсините - оздравяваш. Наистина, не ми се струва сложно за разбиране. Ако е правилно, ако традиционната медицина няма своите аргументи срещу тази тоория, защо тя не се практикува масово и защо мнозинството лекари не я препоръчват? Аз не разбирам, но цитирам хора, които разбират. Ето това можеш ли да ми го обясниш без Аксиома 1 на бате си Кико? Ти поне си интелигентно момче и едва ли изповядваш схемата "лекари = меркантилна пасмина, която има сметка от това да сме болни."
За малкото храна съм съгласна, аз самата се храня в рамките на 1600 калории на ден, което не предполага много храна. Че неправилното хранене води често до болести също не отричам и за миг. Просто ме дразнят крайностите и фанатизмът.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
АвторThe one (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 18:14



"Свалих за 2 месеца над 10 кг в резултат на полугладуването."
Виж какво - ако аз гладувам и отслабна 10 кг ще умра. Тогава наистина ще се излекувам от всички мои болежки,но това ли е начина?



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.12.06 18:22



Ожесточено? :)))))
Всъщност може би нейде на някакво подсъзнателно ниво искам да ме убедите. Не мисли, че съм някаква мазохистка, която не желае да вярва в чудеса и панацеи. Естествено, че ще ми е много по-леко ако живея с мисълта, че ако някой ден, не дай си Боже, се поболея от нещо страшно, с две седмици глад ще го оставя в историята. :)
А това за отец Пио го казах без всякаква ирония. Аз, за разлика от някои мои опоненти, не отричам чуждия опит. Най-лесно ще е ако го отречеш или се опиташ да го рационализираш като го вкараш в някакви свои предварителни схващания. Просто се опитвах да кажа, че хората сме тъй различни като формация, култура, опит, чувствителност, че ни помагат съвършено различни неща. Ако чуждият позитивен опит е достатъчен аргумент да приемеш една теория / учение / религия, колкото повече познаваш света, колкото повече осъзнаваш относителността на Правилното, толкова по трудно ще ти става да избираш чий позитивен опит да следваш.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.12.06 18:24



Ей с туй вече съм напълно съгласна. :))) Остава някак да уравновеся рациум и импулси. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: The one]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.12.06 18:25





We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: The one]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 18:36



Е, аз не умрях. Чувствах се по-добре от всякога, имах енергия, носех на продължително ходене в планината като никога, реших си здравословен проблем, влачен с години. Нищо повече не мога да добавя, пък и нищо такова не те съветвам да правиш със себе си. Слушай си твоята интуиция, личен доктор, хората на които имаш доверие.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Lub]  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано12.12.06 21:04



Потърсете назад в архива и ще намерите ника кико в този форум още през 2003, ако не се лъжа (не съм издирвал активно). Така че ние сме нови - Кико е от преди нас :-)

www.pctechtalk.com - What's your issue?


Тема Глад?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано12.12.06 23:17



Не забравяйте, че допреди 150 години лечението е било "пускане на кръв".
Сега подобен вид "лечение" е да гладуваш.
Ами нали организма трябва да е силен, за да се самолекува.
То иска малко ум, ама изглежда напоследък малкото ум липсва много.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Lub]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано13.12.06 00:16



Виж тука!


Един до друг!


Малеййййййй....колко глупусти са се издрънкали докато ме нямаше...
Ще продължава да ме няма чак до догодина.
Ще си помисля дали тогава ще пиша...


Моят домашен арест

Тема Re: Глад?нови [re: Borislav]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано13.12.06 00:37



Това имах предвид като писах веднъж, че давността на едни лечение не е гаранция за ефикасността му.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: kiko64]  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано13.12.06 12:45



Не е честно така

. Не пиши за тях, пиши за нас - тези които те четат.

www.pctechtalk.com - What's your issue?

Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано13.12.06 14:55



напротив, гладувах.

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано13.12.06 15:46



Е да, ама не си гладувала Правилно. Правилното Гладуване, Което Лекува Всички Болести е мистична езотерична практика, с която са запознати из тенко малцина гурута на Гладолечебното Вероизповедание: Пол Брег (Месията), Лидия Ковачева, Титан и Бат' Кико. О! За малко да пропусна д-р Кво Й Беше Името, дет' открила, че хлябът е канцерогенен.



