Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема филм...нови  
Автор A3_ ()
Публикувано28.09.06 14:48



- nepriyatno film4e... ne e kato laskavite reklami. Az ne go dogledah do krai




Тема Re: филм...нови [re: A3_]  
Автор Люб ()
Публикувано28.09.06 17:28



mersi
nepriatno, no realno
i towa triabwa da se vijda ot wreme na wreme, za da ne se zabrawi...



Тема Re: филм...нови [re: A3_]  
Автор titiksha_ (Narayana das)
Публикувано29.09.06 10:16



Благодаря ти че разпрати филма. За мен беше изключително полезен, накара ме отново да се замисля. И аз в ролята си на бивш вегетарианец направо бях разтърсен.

Наложих си да го изгледам до края...
Благодаря ти!

ОМ НАМО НАРАЯНАЯ

Редактирано от titiksha_ на 29.09.06 10:16.



Тема Re: филм...нови [re: A3_]  
Автор ballerinka (tancuvashta)
Публикувано29.09.06 14:03



Хубаво е, че има хора, които се осмеляват да заснемат и покажат всичко това, но... Има и други, такива , които не само, че с лекота гледат да правят това спрямо животните, но и карат хора да се чувстват не по-малко зле... Гледах целия материал и много искам да ги нагушкам и да направя нещо за тези животни, но не знам, дали е достатъчно това, че не ги убивам. Замислих се и за това... дали и хората около мен са здрави и щастливи с мен...
Благодаря !





Тема Re: филм...нови [re: titiksha_]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано29.09.06 19:00



Бивш????????????
Това просто не е истина!!!!!!!!!!!!!!!!!
Няма бивш вегетарианец!
Явно ти никога не си бил такъв.
Ти си бил диетик и диетата ти е свършила...без значение колко е продължила...вегетарианец не си бил...
НИКОГА НЕ СЕ НАРИЧАЙ БИВШ ВЕГЕТАРИАНЕЦ!!!
Вегетарианец е един значително по- виш етап в духовното човешко развитие. Останалото е диета...
Все едно да има бивш светец...
Баси и пича...хе-хе-хе...бивш вегетарианец...хе-хе-хе...

Моят домашен арест



Тема Re: филм...нови [re: kiko64]  
Автор alexg (Noone you know)
Публикувано29.09.06 19:24



Няма бивш вегетарианец!

А защо да има бивш месояден? Има бивши.... винаги

. Така е избрал човека.... сбъркал е, но не го знае . Дано някога пак стане.

www.pctechtalk.com - What's your issue?

Тема Re: филм...нови [re: kiko64]  
Автор Фeйщицa ()
Публикувано29.09.06 22:01



Майка ми беше веге 20 години. После получи парадонтоза и лекарите й забраниха да яде ядки. Казаха й, че трябва да яде месо , за да си набавя белтъчините, които преди си е набавяла с ядки. И тя прояде. Не е ли бивша егетарианка? 20 години не е някаква си диета.

Нищо, което не умира, не живее


Тема белтъчининови [re: Фeйщицa]  
Автор мyшkaтo (препикано)
Публикувано29.09.06 22:05



има и в соята, и то тези незаменимите..

иначе ако караш само на картофи и леща нормално ..да стане фал

"Противозаконно е да се дои чужда крава или върху нея да се рисуват графити." закон в щата Тексас


Тема Re: белтъчининови [re: мyшkaтo]  
Автор Фeйщицa ()
Публикувано29.09.06 22:47



Да, но тя има резерви към в соята, за които и в този клуб беше писано. Пък и вече е на друга вълна, всичко е до психическа настройка.

Нищо, което не умира, не живее


Тема и 50 години може да е диетанови [re: Фeйщицa]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано29.09.06 23:31



...щом го няма вътре в главата....щотоооооо...животните мили - немили ...ама аз съм си по-мил....така ли?
Глей сега...с риск да надрънкам вече казани в този клуб неща(още не мога да изчета всичко написано тука) искам да кажа , че и аз съм допускал редица грешки в храненето както и да съм вегетарианец. Няма гаранция , че вегетарианците са ЗАДЪЛЖИТЕЛНО по- здрави от месоядците. Не е задължително. Какви ли не вегетариански помии се продават. И ако човек си пада чревоугодник - спукана му е работата. Според мен перфектният режим за вегетарианец е сурова храна в ОСКЪДНИ количества(една зеленчукова салата и 2-3 плода), шепа ядки и чаша суров зеленчуков или плодов сок и мнооого движение.
Виждал съм "вегетарианци" тъпчещи се от ранни зори с банички , понички, мекици , кафе , "натурален" сок от кутия , литри кока-кола , шоколад , цигари и прочее....напълно обездвижени.... и как да са здрави?


Но......аз мисля....Този който е предпочел да се храни безместно единствено заради своето здраве и при най малката уплаха да прояде месо НЕ Е НИКАКЪВ ВЕГЕТАРИАНЕЦ . Той е на диета. Пък ако и да спазва тази диета и до смъртта си. Той по- скоро е егоист.
Ако , го прави от състрадание към животните , той просто е състрадателен.

Вегетарианец е този който е тръгнал по пътя на духовното и физическо усъвършенстване и е надраснал яденето на месо отдавна. И никакви докторски дрънканици няма да му повлияят...
Обикновено се тръгва от някъде - я от състрадателност , я поради здравни проблеми ....но , жалко , ако се остане на това най - долно стъпало на стълбата наречена вегетарианство...

Моят домашен арест


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.