Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 21.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: хе хе...нови [re: вaнилия]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано19.10.06 22:15



Пък аз ябъките ги обичам на ябъкова торта - в йена ябълки нарязани на тънки парченца отдолу и върху тях нещо като тесто за джинджърбред. После обръщаш и става красиво, тъй като ябълките са леко желирани от пектина. Всичко това с неприлично много канела. :))

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: хе хе...нови [re: Фeйщицa]  
Авторвaнилия (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 22:49



Е, хубава работа. Сега ще го даваш това тесто за джинджърбред. И аз харесвам прекалено много канела, чак нагарча.



Тема Re: хе хе...нови [re: вaнилия]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 22:53



v kanelata ima insulinopodobni veshtestva, nali znaete

naskoro gi "otkriha". (a insulin kojto ne znae kakvo e - neka znae kakvo e wikipedia.org )



Тема Re: хе хе...нови [re: вaнилия]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано20.10.06 00:41



Ето какво съм записала в тетрадката си:

Ябълкова торта
(Измислена от мени за рождения ден на Джени)
(Джени е кучката)

7-8 ябълки
4-5 ч.л. канела (така съм записала, но споменът ми е, че слагам канела, докато тестото ми се стори достатъчно кафяво и уханно)
1 с. л. джинджифил стрит (Джинджи, прощавай, че тъй лесно та жертвам ;) )
150 гр. кафява захар и отделно още няколко супени лъжици. Може да се направи и с мед и става още по-ароматно.
2 яйца
300 гр. брашно
50 гр. масло
1 изравнена ч.л. сода разбъркана в 2-3 с.л. кисело мляко
Прясно мляко до получаване на кексово тесто

Нарязвам ябълките на малки и тънки парченца, разбърквам ги с няколко супени лъжици захар и малко канела и ги нареждам на дъното на кръгла йена, естествено намазана с олио и посипана съвсем, съвсем леко с брашно. От останалите продукти правя тестото. (Канелата я слагам разбъркана в 3 с.л. захар. Не помня защо се прави така, мама ма'й учила :) ) Заливам ябълките с тестото. Пека час - час и 1/2 първо на 250, после на 220. Като изстине обръщам, както вече се разбра, с ябълките отгоре. :) Bon appetit! :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор athletics ()
Публикувано22.10.06 00:42



Ябълките от магазините понякога направо си мириштат на химикали. Ние имаме ябълкови дървета които въобще не се пръскат, но почти всички ябълки имат червеи

. Но май предпочитам да се занимавам да чистя изядентото от червея (то и без това червеите ядат само около семките) отколкото да ям онези "хубавите" ябълки... пак е по-добре от черешите дето дори няма как да им извадиш червейчето (аз затова само най-ранните череши ям).



Тема канеланови [re: вaнилия]  
Автор Люб ()
Публикувано22.10.06 02:35



наскоро също откриха в-вото cumarin в канелата - над 2-3 гр. канела на ден била вредна за черния дроб. зависи и от вида канела, и от начина на приготвяне на екстракта. предимно когато се взима в големи дози е опасно, иначе нас не ни касае :)

e, тя се добива от кората на 1 дървесен вид - така че не е чудно че не е съвсем храна за човека, в големи количества...

PS: а инсулиноподобното в-во в канелата е MHCP (Methylhydroxy-Chalcone-Polymer)

Редактирано от Люб на 22.10.06 02:44.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Poмeo]  
Автор cuddly (непознат)
Публикувано22.10.06 11:07



не съм вегетарианка и не съм правила секс с вегетарианец, така че опит нямам, но съм чела, че храненето с еотразява на вкуса на течностите в организма

.

Така че, предполагам, че вегетарианците са "по-вкусни".

На виталността и издръжливостта, обаче, не знам как би се отразил този начин на хранене.


Редактирано от cuddly на 22.10.06 11:09.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: cuddly]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано22.10.06 18:06



:))))) Ще падна от смях. Е ся вече ме амбицира да опитам някои вегетарианец. :))) (Каквато съм чревоугодничка)



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: cuddly]  
Автор Poмeo ()
Публикувано22.10.06 21:17



За течностите си права - вкуса на "мъжката " течност зависи от това какво ядеш. Ако ядеш много плодове(много ананаси) ставала сладка. Месото и чесънът я прави горчива и неприятна. За "женските" течности - май по-малко се знае

.



Тема Re: Вегетарианство и секснови [re: Фeйщицa]  
Автор cuddly (непознат)
Публикувано23.10.06 15:42









Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.