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Фeйщицa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:16



Да знаеш колко си права. Пример: на мой познат доктор (психиатър) му препоръчаха да погладува. Питам го аз - гладуваш ли: Гладувам, бе, цял месец съм на компоти и по кутия цигари на ден. И не се шегуваше. Това му беше представата за гладуване.





Тема Re: Глад?нови [re: Фeйщицa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 18:46



Не помня за кой древен гръцки философ съм чела - Платон или Аристотел, е гладувал по 40 дни заедно с учениците си - за духовно просветление и изостряне на възприятията. И това им е било практика. Така че гладуването е доста по-древно. За смисъла на кръвопускането не съм се интересувала. Има едно евангелие, точно толкова старо, колкото и останалите 4 евангелия от Новия завет (някъде от 3 век), наречено погрешно Евангелие на есеите, в което се цитира самият Исус и съветите му за поддържане на здравето. Това Евангелие не е влязло в Канона, изглежда е звучало твърде еретично за времето си. Но древността на документа е факт - копия се пазят във Ватикана и във Виена, мисля. Там освен за очистване чрез гладуване е дадена и техника за клизми. Интересувала съм се доста за корените на този метод и съм намерила потвърждение за смисъла му в доста древни източници. За мен давността е важна, както и фактът, че по един или друг начин един метод е намерил своето място в почти всички религиозни системи и практики. Разбира се, за когото съвременни книги не са потвърждение, още по-малко ще са потвърждение древните. Просто искам да ти кажа, че има документи, има и древни традиции. Това, че сега са забравени е друг въпрос. Както вече споменах, всеки сам за себе си търси потвърждение на някакви предварителни свои нагласи и виждания по даден проблем (не изключвам и себе си) и съответно си ги намира. Затова наистина в един момент спорът става доста безсмислен и за двете спорещи страни. Аз не го продължавам. Просто казвам,че съм открила своите основания да вярвам и да практикувам този метод. Не за всички е решение, но е решение за доста хора и техните проблеми. Не те убеждавам в нищо, не убеждавам никого в нищо. Можем да си бъдем полезни с някой който проявява интерес, има опит и т.н. Другото си е някакъв вид упражнения в риторика.





Тема Re: Глад?нови [re: И.]  
Автор CHERRY (минаващ)
Публикувано13.12.06 19:50



Мен лично, много ме радваш! :)



Тема Re: Глад?нови [re: И.]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано13.12.06 20:58



Но библейският пост се състои и в лишение от вода, не само от храна. Това, всички знаем, може да разболее, не и да оздрави. Писах и преди, че смисълът на поста при евреите е чисто духовен. "Умъртвяването" на тялото, отвръщането от материалното е важна част от философията на почти всички религии. Този вид лишение няма нищо общо с оздравителното гладуване, за което си говорим.
Спомена клизмите. Доколкото разбирам те са задължителна част от "правилното" гладуване. Но това, което съм чувала за тях е че редовното правене на клизми изтънява червата и ги прави лениви, отнема им "инициативата". ;)
Що се отнася до Исус, ако следваш неговия начин на живот спокойно можеш да ядеш риба и агнешко. Евангелията поставят акцент върху това, което излиза от устата, а не върху това което влиза в нея. :) "Това, което влиза в устата, не осквернява човека; но това, което излиза от устата, то осквернява човека." Матей 15:11

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: alexg]  
Автор Люб ()
Публикувано13.12.06 22:07



az si go cheta i tacha

samo ne znaeh che i predi e pisyl predi tuk - po reakciata mu kogato vleze naskoro tuk - be iznenadan che ima takyv klub (pone taka mi se stori).



Тема Re: Глад?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Люб ()
Публикувано13.12.06 22:11



Vprochem - nikyde v evangeliata ne e pisano che Iisus e ial meso

samo riba. Tova samo kato zakachka, poneje mnogo obichame da se zakachame igrivo tuk
A s klizmite - ima si tehniki. I e po-dobre s edna klizma na 2 meseca (da rechem, predi ednosedmichno gladuvane), otkolkoto bez neia. Znaesh li kakvo stava prez tova vreme s ostanalata v chervata hrana... na men ne mi se misli.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Люб ()
Публикувано13.12.06 22:22



