Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 05.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: donate бутона :)нови [re: l]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано21.05.06 12:07



мне. защитавам си програмата с гну, който иска да я ползва, но няма да позволя супер богатите МС да правят пари с моя помощ.
няма противоречие, всичко е на мястото си

:..Want not, lack not..:


Тема Re: donate бутона :)нови [re: фoтoнчиk]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 16:46



Изобщо нищо не си е на мястото, но за съжаление очевидно не можеш да го разбереш. Теб не те интересува дали артистите ще са по-добре или не, за теб най-важно е "супер богатите" да не правят пари.



Тема Re: donate бутона :)нови [re: l]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано25.05.06 16:55



ама що не им сложат по-нормални цени бе?
тебе ако диска ти струва 5 лева, няма ли с по-голяма готовност да си купиш, отколкото ако струва 20? мислиш ли, че пак няма да печелят?

или пък игрите, дето надвишават 50 евро, а остави, че качествените критерии вече всеки сам си ги слага и изменя, както му е удобно, ами и създателите им взимат фиксирани и нормални заплати за интелектуални работници? кой гълта в тоя случай?!

и филмите, дето струват толкова безмислени милиони да се снимат и толкова безмислени милиони се плащат на актьори? аз да си купя двд за 30 лв и да допринеса към заплатката на някой холивудски бездарник?

фотончик право казва, че пари и със, и без мп3-та ще получават само най-'големите', защото популярната култура е промила мозъците на всички .. първо да се внесат закони за ограничение над космическия оборот на поп-производството и после да съдят потребителя ..

и изобщо не става дума за това артистите като цяло да са добре, а за това, че както в повечето сфери на живот няма равновесно разпределение ..
за програмите пък - особено в днешно време всички знаем, че програми се свалят-инсталират-трият ежедневно в големи бройки .. това е нагло ограничение над свободата на работа, което обаче не значи, че в роптаенето си можем да забравим, че интелектуалният труд е заплатим..

за мен просто е неизяснимо защо трябва да е толкова безбожно по-скъп от конкретния ..

иначе вместо донате-бутон може да има някаква тримесечна или годишна таксичка, плащаш си - сваляш си на воля .. или според таксата и ограничението .. но нещо по-освобождаващо така.. иначе мен днес ако ми трябва програмата на фотончик, а тя иска да си я купя от нея с кредитна карта и да ми я достави в 2-седмичен срок?!

..how full of death is the life of momentary man..

Редактирано от drosophila на 25.05.06 17:06.



Тема Re: donate бутона :)нови [re: drosophila]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 19:29



Като не ти харесва цената, не купувай продукта. It's that simple.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.