Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Гарелов, свиньо мръсна!  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано05.04.06 21:08



абе не знам дали я гледате тая чикия вот на доверие...
едно приятелче участва за да спаси агънцето дето гарелов го гони с ножове, да го коли за да го даде на победителя. та моя приятел иска да спечели агнето и да покаже позицията си по въпроса, обаче гарелов, тоя тлъст мръсник, се държи ужасно с него, много е зле
няква чалгаджийка също участва и е на минус 4000 лева или нещо, а има 50%, а митьо крика се появявал да се подиграва на ицката, че е слабичък и не яде месо, и тлъстия гарелов също му се подиграва, не го е срам че има 20 брадички мизерника.
много се надявам за чалгата да са гласували некви познати нейни, щото ако са гласували некви много хора е много зле за българия, въобще бтв е една гнусна кочина

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.

Редактирано от фoтoн 1.618 на 05.04.06 21:14.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторAyyy (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 21:15



А тва агънце има ли месце по него, че ако я някое само кожа и кости за нищо не става?



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: Ayyy]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано05.04.06 21:21



.!.

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторAyyy (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 21:25



После вярвай, че вегетарианците били ведри, спокойни, добродушни личности
Маняците сте най-смешни.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: Ayyy]  
АвторDenis (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 23:02



Е ти откъде се появи тук в този форум , нямаш ли си мършояден такъв ???



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 10:34



Не мога да го понасям тоя Гарелов! Изобщо не е подходящ за водещ на развлекателно предаване. И предаването е супер тъпо и той самият! Въпросите са като за бавноразвиващи се. Не успях да го гледам повече от веднъж. Кажи как да подкрепим момчето.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано06.04.06 10:50



защо се хабите да повтаряте темата, ами не вземете да го изпишете тоя гняв в едно писмо, отправено към подходящи лица и да се прекрати и тая несправедливост.. или предпочитате да си остане актуално, за да можете да си чешете езиците и да се правите на готини?!

или гласувайте за момчето, ако не ви се свидят паричките .. пишете един смс с гого и се чуйте!!.. само с възмущение .. само с моушън .. няма да я бъде..

..never mistake motion for action..

Редактирано от drosophila на 06.04.06 12:06.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: drosophila]  
Автор KamBam ()
Публикувано06.04.06 12:39



Добра идея :) но кой номер се пращат смс-и, името на кирилица ли се пише? И някой знае ли програма която праща сама смс-и да не се занимавам цял ден



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано06.04.06 13:16



ама ти познаваш ли го христо или го наричаш приятел заради споделените възгледи?

на neterra.net можете и сами да се убедите, че е съвсем вярна тая история .. аз днес с малко недоверие го пуснах, защото наистина не очаквах съвсем такава селяндурщина, на каквато станах свидетел след това .. но уви.. написах писмо до бтв и ще видя сега на кого още да го пусна.. peta нали се занимават с подобни неща?.. да ги питаме как може да се предлага животинче за награда в телевизионна игра, което на всичкото отгоре се третира като вече изядено от мазните, изгладнели, примитивни изказвания на софи, която не сяда без месо на масата и лелката, която иска да му достави най-сетне спокойствието, от което се нуждае, да не говорим за митьо, който не е сядал от години да прочете една дума от нищо и никъде и който с тия мускули на 50 години ще изглежда като разпадналия се шварценегер, с отпусната мазна, затлачена с животинци белтъци плът .. ако получи едно леко инфарктче, дали няма да е назидателно за такива крайни и крайно грозни изпълнения като неговите?! .. не му пожелавам нищо лошо, разбира се, нали съм мирен вегетарианец от "малцинството" .. мерзавци ..

абе по дяволите, някой може ли да ми каже процента вегетарианци в света, приблизително?.. защото намерих подържавни статистики, но не ме устройват, защото процентите са сравнително малки и на пръв поглед за масите ефектът им слабее ..



..never mistake motion for action..


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: drosophila]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано06.04.06 13:33



ми малко са
и по-добре, че не си представям обществен строй пълен с такива фанатици, които се борят с/у прогреса и с/у всички останали ...
а дали ще изглежда по добре със затлачена от растителни мазнини плът?

не че съм гледал вот на доверие - по това време ядох едно теленце и дядо ми обясняваше за 2те козлета, колко красиви и игриви били и колко вкусни щели да бъдат, като им пусне червеното герданче .




Тема Re: нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано06.04.06 13:50



такъв и отговор очаквах от не-веге - арогантен, подигравателен, саркастичен, обвинителен, самоцелен, без никакви полемични качества ..

не е прогреса това, на което би попречило едно пораснало в бройка вегетарианско общество, а на оплетените, зловонни, прастари кълчища на закостенялото и изостаналото..

за какъв свой прогрес ми говориш ти, месоядецо, като призоваваш да изчезнат фанатиците и всичко да си е по старому?!

..never mistake motion for action..

Редактирано от drosophila на 06.04.06 13:54.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: sencko]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано06.04.06 14:06



Вярваш ли, че ме разплака с този израз? "Червеното герданче".

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано06.04.06 14:11



на Гарелов му плащат да е скандален и да го гледат такива кат вас и да пращат СМС-и, затова допускам го и прави


и отново да се върнем на интересната тема:
за низшия мършояд и за супер човека вегетарианец които е не арогантен, не подигравателен, не саркастичен, не обвинителен, не самоцелен и с много полемични качества ....

и като прочетеш не обвинителен си прочети мненията и почвай да ядеш месо.


Мразим фанатици-проповедници, правилно са ги яли мисионерите навремето

прочети повече темите и виж кои за какво се бори - някои от вас да е казал - екстра това откритие ще може да направи всички да са здрави, наядени и щастливи, не за всичко са против повечето ...




Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: sencko]  
Авторlennin (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 14:12



Вегетарианството е прогреса, жалко за теб и хората като теб. Това за "червеното герданче" беше много гадно, но едва ли те трогва.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано06.04.06 14:16



ми това е живота - човека си се грижи за тях като за собствени деца, като се раждат по 1 седмица на 2 часа отива да ги гледа да не им се случи нещо и да помогне за израждането, играе си с тях и гледа да живеят добре, но не преиграва като гледалите 2 филмчета и да обяснява, от къде идвало месото и колко били лоши всички дето ядат месо.




Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: lennin]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано06.04.06 14:20



за или против ГМО си?
ако си против, що си против прогреса?
ако си за - къф вегетарианец си?