Значи, според мен, мислиш обобщаващо. Всичко си има смисъл - нали знаеш какво представлява имунизацията ? Вкарване на малко вирус в организма! През това време имунната система прави "защитиници" срещу такйв вирус, и при истинска атака от тоий вирус, се защитава успешно.
Просто днешната медицина е повлиана от много други неща - Кико на тях набляга ! Предимно комерсиализирана (шрез фарма-концерните).
А за нетрадиционната медицина - просто поради горната причина. Алчност, печелбарство и пр.. Такава е системата на обществото ни. А и много хора не и вярват на алтернативната медицина, както и ти тук, и аз те разбирам, защото имаш друга професия и други хобита. Кико се отнася прекалено директно, но и него го разбирам, все пак влиза от време на време тук. Впрочем, в Германия, акупунктурата се плаща вече от здравната каса. :->
___
by the way,
eто още един сайт - на D-r Guarente :





Тема Re: Глад?нови [re: Фeйщицa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 22:29



Защо мислиш, че смисъла на постенето при евреите е само духовен. Любопитно ми е. Не съм запозната с юдаизма, но напр. в Левит от Стария завет има толкова сложни правила, свързани с храненето, за да се запази организма чист. Това определено има съвсем други цели, духовни дотолкова, доколкото храната влияе и на духа. Във въпросния древен текст за клизмите, те се препопръчват само за периодично (не често) очистване, а гладуването - за болни хора. А по отношението на непиенето на вода, т.нар. тримирене в християнския пост - то трае само три дни. Не мисля, че е норма. Който иска го прави. Трудно е, но не непоносимо трудно, аз съм го правила няколко пъти. Болни и изтощени хора трябва да подхождат към всичко с голямо внимание, защото гладуването предизвиква много силна очистителна криза и наистина може да доведе до усложнения.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано14.12.06 23:00



Здравей фотонче :))
Поздрави от най-свободната страна в света



За всички е ясно, но нека да направя заключението :)

Гладуването е винаги ефикасно при хора на които не им се отразява на килограмите яденето на пици и пасти



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Lub]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано14.12.06 23:47



За първи път чувам това за имунитета

, кой го измисли изобщо :)
Обикновено като гладувам знам че не мога да се разболея. Дори ако съм болен и гладуването ми помага да се излекувам по-бързо.
Не се чуствам силен и пълен с енергия както при захранването, но все пак ...

Все едно да кажете че като съм болен и ми пада имунитета, напротив достига максимум. Затова някой 'здрав' може да се разболее от мен, докато аз оздравявам.
Не знам дали някои лекари не предизвикват настинка за да излекуват друга по-тежка болест? Мисля че е подобно и с глада.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Kaмбичka]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано15.12.06 15:05



камене ти ли си?
какво правиш в щатите?!:)

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Kaмбичka]  
Автор Люб ()
Публикувано15.12.06 22:49



Здр Камене,


по време на гладуване няма прием на белтъчини затова и се образуват по-малко имунни тела. Но иначе когато е болен човек, няма апетит защото организмът иска почивка за да се справи с вируса и пр.. Нали към 50% от енергията на организма отиват за храносмилане (и по-малко когато е суровоядство, щото в суровата храна има ензими)... Но и аз не разбирам толкова темата, предполагам че има по-силен имунитет след самиа глад (изчистване на организма - ето това не знам как става точно, но мисля че е много вероятно поради многото случаи които го показват).

Може скоро да ти се обадя на icq

Редактирано от Люб на 15.12.06 23:16.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор Люб ()
Публикувано15.12.06 23:31



majtap si pravi





Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Люб]  
АвторTOШE (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 00:00



Ми не си прави майтап човека доколкото знам. А за най-свободната страна се надявам, да не си го мисли, но е хубаво ако се чуства така. Май някъде спомена и Microsoft преди.
Абе направо виждам как Фотон, ще го анатемоса, че работи за най-гадните монополисти :)))



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: TOШE]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано16.12.06 03:30



Хаха

Как можа да напомниш за майкрософт! :)))
Тук е страната на удобствата по-скоро, всичко става лесно и бързо
българия е най-свободната страна, поне за мен



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано16.12.06 03:38



Че кой друг :))
И аз се чудя какво правя в америка :), просто се появи възможност и отидох, не ми е било специално желание. Дори си мисля да се върнем като стана на 27, (хихи, мъжете знаят защо:))). Работя в майкрософт, както каза тошето, ама толкова нови неща има, на някоя среща ще разказвам повече


Ти как си?

