Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпросченови  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 14:37



Защо според вас все повече хора имат неправилно, нехайно и дори деструктивно отношение към телата си (здравето си)?
Нека изброя - затлъстяване, цигари, алкохол, неконтролирано гладуване, наркотични вещества и стимуланти и т.н.. Болестите, причинени от нездравословен начин на живот, драстично са плъзнали. Налага се дори държавата да налага мерки - забрана на пушенето на обществени места, високи акцизи и т.н.
Защо често определят нас като фанатици, като ние просто се грижим за здравето си?
Според вас има ли такава тенденция или на мен така ми се струва?



Тема Re: Въпросченови [re: миa]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (неживотнояд)
Публикувано29.04.06 15:03



Отдават се на изкушението. Някои пубери го правят, защото искат да изглеждат като възрастните. Нали знаеш колко е модерно да пушиш в седми клас. Така показваш как вече не си бебе и мама и тати отдавна нямат контрол върху теб. И продължаваш в следващите 20-30 години по същия начин. Докато един ден не ти кажат - "Ако не спрете цигарите, има сериозен риск от инфаркт. Имате атеросклероза в напреднал стадий. Белият ви дроб най-скоро може да заболее от рак" и т.н.

Гладуването според мен не може да навреди. Е, ако е 100 дни-да.

Наркотици - поради липса на емоции, нерадостно ежедневие, желание да се опита нещо ново, след като всичко налично е изчерпано.

Голяма част от нещата, които си написала, са плод на неправилно и нездравословно детство. Много е важно, да не кажа и абсолютно необходимо, родителите още от най-ранна детска възраст да възпитават децата си правилно, част от което е и природосъобразното хранене. Това последното е гаранция за по-добър живот. Затлъстяването в повечето случаи е резултат от неконтролирано и неправилно хранене в детството. Ако едно дете още от 5-6 години проумее какво е полезно и какво е вредно за него, едва ли ще има проблеми когато стане възрастен. Затова силно подкрепям родителите, които "вегетарианизират" децата си.

Дървото че е дърво, по-умно от нас изглежда


Тема Re: Въпросченови [re: миa]  
Автор DVD ()
Публикувано29.04.06 15:15



"Когато човек е млад прави всичко възможно да съсипе здравето си, докато дойде един момент в който започва да прави всичко възможно да го възстанови, но е вече късно..."

"Когато сме млади даваме здраве за пари, а когато остареем - обратното"

... има и много други сентенции на тази тема

Просто когато всичко в организма ти е наред не ти се вярва че това няма да е вечно!



Тема Re: Въпросченови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано29.04.06 15:33



kakvo znachi izkushenie?? tva da ne e religiq nqkva? na mladite im se opitvat razlichni neshta, mnogo qsno che kato si na 15, zdrav i prav nema da mislish za bolnici i nqkvi posledstviq...


"Наркотици - поради липса на емоции, нерадостно ежедневие, желание да се опита нещо ново, след като всичко налично е изчерпано. " zavisi kakvi narkotici + tva ima oshte mnogo prichini, nedei da zvuchish kato pop:)

az shtom se hranq tolkova vegetarianski i neznamkwo, shto sym debela a? nali uj zdravoslovnoto hranene, koeto e vegetarianskoto takova vodi do suvursheno zdrave i fizika. hmm



Тема Re: Въпросченови [re: фoтoнчиk]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано29.04.06 15:46



Бе престани да говориш глупости, че си дебела. Аааааааааааа!
Пък аз по Великден качих 4кг. за една седмица!!!!!! Пък уж 387-те кила козунак, които изядох си бяха съвсем вегетариански. :((((

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Въпросченови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано29.04.06 15:54



ee spoko, voda si kachila, 4 kila slanina sa blizo 30,000 kalorii. ne vqrvam da si izqla chak tolkova mnogo kozunak, spokojno:)



Тема Re: Въпросченови [re: фoтoнчиk]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (неживотнояд)
Публикувано29.04.06 15:55



Далече съм от мисълта да звуча като поп. Разбира се, всеки си има причина, поради която посяга към наркотиците. Причина, която ако е достатъчно обоснована бих могъл, за твоя изненада, да приема.Когато бях в гимназията и на мен са ми минавали мисли защо да не опитам какво е това. И знаеш ли защо съм си мислел така - само и само след това да си докажа че имам достатъчно воля да ги спра. Моят досегашен живот въобще не е бил здравословен. Добре че се осъзнах малко в последните две години.


Не знам какво според теб е да си дебел. Изчисли си индекса на телесната маса. Бас държа че знаеш как става, но за всеки случай - килограмите върху височината в метри, повдигната на квадрат. Ако си до 25 , немай грижи. Ако искаш да си като манекенка от От Кутюр ревю, спри да се храниш и ще го постигнеш. Не е толкова важно как изглеждаш, а как функционира организмът ти. Може да си супер слаб , но метаболизмът ти с всеки изминат ден да те "износва" и в един момент да се окажеш старец на 30 години. Никога не е късно да промениш навиците и да обърнеш живота си диаметрално

Дървото че е дърво, по-умно от нас изглежда


Тема Re: Въпросче [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (неживотнояд)
Публикувано29.04.06 16:06



И аз да кажа като фотончето, 4 килца не са много. Ако гладуваш няколко дни след тези празници, ще се почувстваш супер. Всичките тия яйца и козунаци няма да ти тежат на съвестта

Дървото че е дърво, по-умно от нас изглежда


Тема Re: Въпросченови [re: DVD]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.06 16:12



Аз например нямам проблеми със здравето (освен малко късогледство), но много ме е грижа за тялото ми - как се справя, дали му помагам достатъчно, товаря ли го и т.н. Когато се случа в разговор за болежки (много хора се оплакват все пак), винаги давам съвети, които включват препоръки за храна, билки и т.н. и често ми се случва да ме пренебрегват. Явно хората си мислят, че тези неща не са от значение или просто не им пука какво ще стане с тях стига да не ги боли. И като че ли второто надделява.
Толкова информация има за нещата, които са полезни и съответно вредни. Защо тогава заведенията за бързо хранене просперират? Опашки за сандвичи, натъпкани с гадни пържени картофи, огромни питки бял хляб и т.н. Сякаш сме безсмъртни. Да, ама не.
Може би все пак държавата трябва да наблегне на здравното образование на децата, защото родителите явно нямат време (напоследък затлъстяването при децата драстично нараства), или даже да наложи съкрушими данъци на производителите на вредни за здравето храни или ...и аз не знам какво.
Лично на мен най-много ми пречи липсата на време и също липсата на избор, когато трябва да се храня навън (и често набързо). А на вас кое най-много ви пречи?



Тема Re: Въпросченови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано29.04.06 17:21



opitvam se veche blizo 2 godini da svalq 15 kila. ne moga
postoqnno si obrushtam jivota diametrialno i mi e pisnalo
zashto kazvash che na super slabite hora im se 'iznosval' metabolizma?
na men indeksa mi e 24 i neshto, 30% telesni maznini, ok. 70 kila sym. smqtai kakvo prase sym.
gladuvaneto e vinovno za vsichko., ujasno go mrazq




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.