Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Защо ставаме вегетарианци?нови  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано26.04.06 17:17



Много пъти съм си задавал въпроса какво ме кара периодично да сменям рязко посоката и ориентацията в храненето ми и да ставам черна овца в очите на околните и все не мога точно да си обясня защо го правя. Няколко основни мотивационни причини имам лично аз, но съм явно много скептичен към всичко и винаги споря със себе си и с околните и намирам не по-малко убедителни контра доводи и след време те, последните надделяват и всичко почва пак отначало. Например:

1.Морални,етични,религиозни и подобни причини.
Приятно гъделичкат ухото като ги чуеш. Ама ще реша ли световните проблеми като не ям животни. Едва ли. Направо НЕ! Да бъдем реалисти-лрицемерно и фалшиво е да се защитава например един хищник пред други хищници. Какво имам предвид? Ами гледах онова филмче за одирането на живите животинки-потресе ме-дни наред мислих върху него. Но и стигнах до едни доста различни от началните изводи.
Ами май това са си природни закони. За да стане това животинче толкова привлекателно и за вегетарианци, и за невегетарианци, то е изпапкало поне няколко хиляди подобни нему. И също ги е ръфало докато мърдат още и са живи. А нима тук не е жестокост това? Но то трябва да яде примерно месо-и го прави. Закон за оцеляването му. Повечето гадинки с ценна кожа са обикновено хищни месоядни-не знам защо е така-ще питам Господ ако го срещна един ден. А и Той е препоръчал примерно в Бхагават Гита да се медитира върху тигрова или еленова кожа.

2.Чисто егоистични подбуди-да не си цапаме червата и съответно телата с трупове. На умрели животни.Но дайте да се разберем-за всички животни ли става дума? Защото ние просто живеем в пълна симбиоза с цели групи микроорганизми и съответно не можем да съществуваме без тях като организми. Но ги и консумираме вътрешно, без да го осъзнаваме-това са чревни, стомашни и тн. микроорганизми. Те така са се загнездили вътре, че дори и екскрементите им поемаме в себе си и съответно ги поддържаме, щото са ни нужни за да живеем. Но срещу тях никой нищо не казва-а те също са бактерии и са живи организми. И са милиони във всеки от нас.

3. Да ни е по-здрав и по-продължителен живота.Ми няма лошо. Ами да следваме пътя на нашите баби и дядовци-те пред очите ни доживяват до 80 и повече години-а почти всичките не са били вегетарианци. Но са яли на по-млади години доста по-различно балансирана диета. Която определено не е била американска, западна или индийска, а си е била наша, съобразена със спецификата на региона. И съответно не са пълнили банковите сметки на корпорациите, произвеждащи тофу или не знам си каква подобна странна, да не кажа тъпа измишльотина. И определено не са консумирали химически добавки за вегетарианци-разни там аминокиселини и витамини. Щото това е лудост. А някой да знае за статистика относно продължителността на живото на вегетарианците води ли се? Ако имате предвид Индия-ами ниска им е общата продължителност-в сравнение дори и с България. А най-дълго живеят страни като Япония, където имат умерен баланс между всичко.Хапвнат си повече риба. И морски продукти-пак месни. И не ядат тофу толкова, колкото соеви кълнове. И като Франция-защото консумират умерено и редовно хубаво вино. А не антиоксиданти.Да спра, че ще стана досаден-мога да пиша подобни примери с часове-и няма доводи срещу фактите.




Тема Re: Защо ставаме вегетарианци?нови [re: kaви]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано26.04.06 18:13



Разбирам тези, които са станали вегетарианци по-здравословни причини - там има много истини за здравословен живот и всеки е прав за себе си, само живота ще покаже истината.

Докато другите 2 причини са според мен жив снобизъм, особено за тези които се опитват да го натрапват на останалите, по-скоро афишират това тяхно ново качесто - вижте ме колко съм модерен, вече не ям мърша и съм свръх човек и половина, а вие дгд .




Тема Re: Защо ставаме вегетарианци?нови [re: kaви]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (неживотнояд)
Публикувано27.04.06 00:56



1.Морални,етични,религиозни и подобни причини. Приятно гъделичкат ухото като ги чуеш. Ама ще реша ли световните проблеми като не ям животни. Едва ли. Направо НЕ!

