Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: alexg]  
Автор Люб ()
Публикувано13.12.06 22:07



az si go cheta i tacha

samo ne znaeh che i predi e pisyl predi tuk - po reakciata mu kogato vleze naskoro tuk - be iznenadan che ima takyv klub (pone taka mi se stori).



Тема Re: Глад?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Люб ()
Публикувано13.12.06 22:11



Vprochem - nikyde v evangeliata ne e pisano che Iisus e ial meso

samo riba. Tova samo kato zakachka, poneje mnogo obichame da se zakachame igrivo tuk
A s klizmite - ima si tehniki. I e po-dobre s edna klizma na 2 meseca (da rechem, predi ednosedmichno gladuvane), otkolkoto bez neia. Znaesh li kakvo stava prez tova vreme s ostanalata v chervata hrana... na men ne mi se misli.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Люб ()
Публикувано13.12.06 22:22



Значи, според мен, мислиш обобщаващо. Всичко си има смисъл - нали знаеш какво представлява имунизацията ? Вкарване на малко вирус в организма! През това време имунната система прави "защитиници" срещу такйв вирус, и при истинска атака от тоий вирус, се защитава успешно.
Просто днешната медицина е повлиана от много други неща - Кико на тях набляга ! Предимно комерсиализирана (шрез фарма-концерните).
А за нетрадиционната медицина - просто поради горната причина. Алчност, печелбарство и пр.. Такава е системата на обществото ни. А и много хора не и вярват на алтернативната медицина, както и ти тук, и аз те разбирам, защото имаш друга професия и други хобита. Кико се отнася прекалено директно, но и него го разбирам, все пак влиза от време на време тук. Впрочем, в Германия, акупунктурата се плаща вече от здравната каса. :->
___
by the way,
eто още един сайт - на D-r Guarente :





Тема Re: Глад?нови [re: Фeйщицa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано13.12.06 22:29



Защо мислиш, че смисъла на постенето при евреите е само духовен. Любопитно ми е. Не съм запозната с юдаизма, но напр. в Левит от Стария завет има толкова сложни правила, свързани с храненето, за да се запази организма чист. Това определено има съвсем други цели, духовни дотолкова, доколкото храната влияе и на духа. Във въпросния древен текст за клизмите, те се препопръчват само за периодично (не често) очистване, а гладуването - за болни хора. А по отношението на непиенето на вода, т.нар. тримирене в християнския пост - то трае само три дни. Не мисля, че е норма. Който иска го прави. Трудно е, но не непоносимо трудно, аз съм го правила няколко пъти. Болни и изтощени хора трябва да подхождат към всичко с голямо внимание, защото гладуването предизвиква много силна очистителна криза и наистина може да доведе до усложнения.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано14.12.06 23:00



Здравей фотонче :))
Поздрави от най-свободната страна в света



За всички е ясно, но нека да направя заключението :)

Гладуването е винаги ефикасно при хора на които не им се отразява на килограмите яденето на пици и пасти



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Lub]  
Автор Kaмбичka (US)
Публикувано14.12.06 23:47



За първи път чувам това за имунитета

, кой го измисли изобщо :)
Обикновено като гладувам знам че не мога да се разболея. Дори ако съм болен и гладуването ми помага да се излекувам по-бързо.
Не се чуствам силен и пълен с енергия както при захранването, но все пак ...

Все едно да кажете че като съм болен и ми пада имунитета, напротив достига максимум. Затова някой 'здрав' може да се разболее от мен, докато аз оздравявам.
Не знам дали някои лекари не предизвикват настинка за да излекуват друга по-тежка болест? Мисля че е подобно и с глада.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Kaмбичka]  
Автор фoтoн1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано15.12.06 15:05



камене ти ли си?
какво правиш в щатите?!:)

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Kaмбичka]  
Автор Люб ()
Публикувано15.12.06 22:49



Здр Камене,


по време на гладуване няма прием на белтъчини затова и се образуват по-малко имунни тела. Но иначе когато е болен човек, няма апетит защото организмът иска почивка за да се справи с вируса и пр.. Нали към 50% от енергията на организма отиват за храносмилане (и по-малко когато е суровоядство, щото в суровата храна има ензими)... Но и аз не разбирам толкова темата, предполагам че има по-силен имунитет след самиа глад (изчистване на организма - ето това не знам как става точно, но мисля че е много вероятно поради многото случаи които го показват).

Може скоро да ти се обадя на icq

Редактирано от Люб на 15.12.06 23:16.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: фoтoн1.618]  
Автор Люб ()
Публикувано15.12.06 23:31



majtap si pravi





Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Люб]  
АвторTOШE (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 00:00



Ми не си прави майтап човека доколкото знам. А за най-свободната страна се надявам, да не си го мисли, но е хубаво ако се чуства така. Май някъде спомена и Microsoft преди.
Абе направо виждам как Фотон, ще го анатемоса, че работи за най-гадните монополисти :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.