Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема кое е вредно за стомаха?  
Автор chandeen (непознат )
Публикувано26.10.06 20:32



Здравейте! Аз съм вегетарианка от 7 години /сега съм на 23/. Убедена съм, че вегетарианството не е причина за здравословните ми проблеми, както много често се опитват да ме убеждават много лекари. Имах един период, в който не се хранех редовно и бях под стрес и можеби това е причината.
Преди 2-3 години получих ужасни кризи и когато отидох на лекар ми постави диагноза прегъната жлъчка и хроничен гастрит като само ме видя на ехограф.
Тази прегъната жлъчка ми е много необясним феномен колкото и да чета не мога да си обясня как се лекува и как се получава. Докторът каза, че е по рождение.

Това което най-много ме притеснява е следното: Спазвам си диетата и много неща не ям и ми казват / някои доктори/, че вегетарианството не вървяло с проблеми като жлъчка и гастрит. А аз се питам как така - нали трябва да се избягват повечето животински мазнини и яйцата, единствено остава пилето и някои птичи меса. Толкова ли е жизнено важно това пилешко и с какво ще ми помогне не разбирам. Тъкмо растителните храни би трябвало да помагат, защото съдържат витамини, прочистват организма.
Има ли вегетарианци със стомашни проблеми какво хапват и как се чувстват?Зная, че бобовите храни е добре да се избягват.
Аз много обичам овесени ядки с кисело мляко, пшеничен зародиш, трици + мед канела и всякакви плодове :)



Тема Re: кое е вредно за стомаха?нови [re: chandeen]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано26.10.06 20:56



Майка ми от скоро е без жлъчка и набляга предимно на вегетарианска храна и пиле.
Тук има хора , които разбират и ще ти помогнат със съвети





Тема Re: кое е вредно за стомаха?нови [re: chandeen]  
АвторДжинджифил (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 22:21



Аз имах стомашни приблеми преди да стана вегетарианец. Имах гастрит и ме болеше ужасно. След като спрях да ям каквито и да е меса, масло и мазни храни(намалих силно млякото, а яйца почти не ям), нещата драстично се подобриха. Гастритът ми изчезна и вече нямам такива проблеми. Аз бих те посъветвал да пробваш с гладолечение. Ако не друго, гладът със сигурност помага за превъзмогване на стомашните проблеми. От не толкова дългия си жизнен опит обаче съм се уверил, че трябва да вярваш повече на себе си, отколкото на докторите. В много случаи те постъпват догматично, не разсъждават, не се вслушват в алтернативата. Затова, помисли има ли смисъл да обръщаш внимание на препоръки, които не са ти по вкуса.



Тема Re: кое е вредно за стомаха?нови [re: chandeen]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано27.10.06 01:00



Не влизай в лапите на традиционната медицина. Лекарят е вътре в теб. Дай му шанс да си свърши работата. Погладувай. Най добре март-април. Поразчети се из този клуб - писна ми да пиша едно и също нещо няколко пъти.
Създай си положителна вътрешна среда. Старай се да обичаш. Няма значение какво. Чувството е важно. Избягвай отрицателни емоции.
Навремето и аз имах гастрит. Най - много ме мореше белият хляб и тестените изделия. Когато не ги ядях се живееше...
Прости , сурови и в малки количества храни. Спортувай нещо нетравматизиращо - плуване , тай-чи ...
Наистина ли знаеш защо бобовите храни е добре да се избягват???



Моят домашен арест

Тема Re: кое е вредно за стомаха?нови [re: chandeen]  
Автор Люб ()
Публикувано27.10.06 01:07



hi chandeen,

смешно е да се твърди че вегетарианството било в основа на проблемите ти, жалко е че има още такива лекари...
за жалост не знам какво значи прегъната жлъчка. Може да е по рождение (нямам време сега да търся инфо, по-късно ако намеря щ епиша...). Вегетарианците действително изхвърлят повече холестерин от организма (поради повечето баластни вещества, които поемат жлъчния секрет), но не съм чувал това да е основа на проблем като твоя...
Относно гастрита - по-леки храни ... Може по-грубите растителни храни да дразнят стомаха ти.
Радвам се да си пишем :)

Редактирано от Люб на 27.10.06 01:09.



Тема Re: кое е вредно за стомаха?нови [re: Люб]  
АвторMirajj (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 11:20



За жалост има доста вегетарианци страдащи от нарушено храносмилане. проблемите идват най вече от това, че стомахът спира да произвежда ензими за преработване на белтъчини и с това цялото храносмилане отслабва

има една чудесна книга на един германец който след дългогодишно мюсли получава редица оплакван(ия, абе с една дума не си е бил добре човека

ама много е подробен и се е излекувал с "възстановяване на храносмилането" пак с вегетарианство

и Шчадилов пише за това в "Идеалното хранене"



Тема Re: кое е вредно за стомаха?нови [re: Mirajj]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 12:53



Tова е много странно - защо организмът ще спира да преработва белтъчини като те му трябват? можеш ли да опишеш повечко за този случай?



Тема Re: кое е вредно за стомаха?нови [re: chandeen]  
Автор athletics ()
Публикувано27.10.06 14:34



Опитай се да разбереш кое точно ти създава проблеми. Примерно 2 седмици не яж всяка една от храните с които обикновено се храниш. Примерно спираш меда, после спираш млечните и т.н. Също е възможно комбинацията от две различни храни изядени заедно да е проблем. Аз никога не бих ял мляко с овесени ядки или овесени ядко с мед и т.н. В природата ако живееше едва ли има начин едновременно да сучеш мляко от някоя крава и да си мачкаш овесени ядки и да ги ядеш :) Обикновено намираш ядки -> ядеш ядки, намираш крава -> пиеш мляко ( е не знам свободно-пасяща крава дали ще ти разреши, та затова аз и млечни не ям май вече).

