Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 06.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Разполагаме ли с живота и смъртта?  
АвторTъжнo (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 14:17



Вижте тук:





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Tъжнo]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 17:31



ами то и аз колко се точа на помиярите около нас... :)
от няколко години кроя планове как да ги ликвидирам. мислех да наема познати да ги застрелят, да ги отровя, и да ги занеса в сградата на общината и да им ги подаря :).
приемливо ми се струва да ги отровя или занеса в общината. но като не искам да ги убивам без нужда, остана да ги уловя и да ги товаря... но къде? те са толкова гнусни, болни и бъхливи, че не ги доближавам, а какво остава да ги товаря в кола или ремарке, дори и упоени/овързани.
засега когато видя малки помиярчета, още не-болни, само с бълхи, ги хващам и ги пускам или в колата на кучкарника, или в сградата на общината.
надявам се да успея да занеса и големите, но не знам как. глутницата е от 6-7, една лелка ги храни.
ако имам проблем с куче, бих го разрешил. вероятно както човека с детето от горният линк.



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Tъжнo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано08.10.06 17:47



Човек, който в едно живо същество вижда нещо бълхливо и отвратително, което трябва да бъде премахнато независимо по какъв начин, за мен е човек с проблеми. Човек, който не се чувства добре и не е в мир със себе си. Въпреки че лично на мен не ми се вярва да си толкова лишен от чувствителност, колкото се описваш заради вкуса да ни скандализираш. Слава Богу, хората с толкова болен мозък, колкото е тази жена, са малцина. Все още повечето храним някаква обич и човещина в себе си.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема помиярите са си мръсни!нови [re: Фeйщицa]  
Авторpaди (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 18:07



аз добре съм се описал!? досега не съм убил никое куче, по-скоро съм хранил. тези помияри около нас са ми неприятни! заради това, че са болни и не им е добре, заради кожните проблеми на два от тях, заради хилядите им бълхи и лошата им миризма и заради измъченият им злобливо лаещ характер. знам какво са бълхи и кучета, и виждам едни измъчени живи същества, които заради скапаното си положение са станали доста неприятни.
по някакъв начин трябва да се премахне този проблем, а не кучетата. те са най-лесни - винаги може да се отровят или да платя на циганин да ги налови и напъха в чували, за да ги преселя в общината. последният вариант винаги ме развеселява :) !
а иначе помиярите са много хубави като се припичат на слънце в тревата - излъчват спокойствие и мързел (блаженство). но ела ги виж през зимата - тя тук е студена и няма сняг да се сгушат в него.



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Tъжнo]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано08.10.06 21:51



Няма да коментирам. Ще Ви разкажа 2 истории.
1.Това се случи преди 14-15 години. Бяхме на разходка в морската градина със семейството. ние вървим отзад , а 2-3 годишният ни син припка напред. Изведнъж от някакви храсти излиза голямо , поне 30 кила, куче , което се втурна към хлапето.Кучето изглеждаше зловещо - с отворена паст , изплезен език ...мощно и голямо. Синчето запищява от ужас и пада по корем ...продължава да пищи...Кучето мина на 10-тина сантиметра от хлапето , не му обърна никакво внимание и продължи да тича. Мина и покрай нас и стигна до стопанина си 50 метра по назад ,радоство въртейки опашка и подскачайки край него. Отидох да се разправям със собственика , а той от ония дебеловратите безчели купчини от анаболни стероиди , опасан целия с ланци....Какво да му говоря? Най - много да ме бие...
От тогава синът ми има страх от кучета. При всяко появяване на куче изпада в паника. Вече е голям и надявам се го е преодолял, ноооо....

2. Имам котка...само тя яде месо у дома...и какво да направя? Да го прогоня добичето , за да не му бера гайлето?....ама как???, че тя е член от семейството!!! ...и постоянно ражда...

...едни хууубави , пууухени , игрииииви, котета. И никой не ги иска! аз какво да сторя , а? Да ги убия още като ги роди ,или да ги убия 2 месеца по- късно , когато никой не ги ще , а на мен ми идват вповече , като ги изхвърля нейде и те умрат от глад , щото майка им не ги е научила да си намират храна и единствено което знае е да мяуче , когато е гладна???
Или да взема да го кастрирам добичето , а???? Басии!!! Се и едно , да кастрирам сина си!
Ха кажете де!

Моят домашен арест

Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: kiko64]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 22:05



Aз имам котарак, не е кастриран. Просто си стои само в къщи, не ходи никъде и затова нямам проблеми с котета. Преди 2 години му бях намерила партьорка (той е породист и плановете бяха големи), но тя се оказа доста злобна и той не я хареса. Съветът ми е: не пускай навън котката си и тя няма да ражда:).