извинявам се за тона си но просто последните теми са само провокативни, без никаква идея - айде да протестираме, да не си мислиш че това е единственото агне което ще бъде изядено?
ми съберете пари и купувайте животни преди да ги колят и си ги гледайте, да видим кога ще ви писне ...




Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: sencko]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано06.04.06 14:29



Не е това животът. Ние не живеем инстинктивно и имаме избор.
И не казвам, че хората, които ядат месо са лоши. Просто им е удобно да държат убийството далеч от съзнанието си и са си създали удобна граница между "месо" и "животно". Като се замисля самата дума "месо" май е евфемизъм. "Ям месо" звучи доста по-удобно от "ям животни". Иначе вярвам, че хората, които собственоръчно биха убили животно, за да го изядат са малцинство. Така че не говоря за лошотия, просто за някакво съзнателно притъпяване на чувствителността, често с помощта на цинизма, за да не се чувстеаме виновни, докато ядем "месо".

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано06.04.06 14:51



ти някъде на село или малък град ходила ли си?
100% е малцинство вярвам?
Дори аз дето съм си гражданче съм колил кокошки и 1 агне...
Просто като си отгледан далеч от тази среда и гледаш да се дистанцираш - дали защото те е жал, дали защото те е гнус ...
а ако не си щял да го заколиш, то не би се и родило или ще си отглеждаш прасета и крави като домашни любимци? и всяка година нови и нови докато те растат в геометрична прогресия ... дори в природата хищниците и болестите служат за регулативен орган да не нараства безогледно една популация докато унищожи ресурсите си и загине ....




Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: sencko]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 15:11



Да гледат животни? Те не са по работата, а по командването. На тях им дай да се бъркат в живота на другите и да им дават акъл как да си го живеят. Искат да живеем по-близо до природата, а повечето са градски чеда, на които достъпа до природата са излетите в планината (с помощта на продуктите на омразната цивилизация разбира се).



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 15:14



> Иначе вярвам, че хората, които собственоръчно биха убили животно, за да го изядат са
> малцинство.

По мои наблюдения, ако им се наложи, около 85% от хората биха убили животно за да го изядат.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: drosophila]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано06.04.06 15:33



познавам го разбира се, нямаше да твърдя че ми е приятел ако не го познавах.
вчера гого се чул с него и ицката каза че не искал шумотевица и лудници, жалко, щеше да е чудесно да заснемем тлъстата охрана на бтв как разгонва хората! а в тва нетера нищо не намирам, я дай точен линк.
иначе по скапаната бг тв показват ебати нещата, то не беше обезглавяване, фашист-олигофрен в супер селското шоу голям брат, а също и гавра със животни. отвартително! не с давайте парите на тоя селяк гарелов и гадната бтв, те тва искат от вас. да се надяваме че ицката ше спечели отговаряйки правилно на супер гадните ?си които чудно как все на него се падат а не на чалгата??

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: l]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано06.04.06 16:05



Oooooo, в такъв случай се движа в някакви нечовешки среди. :)))

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: sencko]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано06.04.06 16:44



Т.е. да са благодарни, че са се родили, за да бъдат изядени от някого ли, често в бебешка възраст ли? (прасенца, агънца, яренца, теленца)
Хищниците и болестите наистина служат за регулатор, но ние не можем да бъдем регулатор, мисълта ни лишава от това право, тъй като ни е отдалечила от инстинктивното познаване на света. Ние се различаваме от хищниците по това, че слушаме глада на ума си, а не глада на стомаха си, а умът е ненаситен. Създавайки живот, за да го унищожим нищо не регулираме освен един безсмислен цикъл на на раждане и смърт, чието предназначение е единствено да обслужва небцето ни.
Пак казвам, ние имаме избор за разлика от хищниците. Не се чувствам нито по-нещастна, нито по-слаба физичекси или психически откакто спрях да ям месо. Т.е. можела съм отдавна да го направя и да предотвратя много смърт. И какво излиза? Животни са умирали за едното ми удоволствие, което при това не било незаменимо.
За разлика от теб аз мисля, че прогресът се извършва не само на материално, но и на духовно ниво...

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано06.04.06 17:12



но ние не можем да бъдем регулатор, мисълта ни лишава от това право

Това ми хареса , мисля да го пратя на всички държавни регулативни органи.

Докато останалото не са глупости - не са умирали за едно удоволствие, аз ям за да живея, не живея за да ям - обективна необходимост ми е.




Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 17:21



Много често срещана грешка е когато хората правят изводи базирани на средите в които се движат. Обикновено хората средите се образуват по интереси и не са представителни.

Жените сте в неизгодно положение защото не ходите в казарма. Няколко месеца обикновена казарма след завършване на университета в обикновена казарма разбиват всякакви митове настанени там от общуването предимно със студенти.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: sencko]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано06.04.06 17:45



Е не е ли ясно, че не става дума за регулиране на обществото, което сме създали, а на природните процеси?
аз ям за да живея
Т.е. ти сериозно вярваш, че ще умреш, ако спреш да ядеш месо?

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано06.04.06 17:58



не - ще мисля повече за храната ако спра да ям месо, демек ще живея за да ям , а нали се разбрахме че не мисля и затова :)




Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: l]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 17:58



"По мои наблюдения, ако им се наложи, около 85% от хората биха убили животно за да го изядат."

Като сам казваш по-късно, хората правят изводите си според средата си! Е кое тогава ти даде право да обобщиш, че 85% от хората споделят твоите възгледи?! Допитал си се до 6 милиарда души може би?
Говориш за прогрес - ами хубаво де да не би носенето на кожени палта по подобие на праисторическите хора от пещерите да е израз на прогрес? Или може би тестването на всякакви глупости върху животни да е прогресивно в 21 век, когато вече дори учените си признават, че има далеч по-съвременни и надеждни методи? Противоречиш си сам!



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MechoPuh]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано06.04.06 18:19



Бях пропуснала "амо им се наложи". В такъв случай процентът иглежда по-правдободобен. Вероятно и аз бих убила животно ако съм далеч от цивилизацията, умирам от глад и не разполагам с никаква храна.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: sencko]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано06.04.06 18:21



Софизми...

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 18:36



Аз май дори в такъв случай няма да мога :) Все ще се намери някое плодче :) Е може евентуално да убия ако мен искат да ме ядат :)



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано06.04.06 20:22



Попринцип не го гледам това предаване защото найстина Гарелов ми е противен, но тази седмица го хванах един път и ми задаржа вниманието, защото ставаше въпрос за аганцето.....и ако можем да помогнем с нещо...и аз съм на линия

Стискаме палци за твоя приятел..дано да спечели

Поздрави

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано06.04.06 20:38



Какво стана с момчето? Аз се разработих и изпуснах предаването.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: ghiacciata]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано06.04.06 20:41



благодаря:)
стискам палци и аз въпреки че не мога да гледам
я някой да ме ъпдейтва как се развива ицката, моля

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 08:05



ма какво значи това сравнение със ситуацията в природата?.. там няма никои вид, който умишлено отглежда друг, храни го, пои го, и го обработва масово на нъгети и фишстикс..

