Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:37 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано30.05.06 19:29



кво пречи ли?
ми на мене ми пречи държавата да има пълен и абсолютен контрол върху мен. тебе като не ти пречи, си слагай чипове и камери където искаш

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 21:31



То и сега има данък "куче". Само че кой са успели да заставят да си регистрира кучето , не знам. А това с чипа съвсем няма да проработи според мен. Те хората като не са съвестни, та ходи ги гони със закони.



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано31.05.06 08:54



ти куче ли си?
трябва ли да те разхождат с намордник и каишка?това според мен е по голямо ограничение от чип в ухото ....



На място трябва да се застрелват, ако са свободни в населените места. Не че имам нещо против кучетата (дори аз имам), но няма гаранция за поведението им, колкото и да са дресирани и възпитани.



Редактирано от sencko на 31.05.06 10:38.



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано31.05.06 11:58



хаха, ми застреляй си кучето тогава.
тва момиче не е било нахапано от бездомни помияри, а от домашни кучета.
те не че и бездомните не хапят, ама кво ми я даваш тая статия за пример, когато си говорим за бездомни кучета?
според мен домашните много повече нападат, щото все има разни случаи за тъпите олигофренски питбули и добермани, които са супер агресивни и хапят деца и тн на улицата. тва е заради извращаването на породите от гадната селекция с комерчески цели.
един приятел имаше ротвайлер, който неивестно защо започна да му ръмжи и няколко пъти му скачаше, баща му в последния момент го е спасявал. във всеки квартал/село с къщи има поне 1-2, където кучето се знае от всички хора, че е много злобно и напада деца.
застреляте си гадните кучета у дома и тогава мислете за бездомните; никой не търси проблема в себе си първо.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано31.05.06 12:42



това е във връзка, че трябва да се разхождат обезопасени - да ти пратя линк и към статията дето 20 бездомни кучета убиха едно момиче около НСА ли искаш?

Дали са бездомни или не ако са без намордник и не са вързани не можеш да гарантираш за държанието им, затова в населените места не трябва да се пускат - пуснато ли е, значи е бездомно и айде.




Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано31.05.06 13:23



не преувеличавай. спомням си случая в НСА, но момичето не беше убито.
иначе си прав, че трябва да се водят обезопасени, но повечето стопани по принцип са безотговорни хора, не чистят лайната след кучето, което сере в градинки и по улицата, ти искаш да му купуват намордници и да го обезопасяват.
така че, както мечо пух каза, за да няма бездомни кучета, май не трябва да има и домашни, щото за хората е особено важно кучето им да е марково и да отговаря на естетически изисквания и когато кучката роди помиярчета, те отиват на улицата.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано31.05.06 13:52



ами щом това е начина - да няма, на мен не ми пречи особено ... най-много виетнамците да протестират




Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано31.05.06 13:59



Баси, добре че не ги правиш ти законите. То по тази логика, за да няма кражби и убийства не трябва да има хора извън затворите. От '82 година имам кучета, връзвам ги само като пресичаме големи улици или като ги качвам в транспорта и досега никой не е пострадал от тях. Същото ще ти кажат 90% от стопаните на кучета. Кучетата, които хапят са малцинство и обикновено са продукт на жестоки стопани. (И после казваме "зверство"). Аз съм от хората, които като видят куче просто трябва да го пипнат, било то бездомно или домно, и за всички тези години много рядко ми се е случвало да бъда предупредена от стопанин да не пипам кучето му, защото хапе. Хора убити от кучета са прецедент. Ето ти си спомняш за един случай, при това, слава Богу, дори не става дума за убийство. Докато убийствата причинени от коли са ежедневие. Същевременно общественото мнение е настръхнало срещу кучетата, не срещу шофьорите, защото на всички ни е удобно да се возим и лекомислено сме приели, че ежедневните убийства по пътищата и мръсният въздух, който дишаме са цената на удобния живот.
Не казвам, че не трябва да бъдат взети мерки срещу уличните кучета, но да се убиват и да се правят на палта е нечовечно. Или си е съвсем човечно? Защото кой е казал, че "човечно" е синимим примерно на "състрадателно" или "добросърдечно"? Странна хрумка.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано31.05.06 14:31



аз също съм имала много кучета и ги обичам:) къде съм казала, че не трябва да има кучета по принцип? за мен е смешна тая работа с чистокръвните породи по принцип и се дразня, когато хората хвърлят кученца на улицата, щото не са маркови. колкото и да ми харесват кучетата, не ми харесва тва че стопаните им не чистят след тях, а също и че секи от квартала си изхожда кучето в двора ми в софия. кучетата общо взето не са виновни, стопаните им са.
после ти имаш болонка, нали? никой не е пострадал от такова куче. докато хора, които имат големи кучета или питбули нарочно ги озлобяват, за да ги направят пазачи и тн. макар че ротвайлера на моя приятел никой не го е озлобявал, сам си пощръкле.
не мисля, че е вярно, че хората са по-настръхнали от кучетата отколкото от катастрофите. вярно е, че катастрофи има по-често отколкото нападения от глутници, но тва не значи, че на хората им пука по-малко. те една част от шофьорите и безотговорните стопани са едни и същи хора, така че ако нещо трябва да се оправя това са хората.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано31.05.06 14:50



Няма куче, което не хапе. Това, че никой не е ухапало не значи, че в бъдеще няма да се нахвърли върху някой. И аз имам куче, но си го държа в двора на село и може да си бяга по цял ден и няма опасност да нападне някой на улицата.

Не можеш да гарантираш, че примерно някой парфюм, звук или движение няма да го провокират и то да атакува. Всички животни са така - като дресьора в Лас Вегас дето тигъра му го уби, въпреки че до тогава се е държал не като тигър, а като малко котенце, стресирал се и айде.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.