Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Свински пържоли с гъбен сос  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 12:09



например - какво им е лошото? Ако прасенцето е гледано на село и не е тъпкано с хормони си е много вкусно даже. А полято с винце още по-добре. Как при това нещо оставате на домати и краставици не ми е ясно. Пък и всичко това е добро за хемоглобина. Кога със салата се наяждате толкова - или работата ви не изисква усилия и горене на калории. Сигурно е така. Не съм с наднормено тегло, да не ме обвините, никак даже. И си се чувствам много добре като хапвам месце, стига да има...



Тема Re: Свински пържоли с гъбен соснови [re: roro]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано05.05.06 13:42



А ти допускаш ли, че е възможно да съществуват ценности различни от материалните? И сериозно ли мислиш ли, че можеш да изкушиш един човек, който е станал вегетарианец по етични причини (а мисля, че такъв е случаят на повечето хора тук) с плът на убито животно?

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Свински пържоли с гъбен соснови [re: roro]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 13:47



А какво им е хубавото ? Без гъбен сос стават ли? А с друг сос? Има ли разлика във вкуса с хормони и без хормони? С какво винце се поливат - червено или бяло?
.... Мисля, че душевните ти терзани по биха паснали на клуб Кулинария нейде. А иначе не можеш да си представиш как ми олекна на душата, че нямаш проблеми с теглото. Аз си нямам друга работа освен да меря хората и да ги "обвинявам" ако не се вместват в идеала ми за физическа красота (сигурно и затова не изразходвм много калории!). Та така ...... Радвам се, че намина да споделиш с нас вкусовите си предпочитания и да се подивиш на нашите .



Тема Re: Свински пържоли с гъбен соснови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Авторroro (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 13:50



Ами научете тогава хишниците да ядат трева - ще постигнете хармония в света
Пък и не ми се вярва в живота да сте толкова морални и етични. Сигурно и вегетарианците псуват, месоядството на е кусура на човечеството. Ама като се сетя, че и Иван Костов е вегетарианец хич не ми се струва да са станали по-добри. Като си хищен в душата - тогава имаш проблем, или по-точно правиш проблеми на околните



Тема Re: Свински пържоли с гъбен соснови [re: roro]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано05.05.06 14:18



Един хищник убива, за да се нахрани. Един сит хищник не убива заради удоволствието от вкуса. Не и ние. Ние убиваме от чревоугодничество. За разлика от хищниците ние нямаме нужда от месо, за да оцелеем. Дори и за да сме здрави нямаме нужда от месо. Мисля, че тези, които ядат месо от искрена загриженост за здравето си и непоклатима вяра в "незаменимите аминокиселини" са малцина. За мнозинството месоядни водещото е удоволствието. Иначе скарата и колбасите нямаше да бъдат такъв процъфтяващ бизнес. Мисля, че и най-закоравелият месояден не си прави илюзии за "ползите" от скарата и колбасите.
Ти самият говориш за удоволствието от яденето на месо, не за ползата. Ето това е коренната разлика между нас и хищниците. Така че не ми излизай с аргумента "Светът е устроен така, убийството е природа."
Иначе съм далеч от мисълта да деля хората на категории и още по-малко да правя обобщения за цяла група хора изхождайки от един човек. И не твърдя, че месоядните са неетични. Много месоядни създават блокировки в съзнанието си, за да не изпитват угризения за живота, който отнемат и болката, която причиняват. Просто ясно отделят месото като краен продукт от животното, което то някога е било. Както си направил и ти, говориш за прасенцето като за предмет някакъв, който ей така се е появил под гъбения сос и виното. Живях в този унес целия си досегашен живот. Уж знам какво ям, но не го съзнавам истински. Дано повече не се връщам към това състояние и дано вече никога не се поддам на "трезви" аргументи от рода на "Светът е такъв, аз няма да го променя."

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Свински пържоли с гъбен соснови [re: roro]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 21:00



Горките месоядци - хем са мнозинство, хем се чувстват и "по-нормални", хем някак се чувстват сирачета и ходят по непасващи на мирогледа и хранителните им навици клубове да си обсъждат пържолките. Я вземете си направите едно клубче където да си разменяте рецепти за сосове към пържолките и всякакви месни деликатеси.
Като каза "гъбен сос", се сетих за 10 начина на приготвяне на гъби без пържолки и ми потекоха лигите (извинявам се за откровеността). Моите рецепти вървят и с бира, и с бяло вино.



Тема Re: Свински пържоли с гъбен соснови [re: И.]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано05.05.06 22:04



Я тутакси да ги споделиш и десетте! ;)
Аз във Веджи Хоум съм яла най-прекрасните гъби на скара със сос от синьо сирене. Искам паааааааааааак!!!!!!!

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Свински пържоли с гъбен соснови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 23:03



> Един хищник убива, за да се нахрани. Един сит хищник не убива заради
> удоволствието от вкуса.

Глупости. Виждала ли си какво прави котката когато улови мишка?



Тема Re: Свински пържоли с гъбен соснови [re: l]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано06.05.06 00:28



Не съм. Но от научно-популярните филми знам, че хищниците не нападат, когато са сити. Докато погледни какво правим ние по празници. Нахранваме се се със салати, ордьоври и т.н. и когато стигнем го агнето / прасето / пуйката убити в чест на това благородно създание човекът, венецът на природата, вече дори не сме гладни. Така че животното е умряло в мъка заради едно мимолетно удоволствие.
Между другото на вас, почитателите на дивата и сурова природа, които често излизате с аргумента, че поведението на хищниците оправдава вашето поведение, често ли ви се случва да преспите голи сред прЕспите? Или пък като надушите апетитното ухание на някоя самка да я подгоните и хей тъй на, без много предисловия да я "качите" направо на тротоара? Или пък да пребиете конкурентния самец?

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Свински пържоли с гъбен соснови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано06.05.06 04:12



Ами не ти препоръчвам да гледаш тогава -- котката се "гаври" с мишката поне 15-20 минути и я изяжда чак когато тя вече не мърда.

> Но от научно-популярните филми знам, че хищниците не нападат, когато са
> сити.

Ами те и хората не нападат когато са сити -- те приготвят яденето докато са още гладни :)

>Между другото на вас, почитателите на дивата и сурова природа, които
> често излизате с аргумента, че поведението на хищниците оправдава вашето
> поведение, често ли ви се случва да преспите голи сред прЕспите? Или пък
> като надушите апетитното ухание на някоя самка да я подгоните и хей тъй
> на, без много предисловия да я "качите" направо на тротоара? Или пък да
> пребиете конкурентния самец?

Не, но и не убиваме животните с нокти и зъби, и не ги ръфаме сурови там където са паднали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.