естествено, че повечето хора не биха убили .. съгласявам се гордо с маграт, тъкмо вчера си мислех за за това във връзка с някакъв по-радикален подход към развихрения спор .. както и да е, омръзнало ми е да слушам арогантни изказвания, че ние вегетарианците се мислим за по-висши без основание, че само се мъчим да пропагандираме и да поучаваме вас, месоядните, които ще мълчат между агнетата, ако ни закачиш да си размърдат мозъците по посока на еволюцията ..

не говори за прогреса като просто за нещото, което следва.. прогрес е развитие в положителна посока.. ГМО е действително постижение на генетиката, но неуспешно - икономически изгодно, но морално недопустимо, затова трябва и да се спре.. при вегетарианците всяко нещо е основано на ново разглеждане на живота - когато спреш месото, не можеш да избегнеш чувството на гордост и на приближеност до природата .. а това, че не сме си вдигнали чукарите към селата е много плоско нещо за казване, хората в градовете не трябва и не могат да се примирят с отдалеченост от тая пуста природа, напротив - трябва да се опитваме да я връщаме обратно към нас, след като безрасъдно сме я опустошили с цивилизацията си..

логично е, че не можем да станем всички хипита и да си зарежем заниманията, за да прегръщаме дървета, но колкото и да е миниатюрна стъпката, с гордост я правим..

учените като предупреждават за огромното замърсяване на атмосферата и водите и за гибелните последствия от тях за земята, ти впечатляваш ли се поне малко?.. това не ти ли се струва вик за протест, апел за помощ от нас, огромните маси, да сменим навиците си, защото унищожаваме ресурсите за бъдещото поколение?!.. не ти ли се струва, че и вегетарианците като препатили и проумели това-онова, са в правото си да го споделят - то това е дори благородно, по-дяволите!!.. не сме обърнали гръб и просто да си циклим в нашите си общества и да замисляме фанатични демонстрации и плюем всички различни от нас.. малко от нас, даже има ли въобще, закърмени с вегетарианство, значи всички знаем какво е да сме теб, но ти не знаеш какво е да си нас .. представяш ли си, че ти всъщност имаш само половината информация, а наричаш нас фанатици



..never mistake motion for action..


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: l]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 08:11



биха убили само ако са погълнати от ужас и страх ако станат жертва на атака или ако са прегладнели до смърт и искат да се спасят в някоя ситуация на изгубване из природата .. евентуално! .. но човек на убива човека дори по-често, когато бива нападан, а двамата делят един разум ..

моята причина да спра месото беше генерална - преди 5 години гледах едно тъжно разискване за възможното екзекутиране на лекарите в либия и толкова се отвратих от хората, че просто не исках да продължавам да си нося кървавите ръце като всички .. аз не бих убила, ти не би убил, сенско ще убие, защото вече гордо ни разказва, как вече му се е случвало .. и дотук .. съжалявам дълбоко хората, които работят във фермите и всеки ден гледат и работят с животински трупове .. мислиш ли, че те си харесват работата?..
а от чисто любопитство искам да знам колко ли от тях ядат месо.. най-малкото по хигиенични причини много сигурно го избягват - да не си мислите, че местото масово се произвежда по хипердобри стандарти за качество и хигиена на работа?!..



..never mistake motion for action..


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 08:16



хмм, малко е жалко, предвид, че аз тъкмо получих отговора си от екипа на вота ..

Uvajaema g-jo\g-ce,

Sajalyavam, che nasheto predavane e predizvikalo podobni nastroeniya u vas, no puk tova, che imate smelostta da zayavite otkrito vashata poziciya me radva. Zashtoto ot druga strana se radvam, che ima hora kato vas, koito sa za spasyavaneto na agneto Gogo. Iskam da se chuem, da mi izpratite vashi koordinati, za da obsudime po-zadulbocheno vasheto mnenie i da go populyarizirame - zashtoto nie vsashnost ne vzimame strana, a samo ya pokazvame. Ako iskate, vie mojete da se svarjete s men.

значи - шумотевица и лудници?!..
последната демонстрация на Peta не включваше ли голи хора, налягали в ковчези?!

е, хайде, какво ще правим по въпроса - някой да смята, че ще е последната капка в чашката?.. мисля да се обадя скоро на жената, защото излезе, че не е както си мислех и че не са получили въобще много коментари по въпроса ..

мислете му там.. мислете с умовете си




..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 08:22



цялото страшно, натоварващо и духовно ограничаващо мислене, което ще извършваш като станеш вегетарианец, е да се сетиш да подминеш фризера с пържолите и да се спреш на щайгите с краставици .. просто ще си зареждаш хладилника 1-2 пъти седмично без месо и ще се изненадаш колко малко допълнително мислене се изисква да си свариш броколи вместо пиле..

обидно е да разправяш, че мислим всички само за храната си.. голяма част от нас си имат други интереси, това се е изяснявало безброй пъти тук.. но в клуб вегетарианство тази тема е преобладаваща, нормално е.. тук има прохождащи вегетарианци, има и такива с много опит и много информация .. но, окей, признаваме, всеки 15 минутки на ден, които висим тук, ние всички вегетарианци мислим за храната си .. хайде, убий ни ..



..never mistake motion for action..


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: drosophila]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано07.04.06 09:43



аре бе няма такъв вид?
а мравките които отглеждат гъсеници и водорасли?

Напротив генното инженерство е едно от най-върховите постижения - за какъв морал ми говориш като потенциала му е невъобразим? могат да се премахната повече от наследствените болести, да се увеличат добивите и т.н. Къде е морално недопустимото? или селекцията на растителни видове и животни, която се извършва от 50000 години насам, която в същината си е същото и благодарение на която можеш да ядеш различни зеленчуци и да не трябва по цял ден да ровиш корени, също е морално недопустима?

Знаеш ли, че конете в този вид, както и повечето домашни животни са "облагородени" от хората?

А точно земеделието е нанесло най-много щети на природата - ако не се ротира отглеждането на различните култури земята губи от плодородието си ...

