Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема кучета и котки на палта..  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано27.05.06 22:08





:..Want not, lack not..:

Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано28.05.06 16:54



AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


Бесен съм, мразя ги тия гадни долни мръсни жестоки безчувствени китайци!!!!!
Преди време бях пуснал линк към едно филмче с животни, които ги деряха живи и това пак беше в Китай. Абе в тия хора имат ли нещо човешко? Всичко ли е пари за тях? Повръща ми се, направо си мечтая как целия свят обявява бойкот на китайските боклуци. И тоя гад дето дереше котето как садистично се смееше. Не, това не са хора, те нямат човешко усещане, те не носят нищо ценно в себе си. Само така мога да си го обясня!

Редактирано от Джинджифил Джинджифилoв на 28.05.06 17:22.



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано28.05.06 17:17



искаш да знаеш причината? - капитализъм и консумеризъм.
докато има богати селяни и селянки из европа и америка да вярват в някви брендирани лайф-стайл фантазии, ще има и хора, които да задоволяват техните "потребности". просто хората са по-тъпи отколкото ми се искаше да вярвам. онзи ден си говорих с едната ми съквартирантка, която ми се хвалеше с новите си кожени чехлички на дизел, 150 евро за 2 парчета кожа. и то само щото пише дизел. брендирани, промити глупаци. празни откъм съзнание и интелект хора, които вярват, че пълноценния и истински живот е този от рекламите, и той се постига само чрез потребление на някакви "марки", които отдавна са спрели да означават произход на стоката, а вече се превръщат в значение, смисъл и "начин на живот." не знам колко малоумно трябва да ти е съществуването и колко празна главата, за да се кефиш, че парцалите (всички се прозвеждат в едни и същи фабрики, само дето им лепят различни етикети), които носиш са символ на неповторимата ти индивидуалност и "модерност" и мога да продължавам до утре. басолютно всички марки са едни и същи гадни експлоататори, екстернационалисти, лъжци и продавачи на значение. а хората дето им вярват и ги купуват са просто малоумници и жалки същества, толкова жалки, че единственото, което им носи някво удовлетворение е пазаруването на неужни, но заредени-с-фантазии-за-модерност стоки.
целия свят няма как да обяви бойкот на китайските боклуци, прекалено са евтини. да не говорим, че целия свят го промиват с "модерност" и реклами и хората просто искат да живеят, консумирайки. свидетели сме на жалката деволюция и деградация на хората и превръщането им в homo consumerus, по чийто гладки мозъци има само 2-3 гънки, които отговарят на дразнение единствено причинено от рекламите и призивите за "модерност" по телевизията. дразнение, което причинява внезапен прилив на серотонин, когато "нуждата" за задоволяване на новия моден тренд бъде изпълнена.

:..Want not, lack not..:


Тема всъщностнови [re: фoтoнчиk]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.05.06 22:16



в китай все още (поне на думи) има социализъм. както виждаш, дето и да ходиш, накрая пак към капитализма се връщаш.
абе, нали китайците бяха духовно възвисени, мъдри и не знам си какво. кво стаа, май "уошите бели" са всъщност единствените на света, които им пука за животните.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 22:25



A, да - сякаш в кланниците на запад не дерат животните. Навсякъде по света ги убиват и дерат. Няма какво да се чувстваме по-добри.
Така или иначе всичко няма да продължи много дълго, както е тръгнало.



Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано28.05.06 22:44



абсолютно никъде няма и не е имало социализъм, такъв какъвто маркс е теоризирал.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: всъщностнови [re: фoтoнчиk]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано29.05.06 08:13



кой му е крив на маркс че не разбира от психология? добрият проектант по това се познава, че нещата построени по негов проект стават такива каквито са проектирани. маркс не е бил добър проектант, което е изцяло негов минус, а не на работния материал. "е да ама те частите не са идеални" - това ще чуеш от устата на некадърника, когато го попиташ до къде е стигнал с работата.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: всъщностнови [re: миa]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано29.05.06 08:27



