Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Вегетарианство и секс  
Автор Poмeo ()
Публикувано15.10.06 02:33



Как се отразява вегетарианството на секса, скъпи немесоядци?


Променя ли се изобщо нещо или всичко си е постарому? Казват, че вегетарианството правело хората по-добри във всяка сфера. Това и за леглото ли се отнася? Как се променят жените и мъжете вегетарианци? Просто ми е интересно да чуя нечие мнение. Разбира се, напълно е възможно двете неща да са напълно независими едно от друго. Вие ще кажете.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Poмeo]  
Автор Люб ()
Публикувано15.10.06 11:12



Mi az... takovata

mislia che pri myjete e vajno dobroto kryvoobrashtenie - t.e. da niama arterioskleroza, problemi sys syrceto i pr.. No za tova (ne)iadeneto na meso niama goliamo znachenie po printsip.

Syshto nalichieto na dostatychno holesterol (za sintez na testosteron), no i za tova (ne)iadeneto na meso syshto niama goliamo znachenie.

Afrodiziatsi - syshto ima ot vsichki vidove hrani. Maj siakash poveche rastitelni, vse pak , tam razni bilki, podpravki, rastenia...

Az se hrania bezmesno ot 3 godini, i ne zabeliazvam osobena razlika. Moje bi tia triabva da e v glavata, nali i seksyt bil v glavata (gornata)... Moje bi ako si vege po etichni motivi, seksyt se zadejstva ne samo chrez instinkta, no i 4rez poveche intimnost, doverie...
A za jenite ne znam.

Hubava tema.

Редактирано от Люб на 15.10.06 11:17.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Люб]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано15.10.06 18:00



E, за три години разлика няма да усетиш , я...


Да те питам за 30 години вегетарианстване какво ще говориш.
Или за 50.

Моят домашен арест

Тема Re: Вегетарианство и кекснови [re: Poмeo]  
Авторджиндж (Нерегистриран)
Публикувано15.10.06 23:12



No connection
Все пак, във форума пишат и вегетарианци с 30 (50?)-годишен стаж. Може и да има връзка.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Poмeo]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано16.10.06 00:22



Особено и ако партньора ти е такъв, просто е ненадминат!
От собствен опит го казвам





Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: kiko64]  
Автор Люб ()
Публикувано16.10.06 17:22



Moje... ima razlichni teorii

s tiah ne sym mnogo zapoznat.
A ti kakvo me zakachash samo, a ne kajesh neshto ot opit, a !?




Тема хе хе...нови [re: Люб]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано16.10.06 21:45



Ееее , опит.... Няма такова нещо ... Аз , освен съпругата си , в живота друга жена сексуално не съм познавал.


А , след 50 години вегетарианстване ще съм на 80... Жената тогава ще е на 75.
Къв секс с такава бабушкера бееееее !????!

Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Люб ()
Публикувано16.10.06 21:56



Именнo. 3на4и откакто я по3нава6 сексуално, си все веге, кажи така, да ра3бирам. Или ни скрива6 не6то, а ?





Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано16.10.06 22:08



Ъъъъъ... добър вечер на съпругата, която очевидно чете в скромния ни клуб. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: хе хе...нови [re: Люб]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано16.10.06 22:17



Аааа , не е точно така....
Бях месояден когато се запознахме. Оооооо , аз на маса без месо не сядах!
Тя също не беше вегетарианка тогава....но не налиташе много на месото...
Роди се хлапето...все болнаво такова ...все едни амопени , амидофени...Ние го тъпчем със "силни храни"- пилешки супички , печено месце...дано да е здрав.
После и аз съвсем се сдухах - наднормено тегло , болести много...
И (за да не ме обвини някой , че не пиша по темата) най кофтито беше проблем с простатата. Искаха да ме оперират. Секса естествено отиде в канала...
И изведнъж.... (както става в приказките)...станахме вегетарианци...хлапето тоже...то спря да боледува и до 15 годишна възраст - почти никакви проблеми.
После прояде месо...сега "настива" по-често...
Аз свалих килограми , болестите си отминаха бързо, секса изпълзя от канала и трайто се настани в брачното ложе...
И не се предавам още...е , някой път не се получава , ама при кого не е така?



Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: Фeйщицa]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано16.10.06 22:19





Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано16.10.06 22:46



Че какво му е лошо на 75 години. То и ти ще си дядо вече. Важното е желание да има





Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Poмeo]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано16.10.06 22:49



Аз съм скромна и няма да се изказвам, пък и гледам мъжа вече писал





Тема Re: хе хе...нови [re: jeni4ka]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано16.10.06 23:39



Ха , желание......


Либидото е едно , а потентността - съвсем друго нещо....
Бе , като стана на 80 , ще ви разправям...обещавам!

Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Джинджифил (асперж)
Публикувано17.10.06 01:41



Брей какви чудеса вършело вегетарианството. Значи казваш размина ти се операцията само заради това. Хм, може би не е било толкова сложно

Състоянието де. Айде да те питам, щото очевидно най-много ползи си видял - ти веган ли си или си хапваш млека и сирена? Аз се все още се чудя накъде. Не искам да тормозят животни заради мен. Пък и холестерола. Не знам кво да правя.

П.С.Аз, ъъ, така, не искам да ви отклонявам от интерената тема. Говорете си и по нея


VIRTUTEM FORMA DECORAT

Редактирано от Джинджифил на 17.10.06 04:37.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Poмeo]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 11:09



Според мен ако някой е вегетарианец (и в общи линии се храни здравословно) си проличава във всяко негово действие. Мисля, че концентрацията нараства, енергията, осъзнатостта - всичко е на друго ниво вече. По тази логика би трябвало да сме ненадминати в леглото

.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: миa]  
АвторManEater (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 12:45



Ами на теоприя би трябвало да сте ненадминати, но на практика сте кръгли нули - откъм външност, сексуално излъчване и страстно представяне в леглото

Аз се храня здравословно и ям месо.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: ManEater]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано17.10.06 14:30



Ти кога ни видя та прецени?


Май някоя вегетарианка ти е разбила сърцето...



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: ManEater]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 19:25



Дай някаква идея защо мислиш така. Все пак толкова жестоки

обвинения не могат да се хвърлят без обосновка.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: jeni4ka]  
Автор lex (непознат )
Публикувано17.10.06 19:49



Няма какво друго да е





Тема Re: хе хе...нови [re: Джинджифил]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано17.10.06 20:27



Е не!
Не е толкова просто...Имаше поредица гладувания , физически упражнения и отказване от ред отровни храни , па били те и вегетариански...
Бе , дълго и сложно е да го пиша в този форум...
Като(ако) се видим някога - напомни ми - ще ти разправям.
Но принципа е този (бях го писал някъде тук):
Оскъдно хранене със сурова храна - 2-3 плода , шепа ядки , голяма салата, чаша плодов и (или)чаша зеленчуков сок. Понякога извара, понякога кисело мляко. Никаква сол! Може и нещо готвено , но варено , на пара или печено. Покълнали семена , зехтин ....това е. Едно голямо пролетно (над 20 дни) и 2-3 по- кратки(7-10 дни) гладувания годишно и мнооооооооооого движение. Предпочитам тай-чи гимнастика. Сауна с контрастни душове и(или) обливане със студена вода , фрикции на кожата със четка или кърпа до зачервяване.
Гарантирам желязно здраве до дълбоки старини.


ПП : Ето , днес станах в 10.00 , изпих чаша портокалово - лимонен фреш , от 10.30 до 17.00 копах с права лопата и кирка дупка за канализация , изпотих се 3-4 пъти , през това време пих една минерална вода , изядох една ябълка и 100 гр. бразилски орех. сега е 20.25 и пиша и ям една голяма (400-500 гр.) салата от домати ,лук , магданоз , 100гр.безсолна извара и 2 с.л. зехтин.
По късно ще ям (ако изобщо почувствам нужда) някакъв плод и това е...
Айде пробвай и ти! Няма да съжаляваш.