Извинявай, ама е много изгодно да разсъждаваш по този начин. Просто да зачеркнеш проблема и да оставиш другите да се справят с него. Човекът самичък е нищо, но дали е така ако застане в редиците на още 200 милиона като него? По мое мнение, всяко наше действие има значение. Дори фактът че ти си вегетарианец , ако щеш вярвай, ще ощети месопроизводителите с няколко хиляди лева, но ще спаси няколко крави и десетки, даже стотици пилета.

Ами гледах онова филмче за одирането на живите животинки-потресе ме-дни наред мислих върху него. Но и стигнах до едни доста различни от началните изводи. Ами май това са си природни закони. За да стане това животинче толкова привлекателно и за вегетарианци, и за невегетарианци, то е изпапкало поне няколко хиляди подобни нему. И също ги е ръфало докато мърдат още и са живи.

Това е доста плитко. Първо - животинчето, за разлика от нас не може да разсъждава. Каквото и да прави, то действа първосигнално. Мисля че отдавна човечеството е минало през този период. Имайки ум, трябва да го използваме. Мислим абстрактно. Изпитваме съчувствие. Изпитваме болка от лоши думи.Отвращава ни насилието. Е, да забравим за всичко това и да дерем на живо? Още нещо - някой да ме поправи ако греша, но мисля че чинчилите не са месоядни.


за всички животни ли става дума? Защото ние просто живеем в пълна симбиоза с цели групи микроорганизми и съответно не можем да съществуваме без тях като организми. Но ги и консумираме вътрешно, без да го осъзнаваме-това са чревни, стомашни и тн. микроорганизми.


Не е лошо да се осведомиш по въпроса за разликата между животните и бактериите. Мнооооооооооого е съществена. Делят ни около 3 милиарда години , че и повече еволюция. Те са прокариоти, а ние - еукариоти. Както казваш, има симбиоза, а това е взаимоотношение, свързано с полза и у двата биологични вида. Липсата на бактериална флора в организма е абиоза и е доста опасно състояние. Наред с добрите бактерийки, които според теб ние нагло унищожаваме, има и едни гадни, които могат да ни тръшнат в гроба. Или да ни накарат да страдаме цял живот. Така че цапането на червата с микроорганизми е лаично твърдение.


3. Да ни е по-здрав и по-продължителен живота.Ми няма лошо. Ами да следваме пътя на нашите баби и дядовци-те пред очите ни доживяват до 80 и повече години-а почти всичките не са били вегетарианци. Но са яли на по-млади години доста по-различно балансирана диета. Която определено не е била американска, западна или индийска, а си е била наша, съобразена със спецификата на региона.

Тука си доста прав - в миналото е нямало консерванти, оцветители (скоро пуснах такава тема - падат ни се по 10 кила годишно), нямало е Чернобил. Въздухът е бил по-чист, стресът - многократно по-малък. За да изкарат прехраната си, нашите предци са се трудили неуморно, т.е. фитнес нон-стоп , което също запазва жизнените функции и тялото в добро състояние до дълбоки старини.

Дървото че е дърво, по-умно от нас изглежда


Тема Re: Защо ставаме вегетарианци?нови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано27.04.06 02:56



До Господин Джинджифил Джинджифилoв
Вид потребител неживотнояд
Хоби обича да (не) мисли

Интересно хоби ще да е това!!!


Дори фактът че ти си вегетарианец , ако щеш вярвай, ще ощети месопроизводителите с няколко хиляди лева, но ще спаси няколко крави и десетки, даже стотици пилета.
И бих те попитал отново-и какво от това? Ще ги имаш тези пари в брой ли или ще ги инвестираш в каузата си? А и да не говорим, че когато съм бил вегетарианец, а то се случва периодично за по няколко месеца, единственият ми неприятен спомен е за постоянния глад и лека слабост-просто не ми стига този вид храна явно на видът работа, която извършвам. Ама това чувство за липса на достатъчно хранене е ужасно-поне за мен. Има и екстри, но има и спорни моменти, към които спада зобенето с разни химически заместители на месото от сорта на витамини и аминокиселини и подобни на тофуто измишльотини. За които вредата в един момент може да се окаже повече отколкото е ползата.