е не ги дерат живи все пак. освен това не си разбрала на къде ми беше насочена иронията - обикновено вегетарианци и природозащитници разни, много си падат по оплюването на западната цивилизация, и възхваляването на изтока. това си е явно частен случай на общото антиродово отношение, същото като оплюването на човешкия вид и възхваляването на останалите. мене ако питаш, създателите на "капитан планета" са 100 пъти по-лоши от дерачите на животни, показвани в тия филмчета, и трябва да бъдат безусловно растреляни, но да не се отклоняваме. като сме тръгнали да разбиваме илюзии, с радост ще спомена че даваха много забавен филм преди седмица две по не знам коя програма, разправяше се за секса при животните. там показаха как шайка недоебали мъжки тюлени, след като не можаха да се уредят с женска, напитиха едно малко тюленче. обаче не можаха нещо да му го пъхнат ли не знам, но като се ядосаха и го пребиха с опашки. накрая го доубиха като го запратиха във водата. много поучително филмче, знам знам, тюлените не са такива по природа, вероятно са полудели от някаква отрова във водата, за което пак човека е виновен:)
въобще Природата е идеална - болести до преди замърсяването не е имало, животните не се убиват едно друго, всички са живели в хармония :)
макар че да не си правим илюзии - вашето родоотстъпничество не е продукт на рационални неща, така че с рационално показване на фактите няма да намалее. остава ни само възможността да ви бъзикаме и да си правим фъна на ваш гръб




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано29.05.06 11:22



какво значи психология????
че сегашната система е природна и естествена за всички хора, така ли?
хахахаха

поредния който си мисли, че каквото става в главата и двора му е единственото правилно, естествено и в реда на нещата нещо.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано29.05.06 11:38



грешката на хората е че придават на животните човешки атрибути като гаврене, милост и тн.
не че животните не чувстват, всеки който има куче или коте вижда че животното си развива привързаност, любов и даже страх към стопанина. но е грешно да се интерпретира всичко което правят животните с чисто човешки норми. т.е., когато тюлена убива малкото, те едва ли го виждат като акт на неоправдано насилие, както ние; също може да е природен механизъм на ограничаване на популацията, така както някои номадски общества практикуват детеубийство и сенилоубийство, за да са компактна, стегната и бърза група. в такъв случай дори бруталното убийство на тюленчето може да е в хармония с природата, която доста пъти е жестока и не й пука от нищо. проблема на съвременните еколози и тн, че са градки хора, за които природата означава пикник на витоша 3-4 пъти в годината, когато природата се превръща в обект на възхищение и грижа, защото е нежна и крехка.
ала за някой, който е прекарал целия си живот на село природата е могъщ враг, който трябва да бъде побеждаван всеки ден с къртовки труд (бурени, хищници, пести, насекоми), иначе тя те побеждава и край, умираш си.
един вид, въпрос на гледна точка и социален бекграунд.
не оправдавам изтребването на цели животински видове и отглеждането им във фабрики за кожи, разбира се. за мен най-добре е всеки да си гледа работата, без да пречи на или експлоатира другите.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано29.05.06 11:40



а колкото за изтока, все пак от там идват тези религии които проповядват вегетарианство и тн.
така че е оправдано донякъде клишето за свръх духовния изток.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: всъщностнови [re: фoтoнчиk]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано29.05.06 16:43



грешката на хората е че придават на животните човешки атрибути като гаврене, милост и тн.


Точно това стои в основата. Те нямат втора сигнална система, нямат лимбична система. Може би изпитват чувства като ярост, страх, но не и типично човешките абстрактни категории, така че на тях им е простено. Не мога да се съглася обаче че човекът като животно също може да извършва тези зверства. За какво сме еволюирали 20 млн. години? Май е напразно.



Тема Re: всъщностнови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 17:47



Те нямат втора сигнална система, нямат лимбична система ама че дивотии. имат си всичко което има и човек, предните мозъчни дялове са им по-слабо развити, но ги имат. а лимбичната им система си е съвсем човешка.
Не мога да се съглася обаче че човекът като животно също може да извършва тези зверства. За какво сме еволюирали 20 млн. години? Май е напразно. за да извършваме същите тези зверства с по-голям успех и по-малко вероятност да ни отмъстят
освен това, както ти каза, това са "зверства", забележи етимологията на думата. ако трябва да вярваме в народната мъдрост (аз не вярвам, но в случая да кажем че съм съгласен), то българският език добре е предал за кого са характерни тези деяния - за зверовете. ако беше за хората, щяха да се казват "човещини".



Тема Re: всъщностнови [re: фoтoнчиk]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 17:54



поредния който си мисли, че каквото става в главата и двора му е единственото правилно, естествено и в реда на нещата нещо.

кой ти говори за правилно и не знам си ко? аз не съм креационист, не вярвам в бога, така че думата "правилно" за мене нищо не значи. ако смяташ че алтруизма и съчувствието към хора и животни ще ни даде повече шанс за оцеляване и разпространяване на семката ни, така кажи, само че аз не вярвам и да си кажа направо, смятам подобни твърдения за смешни.