Аз също съм против замърсяването - ходя пеш на работа, вместо да се правя на турбо гъзар и да бръмча с някаква бракма, изолирам си жилището, вместо да си държа прозорците отворени парното на макс и после да викам сичко скъпо, чистя пред входа - правя всичко което зависи от мен, но не го пропагандирам, но просто отглеждането на животни не е унищожаване на ресурси.

Имам достатъчно приятели вегетарианци, но те не са чак такива фанатици, че да дразнят околните с поведението си - с Люб съм израснал от малък примерно, шефа ми е вегетарианец ....




Тема Re:нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 11:06



отглеждането на животните не е унищожаване на естествен ресурс, разбира се, това беше отнесено към замърсяването.. много правилно и похвално от твоя страна, че правиш всички изредени неща, макар че най-малко от мойта хвалба имаш нужда и полза.. аз също се старая да обуча съквартирентите в такива навици, поех изцяло разделянето и хвърлянето на боклука, ходя като призрак из вг-то да спирам лампите и да затягам кранчетата .. всеки се бори, макар в малки битки ..
но отглеждането е напълно противоестествено в актуалния си индустриализиран вид ..

генното инжинерство във всичките му споменати измерения е страхотен напредък.. аз говорех за генно-модифицираната храна и за експериментите върху животни.. в това се състои цялата неетичност на практиката.. това, което по естествен път е станало, не може да се приравнява с предизвиканата от човека промяна на видовете.. представяш ли си какво може да стане с хората, ако някой си започне да им изменя гените?!

домашните животни са наистина опитомени и са били питомни векове наред, но във времена, когато цивилизацията и културата са били на съвсем друго ниво.. съжалявам, че пак го поставям така въпроса, защото постоянно излиза от думите ми, че месоядните не сте цивилизовани - моите извинения, не смятам така.. но може би е време за още или може би е само наченъка - каквото и да е, тенденцията е към разрастване и мнооого рядко към връщаме към месото ..

а тук може би се дразниш от фанатизма на някои, но май без да искаш слагаш всички ни под тоя знаменател.. фанатизъм ли е да искаме екшън по този и онзи въпрос?..

и я разкажи за тия мравки бе, построили ли са си пясъчни ферми в които гъз до гъз са набутани мутирали и мръсни, нещастни и обездвижени гъсеници, хранени с генетични отпадъци



..never mistake motion for action..


Тема нетерранови [re: фoтoн 1.618]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 11:10



на neterra.net има линкче Registration, където се записваш и си слагаш отметка най-отдолу на формата, че си interested in Neterra's Video Materials.. не помня, но вероятно има мейл за потвърждение, след което се логваш и на Видео материалс има записи, обикновено вчерашни, от предаванията .. но с тази ярост и нетърпимост към бтв - може би да не се радват често на твойто посещение..



..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано07.04.06 11:23



ами че са обездвижени 100% гаранция - да си видяла мравка да разхожда гъсеници?
за щастливи не мога да твърдя, че животните изпитват чувствата както ние ги изпитваме, особено гъсениците

а защо си мислиш, че всички животни така се хранят и отглеждат, аз ти дадох пример с козичките, че въобще не живеят обездвижени, мръсни и нещастни ...

аз пък си мисля, че повечето хора биха яли месо ако имат свободен достъп до него ... (не до 20 годишно телешко, а до прясно такова примерно )




Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: sencko]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 11:47



Ето нещо интересно, разкриващо "липсващата" връзка м/у замърсяването и хранителните ни навици:

Тропическите гори, които са основен източник на кислород за нашата планета, през 1945 г. са покривали пространство от 16 000 000 квадратни метра. Но във следващите 40 години (отчетено до 1985 г.) тези гори, наречени “белите дробове на планетата”, са намалели по целия свят с почти 50%. “Най-богатата екосистема на Земята се преработва в хамбургери, огради и опаковъчна хартия за европейците, американците и японците.” (Neue Zuercher Zeitung. 30.3.1983)
За производството на един-единствен хамбургер 4-5 кв. метра тропическа гора се изсича и превръща в пасбищна и земеделска земя. Тази земя обаче скоро се изтощава и отново се изсича гора за нови пасбища за добитък, чието месо отива в богатите страни.
ПРИНЦ ФИЛИП, обръщайки се към към Макдоналдс казва: “Значи вие сте хората, които изсичат бразилските дъждовни гори и отглеждат добитък!”
В съвременните индустриални страни производството на месо и по друг начин уврежда силно природата. През XX век в икономически по-развитите страни силно нараства консумацията на месо и съответно се отглеждат повече животни за клане. А това води до голямо замърсяване на околната среда. Оборите и кланиците използват и замърсяват огромни количества вода, която попада във водоемите и е основна причина за замърсяването на реките, езерата и моретата. Само в едно средно по големина животновъдно предприятие от 5 000 бика ежегодно се образуват 10 000 000 литра изпражнения!
апример в Германия отглежданите животни произвеждат такова количество изпражнения, че на всеки човек в страната се падат по 3 тона от тях годишно. (Взето от телевизионното предаване “Яденето на месо” на канал ARD, 18.10.1987). Къде отиват тези морета от животински фекалии? Хората ги извозват на полетата, но поради липсата на екологическо съответствие между количеството животински екскременти и дадената земя, то в полетата често прекомерно се натрупват тези торове и образуващите се от тях съединения попадат в подпочвените води и водоемите. Подобно въздействие върху природата е решаваща причина за “умирането” на морета като Северно и Средиземно море. Измират рибите, получава се чрезмерно разрастване на водорасли и т. н.
Става все по-очевидно, че запасите от прясна вода на планетата не само се замърсяват, но и се изтощават, а месната промишленост е особено разхитителна в това отношение. В книгата “Население, ресурси, природна среда” Пол и Ан Ерлих показват, че за отглеждането на 1 кг жито са необходими само 60 литра вода, докато производството на 1 кг месо изисква между 2 500 и 6 000 литра вода.
А през 1973 г. вестник “Ню Йорк Пост” разкрива една шокираща злоупотреба с тази най-ценна суровина: една голяма кланица за птици в САЩ е използвала 350 000 000 литра вода дневно - количество, достатъчно за един град с население 25 000 души.
Д-р Георг Боргстрьом, специалист по хранителна география посочва, че отглеждането на добитък създава 10 пъти повече замърсявания от битовите отпадъци и 3 пъти повече от промишлеността.