Освен това-и да спася кравите-ще помогна ли по този начин и на хората, които са гладни-надали. Защото парите пак няма да отидат към тях, а към друго направление, което едва ли ще е световна вегетарианизация. Ама това много ми напомня на политиката на Буш за световната демократизация по американски-с доброзорност. А и предпочитам хората пред кравите-човеколюбив съм, не съм мизантроп, както май са една част от вегетарианците.И кравите обичам, но повече си падам по хората. Поне на този етап от живота си.


Просто да зачеркнеш проблема и да оставиш другите да се справят с него. Човекът самичък е нищо, но дали е така ако застане в редиците на още 200 милиона като него?Ами ако няма проблем?
Ами ако в едивн момент има друг проблем?
Представи си например-всички бъдат принудени да са вегетарианци. С насилствени мерки-както предлагаш. За какво говорим вече-къде отиде любовта??? Тези 200 000 000 са сила, която прави революции и отнема живота примерно на една пета част от тези 200 000 000 в името на "великата "си кауза. И струва ли си изобщо това? Ще стане ли светът по-добър като не убиваш крави, а насилваш хора? Да не ядат и те крави, не по своя воля, а по твое желание.


Това е доста плитко. Първо - животинчето, за разлика от нас не може да разсъждава. Каквото и да прави, то действа първосигнално. Мисля че отдавна човечеството е минало през този период. Имайки ум, трябва да го използваме. Мислим абстрактно. Изпитваме съчувствие. Изпитваме болка от лоши думи.Отвращава ни насилието. Е, да забравим за всичко това и да дерем на живо? Още нещо - някой да ме поправи ако греша, но мисля че чинчилите не са месоядни.
Може да ти звуча плитко. Ама е и плиткоумно да отричаш способността на животните да мислят и да правят примитивни форми на разсъждение. Поинтересувай се от последните открития в биологията и ще видиш, че думите ти са на ниво от началото на 20 век относно тъпотата на животните.Има стотици опити на маймуни и делфини с компютри, които показват, че животните често усвояват няколкостотин абстрактни понятия и си служат доста добре с тях при необходимост. А някои представители на хомо сапиенс още не могат дори толкова думи да усвоят-и това е факт-че има хора, чиито ежедневен речник е общо стотина думи-и им стига. Ако си имал куче, не си ли забелязал случайно, че то разбира твоите настроения. И когато имаш голям проблем, то направо ти съчувства почти по човешки. Има и чувство за вина-когато сгреши нещо.

Не е лошо да се осведомиш по въпроса за разликата между животните и бактериите. Мнооооооооооого е съществена. Делят ни около 3 милиарда години , че и повече еволюция. Те са прокариоти, а ние - еукариоти. Както казваш, има симбиоза, а това е взаимоотношение, свързано с полза и у двата биологични вида. Липсата на бактериална флора в организма е абиоза и е доста опасно състояние. Наред с добрите бактерийки, които според теб ние нагло унищожаваме, има и едни гадни, които могат да ни тръшнат в гроба. Или да ни накарат да страдаме цял живот. Така че цапането на червата с микроорганизми е лаично твърдение.
Съгласен съм, че се увлякох по бактериите-ама нали трябва да съм убедителенНо все пак-ако хапнеш чесън или доста други храни, които имат вредно влияние върху едни или други бактерии, ти ги убиваш. И ти пада кръвното и те понаболява главата ако си попрекалил с количеството.Къде е границата,която казва-тези можеш ги уби, другите не можеш. Растенията от по-висшите също имат нервна система и също ги боли и се мърдат от болка като ги ядеш живи. Ама не ти пука за тях. щото искаш да оцелееш-да си изпълниш инстинкта за самосъхранение. Цапането на червата го дадох като нагледен пример-те винаги са си изцапани с нещо-това им е работата. Ама бактериалните микрофлори са задължителни-без тях не става нито разлагането ни други работи. И каквото и да хапнем, просто и на аромат няма да го докараме на изхода без тяхното участие.