Редактирано от Kaмбичka на 16.12.06 03:40.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Kaмбичka]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано16.12.06 11:50



аа няма да те анатемосвам:)
споко
ако ти харесва, лошо няма
от колко време си там?
жена ти с тебе ли е? тя там намери ли си работа?
дано да ти харесва и да си щастлив, тва е най-важното
поздрави



Remember, remember the fifth of November

Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Kaмбичka]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано16.12.06 11:51



какви нови неша има, да не чакате бебе?:)))))))))))
айде раздувай, че кой знае кога ще те видя
кога ще се прибираш в бг?
аз си идвам на 21 дек

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: TOШE]  
Автор Люб ()
Публикувано16.12.06 13:32



znam, Toshe, ama i az majtap da si napravia
ajde skoro shte pisha, moje v sybota nehsto sresha da spretnem. kvo shte kajete ?





Тема Re: Камбичканови [re: Kaмбичka]  
Автор титaн ()
Публикувано17.12.06 12:12



Извинявай Камбичке , не разбрах коя е най-свободната страна в света ?? Гледам пише до името ти US ..ако мислиш , че USA е най-свободната страна в света май си в сериозна грешка, или може би си имал предвид най-полицейската страна в света :) където на всеки 4 ма се пада о един полицай или сътрудник(доносник) :)
А иначе гладуването е полезно за всички ,които имат вътрешна нагласа да се излекуват с гладуване и го спазват .

www.homecinema-bg.com



Тема Re: Камбичканови [re: титaн]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано17.12.06 12:15



Слушай Титан и се учи. Той знае кое Е и кое Не Е. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Фейщицанови [re: Фeйщицa]  
Автор титaн ()
Публикувано17.12.06 12:19



Титан знае от собствен опит ..направих си труда да попрочета творенията ти във форума и оставам с впечатлението,че си морално остаряла .Тълкувай го както искаш ..За мен си от тия хора,които никога няма да стигнат до съществото на нещата ,защото живеят в една черупка и каквото им се подаде вътре в черупката то е меродавното.



www.homecinema-bg.com

Тема Фотон - световен шампион!!!нови [re: фoтoн1.618]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано17.12.06 17:24



Фотон - световен шампион!!!


Почти 2 години глад???
Това наистина никой не го е правил!!!
Машаллах!!! Ще трябва да взема някой и друг урок от теб!!! Аз съм го докарвал до 28 дни само... Божкееееее , колко напред са дръпнали хората...а аз блея баирите...

Виж сега мила...Гладуването е като всяко друго нещо - изисква да се прави както трябва. Със нож можеш да си отрешеш филия хляб или палеца...
То не става така- чул някой - недочул , челнещо си там чел - недочел и взел че изгладувал 2 години... Ми , ще се повредиш бе , моме!!!!