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: kiko64]  
Авторджинджифил (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 15:24



И аз имам подобна история - когато бях някъде 5-6-годишен две овчарки ме наобиколиха и започнаха да ме лаят яростно. Още си спомням какъв ужас изпитах. Добре че баща ми беше наблизо, за да ме спаси. Имах огромен страх от кучета поне 10 години след това. Но не обвинявам кучетата. Изобщо не ги виня за нищо и тази история с отровеното куче много ме натъжи. Наистина е опасно агресивните породи да ги пускат без каишка, но това ли трябва да е наказанието? Аз бих осъдил тази убийца. Не знам доколко българското законодателство е регламентирало въпросите с домашните любимци, но не бих се отказал, ако това ми се случи и някоя умопобъркана истеричка затрие кучето ми, само защото се е приближило до нейното памперсче.

А за котката - недей й затрива потомството ве. Нали си веге, айде не съ излагай да трепеш невинни създанийца

. Мене понякога и хлебарките ме е жал да затривам, та затова ги ловя и ги пускам навън по живо по здраво :))
Кастрирай я - това не е хуманно, но по-хубаво ли е да трепеш котенца после? Пък и тя ше го преживее, най-много да наддаде някое килце



Тема Re: помиярите са си мръсни!нови [re: paди]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано10.10.06 09:17



Радвам се, че си останал на ниво думи, може би това е границата между здравия разум и лудостта - преминаването от думи към действия, що се отнася до злонамереността ни.
А иначе се ядосах заради лекотата с която говориш за убиване на кучета. За мен болно същество се лекува и обгрижва, не се убива. Убива се по възможно най-хуманния начин ако е носител на неличима заразна болест или няма надежда за живота му. А убиването е най-лесният път, но лесните пътуща никога не са водили до нищо добро. Само до втвърдяване на егоизма и безскруполността ни.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: джинджифил]  
АвторTaмapa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 15:48



Само да те питам, това..." Нали си веге" , като как трябва да звучи? Като по-толерантен, като изпитващ повече топлина към създанията , носещи душичка, може би? Или като подсещане? Вегетарианството жал ли е? Струва ми се, че този път не си се изказал много умно, за разлика от останалите пъти(ако си онзи регнатия Джинджифил), макар и понякога да се забелязва едно средно лакейство към автора на съответната тема,която ще обсъждаш... Ти така ли се подсещаш, че си веге(последната дума звучи доста глупаво и лигаво... и то от мъж...)? В момент , в който си се подсетил, че си ВЕГЕ, дали не ти хрумва, че е грубо и нетолерантно, нехуманно и просташко дори(в по-глобален план) да наричаш хорските бебенца "памперсче"? В този ред на мисли, подходящо ми се струва теб например да те нарека тоалетна чиния или?
По темата: Мила/и Тъжно, искрено съжалявам, за загубата на кученцето ти. Аз винаги съм си мечтала да си имам кученце, но така стана, че имах коте,което загубих и беше толкова тъжно при мен...Сега имам друго,което много обичам, не мога да си представя, ако реши да ме напусне... Не преставам да мечтая и за кученце, но едва ли ще го бъде тъй като приятеля ми може би няма да поиска. Лошо е в нашата страна, че не са оправени тези отношения между хората,които имат и нямат дечица... хората,които имат и нямат кученца... Отвратително е да се случват такива неща и всички ние го допускаме. Има място и за бебенцата,има място и за кученцата, но някой трябва да следи за това, защото засега повечето хора не искат да го правят. Когато на някое дете му се случи такава среща с кученце, е възможно тя да не завърши само с уплаха и спомен, може да има какви ли не последици. От болести,от всичко. Горките кученца също биват бити и обвинявани за какво ли не, биват и жестоко умъртвявани, ей така... Преди няколко месеца на паркинга пред блока , в който живея един "сладур" беше премазал задната
1/3 от телцето на едно от кученцата,които храня и много харесвам . Цял ден плака миличкото и се сменяхме с братовчедка ми да го държим на ръце и да му пазим сянка, а то гледаше с добри очи и търсеше помощта ми...



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Taмapa]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 17:08



Идеята на нарицателното "памперсче" (което на мен лично много ми допадна) е, че някои майки наистина прекаляват с треперенето си над дечицата си - в случая се е стигнало чак до убийството на клетото куче. Това минава границите на разумната грижа и се раздува до някакво "свръхмайчинско" чувство, което за мен е най-малкото смешно. Ако си млада майка, обаче, ти е простено:).




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.