Тука си доста прав - в миналото е нямало консерванти, оцветители (скоро пуснах такава тема - падат ни се по 10 кила годишно), нямало е Чернобил. Въздухът е бил по-чист, стресът - многократно по-малък. За да изкарат прехраната си, нашите предци са се трудили неуморно, т.е. фитнес нон-стоп , което също запазва жизнените функции и тялото в добро състояние до дълбоки старини.
Консерванти се използват при консервирането на храни от няколко хиляди години-ако се интересуваш де. Но в огромната си част са естествени-от други растения или от части от животните. Използвали са се и някои минерали, които са в основата на част от съвременните консерванти. Например солта. Същото е и при оцветителите-използвали са се още в древни времена-и за разнообразие на предлаганите продукти, и за приготвяне на ментета на по-"маркови" неща. Например за много храни и напитки се използва червеното цвекло,черницата, бъза и т.н. Но също са използвали и минерални оцветители, а и такива от животински произход. Примерно то някои видове насекоми в тропиците. Или от морски животни.

Относно Чернобил-ами май повечко са спекулациите отколкото реалностите. Защото аварията там е нищожно малка в сравнение с хилядите атомни бомби, взривени където можеш да си пожелаеш от времето 1945-1963. Включително и в близкия космос са правили опити с над 200 мегатонни атомни бомби и то по няколко едновременно-над атлантика-братята американци.И къде ли не по Евразия-брлатята руснаци. И защо никой не пише за тези опити?Щото не е изгодно в момента. И и не е политически актуално в момента.

Не обиждай нашите баби и дядовци, ,че са правили фитнес. Те са работили, трудили са се за нещо реално и стойностно. Дори и да е миришело на пот често. И да се е наричало селска работа.А фитнеса е нещо като мастурбацията-правиш мускули, ама защо ли са ти? Най-вече заради егото. Лъжеш собственото си тяло с химия,за да постигнеш повече-тя и виаграта е с тази цел създадена. И накрая рухваш. Ако погледнеш едни папарашки снимки от преди година на Шварценегер на плажа, ще ме разбереш за какво говоря.

А и освен, че са се трудили, нашите прадеди са си и почивали доста много-особено по селата-за целта е имало десетки празници и поводи през цялата година-особено през студеното време-просто не е имало какво толкова да работят. Затова и празниците са концентрирани предимно през това време-от прибирането на реколтата та чак до новата сеитба.


Редактирано от kaви на 27.04.06 03:03.



Тема Re: Защо ставаме вегетарианци?нови [re: kaви]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (неживотнояд)
Публикувано27.04.06 05:20



И бих те попитал отново-и какво от това? Ще ги имаш тези пари в брой ли или ще ги инвестираш в каузата си?

Не, няма да дойдат при мен тези пари. Пари, пари, пари... Защо си мислиш че ме е грижа къде отиват. Стига ми да знам че аз , лично аз, с нищо не съм навредил на ни едно животно. Не съм го изял, не съм носил козината му. И съм го спасил от заколение. Вегетарианството, драги , е не само лишаване от месо, а и цялостно преустройство на възприемането на околния свят

А и да не говорим, че когато съм бил вегетарианец, а то се случва периодично за по няколко месеца, единственият ми неприятен спомен е за постоянния глад ......това чувство за липса на достатъчно хранене е ужасно-поне за мен.

Мда, ти може би си от типа вегетарианец по принуда, а не по убеждения. Предполагам наистина ти е трудно. Все едно аз да стана картофорианец
.. Всъщност обратното би трябвало да се нарече. Ще ми е много гадно да не ям картофи. На мен ми е трудно да разбера хората, които не могат без месо. За мен то просто не съществува. Не ме изкушава. Не ми се дояжда. Не мисля за него. Не го забелязвам на масата. Не чета менюта тип скара-бира. Гнус ме е от соеви кренвирши. А вида и миризмата на сурово месо може да ми доведе повръщане. Минавайки покрай дюнери си запушвам носа, защото ми докарва дискомфорт.