Тема Re:нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 11:53



ама да бе, аз съм съгласна - и дядо ми неспирно гледа животни и горе-долу всичките свършват така.. жално ми е и честно казано не го разбирам напълно, защото той с такава обич и грижа си ги гледа, но той е от съвсем старо поколение, то това вече няма как да го измениш.. ако си гледаш и приготвяш сам животното за храна, си е твой избор, аз така смятам.. бих желала да няма такива хора и ако имаше, също бих се мъчила да им се меся .. най-много просто ме дразни извращаването на методите, защото такива ферми съществуват и макар гъсениците да не изпитват толкова ясно откроими чувства, сигурна съм, че бозайниците го правят - все пак може да се забележи кога кучето ти е щастливо, а котето - нещастно.. даже и за птичките това може да се каже.. наистина по-осезаемо е при домашните животни и това вярвам, че идва от общуването с хора .. но, хей, това не би ли означавало, че те .. усещат, мислят, учат се от нас?.. хм, ми азиатците като ядат кучета - това пак ли ще го оправдаем, като е толкова противно на наште стандарти?

иначе съм така доволна от доброжелателния ти тон в последния постинг.. .. тука като си позволя 2-3 мнения, на 4-тото винаги си изкарвам сериозна съпротива и трябва се покривам..

а пък че повечето биха яли, е ясно.. всеки познава по мах. десетина вегетарианци, много рядко вегани така от близкото обкръжение .. процентите сочат .. то е нормално.. рано е още, ще ви надвием ..



..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано07.04.06 12:28



аз принципно се афектирам на крайните мнения и затова отговарям така, иначе не съм такъв човек, но просто като ми каже някой, че е супер човек, а аз отрепка, без да ме познава и без да вижда какво е мнението на околните за него и иска да ми се меси в живота ми идва малко прекалено ....

иначе можеш да намериш доводи за всичко - и за това че кислорода произведен от тропическите джунгли е избил повече видове отколкото могат да избият хората, че и за обратното ...
ообено от съмнителни източници като АРД от 80, ми аз ще си направя предаване по 2001 и ще кажа обратното

Иначе замисляли ли сте се колко много вреди навика на повечето хора да ходят от точка до точка Б в град с градски траснпорт сами със собствената си кола?

или че доста пустини преди са били плодородни поля и след като са били използвани за земеделие в продължение за 7-8000 години и са ерозирали?




Тема Re: нетерранови [re: drosophila]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 12:43



мерси регнах се,
ох сега гледам ужас направо

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: нетерранови [re: фoтoн 1.618]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано07.04.06 12:55



И аз се регистрирах, но не ми дава достъп до видето материалите. Някой ще ми изиграе ли сценката? :)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: нетерранови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Авторror (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 13:50



След като се регистрираш си активирай акаунта през имейла който са ти пратили. после като се логнеш ще стане.



Тема Re:нови [re: drosophila]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 14:26



Моля те кажи на какъв мейл прати коментара си до BTV относно държанието на Гарелов спрямо Христо. Преди малко гледах част от предаването и наистина за пореден път се отвратих от него. Наистина е по-добре да напишем какво мислим отколкото да ги спонсорираме като пращаме смс-и.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторKpacaвицaтa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 15:13



Ми няма нищо по- антисексуално от един мъж - слаботелесен вегетарианец с фанатични идеи. Няма нищо лошо в това да се изяде едно агне. Човек има нужда да си хапне агнешко от време на време и разбира се и някоя друга биричка с агнето и свежа салатка . Като си нямаш задоволителен личен живот и все световните проблеми на агнетата ще са ти в главата.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 15:39



Днес случайно гледах един много провокативен клип - реклама на предаването, явно провокиран от настроенията "против". Може и да не е нов клипа, просто аз го видях днес. Нямам думи. Не срещу позицията на Гарелов, а срещу просташкия начин, по който смята, че трябва да я изяви публично -демонстративно, агресивно, пошло. Впрочем Гарелов и в "най-добрите си години" на тв журналист се държеше като идиот. Сега, като позастаряващ такъв и водещ евтиното си шоу, явно е готов на всичко за да предизвика интерес към личността си. Жалък, смешен чичко.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: Kpacaвицaтa]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 15:57



Ти ли си най-голямата експертка за това кой мъж е анти-сексуален? Накой мазен чичка със шкембе като на бременна жена много ли ти е привлекателен? Ми то по тая логика по-голямата част от мъжете са страшно атрактивни само защото консумират месо.
И да те питам като ти е толкова интересен и задоволителен личния живот какво търсиш в този клуб. Мисля, че хората, които не скучаят не си търсят с кого да се заяждат! Изчакай да станеш на възраст и сама ще прецениш по тонуса, здравето и килограмите си дали е хубаво да ядеш агнешко и да го поливаш с биричка.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: Kpacaвицaтa]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано07.04.06 16:44



Уау! Поредният психолог във форума. Имах животрептяща нужда от оценката ти за личния ми живот. ;)
И да, няма нищо лощо да изядеш едно агне, разбира се. Кво толкоз? Шепичка живот. Като че ли животът е нещо ценно. Пък и защо изобщо да го възприемаме като живо същество? Нека бъде биологична единица, потенциално чеверме, мезе за бирата, щастие за червото на туй извисено духовно същество - човекът, "венецът на природата"!
Давай, красавице, говори, запознай ни с тънката си чувствителност, с богатото си мирозрение, с изтънчения си вкус и с възвишените си идеали. Ние тук ще цъкаме с език и ще си водим записки. :)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от MarpaтЧecнoвa на 07.04.06 17:05.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MechoPuh]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 16:45



взе ми думата от устата
аз лично харесвам слаби мъже с по-глобално мислене, като мойто, а не некъф дето ше ми говори по цял ден колко пари дал за очила, педикюр
и протеини на прах.
последно кой спечели тва малоумно съзтезание?

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: И.]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 16:49



какъв е тоя клип за който говориш?
да не е пак с некви ножове?
а гарелов още от преди си беше арогантен простак, много е зле, как може все такива олигофрени да стават "елит"?!

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано07.04.06 17:04



Ти пък, Фотонче. Кво те интересува мисленето бе, душо? Бицепсът в важен, подхранен от безценните протеини и незаменимите аминокиселини на агнето на Гарелов.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 17:22



Да касапски ножове, брадви и т.н., главният касапин беше Гарелов. Клипът беше направен тенденциозно с цел да подразни (меко казано) вегетарианците.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 17:25



Като каза "елит", та се сетих за едно готино определение на Петър Берон за елита. Елитът, каза той, е като гюбрето, и то така изплува отгоре. Ако не знаеш какво е гюбре - така шопите наричат оборската тор (предимно говеждата).



