Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 02.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Суровоядци-невегетарианци...  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано14.11.06 18:39



Замисляли ли сте се някога върху този тип хранене? Дали не е малко по-полезен отколкото топлинно обработената храна?Защото доста храни са от този тип-особено в по-други региони на света.

Суровите риби и други морски същества, накълцани и поднесени в комбинация с разни подправки и зеленчуци са често ястие в тропическите крайбрежни региони. А за всеизвестните ескимоси няма да говоря-те се хранят изключително със сурови меса.

Луканките и суджуците от детските ни спомени, от които призлява на някои тук, са суров продукт-леко поизсушен. Има десетки подобни продукти-всички вегетарианци щат-не щат ги познават като бивши месоядци.

Някой от вас пил ли е сурово яйце със сламка? Вкуса е доста по-различен от обработеното-и не бих казал, че е лош. А суровото мляко също има различен вкус-неслучайно повечето видове сирена се приготвят от несварено мляко-за да не става мъртъв продукта.




Тема Re: Суровоядци-невегетарианци...нови [re: kaви]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 22:30



Тук доста често засягаме въпроса за суровоядството и всички мисля, че са се съгласили, че е доста здравословно. Нещата , обаче, се променят, когато включим месото - това според мен си е голям риск. Млякото и яйцата също не са изключение. Лично за мен тази форма на суровоядство, за която говориш, е доста налудничава:). Сигурно доста малко хора я практикуват.



Тема Re: Суровоядци-невегетарианци...нови [re: kaви]  
Автор Джинджифил (плод&зеленчук)
Публикувано14.11.06 22:46



Не, не сме се замисляли - човек отдавна приготвя животинските продукти на огън и яденето на сурово месо е рудимент от годините на жестокия примитивизъм, когато да ядеш, значи да не бъдеш изяден и да живееш още един ден. Май от има-няма 50000 години не водим такъв живот.



Тема Re: Суровоядци-невегетарианци...нови [re: kaви]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано15.11.06 01:05



Суровоядството е най- добрият начин за хранене по 100 причини.
Ако приема на месо не е чест и е предимно риба, подозирам , че и невегетарианското суровоядство ще е доста здравословно.


"всеизвестните ескимоси" преди да започнат да се снабдяват с пресни и консервирани плодове и зеленчуци не са доживявали до 50 годишна възраст. И до 40 трудно са доживявали....
Трябва да се знае , че човек има прекалено дълги черва , за да си позволи да яде месо. А и далеч не само за това....
За моралната страна няма да говоря...за духовната - хич!

Моят домашен арест

Тема Re: Суровоядци-невегетарианци...нови [re: kiko64]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано15.11.06 02:30



Ако приема на месо не е чест и е предимно риба, подозирам , че и невегетарианското суровоядство ще е доста здравословно.Точно това имам предвид-за мен този вид хранене е оптимален-1-2 пъти седмично риба или яйца.

"всеизвестните ескимоси" преди да започнат да се снабдяват с пресни и консервирани плодове и зеленчуци не са доживявали до 50 годишна възраст. И до 40 трудно са доживявали....
Не бива да вярваме толкова на статистиката-не случайно затова я наричахме в университета стъкмистика. Защото много често представя желаните цифри. А освен това-сега като ядат чипс и пият кока кола-дали здравословното им ниво се е подобрило? Или все пак като боравим със статистика трябва да отчитаме и фактори като цялостно подобряване на медицинското обслужване през 20 век, рязкото понижаване нивото на детската смъртност. Които два фактора, а и някои други, определят промяната на средната продължителност на човешкия живот.



Тема Re: Суровоядци-невегетарианци...нови [re: kaви]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано15.11.06 12:10



Глей ся пич ...Не искам да споря...
И ние в университет сме били ...и ние стакмистики сме правили ...
Само че стъкмистиката няма нищо общо с проблема.
И сега в Руския краен север живеят племена (евенки , чукчи и пр.) при които нормално хората не надживяват 40 годишна възраст. За разлика от същите племена в Аляска , където снабдяването с плодове и зеленчуци е редовно.
Хора на които родителите са емигрирали от крайния север в по- цивилизовани райони имат нормална продължителност на живота...
И изобщо , ако някой има и капчица съмнение , че месото е вредно за човека , ДА ИДЕ ДА СЕ ОБЕСИ!!!
А че има стакмистика - има , но в обратна посока. Обикновено консорциумите от месната промишленост хвърлят луди пари за "научни" изследвания , които да докажат жизнената необходимост от консумацията на месо. Купуват се журналисти , които пишат безумни глупусти , за риска от неядене на месо , за дефицита на В12 , за незаменимите аминокисилини и още стотици подобни алабализми...



Моят домашен арест

Тема Re: Суровоядци-невегетарианци...нови [re: kiko64]  
Автор Люб ()
Публикувано15.11.06 15:18



Mejdu drugoto da si chuval za afrikanskoto plemeto "masai", koeto se prepitava predimno s mliako i kryv (govejdi) ? I che sred tiah ima stoletnici... Zashtoto az malko sym.
Samo pitam, zashtoto mi e naistina interesno. Inache i az mislia che mesoto ne e za hora, jiveeshti normalen jivot.

Редактирано от Люб на 15.11.06 15:32.



Тема Re: Суровоядци-невегетарианци...нови [re: kaви]  
Автор athletics ()
Публикувано16.11.06 01:03



Аз бих предпочел да пия сурово мляко но ме е страх да няма болести някакви. А то сиренето се прави общо взето от сурово мляко, но предполагам че дългото стоене в сол убива вредните гадинки. Може би затова казват че не е хубаво да се яде неотлежало сирене.



Тема Re: Суровоядци-невегетарианци...нови [re: athletics]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано16.11.06 02:27



Дрън дрън дръъъъъъъъъън , дрън дрън....дръъъъъъън....
Чешат си езиците хората и всяват смут сред непоколебимите вегетариански (и най-вече суровоядни) редици...
От мнооого години консумирам прясно приготвено сирене (предимно козе) , безсолно , приготвено от сурово мляко. Пия понякога и сурово прясно мляко.
Позволявам си го сравнително рядко , но не защото в него има"вредни гадинки" , а защото съдържа доста слуз и защото се стремя към нискобелтъчна диета...
И до сега съм си здрав и читав...и не само аз...
"Вредните гадинки"си ги има навсякъде...те си щъкат из въздуха , храната , водата и пр. Ние си ги носим в себе си...
Но един здрав организъм със добра имунна система не им позволява да се развиват и да доминират...
Имам добър пример от моя живот. На учиническа бригада спяхме почти 30 души в една стая...Вечер се пиеше от една бутилка , ядеше се с една вилица и една лъжица...Аз се разболях тогава от хепатит. Само аз !!! Никой друг. Седмица преди да ми го открият ме уплаши едно куче от селото.
Така става...бацилите са в нас...латентни...потиснати...малко на брой....имунната система си ги регулира под критичната граница....
....но идва срив...я стрес...я някой външин фактор (преумора , простуда) и бацилите вземат връх...
В алкална среда "вредните гадинки" загиват бързо...в кисела - напротив ....
Тъй че, ако някой си мисли , че може да си усигури стерилна храна...
Баси и нонсенса....



Моят домашен арест

Тема Re: Суровоядци-невегетарианци...нови [re: athletics]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано16.11.06 08:50



Но нали прясното сирене не е солено, както и моцарелата, изварата... Така че едва ли е от солта. Ох как обичам прясно сирене... :)))

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.