малко ме ядосват хора тръгнали на кръстоносни походи да разпространяват "единствената истина" и да "спасяват" човечеството от болести
Много си далече от истината.Своите кръстоносни походи ги прекратих преди 12 години... Безсмислени са...Арабите имат поговорка - Можеш насила да заведеш камила до водата , но не можеш да я накараш насила да пие.
Сам не знам защо прописах тука...Вегетарианците са ми симпатични - затова може би...
щото хората не сме еднакви Дааааааа....добро оправдание...
А знаеш ли , че гладуването е пробвано и при домашните животни и дава чудесни резултати... Аз съм пробвал със аквариумни рибки(навремето печелех не зле от тях) и съм получавал удивителни резултати.
Добре проведено гладуване винаги и при всички ще доведе до положителен резултат. Но всеки ще го понесе различно...и ще оздравява различно бързо. Някой ще получи остри кризи и ще се уплаши , друг ще му измръзнат крайниците, трети ще кара на кафе , цигари , компот и кисело мляко почти 2 години, мислейки си , че гладува и ще тръгне да заклеймява метода...
А относно твоята раничка на матката - помисли си каква е причината! И дали е премахната с изгарянето.
При някой болести е по- добре да се приложи нещо друго , което да даде по- бърз и траен резултат, а не глад . В твоят случай , аз бих препоръчал упражнения за подобряване кръвообращението в долната част на коремната кухина. Съчетано с интензивно приемане на сурови зеленчукови сокове - моркови и червено цвекло например. Така органите в корема ще получат по-добро снабдяване с качествени хранителни в- ва .
Подозирам , че си се обездвижила и имаш застоял живот. Необходимо е едно изпотяване всеки ден съчетано с положителни емоции - секс например , или тай-бо или фитнес. Изхождане по голяма нужда поне веднъж дневно.
Изгарянето е ликвидирало симптома....причината , ако остане , ще доведе до друг симптом и то не е задължително да е отново раничка на матката - може киста на яйчника или бучка на гърдата ...
Препоръчвам гладуване само напролет - вече обяснявах някъде защо.
Препоръчвам и прочистване на черният дроб пак тогава и прочистване на бъбреците наесен . Органите в коремната кухина са свързани с една обща вена (с непочистена кръв) и ако някой от очистителните органи не работи - трови останалите си съседи.
Съветвам също избягване на отрицателни и търсене и създаване на положителни емоции...
И изобщо - оздравителният процес си изисква комплексен подход...
Не става така лесно с ПОЧТИ ДВЕГОДИШНО ГЛАДУВАНЕ...
Истинското оздравително гладуване изисква много внимание и спазване на ред правила - предходно очистване на червата , грижи за кожата , приемане на достатъчно количество (най-добре дестилирана) вода , гимнастика (когато е възможно) , дихателни упражнения , почивка в топло легло(когато е необходимо) , масажи т.н.
Гладуващият трябва да подбере най - удачната за неговата болест и моментно състоятие схема на гладуване. За някой случаи е подходящо дълго , друг път - стъпаловидно гладуване.
И суперважното - захранването !!! Тогава на мястото на отстранените болни , организмът гради нови здрави клетки...иииии...абе...нямам време да обяснявам...неправилно захранване може да убие гладуващият....Навремето няколко пъти се провалях точно там...
И пак ше подчертая : 2 ГОДИНИ НЕ Е ЛЕЧЕБНО ГлАДУВАНЕ това си е чиста проба недохранване , което определено си е вредно. Недуомявам как в този клуб твоят случай се посочва като аргумент от отрицателите на гладуването???? Той фактически е случай на непознаване и неправилно прилагане .
А иначе си ми симпатична. Както и всички вегетарианчета в този клуб , впрочем.

Моят домашен арест

Тема Re: Фейщицанови [re: титaн]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано17.12.06 20:07



и каквото им се подаде вътре в черупката то е меродавното.

Туй монолог пред огледалото ли е?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Фотон - световен шампион!!!нови [re: kiko64]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано17.12.06 20:12



Бе вие жреците на гладолечителната религия и ясновидци ли сте, та сте тъй добре сте информирани как точно е гладувала Фотончето без тя и дума да е обелила по въпроса?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано17.12.06 20:53



Я :))))
Без четене на мисли моля

!
Сега като ще имаме бебе, най-вероятно скоро няма да се прибираме. Сигурно лятото да минем през всички роднини да се похвалим :)))



Тема Re: Фейщицанови [re: Фeйщицa]  
Автор титaн ()
Публикувано17.12.06 22:57



:) Туй ще го разбереш след няколко години

www.homecinema-bg.com



Тема Re: Фотон - световен шампион!!!нови [re: Фeйщицa]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано17.12.06 23:02



точно тва ми беше думата:)
гладувах в продължение на седмици някъде 2 години, не непрекъснато..
точно по метода на лидия ковачева, до последната стъпка го спазвах
на И. и помогна не-ортодоксално гладуване по не-метода на не-ковачева, а на мене дето уж сичко правих правилно - не

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Kaмбичka]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано17.12.06 23:03



лелеее
камене!!!!!!!!!!!!!!!!!111 честито батко!!!!!!!!!!!!!


страшно се радвам:)
лелелелелелелелеле
душичките ми толкова сте сладки искам и аааааааааааааааааааааааааааазззззззззззззззззззззззззззззззз да се оженя


Remember, remember the fifth of November

Тема Re: Камбичканови [re: титaн]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано17.12.06 23:08



Това беше шега за фотончето :)
но ако говорим сериозно, в българия веднъж ми откраднаха почти всичко от апартамента, а втори път колелата от балкона :) В този смисъл българия е доста по свободна - всеки си прави каквото иска :))
В нашето комплексче от 15-тина апартамента примерно от 20 години никой не е откраднал нищо :) Задължителното каско тук не е точно задължително, медицинските осигуровки не са задължителни
За ражданията са доста по-гъвкави и могат да направят почти всичко което искаш. За храната да не говорим колко по-голям избор има


Хората са доста гостоприемни, изобщо мисля че е доста добро място за живеене, не знам защо много хора не харесват америка, майкрософт и интел :))
Аз лично в българия бях по-щастлив защото работих за себе си и можех да идвам на веге срещите :)))



Тема Re: Фотон - световен шампион!!!нови [re: фoтoн1.618]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано17.12.06 23:31



Даааааааааааа....Лидия Ковачева...Похвално!!!