Моят домашен арест

Редактирано от kiko64 на 18.10.06 00:03.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: миa]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано17.10.06 20:51



Ей пък вие кви сте! Веднага почнахте да спорите и да търсите отговори. Оставете го човечеца да се почувства хубав и умен за наша сметка. Явно има нужда да намери някой грозен и глупав като нас, за да му каже, че е грозен и глупав и да се почувства по-добре и по-самоуверен. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Фeйщицa]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 21:21



И аз все се чудя как се намира по някой комплексар да мъти водата в миролюбивите клубове.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: ManEater]  
Автор Люб ()
Публикувано17.10.06 21:49



sigurno jena ti mnoo se kefi che "pravi seks" s kryvojaden zviar - kanibal (kakto si se narekyl).
iako li e ? i da obijdash nepoznati hora sigurno e tipichno za kanibalite ?





Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Люб ()
Публикувано17.10.06 22:19



suuper ti e meniuto
potekoha mi ligite kato go 4eta


6te idvam na gosti da me u4i6



Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Авторвaнилия (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 23:06



Няма съмнение, менюто и начина на живот са повече от отлични. И аз обожавам така, обаче някой път злоупотребявам, че чак прекалявам. Кико64, би ли казал някои "отровни храни , па били те и вегетариански". Стана ми интересно.



Тема Re: хе хе...нови [re: Люб]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано18.10.06 00:01



Заповядай!


Аз черпя!
Няма нищо за учене...проста работа...
И ще ми бъде гот да си дърдоря на живо не само с теб, но с когото и да било от този клуб.

Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: вaнилия]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано18.10.06 01:14



Разбира се! Бих !


Освен тоталните баналности (но и истини) като цигари и алкохол в големи количества , ще спретна кратка класация на отровните вегетариански "храни"
1. Маргарин. - Това недоразумение на 20 век не е направено за ядене! С него можете да си мажете обувките за блясък или градинските инструменти за да не раждясват. За съжаление , подозирам , че всички масла продавани в Б-я съдържат голям % маргарин. Преди време в Италия разкриха афера на мафията , която внасяла и разфасовала маргарин в опаковки на масло ...
2. Кокакола, Пепсикола - освен че е газирана и тъпкана със синтетични подсладители(аспартам , захарин и пр.) , които тъдява нейде описвах ,са и своего рода наркотици , водещи до пристрастяване.
3. Всичко газирано. Този въглероден двуокис влиза в кръвния ток и причинява ред проблеми из организма.
4. Всичко , на етикета на което има е-код. За да повишат трайността на своите продукти и подобрат тяхните вкусови качества и външен вид , производителите ползват убийствена химия , за съжаление позволена от закона. Тази химия се натрупва в организма , води до израждане на клетките, до хронични болести и рак.
5. Всичко , което съдържа NaCl . Солта е мощна отрова със закъснител. С часове мога да описвам вредата от нея. Създава големи проблеми на организма. Хубавото е , че лесно се изчиства от тялото . За съжаление пакостите ,които е сътворила се неутрализират трудно и продължително. Ако малко само обичате своето тяло , трябва да забравите за солта. В суровите зеленчуци има предостатъчно соли в органичен (усвоим) вид.
6. Плодове и зеленчуци третирани с химикали. - Ако не можете да се снабдявате с органично отгледани плодове и зеленчуци , опитвайте се да неутрализирате отровите , като преди консумация ги накисвайте за 1 час във вода. Белете плодовете. Макар че, не помага. Не яжте неща със съмнителен вкус. Имайте предвид , че отровите се натрупват в съединителната тъкан на плодовете и зеленчуците . Лошото е , че с киснене и белене не можете да ги отстраните. Хубавото е , че при получаване на сок , токсините остават в отпадъка , заедно със съединителната тъкан.

В заключение искам да кажа , че почти няма неотровна храна. Спасението е в периодичното гладуване за изхвърлянето на отровите от тялото. Ранна вечеря и късна закуска и разбира се - собствено производство на плодове и зеленчуци.

Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 04:33



iuhuu


ami zime, jivot i zdrave...



Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Авторвaнилия (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 19:53



Благодаря за отговора. Цигари, алкохол и кока кола хич не ги и мисля, да обаче от е-тата и всичките химикали трудно може да се избяга. Ти гладуването с плодове и чай ли го правиш или само вода? Зимата правиш ли? Аз изкарвам и зимата един курс на чай и ябълки. Или при смяна на сезоните по едно гладуване, нещо такова.



Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Джинджифил (непознат )
Публикувано18.10.06 20:03



Благодаря ти за съветите , Кико. Значи все пак си похапваш мляко и извара.

И гладът - това е най-важното. Той наистина помага. Виждам, че си натрупал много опит, само едно нещо - позволи ми да те поправя за съединителната тъкан при растенията. Няма такова понятие в царство Планта Виж, животните имат множество видове съединителни тъкани. При растенията имаме меристемни, проводящи и механични тъкани. А ти под "съединителна" тъкан вероятно разбираш пулпата на плода.



Тема offtopic..нови [re: Джинджифил]  
Автор Люб ()
Публикувано18.10.06 20:58



interesno..
a toj sigurno ima predvid balastnite veshtestva (fibri, rastit. vlakna, otchasti ot celuloza) - tova li ti narichash pulpa ? ili moje bi mehanichni tykani.



Тема Re: offtopic..нови [re: Люб]  
Автор Джинджифил (асперж)
Публикувано18.10.06 21:31



Пулпата е вътрешната месеста част на плода (ендокарп). Механичните тъкани дават здравина и опора на растението и рядко се срещат в плодовете. Не знам какво по-точно е имал в предвид Кико под съединителна тъка - може би говори за фибрите и влакната.





VIRTUTEM FORMA DECORAT


Тема Милост!!!нови [re: Джинджифил]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано19.10.06 01:34



Милост! Явно попаднах на специалисти , т.е. намерих си майстора!

Изловиха ме в лъжа и манипулация!

Шегувам се разбира се! Аз съм само един нещастен кръчмар и не мога да разбирам в детайли от всичко. Ще цитирам един авторитет - Др. Норман Уокър от книгата "Лечение със сурови зеленчукови сокове" на издателство "Слово"-В.Търново - 1992 г. стр. 13
" Удаде ни се да установим , че химическите в-ва, ползвани в селскостопанската работа против разните вредители , се събират , отлагайки се в съединителната тъкан, и че тези отрови не влияят на ензимите, атомите и молекулитена зеленчуците и плодовете. ....
.... Разтривайки зеленчуците , ние освобождаваме елементите от съединителната тъкан , изстисквайки сока , а отровните химически вещества остават свързани. Такъв сок съдържа всички видове ензими, атоми и молекули на елементите, съдържащи се вплодовете и зеленчуците , освободени от всякакви химикали.
По този начин ние намираме отговор на въпроса как да се предпазим от въздействието на отровните химически вещества, така широко прилагани в света..."
Това твърдение съм го изпробвал на практика и знам , че е вярно.

Изварата и киселото мляко са много рядък гост на моята трапеза и май единствените белтъчни продукти. Ползвам ги по-скоро като подправка , отколкото като храна.

Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: вaнилия]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано19.10.06 01:51



Ами , кво ли не съм пробвал. Като че ли зависи от манталитета на човека. Има умерени хора - такива които пушат по 3 цигари на ден , по една след ядене....
или пият по 50 грама вечер - за отпускане...Има и такива като мене - крайни. Пушат ли - по 2 кутии на ден , пият ли - до напиване!

Затова от много години не пия и не пуша... За мен най- подходящо според характера ми е пълното гладуване само на дестилирана вода. но е най - тежкото. Най полезното и леко е със зеленчукови сокове. Най - приятно е на плодове и чай.
Зимата отбягвам. Като гладувам мръзна. И съм мноооого нещастен. Зимата , черният дроб е относително пасивен - биологичният годишен цикъл е във фаза "натрупване на телесна маса" - мазнинки де...При гладуване се отделят много токсини и черният дроб вяло се справя с тях. Може да се усеща болка в него и общата отпадналост е голяма.
Та на пролет е най - добре. Черният дроб е активен и без проблеми се справя с токсините. Всичко в природата е във фаза на възраждане. Хюман боди - тоже!
Аууууу....вчера от "Кауфланд си купих едни ябълки- отврат на вкус - пълни с химия. Даже и сок не рискувах да си правя от тях...изхвърлих ги. Днес ми донесоха от село истински. Супер са....

Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано19.10.06 09:03



Ха ха, всъщност представа си нямаш колко си приличаме, при все че имаме полюсни мнения за доста неща като глада и суровоядството. Аз съм също от крайните. Или ям за цяла свинеферма или броя калории толкова фанатично, че тегля включително и стандартно нарязаните филийки Бонус, щото примерно някои тежат 25гр, а други 27гр,. следователно във вторите има 3 калории повече, отколкото в първите. :)))
С пиенето същата работа. Не съм от тези, които пият по 50гр. за отпускане. Затова всъщност и не пия. Но в редките случаи, когато съм посягала към алкохол не е било от добро и не съм съм спирала преди да падна от стола. :) Затова вече гледам колкото и да ми е зле да не прибягвам към този изход, щото е само привиден изход, а инак е задънена улица.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: хе хе...нови [re: Фeйщицa]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано19.10.06 13:12



Хе , хе... Сега ако кожеш че си в голяма степен перфикционистка , че обичаш , като правиш нещо , да го правиш по възможно най - долрия начин. Че , обичаш предварително да обмислиш подробно всичко , преди да почнеш да го правиш, Наистина ще си помисля , че тате на младини е наобикалял по вашия край...

Може да излезем рода...
Каква зодия си , между другото ? Не , че много вярвам , де....


Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано19.10.06 14:55



О, не, тук вече коренно се различваме, тъй че не сме от същата туфа. :) Аз съм от породата "през куп за грош", особено що се отнася до работа, която ми е досадна. Близнаци съм. А ти?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: хе хе...нови [re: Фeйщицa]  
Авторkiko64 (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 18:36



E , аз съм Риби ...родил съм се на високосна дата - 29.02 !


Не говорех за работа от тоято си вадиш хляба(работиш за някой друг) , а за нещо което вършиш за себе си. Например лепиш тапети или готвиш там нещо....
Бе , така си си по-добре...Аз все се туткам , бавя...и обирам сувати критики от сорта на - Това трябваше да стане лани!
Е , никой не може да каже лоша дува за нещо , което съм завършил окончателно , нооооо...



Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Авторвaнилия (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 19:37



В тези големите магазини плодовете и зеленчуците не ги и поглеждам. Много са ми странни. Иначе и на мен ми подариха едно чувалче със селски ябълки

Моите приятели ме знаят, че много обичам ябълки и все се намира някой да ми даде.
А пък есенния пазар как го обичам.....



Тема Re: хе хе...нови [re: вaнилия]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано19.10.06 22:15



Пък аз ябъките ги обичам на ябъкова торта - в йена ябълки нарязани на тънки парченца отдолу и върху тях нещо като тесто за джинджърбред. После обръщаш и става красиво, тъй като ябълките са леко желирани от пектина. Всичко това с неприлично много канела. :))

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: хе хе...нови [re: Фeйщицa]  
Авторвaнилия (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 22:49



Е, хубава работа. Сега ще го даваш това тесто за джинджърбред. И аз харесвам прекалено много канела, чак нагарча.



