Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Относно свежото сирененови  
Автор Epoussette (френско келеме)
Публикувано19.07.06 11:19



Здравейте!
Питането ми е за свежото сирене българско производство - хапвате ли често?
Харесва ли ви?
На мен много!
Дали е възможно да съдържа разни бактерии, които не са полезни?
Тоест, ако производителят е недобросъвестен?



Тема Re: Относно свежото сирененови [re: Epoussette]  
Авторxdfgb (Нерегистриран)
Публикувано19.07.06 21:27



otkyde idvat opaseniata ti, demek - bazirani li sa na neshto chuto ?
tuk ima6e tema predi 2-3g. za sirenceto... che imalo razni himii niakoe... ama za loshto bakterii ne sme chuvali



Тема Re: Относно свежото сирененови [re: xdfgb]  
Автор Epoussette (френско келеме)
Публикувано20.07.06 10:35



Не са базирани на нещо чуто, но нали съм си българче и си живея тук откак се помня, та си знам лукавия и шмекерски народец к'ви ги върши... И знам ли при какви условия се прави това сирене и дали самия му вид не предполага стриктно спазване на специална хигиена. Но ако е "събрат" на моцарелата или си е точно моцарела, може да потърся из чужди сайтове за повече инфо!
А иначе за химиите - то си пише, че съдържа разни Е-та...



Тема Re: Относно свежото сирененови [re: Epoussette]  
Автор CHERRY (новак)
Публикувано20.07.06 21:09



Здравей :)

Набързо да вметна, че вече сме го обсъждали въпросното свежо сирене.
Освен върволицата от Е-та, съдържа и желатин. Накратко казано, голяма измислица е този продукт. ;)

Аз сега съм открила едно соево сирене, българско. Много е вкусно.
На етикета са си спестили да напишат подробно какви Е-та съдържа и човек остава с впечатлението, че яде супер качествен продукт. ;)
Дори и с макарони да го ям, не ми е тежко както когато се наям с обикновено сирене и макарони. :)



Тема Re: Относно свежото сирененови [re: CHERRY]  
Автор Marpaт_Чecнoвa (фейщица)
Публикувано20.07.06 21:14



Уффф... не казвай, че в моцарелата има желатин :((((

Нищо, което не умира, не живее


Тема Re: Относно свежото сирененови [re: Epoussette]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано20.07.06 21:40



Знаеш ли, не е важна толкова хигиената при изработка на сиренето, а по-важна е технологията за се спазва. И най-вече-да не се ползва химия-за мен тя е по-вредна от примерно някой косъм или някакъв друг примес. Имах преди доста години хазайка, която имаше крава и две кози и беше добра къщовница-умееше да приготвя всичко в кухнята. Но беше възрастна и недовиждаше. Няма да ви казвам колко вкусни неща ме е черпила-и катък, и козе и краве сирене и мляко, и куп други неща, приготвени от прословутите органични продукти. Само дето винаги имаше и по нещо още-я тревичка, я част от листо или нещо подобно-имаше си проблем с очите.



Тема Re: Относно свежото сирененови [re: kaви]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 12:27



А какво сирене да си купувам, за да съм сигурна (поне малко), че не е нещо пълно с химии? Аз обожавам сирене и не мога да си представя да се откажа от него. Вие какво купувате?



Тема Re: Относно свежото сирененови [re: миa]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано21.07.06 18:46



Как да ти отговоря като и аз не знам в какво мога да бъда сигурен. Когато живеех в България се стараех да купувам по-твърдо сирене, с по-малки шупли и да има бял или леко жълтеникаво бял цвят. Да има специфичната остра миризма от саламурата и от отлежаването за съзряване. За саламуреното сирене това е стандарта за добро качество. Ама какво има вътре-доверяваш се. Понеже такова сирене в чужбина няма /или поне където живея няма/, сега се опитвам да почна да си го правя сам. И ще съм 100% сигурен какво ще има вътре. Вече направих първия кашкавал и съм относително доволен. Но по вкус ми напомня повече на сирене-не знам явно подробности в технологията. Въпреки че преди години правих и ставаше. Но не при тукашната висока влажност и температура, а в България, с българско мляко.



Тема Re: Относно свежото сирененови [re: CHERRY]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано22.07.06 19:51



Набързо да вметна, че вече сме го обсъждали въпросното свежо сирене.
Освен върволицата от Е-та, съдържа и желатин. Накратко казано, голяма измислица е този продукт. ;)



А нима соевото сирене не е още по-голяма измислица???



Тема Re: Относно свежото сирененови [re: kaви]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано23.07.06 23:17



Aide da se obrazovash malko







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.