Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 23.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Джинджифил (непознат )
Публикувано18.10.06 20:03



Благодаря ти за съветите , Кико. Значи все пак си похапваш мляко и извара.

И гладът - това е най-важното. Той наистина помага. Виждам, че си натрупал много опит, само едно нещо - позволи ми да те поправя за съединителната тъкан при растенията. Няма такова понятие в царство Планта Виж, животните имат множество видове съединителни тъкани. При растенията имаме меристемни, проводящи и механични тъкани. А ти под "съединителна" тъкан вероятно разбираш пулпата на плода.



Тема offtopic..нови [re: Джинджифил]  
Автор Люб ()
Публикувано18.10.06 20:58



interesno..
a toj sigurno ima predvid balastnite veshtestva (fibri, rastit. vlakna, otchasti ot celuloza) - tova li ti narichash pulpa ? ili moje bi mehanichni tykani.



Тема Re: offtopic..нови [re: Люб]  
Автор Джинджифил (асперж)
Публикувано18.10.06 21:31



Пулпата е вътрешната месеста част на плода (ендокарп). Механичните тъкани дават здравина и опора на растението и рядко се срещат в плодовете. Не знам какво по-точно е имал в предвид Кико под съединителна тъка - може би говори за фибрите и влакната.





VIRTUTEM FORMA DECORAT


Тема Милост!!!нови [re: Джинджифил]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано19.10.06 01:34



Милост! Явно попаднах на специалисти , т.е. намерих си майстора!

Изловиха ме в лъжа и манипулация!

Шегувам се разбира се! Аз съм само един нещастен кръчмар и не мога да разбирам в детайли от всичко. Ще цитирам един авторитет - Др. Норман Уокър от книгата "Лечение със сурови зеленчукови сокове" на издателство "Слово"-В.Търново - 1992 г. стр. 13
" Удаде ни се да установим , че химическите в-ва, ползвани в селскостопанската работа против разните вредители , се събират , отлагайки се в съединителната тъкан, и че тези отрови не влияят на ензимите, атомите и молекулитена зеленчуците и плодовете. ....
.... Разтривайки зеленчуците , ние освобождаваме елементите от съединителната тъкан , изстисквайки сока , а отровните химически вещества остават свързани. Такъв сок съдържа всички видове ензими, атоми и молекули на елементите, съдържащи се вплодовете и зеленчуците , освободени от всякакви химикали.
По този начин ние намираме отговор на въпроса как да се предпазим от въздействието на отровните химически вещества, така широко прилагани в света..."
Това твърдение съм го изпробвал на практика и знам , че е вярно.

Изварата и киселото мляко са много рядък гост на моята трапеза и май единствените белтъчни продукти. Ползвам ги по-скоро като подправка , отколкото като храна.

Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: вaнилия]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано19.10.06 01:51



Ами , кво ли не съм пробвал. Като че ли зависи от манталитета на човека. Има умерени хора - такива които пушат по 3 цигари на ден , по една след ядене....
или пият по 50 грама вечер - за отпускане...Има и такива като мене - крайни. Пушат ли - по 2 кутии на ден , пият ли - до напиване!

Затова от много години не пия и не пуша... За мен най- подходящо според характера ми е пълното гладуване само на дестилирана вода. но е най - тежкото. Най полезното и леко е със зеленчукови сокове. Най - приятно е на плодове и чай.
Зимата отбягвам. Като гладувам мръзна. И съм мноооого нещастен. Зимата , черният дроб е относително пасивен - биологичният годишен цикъл е във фаза "натрупване на телесна маса" - мазнинки де...При гладуване се отделят много токсини и черният дроб вяло се справя с тях. Може да се усеща болка в него и общата отпадналост е голяма.
Та на пролет е най - добре. Черният дроб е активен и без проблеми се справя с токсините. Всичко в природата е във фаза на възраждане. Хюман боди - тоже!
Аууууу....вчера от "Кауфланд си купих едни ябълки- отврат на вкус - пълни с химия. Даже и сок не рискувах да си правя от тях...изхвърлих ги. Днес ми донесоха от село истински. Супер са....

Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано19.10.06 09:03



Ха ха, всъщност представа си нямаш колко си приличаме, при все че имаме полюсни мнения за доста неща като глада и суровоядството. Аз съм също от крайните. Или ям за цяла свинеферма или броя калории толкова фанатично, че тегля включително и стандартно нарязаните филийки Бонус, щото примерно някои тежат 25гр, а други 27гр,. следователно във вторите има 3 калории повече, отколкото в първите. :)))
С пиенето същата работа. Не съм от тези, които пият по 50гр. за отпускане. Затова всъщност и не пия. Но в редките случаи, когато съм посягала към алкохол не е било от добро и не съм съм спирала преди да падна от стола. :) Затова вече гледам колкото и да ми е зле да не прибягвам към този изход, щото е само привиден изход, а инак е задънена улица.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: хе хе...нови [re: Фeйщицa]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано19.10.06 13:12



Хе , хе... Сега ако кожеш че си в голяма степен перфикционистка , че обичаш , като правиш нещо , да го правиш по възможно най - долрия начин. Че , обичаш предварително да обмислиш подробно всичко , преди да почнеш да го правиш, Наистина ще си помисля , че тате на младини е наобикалял по вашия край...

Може да излезем рода...
Каква зодия си , между другото ? Не , че много вярвам , де....


Моят домашен арест

Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано19.10.06 14:55



О, не, тук вече коренно се различваме, тъй че не сме от същата туфа. :) Аз съм от породата "през куп за грош", особено що се отнася до работа, която ми е досадна. Близнаци съм. А ти?

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: хе хе...нови [re: Фeйщицa]  
Авторkiko64 (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 18:36



E , аз съм Риби ...родил съм се на високосна дата - 29.02 !


Не говорех за работа от тоято си вадиш хляба(работиш за някой друг) , а за нещо което вършиш за себе си. Например лепиш тапети или готвиш там нещо....
Бе , така си си по-добре...Аз все се туткам , бавя...и обирам сувати критики от сорта на - Това трябваше да стане лани!
Е , никой не може да каже лоша дува за нещо , което съм завършил окончателно , нооооо...



Тема Re: хе хе...нови [re: kiko64]  
Авторвaнилия (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 19:37



В тези големите магазини плодовете и зеленчуците не ги и поглеждам. Много са ми странни. Иначе и на мен ми подариха едно чувалче със селски ябълки

Моите приятели ме знаят, че много обичам ябълки и все се намира някой да ми даде.
А пък есенния пазар как го обичам.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.