Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Искам да кажа нещонови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 11:28



Не съм против вегетарианството и съм го обявявал един куп пъти.

Но съм много против човешката глупост, ограниченост и особенно налагането на собственото си мнение и разбиране за Светата Истина! А последното го правят най-често незнаещи, незапознати или просто мързеливи хора. Фанатиците ги оставям настрана - те се безнадежден случай.

Истината е, че еднакви хора няма. Някои мога да живеят без месо и без проблеми от това. Други могат, но за сметка на здравето си. На трети просто не им понася да не ядат месо. Въпроса е на физиология а не на реторика.

При потомствените вегетарианци настъпват генетични изменения, които се предават по наследство. Но някой от вас знае ли, че особенно в Индия детската смъртност е стигала да 60-80 процента именно поради недохранване. Оцелелите са давали поколения, все повече и повече приспособено към вегетарианството. Същата история се е случвала навсякъде по света. Интересното е, че при индианските племена в Северна америка и ескимосите (предимно месоядни) детската смъртност е била много по-ниска. Просто ви представям фактите.

Нямам нищо против да се самославите, хвалебствате и да се опивате от мисълта, колко сте по-висши от "мършоядите", как живеете по-здравословно и каквото ви дойде наум. Това само ме забавлява.

Но, като някой има здравословен проблем, не му говорете глупости!

Като не знаете , не сте наясно или проблемът ви е непознат, просто си затрайте. Кой от вас ще носи отговорност, ако поради вашите съвети някой от питащите получи криза или нещо по-лошо? Ще се скатаете зад анонимните си никове ли? Или пак ще обвините "мършата за всичко"?

Бъдете отговорни към другите! Има още много какво да се каже, но мисля, че това е основното.



Тема Re: Искам да кажа нещонови [re: няkoй]  
Автор taralezh (Emi Jane)
Публикувано15.06.06 12:34



Баба ми е вегетарианка.
Както и майка ми.
Аз никога не съм яла месо.
Брат ми също.
Всички сме си нормални и здрави. Боледуваме от някой друг грип покрай смяната на сезоните, но всички боледуват.

И какви са тези сравнения с Индия?
Никой не е недохранен. Храним си се много добре даже. Белтъците от месото, които са уж незаменими, могат да се набавят от соя, леща, боб, ядки и семена.

Като говорим за здравословни проблеми, какво ще кажеш за болестите по животните и в месните продукти?

Интелигентните хора са свободни да вземат решения.
Ако не искаш и не можеш да станеш вегетарианец (никой не те кара насила), поне прочети тази статия:



Със здраве!

Wake up and start dreaming!

Тема Re: Искам да кажа нещонови [re: няkoй]  
Автор Marpaт_Чecнoвa (фейщица)
Публикувано15.06.06 13:02



Съгласна, що се отнася до Святата Истина. Истината е в главите ни и всеки носи своята лична.
За детската смъртност в Индия. Не поставяй равенство между недохранване и вегетарианство. Детската смъртност е висока навсякъде, където има крайна бедност. Плюс това не се корени само в недохранването. Лошата хигиена също е фактор.
За хората, на които "не им понася да не ядат месо." Не мисля, че е въпрос единствено на физиология. Психическата нагласа играе своята голяма роля. Аз съм живото доказателство, винаги съм била от тези, които не се чувстват нахранени ако не са яли месо. Но един ден се замислих за някои неща, нещо се преобърна в мен и оттогава нямам нужда от месо. Не ми се яде. Оказва се, че нуждата ми е била изцяло психологическа. Естествено, ако недай си Боже ми се случи нещо като на твоята позната, ще проям месо. Но самата идея за такава възможност ме натъжава. Предполагам, че докато отново свикна с яденето на месо ще се чувствам гузна. :(

Нищо, което не умира, не живее


Тема Re: Искам да кажа нещонови [re: няkoй]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано15.06.06 13:06