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Авторxeex (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 19:25



"превръщането им в homo consumerus, по чийто гладки мозъци има само 2-3 гънки, които отговарят на дразнение единствено причинено от рекламите и призивите за "модерност" по телевизията"

или пък превръщането има в homo fotonchicus, по чийто гладки мозъци има само една гънка, които на всяко дразнене скачат и викат "КАПИТАЛИЗЪМ"





Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 21:00



Абе ти от луната ли падаш? Кога съм казвала аз нещо за хармонията при животните или че източните народи не ги дерат живи? И за какво родоотстъпничество говориш? За да си родоотстъпник, първо трябва да си се асоциирал с рода и след това да го отхвърляш, ама при мен го няма още първото условие. Май си имал нужда просто да си кажеш какво ти е на душата, ама поне да не ме беше обиждал така!



Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 21:05



Ако сложиш "разпространяването на семката" на първо място до никъде няма да стигнеш. Ама щом настояваш, твой си е избора. Не го насаждай на други обаче.



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: xeex]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано29.05.06 22:09



или пък превръщането има в homo fotonchicus, по чийто гладки мозъци има само една гънка, които на всяко дразнене скачат и викат "КАПИТАЛИЗЪМ"

"тогава, тогава, предвиждам такъв живооот, че само си викам данооо-о-о!"
кой си ти бе анонимко?

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 11:55



На мен ми остана трайно чувство на неприазън към жълтата раса от момента, в който видях филма за китайските ферми за кожи .... видях в последствие, че и тук темата е обсъждана. Чела съм обаче статия, че и в България по времето на комунизма, проблемът с бездомните животни се е решавал по аналогичен начин, а именно събирали са ги за кожи. Истинските виновници са потребителите. Ако нямаше търсене на такива стоки нямаше да има и предлагане. Логично! Бях напускала подобна тема на много места по форумите и искрено ме потресе невежеството на българина в ролята му на потребител! Естествено повечето хора бяха потресени! Реакцията им обаче беше, аууууу какъв ужас, ама аз какво мога да направя, тя ПЕТА била силна организация, щели да оправят проблема ...... Как какво можеш да направиш!?!?! Ми не купувай такива изделия, разкажи и покажи на познатите си, за да направят и те същото! Това не е никак малко! Доколкото знам кожените палтенца и аксесоари не са стока от първа необходимост, за никой няма да е особена жертва да се откаже от тях!



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: MechoPuh]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано30.05.06 12:50



къде да гласувам за да се решава така проблема с бездомните животни - да отиват за кожа?
това ми е мечта от много време - всички бездомни кучета на палта Гучи.




Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 13:12



Не се притеснявай, те други предприемчиви хора в България и сега така процедират. Само, че нямат полза да се решава проблема с "безплатната суровина", а напротив! Докато "умници" като теб продължават да имат подобно отношение, няма и да се реши. Някои ще си чешат пръстчетата да пишат глупости по форумите, а други ще си печелят от търговийка с кожи и ще ви манипулират мнението - зиме винаги почва кампания за събирането и изтребването на кучетата (когато са направили хубаво зимно кужухче), а лятото се оставят да се размножават - нали трябва да има материал и за следващата година ...... Ама айде ..... Тук темата е друга!



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: MechoPuh]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано30.05.06 13:33



ми затова съм и аз - изтребват ги веднъж завинаги и това е ...
никви изолатори и други глупости ...




Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 13:38



Като за човек с претенции за интелект, доста елементарно разсъждаваш! Я се замисли от къде се появяват бездомните животни? Дали пък не е от безотговорни стопани? И ако е така, дали няма "някакси" да се появят отново дори да ги избият всичките в момента? Няма да коментирам какво мисля за избиването, има достатъчно страни минали преди нас по този път и доказали, че не е това решението. Отношението ми към моралния аспект би трябвало да е кристално ясно и няма да го коментирам. И пак казвам, темата в момента е друга. Да не изместваме акцента!



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: MechoPuh]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано30.05.06 13:44



аа, измествайте го колкото искате, нямам нищо против:))
кажи според теб какво трябва да се направи за да се реши "проблема" с кучетата, ако ти избщо виждаш такъв. и за мен е неприемливо да се третират в тези приюти така както го правят.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: MechoPuh]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано30.05.06 13:55



е то това е ясно - трябва да има наказания за безотговорните стопани.




Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано30.05.06 13:57



а как точно се разбира кой е безотговорен стопанин и заслужава наказание?
дай някви конкретни насоки и примери, стига говори наизуст

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано30.05.06 14:45



Ми много лесно - домашните любимци понадлежат на лицензионен режим, като умре трябва се вика ветеринар и т.н. Като си купиш - регистрираш, както става с колите, и после плащаш всяка година данък. Евентуално като умре - смъртен акт, иначе си плащаш :-)




Тема Re: всъщностнови [re: zaphod]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано30.05.06 16:02



Драги zahpod, може би си прав за твоята втора сигнална система, а също и за лимбичната ти система и тяхната прилика с животинската Но моля те, не обобщавай за цялото вегетарианско човечество





Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано30.05.06 17:08



а как да разберат чие е било тва куче?
ще му заврат чип в задника, може би?
или ще сложат камери нявсякъде у вас и когато кучето изчезне, централното крило на партията ще знае и ще те вкара в затвора, може би?

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано30.05.06 17:27



на кравите се слага чип - какво пречи на кучетата?
ми глоба като изчезне :-)




Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано30.05.06 19:29



кво пречи ли?
ми на мене ми пречи държавата да има пълен и абсолютен контрол върху мен. тебе като не ти пречи, си слагай чипове и камери където искаш

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 21:31



То и сега има данък "куче". Само че кой са успели да заставят да си регистрира кучето , не знам. А това с чипа съвсем няма да проработи според мен. Те хората като не са съвестни, та ходи ги гони със закони.



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано31.05.06 08:54



ти куче ли си?
трябва ли да те разхождат с намордник и каишка?това според мен е по голямо ограничение от чип в ухото ....



На място трябва да се застрелват, ако са свободни в населените места. Не че имам нещо против кучетата (дори аз имам), но няма гаранция за поведението им, колкото и да са дресирани и възпитани.



Редактирано от sencko на 31.05.06 10:38.



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано31.05.06 11:58



хаха, ми застреляй си кучето тогава.
тва момиче не е било нахапано от бездомни помияри, а от домашни кучета.
те не че и бездомните не хапят, ама кво ми я даваш тая статия за пример, когато си говорим за бездомни кучета?
според мен домашните много повече нападат, щото все има разни случаи за тъпите олигофренски питбули и добермани, които са супер агресивни и хапят деца и тн на улицата. тва е заради извращаването на породите от гадната селекция с комерчески цели.
един приятел имаше ротвайлер, който неивестно защо започна да му ръмжи и няколко пъти му скачаше, баща му в последния момент го е спасявал. във всеки квартал/село с къщи има поне 1-2, където кучето се знае от всички хора, че е много злобно и напада деца.
застреляте си гадните кучета у дома и тогава мислете за бездомните; никой не търси проблема в себе си първо.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано31.05.06 12:42



това е във връзка, че трябва да се разхождат обезопасени - да ти пратя линк и към статията дето 20 бездомни кучета убиха едно момиче около НСА ли искаш?

Дали са бездомни или не ако са без намордник и не са вързани не можеш да гарантираш за държанието им, затова в населените места не трябва да се пускат - пуснато ли е, значи е бездомно и айде.




Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано31.05.06 13:23



не преувеличавай. спомням си случая в НСА, но момичето не беше убито.
иначе си прав, че трябва да се водят обезопасени, но повечето стопани по принцип са безотговорни хора, не чистят лайната след кучето, което сере в градинки и по улицата, ти искаш да му купуват намордници и да го обезопасяват.
така че, както мечо пух каза, за да няма бездомни кучета, май не трябва да има и домашни, щото за хората е особено важно кучето им да е марково и да отговаря на естетически изисквания и когато кучката роди помиярчета, те отиват на улицата.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано31.05.06 13:52



ами щом това е начина - да няма, на мен не ми пречи особено ... най-много виетнамците да протестират




Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано31.05.06 13:59



Баси, добре че не ги правиш ти законите. То по тази логика, за да няма кражби и убийства не трябва да има хора извън затворите. От '82 година имам кучета, връзвам ги само като пресичаме големи улици или като ги качвам в транспорта и досега никой не е пострадал от тях. Същото ще ти кажат 90% от стопаните на кучета. Кучетата, които хапят са малцинство и обикновено са продукт на жестоки стопани. (И после казваме "зверство"). Аз съм от хората, които като видят куче просто трябва да го пипнат, било то бездомно или домно, и за всички тези години много рядко ми се е случвало да бъда предупредена от стопанин да не пипам кучето му, защото хапе. Хора убити от кучета са прецедент. Ето ти си спомняш за един случай, при това, слава Богу, дори не става дума за убийство. Докато убийствата причинени от коли са ежедневие. Същевременно общественото мнение е настръхнало срещу кучетата, не срещу шофьорите, защото на всички ни е удобно да се возим и лекомислено сме приели, че ежедневните убийства по пътищата и мръсният въздух, който дишаме са цената на удобния живот.
Не казвам, че не трябва да бъдат взети мерки срещу уличните кучета, но да се убиват и да се правят на палта е нечовечно. Или си е съвсем човечно? Защото кой е казал, че "човечно" е синимим примерно на "състрадателно" или "добросърдечно"? Странна хрумка.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано31.05.06 14:31



