Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: гражданска позиция!нови [re: фoтoнчиk]  
Авторaдвokaт (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 16:48



Чл. 3. (1) Обект на авторското право е всяко произведение на литературата, изкуството и науката, което е резултат на творческа дейност...
(2) Обект на авторското право са също:
1. преводи и преработки на съществуващи произведения и фолклорни творби;
....

Тук става дума за авторски права не върху оригинала на произведението, а върху превода, според закона то е отделно произведение, превеждането също е творческа дейност (и то нелека).
Така че няма значение кога е починал Дж. Суифт, ИК Труд имат законното право. Но може би не и моралното!



Тема Re: donate бутона :)нови [re: фoтoнчиk]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 17:29



Чувал съм всякакви оправдания за пиратстването на музика, не можеш да ме изненадаш.

Да разгледаме следната хипотетична ситуация. Написала си някакъв хитър софтуер и правиш някакви пари от него (да кажем $50к/годишно). Отделно организираш курсове за обучение със софтуера и от тях също печелиш $50к/годишно. Появяват се Майкрософт и заявяват, че ще включат твоя софуер в тяхната операционна система, обаче няма да ти платят нищо, защото след като софтуера ти има повече клиенти, ще печелиш поне $500к/годишно от курсове. Ще ли си доволна от това, или ще ги съдиш за нарушение на авторските ти права?



Тема Re: гражданска позиция!нови [re: aдвokaт]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано20.05.06 17:30



значи те са купили "правата" върху преведените книги от преводачите, така ли?
дори и да е за правата, в закона си пише, че няма проблем за библиотеки или брайл...

:..Want not, lack not..:


Тема Re: donate бутона :)нови [re: l]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано20.05.06 17:35



не можеш да ме изненадаш с хипотетичната си ситуация.
ако напиша софтуер ще го защитя с гну, но ще му сложа подточка, че програмата ми не може да се използва от майкрософт и такива като нея за комерсиални цели. а ако ми нарушат подточката ще ги скъсам от съдене и пак ще спечеля много пари
а иначе курсовете не са лошо нещо. нямам нищо против да изкарвам пари от курсове. аз не съм алчна

:..Want not, lack not..:


Тема Re: donate бутона :)нови [re: фoтoнчиk]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 17:45



Хипотетичната ситуация беше подобна на оправданието, което даваш ти за пиратстване на музика -- крадеш от продажбите на CD-та, защото видите ли, щели да получат повече пари от концертите.



Тема Re: donate бутона :)нови [re: l]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано20.05.06 17:55



ти наистина ли мислиш, че е по-добре за 1 група да е незивестна, но издателят й да може да си прибира всички пари?
между известност и пари от концерти, и непиратсване, но ненакърнени печалби на издателя, аз предпочитам 1вото.
не всеки музикант е мадона или линкин парк да ги въртят по мтв и да са супер известни.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: donate бутона :)нови [re: фoтoнчиk]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 18:02



А ти не мислиш ли, че собственикът на продукта е този, който има право да решава какво е добре за него? Коя си ти, че да решаваш вместо някой друг?



Тема Re: donate бутона :)нови [re: l]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано20.05.06 18:07



а ти като няма какво да кажеш не казвай нищо.
писна ми от заядливци
нали ме питаш за хипотетичната ситуация как бих реагирала и какво ми е мнението. като ти казвам какво мисля за въпроса тва си е мое мнение и не го налагам на никой.
баста!

:..Want not, lack not..:


Тема Re: donate бутона :)нови [re: фoтoнчиk]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 01:11



Значи при тази хипотетична ситуация, която е много подобна на другата с mp3-тата, ще реагираш по друг начин само защото авторските права са твои, и защото този, който ги нарушава е корпорация. Не мислиш ли, че има някакво противоречие в начина ти на мислене?



Тема Re: donate бутона :)нови [re: l]  
Автор KamBam ()
Публикувано21.05.06 08:59



По мои груби сметки програмата се използваше от 5-10 хиляди човека, всичко на всичко получих $70 :

Подозирах че си точен и не говориш преди да си проверил нещата Аз вече ги виждам нещата така: който иска да ме подкрепи си купува програмата, който не му харесва чак толкова си я търси кракната

---------------
За вашата любов в този форум аз дойдох

Редактирано от KamBam на 21.05.06 09:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.