Така че виж дали само чисто мляко ако ядеш или само овесени ядки ще продължава да имаш проблеми.



Тема Re: кое е вредно за стомаха?нови [re: athletics]  
Автор chandeen (непознат )
Публикувано27.10.06 18:44



Интересни неща...най ме заинтригува това за ензимите. Преди да имам тези стомашни проблеми бях отказала за около 2 години млечните продукти изобщо всичко животинско, но не казвам, че това е причината. Все още не мога да разбера какво точно ми има. Днес ходих на ехограф и ще си изследвам и черния дроб, а за жлъчния мехур казаха, че е септиран - има преграда. Не ми стана много ясно пак от къде е проблема и какво го предизвиква. Този път не споменах, че съм вегетарианка та да видя какво ще кажат и естесвено се препоръчва да се избягват тежки храни. След изследванията и посещението при гастроентериолога надявам се да ми се изясни картинката.
Чувала съм от един доктор, който е вегетарианец, че растителните храни в комбинация с млечни са по-пълноценни. Не разбирам щом ям мляко, сирене, кашкавал, дори белтък от яйце бих хапнала въпреки, че не го обичам, как така няма ензими. Аз нали не съм веган.
Много искам да прочета тези книги и подобни. Ще кажеш ли заглавия?
Кой хляб е по-дразнещ черният - ръжен, грахам или белия? Аз предпочитам пълнозърнест и ръжен - препечен.
За бобовите храни - боб, грах, соя съм чела, че образуват газове.
Вие по колко плодове и зеленчуци ядете и какви? Интересно ми е като ми кажат, че трябва по много за да си здрав и да не ти липсва нищо не разбирам колко е това много. Изобщо с какво се храните за да се подържате в добро здраве? Аз имам една книга за вегетарианска кухня но много екзотични са ми повечето рецепти.
За лечебното гладуване бих пробвала, но с повишено внимание. Не знам дали мога да се доверя само на книга или на доктор. Ще се поинтересувам по-подробно. Наистина среса и негативните емоции се отразяват много зле на здравето ми. Аз съм притеснителен човек и емоционална. Старая се да ги избягвам също и хората, които ми се качват на главата и все са недоволни. Зимата ми е малко трудно със спортовете. Фитнеса и скачането на въже са ми по-възможни. Обичам и да вървя пеш поне по един час.
Ароматерапията също ме успокоява. Сега искам да се каля, защото съм станала много симорничава. Вие как се калявате и как релаксирате?



Тема Re: кое е вредно за стомаха?нови [re: chandeen]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано27.10.06 20:29



Дааааа....чети !!! Щото (моля да бъда извинен

) си доста неосведомена според мен.
Не се обиждай...
Чети !!! Но чети многостранчиво ! Консултирай се! Но не само с традиционни лекари....
И мисли!!! Със собствената си глава...
И знай - никой не го е грижа ти да си здрава!Официалната медицина има нужда не от твоето здраве , а от твоята болест! Фармацевтичната промишленост иска ти да си болна и да купуваш нейната продукция.
Такаааааааааа... Натрих носа на дофторята.... Като знам аз как станах инженер ....да не попадате в ръцете на подобни лекари...(майтапче!)
Сега да те светна за някой неща)не че не ги писах вече 4-5 пъти тъдява :
1.Всички болести се дължат на токсемия(състояние на отравяне на организма). Тя се създава в организма под влияние на ред фактори - неправилно хранене , вътрешен метаболизъм , стрес , отрицателни емоции , отрови във въздуха , водата, храната и т.н. За всеки отделен фактор може да се говори дъллллго , но ме мързи.
Т.е. зъбът ти се разяжда от кариес , не защото контактува с вредни храни , а защото има проблем с кръвоснабдяването на зъба.
Същото е със стомаха ти.
За да се ликвидира токсемията , трябва глад и положителни емоции. Най- силната е любов. Това чувство променя във положителна посока вътрешната биохимия и активира жизнеността на организма.
Умната с гладуването! Трябва наблюдение от опитен човек . Др. Емилова прави там нещо по въпроса , ама така се е комерсиализирала , та чак до компрометиране на метода. Ако се интересуваш прочети книгата на Проф. Юри николаев.
2. Ензимите.... Тука в клуба има хора дето по-са ги учили тези работи , ама кво знаят - и те не знаят... Науката още дига рамене пред доста неща. Излиза теория след теория и всяка следваща оборва предната...
Какво разбрах аз - ензимите са "ключът" чрез който организма усвоява веществата от дадената храна. Няма ли ензим - няма добра усвояемост. Всяка храна си съдържа нужните за своето усвояване ензими. Ензимите се унищожават при термична обработка. Всичко "готвено" е априори унищожено. Има слаба усвояемост.Нисък КПД. Повече трови отколкото храни. Не дава енергия и се трупа като токсини в тялото.
3. Бобовите растения....съдържат по много и белтъчини и въглехидрати...
Организма се справя чудесно поотделно с белтъчини и въглехидрати , но заедно - не. Мога да го обясня подробно , но ме мързи.

В заключение да те посъветвам : 1.Опитвай се да не приемаш отрови .
2. Постарай се да пречистиш организма си. 3. опитвай се да постигнеш вътрешна хармония.

Ние се каляваме така : Имаме си сауни и 2 пъти седмично "горим" токсини на 90 -100 градуса , потим се изхвърляйки отрови от лимфната система и между влизанията в сауната се потапяме , обливаме и пръскаме със студена вода.


Моят домашен арест


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.