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: И.]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано07.04.06 17:43



Мдаааа... видях и аз материалите. Мисля си, че Гарелов несъзнателно прави прекрасна реклама на вегетарианството като показва най-пошлата и цинична страна на месоядството. Пък касапските клипове са добър повод за всеки, който има интереси отиващи отвъд мускулите на Митьо, да се позамисли. То в Евангелието си пише "Който има очи да вижда, който има уши да слуша."

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 17:55



повечето хора са като софи маринова и гарелов. не само в българия

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано07.04.06 18:31



Попринцип не го гледам това предаване и няма много време, а и Гарелов не ми е от любмците, но днес ще го гледам....и се надявам Христо да спечели и агънцето да остане цяло....

Поздрави



Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: ghiacciata]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 18:33



благодаря;)
и аз се надявам.
ей предаването трябва да е почнало вече, нали?
стискам палци и да ми кажете кво е станало

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема ЕЙ ВИ НА ГАРЕЛОВИЯ ФОРУМнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано07.04.06 18:33





We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано07.04.06 18:45



Да почна, но за съжалени осатанаха Софи Маринова и Ива Якимова....

Сега чета форумат, но явно напразно хората са писали......за съжаление

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: ЕЙ ВИ НА ГАРЕЛОВИЯ ФОРУМнови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 18:51



тия са нема такива селяндури тъпи
видя ли анкетата - 90% са гласували агънцето да не се убива, но аз гледах предаването и там казаха обратното!!!
що не взимат предвид хората от форума, а? а само дришливците с смс-ите.
копелета
маграт, ти много хубаво си им написала:)

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: ghiacciata]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 18:58



шибана работа.
дано се задавят тия гнусни циганки с агнето.


Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано07.04.06 19:00



Велик ден бил свободата да харчиш, да пиеш и да ядеш



Клипа просто няма да го коментирам....

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: ghiacciata]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано07.04.06 19:03



Ха! Изсмях се гръмогласно! Кому принадлежи тази великомудра мисла? Гарелову?
Tra l'altro chi ti ha fatto ghiacciare, cara Ghiacciata? ;)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 19:10



това е новата социален идеал на постсоциалистическа българия - да харчиш, да пиеш и да ядеш. и софи маринова да ти е идол.
сляпо копиране на комерчески ценности, които не водят до никъде.
ужасно ме е яд...
няма да се върна да живея в тая гадна мутренска кочина, мразя я


Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано07.04.06 19:13



Хи хи хи, пропускаш Слави, Азис и цялата останала чалга, която вече е синоним на обществото ни.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 19:18



и невръсните фенове на поредната турбо-фолк олигофренка, Анелия:

"Аз искам да споделя мнението си за аганцето.Мисля че Христо(вегитарянеца) не говори правилно.Мускулите се правят с месо.А и аганцето.То трябва да се изяде.Това е стар обичай.Такава е традицията.Не всеки може да не яде месо.Вкъщи винаги на масата има месо.Искам да кажа също на момчето което участва в кампанията "Вот на доверие"че не сано третета възраст глега предаването на г-н Гарелов.аз съм на 11години.Много харесвам иван Гарелов и предаването му.

ваща почитетелка:Свилена Митева
_________________
АНЕЛИЯ Е НОМЕР 1 !!!!"


неграмотно, глупаво, неадекватно! дано не са всички деца като нея..

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано07.04.06 19:31



Е, на нея поне и е простено, има време да расте. :)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 19:38



според мен няма шанс докато не се махне от селото и семейството си.
глупостите които ги говори едва ли ги е измислила сама, най-вероятно само повтаря казаното от родителите си.

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторMитьo Пищoвa (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 19:58



'дано се задавят тия гнусни циганки с агнето'
Абе ти си голяма простачка, коя си ти за да решаваш кой трябва да се задави и кой не. Значи който яде месо да се задави? Ами аз не ям агнешко всеки ден ама на Гергьовден веднъж в годината мисля че ми е позволено ( по принцип избягвам агнешкото,че е по-тежко)



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано07.04.06 20:08



Така Гарелов казва в клипа....просто няма такав клип....хвърчат ножове...направо нямам думи

"ghiacciata" e` un nikc vecchio....ho pensato che e ` bello quando uno e`ghiacciato, ma con il tempo ho capito che non e` proprio cosi`....dobbiamo sentire tutto la pena e l` amore...e altre belle cose....."

"...la nostra vita va la nostra vita che in cerca di un sorriso d` amore condiviso in un mondo che fa schifo la nostra vita va la nostra vita che e` inferno e paradiso e` il sogno mai finito..."

Saluti

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!

Редактирано от ghiacciata на 07.04.06 20:15.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: ghiacciata]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано07.04.06 20:24



:)))) Радвам се, че си поискала да бъдеш жива и топла и да изживееш цялата сладост и горчивина, която животът носи.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re:нови [re: MechoPuh]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 20:30



прати го на maria@votnadoverie.tv, но скоро, защото не знам кога ще се решава съдбата на агнето, мислех, че е днес, но имаше само кратък коментар.. хайде сериозно, стягайте се и да измислим какво да се прави с гого, иначе протестът ще остане като глас в пустиня и ще бъде запомнен като несъстоятелен, малочислен и неефективен .. нали не такава слава трябва да си извоюват прогресивните активисти?



..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 20:33



а какво стана с агнето изобщо??
предаването не свърши ли?
искате ли яко да я спамнем тая мария?:)

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 20:48



По простотия може и да сме първи, ама по консумация на месо не сме. Мисля, че сме след Германия и Франция, например. За съжаление причините не са от етично естество.



Тема Re:нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 21:04



мога да намеря доводи безброй, че всяка злина е причинена от човека .. вярвам, че ние сме като раса стъпка над естественото, а появата на хора с различни разбирания сега е опит за възстановяване на баланс.. защото сега няма хармония, а експлоатация и като всяка такава тя е обречена да завърши с изчерпване..

повтарям извиненията си от днес, не наричам никого отрепка, най-малко човек като теб, който обосновава и си мери приказките.. сигурна съм, че отрепки има и сред вегетарианците, дори и аз знам, че в някои ситуации съм по-малко човек, отколкото си представям.. пуста човешка природа..



..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: ghiacciata]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 21:11



то се оказа, че агънцето не е за победителя от играта, а за някои от изтеглените кандидати от гласуващите .. мисля, че в понеделник ще се решава ..

предложих го за талисман на предаването, да го осиновят и да го гледат някъде, такава услуга им направи милото с тая реклама..

и ще ме извинявате, но съм недоволна от липсата на желание за участие и намеса сред вас .. с такива бурни дискусии, които съм виждала тук, мислех, че ще има повече реакции ..