А и предпочитам хората пред кравите-човеколюбив съм, не съм мизантроп, както май са една част от вегетарианците

Хубаво е, че си човеколюбив. Поне ще спя спокойно - вече има кой и хората да защитава, че напоследък само нахъсани вегета са се навъдили. И горките хора си нямаха защитници. Е, вече няма да е така :))
Какво те кара да мислиш че вегетата сме мизантропи? Недей така моля те. От всяка фибра излъчваме алтруизъм, хуманизъм, филантропизъм ........... ееееееее не знам повече синоними (тука Маграт сигурно ще е по-добра, btw къде се изгуби?Липсваш ни.)

По отношение на поредния параграф

Тези 200 000 000 са сила, която прави революции и отнема живота примерно на една пета част от тези 200 000 000 в името на "великата "си кауза.

Няма да правя революция, нито пък имам някакви планове, над които работя. Честна дума


плиткоумно е да отричаш способността на животните да мислят и да правят примитивни форми на разсъждение. Поинтересувай се от последните открития в биологията и ще видиш, че думите ти са на ниво от началото на 20 век относно тъпотата на животните

На краставичар краставици.... Знааааааам, че животните са големи пичаги и много им се кефя. Но висша нервна дейност (ВНД), която е в състояние да взема адекватни решения, да изпитва емоции (лимбична система) и да мисли аналитично има само Homo sapiens recens от настоящите представители на семейство Hominidae (нали Фотонке?) Наченки на ВНД показва Pan troglodytes (шимпанзенцето), ама е ноооооооо далече от човешката аналогия. Не ща да звуча като дискриминатор, но шимпанзеевата раса е по-малко умна от нашата. Делфините (на които съм им супер фен) наистина са много умни животни, установено е наличието на езикови звуци между тях, които на мен ми действат много добре. Даже мисля, че взех да ги схващам напоследък

това е факт-че има хора, чиито ежедневен речник е общо стотина думи-и им стига

Апцолютно си прав. Аз понякога и по-малко използувам

ако хапнеш чесън или доста други храни, които имат вредно влияние върху едни или други бактерии, ти ги убиваш

Немай грижи за тях - една умориш, две цъфнат. Това последното не го приемай буквално, в смисъл че те се делят и с чесън не мож ги умори. Виж ампицилин, пеницилин, ванкомицин, амоксициклин, хлорнитромицин, канамицин, гентамицин.......... да продължавам ли? С тях на определени видове ще им светиш маслото.

Следва любимото ми , направо култовото:

Растенията от по-висшите също имат нервна система и също ги боли и се мърдат от болка като ги ядеш живи


Сега , може да се изненадаш, но аз искам дебело да подчертая пак и пак и пак(вече за втори път в тая тема) , че има разлика между растения и животни (както и между бактерии и животни)
Сигурно си чел за изследванията относно опитите за доказване на някакви подобия на нервни импулси при растенията. Е, вярвай ми , такова нещо официалната наука не е признала. При растенията няма нервни клетки, няма нервна система. Няма мускулна система. Т.е. липсват основните възбудими структури, от чието наличие е следствие нервната система. Растенията не ги боли. Те не изпитват ужас(май така пишеше в оная статия, само че наобратно). Няма логика, разбираш ли? Ако наличието на поляризация и деполяризация на мембранна структура автоматично води до изпитване на болка, тогава - ок, мисли си че ги боли. Защото при тях това го има, както междувпрочем при всички живи клетки. То и бактериите ги боли по таз логика.

Ама не ти пука за тях

(за растенията)

Моля те, не говори така. Много ме е грижа за тях, сериозен съм. Ядосвам се на хората, които секат. Знаеш ли, бях свидетел как цяла една гора си отиде. Гора, която обожавах. Винаги скърбя, сещайки се за нея. Уважавам растенията, дори съм влюбен в тяхната съвършеност, но това е друга тема, ако има желаещи за дискусия, НАСРЕЩА СЪМ.

Консерванти се използват при консервирането на храни от няколко хиляди години-ако се интересуваш де. Но в огромната си част са естествени-от други растения или от части от животните. Използвали са се и някои минерали, които са в основата на част от съвременните консерванти. Например солта. Същото е и при оцветителите-използвали са се още в древни времена-и за разнообразие на предлаганите продукти, и за приготвяне на ментета на по-"маркови" неща. Например за много храни и напитки се използва червеното цвекло,черницата, бъза и т.н. Но също са използвали и минерални оцветители, а и такива от животински произход. Примерно то някои видове насекоми в тропиците. Или от морски животни.

