Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля отговорете минови  
Авторфeя (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 20:02



Здравейте,
Замислих се по въпроса, колко време трябва да не яде месо някой , за да може да каже, аз съм вегетарианец... Тук глагола трябва го ползвах съвсем условно. Кога човек решава , че да кажем за 2-3 седмици е просто диета, просто неядене на месо или пост и каквото там, кога е момента , в който се "превръщаме" във вегетарианци? Знам, че за всекиго е различно това време, но който обича, нека ми отговори. Благодаря !



Тема Re: Моля отговорете минови [re: фeя]  
АвторЛюб (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 20:09



фея, интересен въпрос . Аз също 4есто казвам "храня се веге", а не "съм".
Ако погледнем 4исто физи4ески - след 7 год. 4овешкото тяло подменя вси4ки (подменими, предполагам) клетки. Ина4е, в малко по-философски смисъл, думата "вегетарианство" е от латински vegetus, която значи “крепък, здрав, свеж, бодър”, зна4и от когато си такъв...





Тема Re: Моля отговорете ми [re: Люб]  
Автор | (exit)
Публикувано04.09.06 06:58



Т.е. можеш да си вегетарианец и да ядеш месо? ;)



Тема Re: Моля отговорете минови [re: |]  
АвторMiro (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 09:37



Вегетарянството не е хронологично понятие, а един морален кодекс, който спазваме защото дълбоко така го усещаме. Може да бъде и здравословна мотивация, но там вече нещата са по-различни!



Тема Re: Моля отговорете минови [re: |]  
АвторЛюб (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 14:35



Пробвай, ама ме съмнява да си бодър след една тлъста пържола...



Тема Re: Моля отговорете минови [re: |]  
АвторЛюб (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 14:36



... особено и ако си даваш сметка, откъде идва.



Тема Re: Моля отговорете минови [re: фeя]  
Автор Джинджифил (асперж)
Публикувано04.09.06 16:53



Човек става вегетарианец в момента, в който месото вече не е в обсега на неговите интереси и едва ли ще посегне към него. В този смисъл дори и за две седмици можеш да станеш вегетарианец, стига обаче да имаш достатъчно воля и да нямаш нужда от месо. Ако се насилваш да не ядеш, а страшно много ти се иска, едва ли ще удържиш дълго. Първите ползи от вегетарианството ще усетиш след 6-8 месеца - година. След това ще забравиш, че месото някога е съществувало за теб. Успех!

П.С. Вегетарианството далеч не е само някаква хранителна диета - то е начин на мислене, начин на третиране света и хората около теб.


VIRTUTEM FORMA DECORAT

Тема Re: Моля отговорете минови [re: Люб]  
Авторфeя (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 18:28



Здравей,
Благодаря ти за отговора ! Задавам този въпрос именно защото зная, какво значи думичката, а обикнвено се използва за да покаже начина на хранене на някого. Разбирам, че за да се наричаш вегетарианец, трябва да се чувстваш такъв, но нали тъкмо това питам, всеки от нас кога се е почувствал такъв. И понеже аз не приемам за себе си тази дума, може би трябва да попитам,кога всеки от нас си е казал...Яааа,ама аз наистина не ям месо,наистина мога така и не само, че мога,ами и много ми харесва...



Тема Re: Моля отговорете минови [re: Джинджифил]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано04.09.06 19:54



Много ми е интересно , кой измисля тези гаври с картините?



Тема Re: Моля отговорете минови [re: Люб]  
Автор | (exit)
Публикувано05.09.06 01:39



Толкова съм бодър колкото и след една салата. Вегетарианец ли съм? :Р




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.