Тема Re: хе хе...нови [re: вaнилия]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 22:53



v kanelata ima insulinopodobni veshtestva, nali znaete

naskoro gi "otkriha". (a insulin kojto ne znae kakvo e - neka znae kakvo e wikipedia.org )



Тема Re: хе хе...нови [re: вaнилия]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано20.10.06 00:41



Ето какво съм записала в тетрадката си:

Ябълкова торта
(Измислена от мени за рождения ден на Джени)
(Джени е кучката)

7-8 ябълки
4-5 ч.л. канела (така съм записала, но споменът ми е, че слагам канела, докато тестото ми се стори достатъчно кафяво и уханно)
1 с. л. джинджифил стрит (Джинджи, прощавай, че тъй лесно та жертвам ;) )
150 гр. кафява захар и отделно още няколко супени лъжици. Може да се направи и с мед и става още по-ароматно.
2 яйца
300 гр. брашно
50 гр. масло
1 изравнена ч.л. сода разбъркана в 2-3 с.л. кисело мляко
Прясно мляко до получаване на кексово тесто

Нарязвам ябълките на малки и тънки парченца, разбърквам ги с няколко супени лъжици захар и малко канела и ги нареждам на дъното на кръгла йена, естествено намазана с олио и посипана съвсем, съвсем леко с брашно. От останалите продукти правя тестото. (Канелата я слагам разбъркана в 3 с.л. захар. Не помня защо се прави така, мама ма'й учила :) ) Заливам ябълките с тестото. Пека час - час и 1/2 първо на 250, после на 220. Като изстине обръщам, както вече се разбра, с ябълките отгоре. :) Bon appetit! :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор athletics ()
Публикувано22.10.06 00:42



Ябълките от магазините понякога направо си мириштат на химикали. Ние имаме ябълкови дървета които въобще не се пръскат, но почти всички ябълки имат червеи

. Но май предпочитам да се занимавам да чистя изядентото от червея (то и без това червеите ядат само около семките) отколкото да ям онези "хубавите" ябълки... пак е по-добре от черешите дето дори няма как да им извадиш червейчето (аз затова само най-ранните череши ям).



Тема канеланови [re: вaнилия]  
Автор Люб ()
Публикувано22.10.06 02:35



наскоро също откриха в-вото cumarin в канелата - над 2-3 гр. канела на ден била вредна за черния дроб. зависи и от вида канела, и от начина на приготвяне на екстракта. предимно когато се взима в големи дози е опасно, иначе нас не ни касае :)

e, тя се добива от кората на 1 дървесен вид - така че не е чудно че не е съвсем храна за човека, в големи количества...

PS: а инсулиноподобното в-во в канелата е MHCP (Methylhydroxy-Chalcone-Polymer)

Редактирано от Люб на 22.10.06 02:44.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Poмeo]  
Автор cuddly (непознат)
Публикувано22.10.06 11:07



не съм вегетарианка и не съм правила секс с вегетарианец, така че опит нямам, но съм чела, че храненето с еотразява на вкуса на течностите в организма

.

Така че, предполагам, че вегетарианците са "по-вкусни".

На виталността и издръжливостта, обаче, не знам как би се отразил този начин на хранене.


Редактирано от cuddly на 22.10.06 11:09.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: cuddly]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано22.10.06 18:06



:))))) Ще падна от смях. Е ся вече ме амбицира да опитам някои вегетарианец. :))) (Каквато съм чревоугодничка)



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: cuddly]  
Автор Poмeo ()
Публикувано22.10.06 21:17



За течностите си права - вкуса на "мъжката " течност зависи от това какво ядеш. Ако ядеш много плодове(много ананаси) ставала сладка. Месото и чесънът я прави горчива и неприятна. За "женските" течности - май по-малко се знае

.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Фeйщицa]  
Автор cuddly (непознат)
Публикувано23.10.06 15:42








Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Poмeo]  
Автор cuddly (непознат)
Публикувано23.10.06 15:43



именно.
ми, айде, узнай малко повече за женските течности и сподели тук после.




Тема Re: хе хе...нови [re: Фeйщицa]  
Автор Poмeo ()
Публикувано24.10.06 01:50



Интересно като стана въпрос за телесни течности, дали е вегетарианско приемането на такива течности. Нали в "един хвърлей " от тях има сто милиона полуживота, които като се съберат с другия полуживот правят цял живот. Или вегетарианките се правят на ощипани и си траят? Сто милиона попови лъжички, без път и посока, без ясна цел? Как ви се струва това ? Докъде свършва вегетарианството в такава ситуация?