Та , от кога на диетите викат ГЛАДУВАНЕ???
Тиииии , мила , не си ГЛАДУВАЛА , ти си била на диета.
Не , че методът не помага. Но е мнооого слабичък(ако мога така да се изразя)
Пригоден за безволеви и страхливи пациенти.
Познавам д-р Емилова и няколко от нейните служители и мога да твърдя , че при нея се търси не максимално бързо оздравяване , а максимално комфортно и продължително(по финансови причини) лечение.
Но това на е Гладуване. Там няма ацидозна (и всъщност лечебна) криза . Там няма включване на ендогенно( вътрешно) хранене в пълен обем . Липсва 24 часовия процес на изчистване ...
Пробвал съм многократно и едното и другото и още поне 2-3 вида гладуване.
Това , което се постига с 20 дни само на вода , не може да се постигне с плодово-чайната диета с години.
Този метод е подходящ при много зашлаковани хора - като начало само. Като загрявка... После - 3 дни пълен глад - 3 захранване ...и така по схема стъпаловидно - до 40 дни само на вода...
За здрави хора препоръчвам веднъж годишно 14 - 22 дни март - април. Резултатите са разкошни.
Пак повтарям , че гладуването само по себе си не е вълшебство. То може да е ново начало. Може да ликвидира болестно състояние , но без последващ правилен начин на живот всичко отива по дяволите. Изключително важно е да има положителна нагласа.
Нямам време за повече сега...
Догодина ще разпиша една подробна темичка , ако не ми е писнало...
И понеже ще направя едно "пролетно почистване" на тялото си , ако съм на кеф , ще го споделя туканка...

Моят домашен арест

Тема Re: Камбичканови [re: Kaмбичka]  
Автор титaн ()
Публикувано17.12.06 23:33



И тук вече има комплексчета от къщички ,където не се краде, а всичко останало може да се заобиколи :) Всъщност там храната е с по-голям избор,но май в химията :)Имам приятели ,които направиха по 5-6 милиона $ и искат да напускат.Търсят места по света с чиста храна .
Аз лично харесвам Интел, а Майкрософт са ми безразлични, просто съм потребител на техен продукт . А Америка хич не ми харесва, много нигъ',много измет и много розови прасета..много милиционери и много донсници, много наркотици и много прстъпници .Това разваля красивия пейзаж

www.homecinema-bg.com



Тема Re: киконови [re: kiko64]  
Автор титaн ()
Публикувано17.12.06 23:39



Здрасти кико ,писах ти в Кю то но май не си прочел още :)

www.homecinema-bg.com



Тема Re: киконови [re: титaн]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано17.12.06 23:47



Излезе някакво съобщение , но го затрих май в опита си да го отворя...Извинявай!
Би ли опитал пак?



Моят домашен арест

Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
АвторKaмбичka (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 04:24




Ми хайде бързай и ти, да не растат сами вегетарианчетата :)))



Тема Re: Фотон - световен шампион!!!нови [re: kiko64]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано18.12.06 09:05



Уау! Почва да става ентересантно. Гуруто на гладорелигията К. оспорва учението на гуруто на гладорелигията Л.К., което при това по-прежде е цитирал като част от Канона и следователно препоръчително. (

) Туй, естествено означава, че К. поставя под въпрос дали наистина Л.К. се е излекувала с Диета. Предчувствам как ако се поотрдръпна и престана да сплотявам адептите срещу бургерския си, ретрограден глас, между тях ще възникнат дрязги на тема чий личен опит е Най-Меродавен и кое в Правилното е Най-Правилно. :))))

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Фотон - световен шампион!!!нови [re: Фeйщицa]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано19.12.06 02:16



Бабината ти трънкина!
Да съм казвал нейде , че методън на Л.К. не работи?
Казал съм , че е много бавен и щадящ.
Това дето си го тропоснала е препоръка към Миа , която питаше как да се пречисти , без да и стърже корема. - вж


Миа не е с раничка на матката.
Миа иска да не губи килограми.