земеделец не е тъждествено на вегетарианец.
земеделие обаче е тъждествено на по-голяма детска смъртност и повече труд за по-малък или същия калориен резултат като от ловуване или събирателство.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Искам да кажа нещонови [re: няkoй]  
Автор Mлaдoжeнeц ()
Публикувано15.06.06 16:22



Абе важното е че всички сте добронамерени, нека всеки си казва каквото мисли. Като е неподходящо за теб няма да го правиш


Аааа и забрави за третия тип хора - които не могат да живеят като ядат месо



Тема Re: Искам да кажа нещо [re: няkoй]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано16.06.06 11:02







Тема Re: Искам да кажа нещонови [re: Cornflake]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 12:29



Честно казано не съм много сигурна за предаването по наследство, може би ако става дума за група хора, които много поколения се хранят с определен тип храни се получава запечатване на тази информация в определени гени, свързани с обмяната. Възпитанието и средата определно играят голяма роля, а също така и избора на храна на майката, докато детето е още в утробата и. Интересно ми е какво мислите за увеличаващия се брой хранителни алергии - на първо място срещу храни от животински произход, но също и към растителни храни. Алергии, с които детето се ражда, но които родителите му не са имали. Те откъде се взимат? Нали знаете, че се раждат много деца, алергични към млякото на собствената си майка или поне изискващи майката да спазва определен режим на хранене, докато кърми, за да не е токсично нейното мляко за бебето и.



Тема Re: Искам да кажа нещонови [re: няkoй]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 12:55



Фактите всеки тълкува по своему. Може да е ниска детската смъртност при ескимосите, но те се отличават с малка средна продължителност на живота. Висока смъртност има не само в Индия, има и в Африка. Аз мисля, че нета е мястото, където човек избира какво да чете, колко да му вярва и т.н. И наистина има възможност да прочете "за" и "против" по който и да било въпрос. Повечето специалисти и печатни издания наистина промиват мозъци и застъпват едностранчиви схващания. Изобщо, така както не е в този клуб монопола за Светата Истина, така не е и никъде другаде. Предполага се, че човек, който се замисля какво яде, е по-интелигентен от другите. Повечето хора не се замислят изобщо, какво слагат в устата си. Не може да се вменява вина нито на вегетарианците, нито на месоядците за нещо, което сам избираш и решаваш да правиш. А фанатици, които сляпо следват чужди авторитети винаги е имало и ще има. За това не са виновни авторитетите според мен, а фанатиците. Те просто се нуждаят от модел, който да следват и който ги освобождава от необходимостта да мислят и да поемат отговорност за решенията си.



Тема Re: Искам да кажа нещонови [re: няkoй]  
Автор Джинджифил (ентусиаст)
Публикувано17.06.06 00:37



При потомствените вегетарианци настъпват генетични изменения, които се предават по наследство.

О производителю на кренвирши и колбаси, о извеятелю на кюфтета, о кошмарю на рогатия добитък, благодаря ти за информацията!!!!! Благодаря ти, че разсея нашето невежество и хвърли светлина там, дето слънце, кръв и наденички не виреят. Тъй като аз съм изключително загрижен за потомство си след 935 поколения, обещавам ти да проям месо и да зажаднея за кървавица!!!И след всяка хапка ще славя името, което вля ум там, дето такъв липсваше или беше крайно недостатъчен!


Сега сериозно - защо спамиш с такива глупости. Вземи да се поограмотиш. Еволюцията не е нещо, което някой някъде и по някакъв начин може да усети пряко. Изменения от всякакъв тип настъпват бавно, много бавно, за десетки, стотици хиляди години. А за потомствените вегетарианци моите най-големи уважения. Жалко, че аз не съм от такъв произход.

Е тва е



Тема Re: Искам да кажа нещонови [re: Джинджифил]  
АвторEвoлюциoнep (Нерегистриран)
Публикувано17.06.06 16:05



Да бе, за това бактериите са развили резистивност срещу антибиотиците. Това се е случило в продължение на милиони години, нали :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.