Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Да се притеснявам ли?нови  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано29.05.06 19:40



Вчера си изследвах кръвта. Паднал ми е хемоглобинът с 10, до 112. Последно беше 122, когато все още ядях месо.
Давайте акъл, моля. :)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Да се притеснявам ли?нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано29.05.06 22:16



колко трябва да е нормалното горе-долу?
желязно-дефицитна анемия ли имаш?
виж тука има 1 таблица на подправки богати на желязо:



:..Want not, lack not..:

Тема Re: Да се притеснявам ли?нови [re: фoтoнчиk]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано29.05.06 22:51



Здрасти :) Какво стана с исляма? :)
Нямам представа дали е желязодефицитна, знам само, че хемоглобинът ми е 112 при нормална долна граница 120.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Да се притеснявам ли?нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано30.05.06 00:11



ти риба ядеш ли? в нея може и да има желязо, виж в тоя сайт дето ти го пейстнах. знам че е месо и тн, ама не мисля, че ще ти навреди от време на време да хапваш, нали?

а изпита...писах, писах, писах, писах....12 страници. отвинти ми се копитцето.
дано ми пише неква добра оценка, макар че от паниката малко се бях объркала и есетата станаха едни хаотични такива. доста даже...
ама обикновено учителите взимат предвид, че е било изпит и такоа, така че може и да не ме накаже много за хаоса..
утре пак имам изпит и нищо не знам.
сега чета
до утре

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Да се притеснявам ли?нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано30.05.06 15:52



Изобщо не се притеснявай, няма проблем да си с малко по-нисък хемоглобин. Ти си знаеш, но все пак - яж спанак като за световно. Не се поддавай на изкушението пак да започнеш с месото(няма значение дали е риба или телешко), защото може се разочароваш от себе си и по-нататъшен опит да станеш вегетарианка може да се окаже неуспешен. Понякога е важно да се самонавиваш. Действа. Моят хемоглобин е доста по-нисък от нормалното, но на мен и през ум не ми минава да се тревожа.



Тема Re: Да се притеснявам ли?нови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано30.05.06 16:35



Уффф... колко по-нисък? Говорил ли си с лекар? Не подценявай проблема, можеш сериозно да си навредиш с времето. Сутринта четох за колко много неща е важен хемоглобинът, сърцето включително. Засега не смятам да започвам с месо и риба, ще се постарая да реша проблема с по-разнообразна храна и повече вит. С, но ако не се справя... не знам...

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Да се притеснявам ли?нови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано30.05.06 17:18



ХАХАХАХАХАХХАХА ама ние тука се съзтезаваме кой ще е най-примерния последовател на лидия ковачева ли?
хахахахахаха
не знаех, че вегетарианството за тебе е толкова закостеняла догма, тц тц тц, значи да не яде риба, за да не си прецака "вегетарианстването", като че ли последното е временна диета за отслабване, която ако веднъж съгрешиш с нещо сладко, КРАЙ!
кое е по-важно, да сме здрави, или напук на всичко да вървим срещу здравето си само щото някой някога измислил някаква догма, която не подлежи на премисляне вече???
еми очевидно вегетарианството не е универсалния модел на хранене за всички хора и ня някои не им понася така както на мен примерно.
маграт, не им се връзвай на фанатиците. ако много те е шубе за хемоглобина и тн, хапвай риба поне, ако не искаш да ядеш месо. видя ли я тая таблица с подправките? блъскай мащерка за желязо също така.
па в краен случай и месо яж, бах го, няма да си прецакваш сърцето я.
гледай също така много плодове да ядеш, те имат калий, който е много важен за сърцето.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Да се притеснявам ли?нови [re: фoтoнчиk]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано30.05.06 17:41



Май те засегнах нещо - хапваш ли си сланинка? А? А рибка, телешко, кървавица. Браво , само така. Пък ми е през оная работа че ме наричаш фанатик.



Тема Re: Да се притеснявам ли?нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано30.05.06 17:47



Не си спомням точно колко, Маграт, но беше към 15 единици под нормата и беше доста отдавна. А на доктори не съм ходил от има-няма 2 години(т. е. откакто съм веге:))Хемоглобина си го мерих на едно упражнение по физиология, не в болница.



Тема Re: Да се притеснявам ли?нови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор KamBam ()
Публикувано30.05.06 18:07



Чудно ми е дали хемоглобина има връзка с начина на дишане? Някой ако си го мери () да пробва да диша с недостиг на кислород половин час преди това

---------------
За вашата любов в този форум аз дойдох



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.