аз също съм имала много кучета и ги обичам:) къде съм казала, че не трябва да има кучета по принцип? за мен е смешна тая работа с чистокръвните породи по принцип и се дразня, когато хората хвърлят кученца на улицата, щото не са маркови. колкото и да ми харесват кучетата, не ми харесва тва че стопаните им не чистят след тях, а също и че секи от квартала си изхожда кучето в двора ми в софия. кучетата общо взето не са виновни, стопаните им са.
после ти имаш болонка, нали? никой не е пострадал от такова куче. докато хора, които имат големи кучета или питбули нарочно ги озлобяват, за да ги направят пазачи и тн. макар че ротвайлера на моя приятел никой не го е озлобявал, сам си пощръкле.
не мисля, че е вярно, че хората са по-настръхнали от кучетата отколкото от катастрофите. вярно е, че катастрофи има по-често отколкото нападения от глутници, но тва не значи, че на хората им пука по-малко. те една част от шофьорите и безотговорните стопани са едни и същи хора, така че ако нещо трябва да се оправя това са хората.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано31.05.06 14:50



Няма куче, което не хапе. Това, че никой не е ухапало не значи, че в бъдеще няма да се нахвърли върху някой. И аз имам куче, но си го държа в двора на село и може да си бяга по цял ден и няма опасност да нападне някой на улицата.

Не можеш да гарантираш, че примерно някой парфюм, звук или движение няма да го провокират и то да атакува. Всички животни са така - като дресьора в Лас Вегас дето тигъра му го уби, въпреки че до тогава се е държал не като тигър, а като малко котенце, стресирал се и айде.




Тема Не е баш тъй!нови [re: фoтoнчиk]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано31.05.06 15:15



Първо: какво значение има, че са кучета и котки? Ако са теленца, агнета и еврейчета по-добре ли е? Знаеш ли какъв готин музеен експонат от еврейска кожа от нацистко време съм виждал? А те китайците са забавни и изобретателни хора - в зоопарка там можеш да купиш живо прасенце и да го подхвърлиш на тигрите за всеобщо удоволствие.
Второ: забрави тез простотии за модата и немодата! Голяма част от най-големите моделиери си падат "прогресивни" и природозащитници. Я вземи да ми намериш една оригинална нова кожена чанта на Rocco Barocco!



Тема Re: Не е баш тъй!нови [re: Цap Изpoд]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано31.05.06 15:35



ти абсолютно нищо не си разбрал

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Не е баш тъй!нови [re: фoтoнчиk]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано31.05.06 16:07



Брех, по какъв метод усатнови кой колко е разбрал?

Поставянето на присъди е присъщо на духовно бедните.



Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано31.05.06 16:23



Ми значи старото ми куче, което умря на 14 никога не го е имало.
А пък да беше дошъл вчера да видиш подстригването на госпожицата, която имам в момента. Измъчиха я, тя си умря от страх - първо машинката бръмчи, второ непознат човек й прави нещо, и от нейна гледна сигурно се опитва да й изкара очите и да й бърка в устата и в ушите - е веднъж не посегна на фризьорката, както веднъж не е посегнала на когото и да било за последните осем години (а тя е на осем).
А ти не знам откъде я изкара тази статистика, че всички кучета хапят. Ако е твой личен опит и всички кучета, които си срещал са те хапали, аз пък, също на базата на личен опит мога да кажа, че кучетата изобщо не хапят, щото мен пък до момента, слава Богу, куче не ме е хапало. И ще е точно толкоз достоверна информация, колкото е и твоята.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: фoтoнчиk]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано31.05.06 16:27



Не бре, на Сенко отговарях заради хан-крумовските закони, дето би изковал за кучета и кучкари. :)
Пък иначе и аз много се дразня на хора, които гледат на едно живо същество като на някаква вещ, която трябва да доказва благополучието им или класата им, или кой знае какво.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано31.05.06 16:32



И мен не са ме хапали, но въпроса е, че не можеш да го гарантираш, че няма да атакува, след като милиони години вида му е правил точно това ...




Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: sencko]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано31.05.06 16:39



Като се замислиш много породи кучета са култивирани дори не и за да пазят, камо ли да нападат, а просто за компания. Тези последните, "салонните" кучета, едва ли пазят нещо от инстинктите на прародителите си.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: кучета и котки на палта..нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано31.05.06 16:42



е ама бездомните кучета съм забелязал не са особено от породите само за компания ....





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.