Пак ще те изненадам - живо се интересувам, даже ги понаучих Е-тата. Имам си обаче "пищов" и си го гледам, като забравя някое Е
Сега нали не искаш да кажеш, че дереджето днес е същото каквото е било преди хиляда години. Недей, смешно е. Сам казваш за естеството на тези древни Е-та - те били естествени, а не създадени в лабораторията, с 23 установени странични ефекта и 505 неустановени


За Чернобил - прав си, че е малко преекспонирано, но не е само той, както казваш . Въобще, факторите дето ни тровят и без това краткия животец са сигурно има-няма един милион. Върви се пази от всичките.

А фитнеса е нещо като мастурбацията-правиш мускули, ама защо ли са ти?

Виж ся, аз лично съм про-настроен . Ще си замълча за кое по-точно

И накрая - не се засягай от глупостите ми, по принцип не пиша така

Редактирано от Джинджифил Джинджифилoв на 27.04.06 05:44.



Тема Re: Защо ставаме вегетарианци?нови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано27.04.06 11:41



Джинджифилчето е отговорил толкова изчерпателно и интелигентно, че нямам какво да добавя. Все пак да отговоря на Кави, че и моите основания са от етичен характер. Писала съм го вече много пъти и с риск да стана досадна го пиша пак: вижда ми се абсурдно едно животно да обичам, да пазя, да се грижа за него, да се тревожа като се разболее и т.н., а други да убивам с лекота, за да ги изям. Контрастът е смайващ като се замисли човек.
И да (за Сенско), няма да реша световните проблеми, но за 35 години съм отнела живота на десетки, може би стотици животни. Ако случайно доживея до 70 ще спестя живота на десетки, може би стотици животни. Ако смяташ, че един живот няма никаква стойност, проблемът си е твой. И много ми е интересно, как според теб се решават световните проблеми ако не стъпка по стъпка?

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Защо ставаме вегетарианци?нови [re: kaви]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 11:42



Това за унищожаването на горите много ме ядосва. Онзи ден срещнах един човек, който ми каза, че работи за Бг фирма, която сече и изнася дървен материал. Направо полудях. Как могат да го правят това? Да унищожават толкова ценните горски насаждения и то за какво - за жълти стотинки. Ще забогатее ли проклетата държава от това?
Ама хората са си виновни! Ако всеки се замисли и каже:"не искам дървени мебели, не искам камина, нито печката с дървата", дали това ще продължи? Това е като проблема с месото. Единственото нещо, с което можем да променим нещата е като потребители да откажем да купуваме. Но докато има търсене, ще има и убийства и изсичане на гори, и още много други неща. И не става въпрос за революции, а за един прост логичен избор.



Тема Re: Защо ставаме вегетарианци?нови [re: миa]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано27.04.06 11:57



Именно! Толкова ли е трудно да проумеем, че светът не се променя отвън, глобално, рязко, еднократно, с вълшебство? Променяме го ние, капка по капка, един по един, с мисленето си, с личните си избори. Теорията "няма да променя света" е едно много удобно бягство от отговорност.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Защо ставаме вегетарианци?нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано27.04.06 12:47



ами то яденето на месо не е проблем никакъв - тези животни се отглеждат с тази цел, то си е като сеенето на жито, много малко от месото е дивеч ...
Ако няма да се ядат - няма и да се родят, причинно следствената връзка ви се губи, звучи като въпроса дали е по-добре въобще да се раждаш, като тъй и тъй ще умреш?

така като ви чета мненията, всички влизат в снобизъма - щото е модерно и мога да кажа, че съм нещо повече.

Истинските проблеми са други, но вие преекспонирате един от най-маловажните.




Тема Re: Защо ставаме вегетарианци?нови [re: sencko]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 13:31



А какво ще кажеш за всички земи, които се похабяват да се добива от тях фураж за отглеждането на бъдещата мръвка за твоята маса? Доста гладни хора могат да се хранят от това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.