Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:25 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Вегетарианство при тийнейджърите?нови  
АвторПapaлakc (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 11:51



Здравейте! :)
От няколко месеца съм вегетарианец /исключил съм месото и продукти като мас или желатин../, а майка ми се побърква от притеснение понеже е на мнение, че още ми е рано да не ям месо и че организма е в стадии на развитие и му е необходимо месо. На какво мнение сте? Има ли опастност от нещо при тийнейджърите вегетарианци?
Све пак аз съм смятам че е добре да не ям подобни загнили трупове, кой знае как са ги убили и какво са яли. Помогнете!

Животните са мои приятели, аз не ям приятелите си!



Тема Re: Вегетарианство при тийнейджърите?нови [re: Пapaлakc]  
Автор DVD ()
Публикувано01.05.06 11:56



месото със сигурност не може да се нарече "необходимо"

дай на майка си да прочете някоя друга статия за хората които са вегетарианци още от деца и никога не са хапвали месо... как още са живи и аз все се чудя!!!



Тема Re: Вегетарианство при тийнейджърите?нови [re: Пapaлakc]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано01.05.06 14:24



здрасти:)
на колко години си?
и как така реши да станеш веге? какво ти повлия?
успокой майка си, кажи че четеш много за веге хранене и си отговорен към себе си. покажи й клуба, ще види че не си сам и че винаги можеш да потърсиш съвет.
а защо ника ти звучи като лекарство?



Тема и още нещо..нови [re: Пapaлakc]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано01.05.06 14:42



млечни и яйца ядеш ли? тях не ги махай.
ако си решил да живееш здравословно, не е достатъчно да спреш месото само.
ако ядеш разни мазни баници и тестени, захаросани, препържени и пакетирани боклуци, вервай ми, се едно не си го спрял.
по-добре да хапваш риба от време на време, отколкото да ядеш по 1 кг захар на ден и да си мислиш колко е здравословно като нямаш животниски продукти.
качеството на мазнините също е много важно. ако можеш да си позволиш, си купувай масло и студено пресовани мазнини като зехтин, отколкото рафинирани и разни гнусни маргарини. маргарина даже направо можеш да го забравиш; не си мисли че като е растителна мазнина е много полезен. ако те интересува можеш да се разровиш в нета нещо или да питаш тук също.

спортуваш ли? кажи нещо повече за себе си. какво ядеш и тн.
иначе майка ти е права че сега растеш и ти трябват много хранителни вещества; ако се притесняваш за протеините си яж млечни и сирене; изварата е добър източник; също можеш да наблягаш на лещата, нахут и други варива. ако не ядеш соя и соеви продукти, не се насилвай да ги ядеш; оказва се, че вредите са повече от ползите.
сега е сезона на салатите, наблягай на тях а също и на плодовете. изцедените сокове са много хубаво нещо, тук всички сме им фенове:) гледай да пиеш повече течности като вода и сокове (ама по-малко от кутия) за сметка на подсладената газирана отрова.
ако се храниш разнообразно и балансирано няма да имаш никакви проблеми
айде успех и ако има нещо питай



Тема Re: и още нещо..нови [re: фoтoнчиk]  
АвторParallax (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 16:23



:) Ами на 15 съм. Заниамвам се с йога и от там започнах и с вегетарианството, но иначе религиозните ми схващания са против убиването на животни, а и аз не го приемем. Много съм загрижен за природата като цяло и яденето на животни и парите които се пръскат за некачественото им угояване е мн зле според мен за околната среда.
Хей! Кой е казал че се тъпча със захар или пържени картофи!? По принцип ям най-вече плодове, зеленчуци, риба, ядки и соеви производни, също и млечни продукти. Относно млякото, не виждам причина да се отказват хората от него. Все пак една крава не би могла да живее без човешка намеса. Имам предвид, че кравата би умряла ако някои не я издои. А и млякто си е мн хранително и полезно. Това е една от причините в Индия кравата да бъде свщено жовотно.
Благодаря все пак че ми обърнахте внимание :)



Тема Re: и още нещо..нови [re: Parallax]  
Автор DVD ()
Публикувано01.05.06 16:40



щом се занимаваш с йога - слушай какво ти говори учителя ти най-вече! мнения на разни хора от интернет които никога не си виждал не са меродавни...



Тема Re: и още нещо..нови [re: Parallax]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано01.05.06 16:43



аз само да те предупредя:)
от къде да знам ак се храниш, като ти нищо не беше казал за себе си в 1вия пост:)
споко

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Вегетарианство при тийнейджърите?нови [re: Пapaлakc]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (неживотнояд)
Публикувано01.05.06 20:19



Колкото по-рано станеш веге, толкова по-добре за теб. Не я слушай майка ти. Моята абсолютно нищо не разбира от вегетарианство и тя е най-малко човекът, който може да ми диктува. Естествено, в началото беше супер много загрижена, но от тая нейна "загриженост" само проблеми си имах. Аз се ориентирах към този начин на живот малко по-късно от теб (на 19) и въобще не мога да се оплаквам че ми е зле. Спри и рибата - ако ядеш риба, ти не си вегетарианец. Няма нищо толкова полезно в тая смрад, не знам защо я величаят толкова. Мен винаги ме е отвращавала. А полезните нещица от нея може да си ги набавиш по куп други начини.

Дървото че е дърво, по-умно от нас изглежда


Тема Re: Вегетарианство при тийнейджърите?нови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано01.05.06 20:57



джинджи, не можеш ли малко да излезеш от рамките на крайния вегетариански фанатизъм?
какво му е лошото да яде риба? малък е още, расте, спортува.. хайде да не го караме да се хвърля в крайности още. ти ако искаш яж само камби
и не виждам защо вегетарианци са тези хора, които се вписват само в най-крайните ти представи. не виждам защо трябва да се изменят хората според категориите, вместо категориите да станат по-гъвкави за да подслонят хората.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Вегетарианство при тийнейджърите?нови [re: фoтoнчиk]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (неживотнояд)
Публикувано01.05.06 21:04



Фотонке, не говоря фанатизирано. Просто рибата от както се поня ме е отвращавала и съдя по себе си. Който го влече, нека си яде. Защо смяташ че е толкова полезна и незаменима.? И да не би тайничко да си похапваш консерви , хамсийки и цаци?

Дървото че е дърво, по-умно от нас изглежда



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.