Тема Re: хе хе...нови [re: Poмeo]  
Автор Люб ()
Публикувано24.10.06 02:10



Poмeo,
mislia che e vege (tova ne znachi che sym mu fen :)), tyj kato na syshtia princip sa jajcata (kokoshite napr.), koito po princip sa neoplodeni i se schitat za vege-hrani...
temata si ostava bez kraj obache, kakto stava s hubavite neshta





Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: cuddly]  
АвторTO|_|_|E (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 17:04



Женските течности се влият от храната според мен. При ядене на сол особено в по голямо количество са солени или поне стават по-солени, при скумрия или разни подобни по-миризливи морски неща също може да се усети.
Абе една жена да яде 2 седмици само скумрия и сйомга в консерви и скариди или яко чесън и лук всеки ден пък да видим.
Мъжките течности не вярвам да са чак вкусни на който и да било, но има разлики от храненето. Може би при алкална диета са с по-ниска киселинност.
Иначе за потта ми е ясно. Лека и проста сурова храна и и след обилно потене следващото е като вода. Първата по обилна пот може да има миризма, но е много по-лек и ненатрапчива от при хранене със концентрирани храни.



Тема Не яжте мърша, да не ви миришат лошо путкитенови [re: Poмeo]  
Авторбeзпътeн (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 17:57



Защото като ядете мърша, путките ви замирисват на мърша. Просто и ясно.





Тема Re: Не яжте мърша, да не ви миришат лошо путкитенови [re: бeзпътeн]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 19:26



Ако не ги измиеш-също





Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: cuddly]  
Авторsummer (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 03:53



Като жена на вегетарианец мога да кажа със сигурност, че храната се отразява на вкуса на течностите

. А пък след плодоядство наистина е най...:)



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: cuddly]  
Автор huanji ()
Публикувано31.10.06 13:14



Вярно е, храната има най- голямо значение за вкуса при мъжете. Редовно подпитвах преди...да съм информиран.



Като човек с опит и в двата начина на хранене, мога да кажа, че месото дава голяма сила за кратко време, докато вегетарианството - издръжливост. Но това е пак относително, както е казал дядо поп, който може го може...

За секса най- важното е нивото на жизнената енергия. Понеже тя се черпи не само от храната и понеже е много важна нейната циркулация, вегетарианството има всички шансове. Но ако ци не тече свободно по енергиините канали и чакрите не са активни, вегетарианеца ще се изтощава бързо. То въпроса е, че чистата храна не натрупва шлаки по каналите и не задръства чак толкова чакрите, като последното е ниво на съзнание в действителност.
И за да си съхранява жизнеността(особенно зимата), мъжа не трябва да свършва повече от веднъж. Вече, анестетик ли ще ползва, по Мантак Чия и др.подобни ли ще практикува, но е по-добре да държи и да свършва по желание и само ако чуе - "Достатъчно"... Така мъжете ще са по- омятни, а жените и оттам нацията щастлива-и.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: kiko64]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано01.11.06 22:04



Аз съм вегетарианка от както се помня. В последните две години опитвах спорадично месни продукти (това да се разбира като веднъж на няколко месеца), но вкуса не ми харесва твърде. Тялото си се адаптирва - в моя случай на 25 годишна неупотреба на месо.



Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано01.11.06 22:10



А защо реши да опиташ?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Фeйщицa]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано01.11.06 22:29



Ми май от любопитство

. Всъщност аз съм пробвала луканка, салам "Бургас," и пастет. А, и преди доста години баба ми ме убеди да хапна парче от пилешка паржола. За мен вегетарианските ястия са несравними, но може би е и поради вече придобит вкус. Е, веган трудно бих станала, тъй като с удоволствие консумирам млечни продукти (и комбинациите им със зеленчуци). Примерно след малко мисля да похапна печен картоф с "Филаделфия" и зеле и моркови с млечен сос

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано01.11.06 23:42



Ох, замълчи, че почвам да слюнкоотделям. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Фeйщицa]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано01.11.06 23:59



Ве то и аз, че съквартирантите ми бяха напъплили кухненското помещение и едва наскоро завладях еднолично кухнята.

