Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 26.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема лято  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано22.05.06 14:23



хора, днес излязох на покрива да простирам и направо не знам в кой свят попаднах...
ужасно топло, сухо такова и духа лек, горещ ветрец. направо ти пари на кожата.
добре че не е влажно, че тогава щеше да е още по-зле. но има време и влажно да стане.
кажете с какво да боря жегите.
някви хитринки? кои храни са най-подходящи и кои да избягвам? а напитки? верно ли е че чай трябвало да се пие? хич не си представям как ще пия чай сега..
за съжаление скоро идва сесията и нямам никакво време да отскачам до плажа, нищо че е на 50 метра! в къщи абсолютно всички прозорци са отворени и няма грам течение. направо не е за вярване!
благодаря за всички съвети предварително


:..Want not, lack not..:


Тема Re: лятонови [re: фoтoнчиk]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано22.05.06 14:43



Мента с Мастика и айрян :-)




Тема Re: лятонови [re: sencko]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано22.05.06 15:28



аа не, сесията ми почва след 1 седмица, трябва да съм в съзнание:)))

:..Want not, lack not..:


Тема Re: лятонови [re: фoтoнчиk]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано22.05.06 16:22




толкова е топло,че като пусна студената вода тече гореща:)

:..Want not, lack not..:


Тема Re: лятонови [re: фoтoнчиk]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 19:25



Пий студен плодов чай от горска ягода. Много освежава. Тук също е много горещо, но на мен винаги ми е по-студено от на другите, затова още нямам проблеми.



Тема Re: лятонови [re: миa]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 18:10



За много горещите дни правя много слаб зелен чай. Подскаждам го с мед (като изстине), нарязвам лимон и го слагам в хладилника. 2-3 литра например, и го пия вместо вода. Чая трябва да е много слаб и изобщо да не е тръпчив, например на 2 л вода слагам 2 чаени лъжички зелен чай. Само се запарва. Държи в тонус и охлажда. Допускам, че добро действие ще има и билков чай - напр. мента, шипка, също охладен.



Тема Re: лятонови [re: фoтoнчиk]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано25.05.06 17:38



много съм слушала, че се пие топъл чай в топлото време (умерено, разбира се), за да се доближи вътрешната температура до околната и да не усещаш толкова натрапчива и съсипваща горещина ..

пробвала съм - докато пиеш а абсолютно мъчение, после действа до половин час, действително не ти е горещо .. след това предполагам пиеш следващ, но аз бях малка и не намерих сили

естествено, че е по-приятна консумацията на охладени храни и напитки - студени супи примерно

* 12 ripe peaches
* 6 ice cubes, cracked
* 2 tsp honey
* 1/4 tsp fresh ginger, grated
* 1 1/2 cups low fat or fat-free milk
* 1/2 cup nonfat sour cram or non-dairy sour cream
* 1 tsp (powder) ginger

* 1/2 cup olive oil
* 6 fresh tomatoes, seeded
* 2 cloves of minced garlic
* 1/2 cup minced onion
* 2 1/2 tsp fresh basil
* 1/4 cup tomato paste
* 3 cups vegetable broth
* 1/4 cup vinegar
* 3/4 tsp white pepper and sugar

an avocado, skin and pit removed
4 tomatoes
Basil to taste
4 tsp olive oil

1 large mango
2 cups soup stock
1 tbsp lemon grass
1 tbsp ginger
Ground chili peppers to taste
1 cup yogurt
2 tbsp parsley

направо ги пействам, защото нито съм ги пробвала, нито вярвам, че не може човек да си прави всякакви вариации за лятото .. по принцип пасираните супи биха били най-подходящи, защото в другите продуктите си влошават качеството, като киснат във водата дълго ..
но тия са апетитнички ;)

хе, а чета сега и че коктейлчетата разхлаждали:
Nothing says summertime refreshment quiet like a mojito, the Cuban rum concoction custom-made for warm weather.
1.5 oz. white rum
12 fresh mint leaves
1/2 lime
7 oz. club soda
2 tbsp. simple syrup (or 4 tsp. sugar)

кога свършва тая сесия, че с досегашните алкохолни предложения ще вземе да ти се развали нагласата

ей ако откриеш някой добър чалъм, сподели го с нас, и нас скоро ще ни настигнат горещите дни .. е, някои по-на юг от мен може би

..how full of death is the life of momentary man..


Тема Re: лятонови [re: фoтoнчиk]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 00:19



Освен чая, който пия, лятото обичам да ям повече сурови неща - плодове, зеленчуци, ядки и т.н. Изобщо не ми понася готвено. Пия и повече вода и често си ходя гладна - така ми е по-студено:). Но това като вдигнат към 40 температурите. Иначе се храня предимно вечер като се е захладило. Това са моите трикове.



Тема Re: лятонови [re: миa]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано28.05.06 17:01



И аз правя почти същото - колкото по-малко ядеш през лятото, толкова ти е по-леко и се чувстваш по-добре. Ям предимно плодове, особено когато излезнат дините и пъпешите мога да изкарам само с тях



Тема Re: лятонови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 22:30



И краставици и домати:).




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.