а, да, последно - гарелов си действа по сценарии и по вътрешен традиционно-български, селско-сватбарски подтик.. но самият той в понеделник смотолеви, че предпочита да даде агънцето живо на някого .. де да го знаеш какво би направил и той, да не забравяме обаче, че е стара пушка и поръждясала още ..

фактът обаче, че е възможно да има различна позиция сред екипа на предаването от медийно публикуваната е още по-дразнещ.. тогава говорим за алчно лицемерие и жажда за сензация повече отколкото е етиката и обективността на медиите ..

хе, нищо ново под слънцето а .. ще си я включа тая тема в домашното по intercultural mgt - making capital from culture: media business ..



..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 21:25



може да се наложи, ако просто се организираме ..



..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 21:27



capitalizing on emotions звучи по-добре:)
какво учиш? и къде?

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано07.04.06 21:29



ми нали викаш че в понеделник ще се решава, имаме 2 дни да флъднем вот на доверие.
айде хора, кой е за?
и къв беше и-мейла пак? извини че питам, ама станаха много мнения и не ми се рови

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано07.04.06 23:55



Благодаря ти..

И аз се радвам, че разбрах, че е хубаво да изживееш както сладостите така и горчивините...

Поздрави



Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re:нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано08.04.06 00:05



Аз съм за

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано08.04.06 00:13



Да и аз така разбрах в последствие...горкото агънце...разиграват го все едно е телезизор

То, че си има сцененарии си има, но все пак....аз не бих могла да си представя как бих пренебрегнала принципите си...заради сценария...и както казваш това си е лицемерие...

Да и аз мислех, че ще има повече реакции...

Поздрави



Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано08.04.06 09:48



Аз кат ви разпраям, че Гарелов прави кофти реклама на месоядството...



We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 10:02



На страница 3 на форума се намира онова филмче, което Джинджифил беше пуснал за малтретиране и одиране на живи животни в Китай. Питам се, дали е възможно да се даде активен линк към него във форума на Гарелов. Без коментар. Защото ако нещо е наистина скандално, то това е този филм. Гарелов е само кич и простотия.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: Kpacaвицaтa]  
АвторKpacaвeцът (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 10:54



Красавице, нещо по анти-сексуално от жена воняща на бира и месо без никакви идеи освен алколохола и храната няма също. Който няма ум в главата ядене и някоя и друга биричка само са му у главата.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: Kpacaвeцът]  
АвторKpacaвицaтa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 11:25



Силно се надявах някой малоумник като теб да се засегне от думите ми и да напише нещо в този стил и ето,че стана Дайте го по-спокойно вегета, аз само си изказах мнението, не виждам нищо лошо в това. Що се отнася до моята скромна личност - аз имам доста повече интереси и идеи от хрната и алкохола. Недей така да ме заклеймяваш. А и не мириша на месо и бира, а ухая на скъпи кремчета и парфюмчета . За теб специално ще уточня,че тъй като всички тук гледам яко нагъвате чесън и лук, чесънът и лукът смърдят 100 пъти по-гадно от месото. Като си измия зъбките с паста с глицерин и всичко останало, ползвам вода за зъби и конец и в устата ми не остава и спомен от това, какво съм яла. При тези,които нагъват чесън уви не е така - миризмата му се отделя през порите на кожата и от белия дроб. В крайна сметка вие май смърдите повече от мен



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: Kpacaвицaтa]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано08.04.06 11:54



Ох, че аристократично го раздаваш. А да си чувала нещо за полезните свойства на чесъна и лука? Да си чувала, че ги наричат природни антибиотици? Специално за чесъна са писани цели книги. Примерно доказано е, че хора, които редовно ядат чесън по-рядко боледуват от рак на дебелото черво. Така че потърси на Славейков и се информирай,
При все, че аз лично си хапвам чесън и лук, просто защото са ми вкусни. :)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: Kpacaвицaтa]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано08.04.06 12:54



На мен само не ми е ясно едно какво такива хора като теб търсят във този клуб, ако не си забелязала се казва ВЕГЕТАРИАНСТВО....и щом не ти харесва намери си форум които да отговаря на твоите интереси..

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re:нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано08.04.06 15:01



може да я флъднем, защо да не я, нали искаме цел да постигнем .. те казват, че четат мненията във форума и най-добрите щели да прочетат в ефир .. което е само поредно свидетелство за цялата идея на мероприятието .. чудя се дали така и се е зародила, насядали са всички и са си казали "дайте да направим една скандална гавра с нечии живот" и понеже сем по-стриктно следи медийното третиране на хората, са си избрали агънце, на което още малко ще му дадат глас и да говори ..

така, значи, както споменах, след края на великденската кампания мисля, че е редно да се отнесем към тия сем и евентуално с ходатайстване от тая-оная НПО да вкараме някой и друг член към кодексите им там ..

аз уча мениджмънт в гдр-то.. действително съм на една крачка отвъд гъза на географията, но като се обърна с лице, виждам скандинавия..



..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано08.04.06 15:34



kewl:)
мислих че почти няма унита в .де, в които да учиш на английски.
а за имейла, мисля да заема от кави и да им напиша нещо като :

не ви е на нивото на претенцията за модерна телевизия да се гаврите така с това агънце, което както разбрах от стрес се е разболяло. (тука заемам от себе си: ) БТВ винаги ми е била ужасно неприятна заради откровено пошлия си американизиран стил, но сега направо се оляхте. толкова ли му е паднал рейтинга на гарелов откакто напусна сериозната журналистика, че разчита на такива просташки забавления, тип "селска чест", за да се хареса на зрителите??
вашето предаване (а и телевизия) обижда интелигентността на и без това малкото умни хора, които продължават да ги гледат. със съжаление констатирам, че българският народ доста е изпростял, за да може предавания като "вот на доверие", "море от любов", "искрено и лично" и "шоуто на слави" да са толкова популярни.
сега имате шанс да докажете, че българският манталитет не е само пиене и повърхностни и жестоки забавления (визирам всички агнета, които носят бг "традиции" и празници на крехките си плещи), а българският идеал не са само чалгата и мускулестите празноглавци! докажете го като оставите агънцето живо, което мисля ви направи достатъчна реклама! най-малкото е ужасно нехуманно да си правиш реклама върху нечия смърт.

допълни нещо и ти, ако искаш и давай да пращаме. къв беше имейла?

Remember, remember the fifth of November


Тема Re:нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 18:27



ето го мейла - maria@votnadoverie.tv
Аз си мисля, че ще напиша нещо по в стил,че са ме загубили като зрител, защото ако им кажа,че така и така не са ми по вкуса може би няма да се трогнат особено :)



Тема Re:нови [re: MechoPuh]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано08.04.06 19:51



готово, писах им.
моля ви пращайте и-мейли

Remember, remember the fifth of November


Тема Re:нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 11:04



И аз писах. Дано се засрамят малко от глупавия си водещ!