Писна ми от тебе. Всичко изкривяваш , вадиш от контекста , смесваш истини с неистини , манипулираш....
По непочтено отношение не съм срещал...
Не желая повече да комуникирам с тебе.
Беше ми интересно . Вече не ми е....
Не ми пука за тебе. Яж, пий, носи си новите дрехи - веднъж се живее!!!

Моят домашен арест

Тема 20 000 мнения в този клубнови [re: kiko64]  
Автор Люб ()
Публикувано19.12.06 04:28



Кико, поне сте допринесли с острите си полемики за близо 20 000 мнения в този клуб.





Тема Re: Глад?нови [re: И.]  
АвторThe One (Нерегистриран)
Публикувано20.12.06 11:36



Ама ти не обясно какво става с тези хора,които нямат излишни килограми за сваляне и решат да гладуват? Ти сигурно наистина сси се чуявствала чудесно защото 10 килограма в повече са наистина доста и като си се отървала от тая ненужна тежест - ми много ясно че ще ти е по-леко да се движиш и ще искаш да се катериш в планините. Това и елементарната логика може да го предвиди. Какво става обаче,когато нямаме никакви килограми в излишък и гладуваме продължително? Казах,че ще умра не заради чувството на глад а поради факта,че съм дребна и слаба и ако сваля 10-тина килограма ще изчезна.



Тема Re: Камбичканови [re: титaн]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано29.12.06 14:50



Едно интересно филмче за свободата в "най-свободната страна":


Изисква се регистрация в торент тракера.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано30.12.06 09:16



ти си май много глупава.
действително съм чувал подобни твърдения, че нямало болест, която да не се лекува с глад, но все пак едва ли са имали предвид сифилис например.
давам го като пример, защото сифилиса се предизвиква от определен микроорганизъм, бактерия, спирохета. т.е. за да се излекува трябва да се убие причинителя и това явно няма как да стане с глад.

в твоя случай доколкото разбирам имаш проблем който се предизвиква от HPV - вирус, е няма начин да се излекуваш с гладуване от вирус, макар че можеш донякъде да промениш състоянието на имунната си система.
така че трябва да се мисли преди да се приказват глупости.

истината е, че глада лекува болести, предизвикани от задръстване на организма с отрови и затлачване поради неправилно хранене.
твърди се и аз вярвам в това, че голяма част от вътрешните болести са предизвикани именно от това. ще кажеш - добре, ама защо не всички се разболяват - е да наистина хората са различно издържливи на издевателствата на които подлагаме телата си.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано31.12.06 08:11



Ей сега четох как навремето са препоръчвали няколко седмици глад за лекуване сифилис и едра шарка


Мисля че малко хора са правили цялостно гладуване. Първо човек да си спази всичко и да гладува до край (докато се събуди в болница или му се изчисти езика ) да спази и захранването и после да казва какво може и какво не - от опит, няма защо да се ограничаваш предварително - ааа това не може да се излекува с гладуване



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Kaмбичka]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано31.12.06 12:56



да, разбира се, с гладуване може всяка болест да се изцери, нали како умре човек накрая от глад, и болестите му умират.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано31.12.06 19:03



Лесно се убеди, а :))
Но ако болестта си отиде преди да да умреш от глад (ще каже ех не случих на нормален човек :) )!!
Може да пееш одата на радостта от Джинджифил на пълен глас





Тема Re: Камбичканови [re: Andrea$]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано03.01.07 09:20



Мерси


Свалих го от isohunt.com по безплатния wireless на google , ама трябва ли да го гледам
не може ли да го разкажеш с две думи, ще ти повярвам така че няма да пишеш напразно



Тема Re: Глад?нови [re: The One]  
АвторThe One (Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 14:40



Така - няма кой да ми отговори. очевидно всички привърженици на гладуването са дебели и като са отслабнали и са решили,че се чувстват по-добре от гладуването- а то си е нормално като свалиш 10-тина кила и да се почувстваш по-жизнен. Айде гладувайте си, ама има и слаби хора на тоя свят дето не могат да си позволят да се лекуват с гладуване. Затова ходим в аптеките, щото не сме дебели и нямаме 10 ислишни килограма - това е толкова несправедливо





