Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:30 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: alexg]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 16:40



Бате Кико е отдавна региостриран в клубовете, но нашия,струва ми се, го откри от скоро...
Пич е той, свалям му шапка за дързостта да се изправи срещу цялата конвенционалност. Иначе да убеждаваш някого в нещо което не познава, или обратното, наистина няма голям смисъл. Спорът ако се разбира от двете страни като игра за раздвижване, става, иначе е смешно и тъжно да се спори.



alexg, a ти от кога се храниш веге ? Не знам, дали съм ти виждалника тук преди...



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Lub]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 17:53



Поувлякох се аз, за което се разкайвам. В края на краищата за всеки неговия опит и поглед върху нещата си е меродавен и споровете са излишни.





Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 18:06



Shto ? Na men mi haresa, poneje se poznavame s teb makar i samo virtualno i znam che e istina koeto spodeliash. Tova obogatiava



A spomantia ot men Leonard Guarente

koito razkriva polojitelnata vryzka mejdu namalenia kalorien priem i udyljavaneto na jivota... ne e profesor, a doktor. I e jenen za bylgarka, dokolkoto si spomniam, fakt za koito chetoh v edin syseden forum.




oshte po temata -



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Lub]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.12.06 18:11



Аз действително не разбирам от медицина, затова и гледам да не ставам жертва на теории, за които нямам нужната подготовка да приема или отрека. Но можеш ли да кажеш, че Фотончето говори за нещо, в което няма опит?
Инак моята логика е простичка:
1. Храненето е физиологическа нужда, която поддържа жизнените ни функции. Не мога да повярвам, че лишаването от нещо, което поддържа живота лекува. За мен е точно толкова нелепо, колкото да се опиташ да се лекуваш като спреш да ходиш до тоалетната. Същевременно ние, хората, имаме толкова... ъъъ... оригинални идеи, че Пикателно-въздържателното лечение сигурно не съществува само защото никой не е измислил как да спрем да пикаем. Затова пък някой велик мозък е измислил лечение чрез пиене на урина, което също си има доста последователи. Е аз не мога да повярвам, че организмът ни има нужда от нещо, което изхвърля. По същата логика не мога да повярвам, че можем да се лекуваме чрез прекъсването на една дейност, която ни поддържа живи.
2. Теорията на Кико е простичка: храниш се неправилно - трупаш токсини - те натоварват нежните места в организма ти - разболяваш се. Почваш да гладуваш - пречистваш се от токсините - оздравяваш. Наистина, не ми се струва сложно за разбиране. Ако е правилно, ако традиционната медицина няма своите аргументи срещу тази тоория, защо тя не се практикува масово и защо мнозинството лекари не я препоръчват? Аз не разбирам, но цитирам хора, които разбират. Ето това можеш ли да ми го обясниш без Аксиома 1 на бате си Кико? Ти поне си интелигентно момче и едва ли изповядваш схемата "лекари = меркантилна пасмина, която има сметка от това да сме болни."
За малкото храна съм съгласна, аз самата се храня в рамките на 1600 калории на ден, което не предполага много храна. Че неправилното хранене води често до болести също не отричам и за миг. Просто ме дразнят крайностите и фанатизмът.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
АвторThe one (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 18:14



"Свалих за 2 месеца над 10 кг в резултат на полугладуването."
Виж какво - ако аз гладувам и отслабна 10 кг ще умра. Тогава наистина ще се излекувам от всички мои болежки,но това ли е начина?



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.12.06 18:22



Ожесточено? :)))))
Всъщност може би нейде на някакво подсъзнателно ниво искам да ме убедите. Не мисли, че съм някаква мазохистка, която не желае да вярва в чудеса и панацеи. Естествено, че ще ми е много по-леко ако живея с мисълта, че ако някой ден, не дай си Боже, се поболея от нещо страшно, с две седмици глад ще го оставя в историята. :)
А това за отец Пио го казах без всякаква ирония. Аз, за разлика от някои мои опоненти, не отричам чуждия опит. Най-лесно ще е ако го отречеш или се опиташ да го рационализираш като го вкараш в някакви свои предварителни схващания. Просто се опитвах да кажа, че хората сме тъй различни като формация, култура, опит, чувствителност, че ни помагат съвършено различни неща. Ако чуждият позитивен опит е достатъчен аргумент да приемеш една теория / учение / религия, колкото повече познаваш света, колкото повече осъзнаваш относителността на Правилното, толкова по трудно ще ти става да избираш чий позитивен опит да следваш.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: И.]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.12.06 18:24



Ей с туй вече съм напълно съгласна. :))) Остава някак да уравновеся рациум и импулси. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: The one]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.12.06 18:25





We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: The one]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 18:36



Е, аз не умрях. Чувствах се по-добре от всякога, имах енергия, носех на продължително ходене в планината като никога, реших си здравословен проблем, влачен с години. Нищо повече не мога да добавя, пък и нищо такова не те съветвам да правиш със себе си. Слушай си твоята интуиция, личен доктор, хората на които имаш доверие.



Тема Re: наистина ли всичко е толкова праволинейно?нови [re: Lub]  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано12.12.06 21:04



Потърсете назад в архива и ще намерите ника кико в този форум още през 2003, ако не се лъжа (не съм издирвал активно). Така че ние сме нови - Кико е от преди нас :-)

www.pctechtalk.com - What's your issue?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.