Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Гледахте ли.......нови  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано14.04.06 20:41



Гледахте ли новините по БНТ....
Ще го пасна тук....става въпрос...,че вегетарианството било вредно....сигурно и вие сте се наслушали на това като мен...


Строгите великденските пости са вредни за здравето – смятат специалисти по храненето, които изследват различни хранителни диети. За разлика от коледните пости, великденските са много дълги и изтощителни за вече изтощения от зимата организъм. Вегетарианството е изключително опасно най-вече за бременните жени.

Замисълът на религиозните пости като цяло е добър, но за съвременния човек не е много оправдан, твърдят специалистите по хранене. Най-вредни могат да се окажат великденските пости, въпреки че не отричат нуждата от известно разтоварване на организма преди големите празници, ще рече голямото ядене.

"Но... много дълъг е този период за някои рискови групи, бих казала, и за всички нас, защото максимума период, в който можем да се вместим без хранителни дефицити, е около 20-25 дни, защото в организма на човека има за около 20-25 дни депо за всички жизненоважни хранителни вещества", каза доц. д-р Донка Байкова, заместник-председател на Дружеството по хранене и диетика.

Липсата на месо в менюто лишава организма от много и жизненоважни вещества. Липсата на някои незаменими аминокиселини директно руши имунитета, ензимната и хормонална активност на човек. Растителната храна не може да осигури достатъчно калций и желязо, което води до тежки анемии и лошо качество на кръвта. Вегетарианците често страдат от банални инфекции, с които организмът им трудно се бори. Стават по-уязвими към химичното въздействие на околната среда и си навличат огромен риск за токсично увреждане на черния дроб.

Минусите са много повече отколкото ползите от вегетарианството, твърдят специалистите. Затова препоръчват умерено вегетарианство – с риба, птиче месо, мляко и яйца.

Поздрави


Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гледахте ли.......нови [re: ghiacciata]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано14.04.06 20:52



абе ти защо гледаш телевизия, аз отдавна престанах да се промивам с телевизора.
тоя център по диетика сигурно му "помагат" разни месокомбинати, за да ги твърди тия глупости. а замислят ли се защо организма се е изтощил през зимата? моя що не се изтощава, а?
много ме ядосват тия "изследвания'; баба ми е лекар и много се притесни като спрях месото и ми правеше пълни кръвни картини на всеки 2-3 месеца (в темата за бирата го споменах). никакви анемии и липси не ми откриха, тогава баба ми се успокои и въпреки 50-годишните си предрасъдъци спря месото и тя. ебаси на тия тъпи журналисти, които постоянно всяват паника ли да вярвам или на баба ми и резултатите от кръвта ми??

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Гледахте ли.......нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано14.04.06 20:59



Не гледам, но близките ми са видяли...и нали се сещаш какво последва...въпреки, че за вече 11 години са свикнали...., но в началото беше паника и мен ме водиха на кръвни картини и на лекар да ми обясни колко било вредно това....., но то какво стана...оказа се, че и лекарката е вегетариянка....


Поздрави

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гледахте ли.......нови [re: ghiacciata]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано14.04.06 21:01



11 год? ама веге или веган? била ли си веган и колко най-дълго?

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Гледахте ли.......нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано14.04.06 21:18



Да, 11....даже вече 12 се почва....бях някаде около 10 години като реших да стана веге....за това имах повечко проблеми с околните, но удcржах фронта

Опитах се да бъда веган, но издържах само 1 месец.....

Ти от колко време си веге....?

Поздрави

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гледахте ли.......нови [re: ghiacciata]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано14.04.06 21:25



никой не мисли вече, ей.. .. те са се притеснили, да кажем нормално е да им мине през ума, но за тия 11 години да си гушнала много убедително букетчето, но не от марулки, коприва и магданоз..

ей, аз отивам след празниците на кръвни, това е! .. ще ги карам леко, да не ме изненадат неприятно..
за постите си мислих днес - досега не съм било традиционно вярваща с изключение на малките неща.. имам си свои прояви на вяра, но пък бих си попостила.. не от престорена религиозност - ще ми се да си изследвам недрата, да ги поразчистя и подредя, да изскубя плевеляка, че усещам лек задух вече .. великденските се видя, че съм ги изпуснала, ще изчета за идните, че сега гладуването ми мина на много нерви и не видях смисъл да го бутам докрая ..

по телевизията наистина дават големи глупости, аз гледам само развлекателни програмки като biber brюder или dave the barbarian .. цъкам си между сериалчетата вечер на унасяне и не се смущавам с гадни манипулативни продукции..

фотон, смених я темата на mass media, mass culture, точката за капитала ще е добре акцентираното свързващо елементче..

..never mistake motion for action..


Тема Re: Гледахте ли.......нови [re: ghiacciata]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано14.04.06 21:30



ми аз някъде 2.5 години, от които някъде една ми се събира на веганство. ти риба ядеш ли?
сигурно си голям индивидуалист и неконформист, за да станеш веге на 10 години.. аз сигурно не бих издържала тормоза; спомням си бях много малка, когато баба ми закла петел и аз със сълзи на очи се заклех, че няма да ям месо и луда ме направиха.. не удържах фронта тогава:))
а ти как реши на 10 да станеш веге? аз не си спомням да съм взимала каквото и да е генерално решение за живота си, когато съм била на десет, че и отгоре.

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Гледахте ли.......нови [re: ghiacciata]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 21:31



Тази статия е много смешна, има и много грешки. Първо, има витамини, които трябва да се набавят всеки ден и няма депа за тях (В комплекс напр.). При излишък се изхвърлят. В този смисъл какви 25 дни?
Второ, като започнат да повтарят любимата си фраза за "незаменимите аминокиселини", направо ме убиват. Те дори не знаят кои са те и за какво точно служат, да не говорим, че не знаят, че има и алтернативни източници.
Трето, мисля, че трябва да спомена това, че след като влезем в ЕС, почти всички месокомбинати в Бг ще бъдат затворени, защото не изпълняват нормите на ЕС. Браво на месоядците, виждаме колко добре се грижат за здравето си.
Според мен само ако сте вегани трябва добре да следите някои неща с храната, за да сте сигурни, че всичко е ок. Аз съм била веган за половин година, но тогава още ходех на училище и там като няма нищо за мен, си гладувах. Естествено се почувствах зле след тази половин година и си минах на обикновеното хранене за един вегетарианец.



Тема Re: Гледахте ли.......нови [re: drosophila]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано14.04.06 21:35



а колко дълга ти е тая курсова? да земеш да ми я ЕМАЙЛИРАШ, а?:))
ако си навита, ще ти пиша на лична таковатато ми:)

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Гледахте ли.......нови [re: drosophila]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано14.04.06 21:41



Хихихи....да трябваше да съм гушнала букета найстина....

И аз мисля да си направя един кръвен тест..,че от доста време не съм....

Но на мен вегетарианството много добре ми се отрази....преди това...много повече боледувах, а болниците ми бяха като втори роден дом....


и аз отвреме на време някое филмче.....

Поздрави

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.