Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 15.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема кучета и котки на палта..нови  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано27.05.06 22:08





:..Want not, lack not..:

Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано28.05.06 16:54



AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


Бесен съм, мразя ги тия гадни долни мръсни жестоки безчувствени китайци!!!!!
Преди време бях пуснал линк към едно филмче с животни, които ги деряха живи и това пак беше в Китай. Абе в тия хора имат ли нещо човешко? Всичко ли е пари за тях? Повръща ми се, направо си мечтая как целия свят обявява бойкот на китайските боклуци. И тоя гад дето дереше котето как садистично се смееше. Не, това не са хора, те нямат човешко усещане, те не носят нищо ценно в себе си. Само така мога да си го обясня!

Редактирано от Джинджифил Джинджифилoв на 28.05.06 17:22.



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано28.05.06 17:17



искаш да знаеш причината? - капитализъм и консумеризъм.
докато има богати селяни и селянки из европа и америка да вярват в някви брендирани лайф-стайл фантазии, ще има и хора, които да задоволяват техните "потребности". просто хората са по-тъпи отколкото ми се искаше да вярвам. онзи ден си говорих с едната ми съквартирантка, която ми се хвалеше с новите си кожени чехлички на дизел, 150 евро за 2 парчета кожа. и то само щото пише дизел. брендирани, промити глупаци. празни откъм съзнание и интелект хора, които вярват, че пълноценния и истински живот е този от рекламите, и той се постига само чрез потребление на някакви "марки", които отдавна са спрели да означават произход на стоката, а вече се превръщат в значение, смисъл и "начин на живот." не знам колко малоумно трябва да ти е съществуването и колко празна главата, за да се кефиш, че парцалите (всички се прозвеждат в едни и същи фабрики, само дето им лепят различни етикети), които носиш са символ на неповторимата ти индивидуалност и "модерност" и мога да продължавам до утре. басолютно всички марки са едни и същи гадни експлоататори, екстернационалисти, лъжци и продавачи на значение. а хората дето им вярват и ги купуват са просто малоумници и жалки същества, толкова жалки, че единственото, което им носи някво удовлетворение е пазаруването на неужни, но заредени-с-фантазии-за-модерност стоки.
целия свят няма как да обяви бойкот на китайските боклуци, прекалено са евтини. да не говорим, че целия свят го промиват с "модерност" и реклами и хората просто искат да живеят, консумирайки. свидетели сме на жалката деволюция и деградация на хората и превръщането им в homo consumerus, по чийто гладки мозъци има само 2-3 гънки, които отговарят на дразнение единствено причинено от рекламите и призивите за "модерност" по телевизията. дразнение, което причинява внезапен прилив на серотонин, когато "нуждата" за задоволяване на новия моден тренд бъде изпълнена.

:..Want not, lack not..:


Тема всъщностнови [re: фoтoнчиk]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.05.06 22:16



в китай все още (поне на думи) има социализъм. както виждаш, дето и да ходиш, накрая пак към капитализма се връщаш.
абе, нали китайците бяха духовно възвисени, мъдри и не знам си какво. кво стаа, май "уошите бели" са всъщност единствените на света, които им пука за животните.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 22:25



A, да - сякаш в кланниците на запад не дерат животните. Навсякъде по света ги убиват и дерат. Няма какво да се чувстваме по-добри.
Така или иначе всичко няма да продължи много дълго, както е тръгнало.



Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано28.05.06 22:44



абсолютно никъде няма и не е имало социализъм, такъв какъвто маркс е теоризирал.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: всъщностнови [re: фoтoнчиk]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано29.05.06 08:13



кой му е крив на маркс че не разбира от психология? добрият проектант по това се познава, че нещата построени по негов проект стават такива каквито са проектирани. маркс не е бил добър проектант, което е изцяло негов минус, а не на работния материал. "е да ама те частите не са идеални" - това ще чуеш от устата на некадърника, когато го попиташ до къде е стигнал с работата.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: всъщностнови [re: миa]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано29.05.06 08:27



е не ги дерат живи все пак. освен това не си разбрала на къде ми беше насочена иронията - обикновено вегетарианци и природозащитници разни, много си падат по оплюването на западната цивилизация, и възхваляването на изтока. това си е явно частен случай на общото антиродово отношение, същото като оплюването на човешкия вид и възхваляването на останалите. мене ако питаш, създателите на "капитан планета" са 100 пъти по-лоши от дерачите на животни, показвани в тия филмчета, и трябва да бъдат безусловно растреляни, но да не се отклоняваме. като сме тръгнали да разбиваме илюзии, с радост ще спомена че даваха много забавен филм преди седмица две по не знам коя програма, разправяше се за секса при животните. там показаха как шайка недоебали мъжки тюлени, след като не можаха да се уредят с женска, напитиха едно малко тюленче. обаче не можаха нещо да му го пъхнат ли не знам, но като се ядосаха и го пребиха с опашки. накрая го доубиха като го запратиха във водата. много поучително филмче, знам знам, тюлените не са такива по природа, вероятно са полудели от някаква отрова във водата, за което пак човека е виновен:)
въобще Природата е идеална - болести до преди замърсяването не е имало, животните не се убиват едно друго, всички са живели в хармония :)
макар че да не си правим илюзии - вашето родоотстъпничество не е продукт на рационални неща, така че с рационално показване на фактите няма да намалее. остава ни само възможността да ви бъзикаме и да си правим фъна на ваш гръб




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано29.05.06 11:22



какво значи психология????
че сегашната система е природна и естествена за всички хора, така ли?
хахахаха

поредния който си мисли, че каквото става в главата и двора му е единственото правилно, естествено и в реда на нещата нещо.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано29.05.06 11:38



грешката на хората е че придават на животните човешки атрибути като гаврене, милост и тн.
не че животните не чувстват, всеки който има куче или коте вижда че животното си развива привързаност, любов и даже страх към стопанина. но е грешно да се интерпретира всичко което правят животните с чисто човешки норми. т.е., когато тюлена убива малкото, те едва ли го виждат като акт на неоправдано насилие, както ние; също може да е природен механизъм на ограничаване на популацията, така както някои номадски общества практикуват детеубийство и сенилоубийство, за да са компактна, стегната и бърза група. в такъв случай дори бруталното убийство на тюленчето може да е в хармония с природата, която доста пъти е жестока и не й пука от нищо. проблема на съвременните еколози и тн, че са градки хора, за които природата означава пикник на витоша 3-4 пъти в годината, когато природата се превръща в обект на възхищение и грижа, защото е нежна и крехка.
ала за някой, който е прекарал целия си живот на село природата е могъщ враг, който трябва да бъде побеждаван всеки ден с къртовки труд (бурени, хищници, пести, насекоми), иначе тя те побеждава и край, умираш си.
един вид, въпрос на гледна точка и социален бекграунд.
не оправдавам изтребването на цели животински видове и отглеждането им във фабрики за кожи, разбира се. за мен най-добре е всеки да си гледа работата, без да пречи на или експлоатира другите.

:..Want not, lack not..:



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.