Тема Re: Глад?нови [re: The One]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано03.01.07 16:37



Има го и това, че колкото по-близко си до нормалното си тегло, толкова по-трудно сваляш килограми.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Глад?нови [re: Фeйщицa]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано03.01.07 17:02



чела съм в книгата на л. ковачева, че слаби хора ако гладуват ще изпосталеят много (то зависи и от продължителността), но после ще могат лесно да качат "здрави" тъкани, което щяло да помогне на такива дето са със свръх бърз метаболизам и приличат на закачалки
не знам колко е вярно

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Глад?нови [re: The One]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано05.01.07 05:07



Аз съм доста слаб, май е малко по-трудно гладуването отколкото при нормалните хора

Гладувал съм 3 седмици и по някое време почваш да отслабваш с по-малко от 100 грама на ден. Но не се притеснявай, след захранването ще си няколко килограма и няколко градуса настроение в повече

Пък за лекарствата не вземай никакви, че после бабата на стари години да не те хока що си забравил да вземеш 101-вото лекарство за деня

Редактирано от Kaмбичka на 05.01.07 05:10.



Тема Re: Камбичканови [re: Kaмбичka]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано08.01.07 11:37



Гледай го, ако още не си :).

Идеята на филма е да се докаже, че плащането на таксата върху дохода (income tax) е незаконна, нерегламентирана от никакъв текст в конституцията. Покрай разследването на това излизат наяве доста приети наскоро разпоредби и закончета, както и подготвянето на нови такива, които са откровено нелиберални, даващи практически неограничена власт на президента и управлението. Заплахата от полицейски ред и фашизъм в америка е съвсем реална.

Ето тука малко кратки ревюта:



Не е зле човек да види и другата гледна точка за "страната на свободата" днес ;).



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: нoчнoй_дoзop]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано08.01.07 14:53



Това мислене и разбиране, че някои болести се причиняват от вредни микроорганизми (всъщност се вярва, че за повечето е така) е също силно моделирано от налаганото от традиционната медицина разбиране за болестта изобщо. Т.нар. теория за болестотворния бацил, за чийто основоположник се смята Луи Пастьор. Но има и друга теория, много по-стройна и логична според мен. Теорията на Бешам (Bechamp) - съвременник на Пастьор, от който последният дори е откраднал някои идеи. Наложила се е разбира се теорията на Пастьор, защото мощните финансови кръгове веднага са разбрали коя ще е по-печеливша за тях. Работата на Бешам е добре забравена и почти изтрита от историята, но и до днес доста алтернативни специалисти доразвиват идеята.

Накратко теорията на Бешам (всъщност тя е доста по-стара идея, но той я развива сериозно с много опити и доказателства) е следната: Няма болестотворни микроорганизми. Те се появяват на определени места в тялото ни с цел да помогнат да се възстанови нарушената по някаква причина здрава среда. Те са един вид чистачи и помощници. Синтезират се според текущата нужда от едни базови ферменти (микрозими ги нарича той), намиращи се постоянно в телата ни. Теорията е още известна като теория за естествените ферменти, има и други имена дадени от други учени. Теорията за плеоморфизма е почти същата като идея. С други думи всяко страдание се дължи на някакво нарушено равновесие в организма - вид интоксикация, механична повреда и пр. Тогава на помощ тялото мобилизира и синтезира различни видове вируси, бактерии и пр. микроорганизми, които се струпват на болното място и помагат за възстановяването му. Най-добрият начин за лечение е да се изчисти максимално терена и да му се даде най-добрата среда за да се самоизцели. Гладът е например такова нещо, също най-различни способи за пречистване на организма (терена) и пр... Общо взето алтернативните теории се въртят около тази идея - че няма болестотворни бацили, има замърсен терен. И те са доста добре обосновани и доказуеми, но подлежат на сериозно преследване от всякакъв род от представителите на традиционната медицина...

Това е накратко. Ето и една много интересна и синтезирана статия (всъщност е преглед на една книга) за забравената история на медицината - за който се интересува:





Тема Re: калорийна редукциянови [re: Lub]  
Автор Люб ()
Публикувано11.01.07 02:47



Още по темата калорийна редукция -> увеличаване продължителността на живота. То имало мноооого ... и сериозно изглежда.






Редактирано от Люб на 11.01.07 02:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.