Та, сега на 15 минути прихвърчам към печащия се картоф, умилявам го най- сетне да се доприготовлява, и гладнея. Лека и спокойна!

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано02.11.06 08:43



ха ха, аз пък картофите ги любя задушени или соте :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Фeйщицa]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано02.11.06 19:27



Мен са ми най- вкусни варени и пълнени с (също тъй варени) броколи и поляти със сос бешамел и разтопен кашкавал. Също много харесвам мусака от соя и картофи



Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема допълнявканови [re: sometimes_somewhere]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано02.11.06 19:29



П.П. Трябваше да кръстим отклонението: Картофен офтопик



Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема хе хе...нови [re: Люб]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 20:26



хммм.. дали е така? вегетариански ли е такъв секс или не? може би не е редно да се прави..?!?



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано02.11.06 23:44



Това с броколите звучи доста примамливо.
А картофите с какво ги пълниш?
И дай рецепта за мусаката, моля. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: допълнявканови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано02.11.06 23:46



Миа имаше тема за любимите неща за ядене, там щяхме да сме интопикирани. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Фeйщицa]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано03.11.06 00:19



Хранили са ме с веге мусака и унило примрънквам, че нямам рецепта.

До колкото са ми казвали приготящите, просто заместват каймата със соева такава. Но може да съм заобикнала ястието покрай неповторимата им селекция на подправки и ми е време да разуча.
Картофите с броколи пък не мога да ги изкусуря съвсем. Преди време ги хапвах по много в една верига за бързо хранене (Wendies). Но в общи линии, картофите се пълнят с броколите, отгоре се заливат със соса, прибавя се и извара и сладко масло по желание.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема Re: хе хе...нови [re: paди]  
Автор Джинджифил (асперж)
Публикувано03.11.06 00:31



Може и да е вегетариански, но със сигурност не е вегански

А дали е редно или не зависи от това колко задръжки имаш.



VIRTUTEM FORMA DECORAT


Тема Re: хе хе...нови [re: Джинджифил]  
Автор Люб ()
Публикувано03.11.06 01:05



Интересно е

- че бях попаднал на изследванe скоро, показващo че има връзка между семепоглъщането от жената и вероятността тя да забремене е... Забравих обаче дали обратнопропорционална или право~ (май първото). Бе свързано с привикване на имунната система на женския организъм към протеините в спермата на съoтветния мъж...

Редактирано от Люб на 03.11.06 01:06.



Тема Re: хе хе...нови [re: Люб]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано03.11.06 02:03




Естествено , обратнопропорционална ще да е !

То , няма как да поглъща семенната течност и да забременее...

Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Люб ()
Публикувано03.11.06 02:29



stava duma za veroiatnostta da zachene





Тема Re: хе хе...нови [re: Люб]  
Автор Джинджифил (асперж)
Публикувано03.11.06 03:07



Ей, какви ли не изследвания правят учените глави.

Има логика да е обратнопропорционална зависимостта и с времето организмът на жената да изработи антитела срещу намиращите се в спермата антигени. Обаче при просто поглъщане, тези протеини(антигените) биват разградени от стомашния сок и усвоени. Може би, ако по някакъв начин антигените от спермата попаднат в кръвния ток при по-брутални изпълнения примерно. Не знам, даже не мога и да гадая. Интересна ми е обаче тест-групата, при които изследванията са били проведени.

ПРОТОКОЛ ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ЕКСПЕРИМЕНТА

Как ли изглежда този лист?

P.S. за вегетарианките, които се страхуват от напълняване - калоричността на продукта е изключително ниска.



VIRTUTEM FORMA DECORAT


Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Джинджифил (асперж)
Публикувано03.11.06 03:16



Абе кико, утде да знайш. Понякога стават чудеса. Те тия гадинки с упашляци се провират навсякъде



Между другото веднъж попаднах на запитване в един форум за това забременява ли се от подобен екшън. Големи бъзици отнесе момичето.



VIRTUTEM FORMA DECORAT



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.