Тема Re:нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано10.04.06 12:36



idealno .. az i pusnah sledvasht email, za da si poiskam update na infoto ot petyk .. predpolagam dnes kato e otishla na rabota shte otgovarq .. svyrzala sym se s nqkolko chujdi npo-ta, v sluchai che reshim da se obyrnem kym tiq sem .. shtoto samo lokalen protest nqma da izlekuva vsichkite metastazi na populqrnata v momenta bg kultura 'chalgiqta' vyv vsichki neini vyzmojni socialni proqvleniq ..

izvineniq za latinicata, no tuk makar che e edno ot malkoto mesta s prepodavane na angliiski, vse oshte nqma standarti otgovarqshti na pretenciqta za mejdunarodna kompetentnost .. shtom toq po intercultural go poiznasq "buldjeria .. samo moga da cykna s ezik i sama da si izrovichkam poleznite izkopaemi iz obstoqtelstvata ..

syrdechno "be-e-e" za blagodarnost na vsichki otzovali se v pomosht na gogo.. spodelete rezultatite molq..



..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано10.04.06 12:38



супер! с какви нпо-та си се свързала? на такива от бълджейрия ли ще пишеш ли?:)

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: И.]  
Автор KamBam ()
Публикувано10.04.06 16:55



Да ви кажа, много смешно ми беше на клипа като всички паднаха и само Гарелов се оглеждаше То и темата като видя - Гарелов, **** ме избива на смях де



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: KamBam]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано10.04.06 20:02



нищо не разбрах
какво е направил гарелов?
а какво стана с агнето, ще го оставят ли?

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано10.04.06 20:56



Има едно клипче...имитират рекламата на vivatel...

Да найстина какво стана с агънцето..?



Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: ghiacciata]  
Автор KamBam ()
Публикувано10.04.06 22:45



Хаха, не знаех че имитират клип на vivatel :))
Какъв изобщо е плана за да го дадат на някой от гласувалите ли?



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: KamBam]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано10.04.06 23:16



петимата изтелгени от гласувалите ще стоят в петзвезден хотел 2 седмици, ще играят в шоуто .. софи разправя как татко й колил агнето .. ей, какво ли хубаво й е било семейно по цигански .. процентът на гладните за гого се е покачил с няколко пункта ..
изглежда агънцето още ще го експлоатират .. но то това е само възможност за нас, а?..



..never mistake motion for action..


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: drosophila]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано11.04.06 11:03



най-много ме дразни че се оправдават с някакви традиции, без изобщо да мислят върху тях, как са се появили, от кога, нужни ли са, адекватни ли са?
като се почне едно "по силата на традицията...." та направо лошо ми става.
ако нещо е на 10ина години вече е традиция, ако е на 30 е стара традиция, на 50 вече е супер древна.
хората просто не осъзнават какво размито понятие и практика е една "традиция"

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: drosophila]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 11:53



На мен нищо не ми отговориха на мейла обаче. Надявам се да са го получили.
Разбрахте ли, че Дженифър Лопес щяла да идва в България. Предполагам знаете, че тя от доста време е обект на критика от страна на PETA и други организации за защита на животните, заради огромната и любов към кожите. Даже вече и модна линия имала, в която и шортите били от кожа! Някакви идеи как да изразим неодобрението си към нея. Аз и преди да разбера за тази и страст не я харесвах, а сега вече съвсем!



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: drosophila]  
Автор KamBam ()
Публикувано11.04.06 11:58



Що не съберем по 50 лева и да ги питаме за колко ще ни го продадат като символ на клуба, пък те да си намерят друго агне
Ако няма кой да се грижи за него сигурно някоя баба дето прави мляко ще се съгласи да го гледа.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: KamBam]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано11.04.06 12:02



Яка идея, но едва ли ще се навият

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: ghiacciata]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано11.04.06 12:08




мислете малко...
агнето се казва Гого, не значи ли това че е мъжко?:)
кво мляко, кви 5 лева?
и дори да ни го дадат, нали друго ще умре? с какво гого е по-различен и важен от другите агнета? може по-добре да го дадат на някой, който да го ползва за вълната. мъжките агнета освен за разплод и вълна май за друго хората не ги ценят, нали?

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: ghiacciata]  
Автор KamBam ()
Публикувано11.04.06 12:12



Що пък не, всички харесват хубавите краища и пак ще е в техен стил - закачливо и провокативно , дори може и безплатно да ни го дадат ...

Да им напишем викам едно общо писмо пък каквото стане, хайде някой освен мен харесва ли му му да съберем пари



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор KamBam ()
Публикувано11.04.06 12:18




Хаха, не се сетих

Е то така ако мислим няма смисъл нищо да спасяваме защото колко умират зависи само от това колко гладни са месоядните



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано11.04.06 12:40



Хахахаха изпуснали сме една подробност.....

Мисля си, че каквото и да правим няма да има голям резултат, но пък поне трябва да упитаме...

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: KamBam]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано11.04.06 12:44



"Е то така ако мислим няма смисъл нищо да спасяваме защото колко умират зависи само от това колко гладни са месоядните"


Да, звучи малко обезкуражаващо



Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: KamBam]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано11.04.06 12:49



е добре, ако ти го дадат на балкона ли ше го гледаш?
измисли първо какво ще го правиш и после им пиши

Remember, remember the fifth of November


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор KamBam ()
Публикувано11.04.06 13:26



Да бе :)))
Не ми харесват агнетата, надявам се да ми се размине аз да го гледам :)
От друга страна мога да им напиша писмо с няколко идеи, каквото мога правя нали това е мотото



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано11.04.06 18:40



Струвами се, че стават все по-брутални "Кой на кого ще махне главата"....и аз нещо се обърквам някой от участниците ли ще вземе Гого или ?

Четоха едно стиготворение за Гого, но за съжаление не го чух цялото....И Евгени Минчев защитаваше Гого и се оказа, че Гого е Французин и майка му се казва Катрин....и бил роднина на Евгени Минчев

Поздрави

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано12.04.06 22:55



и като умре друго, защо едно да не живее?.. това е медийна случка, не е нейде из дълбоката българска провинция .. това би имало поучителен характер, характеро-утвърдителен ..

идеята за закупуването мн ми харесва .. по 50 лв даже биха бая надвишили реалното, даже хубаво камбам окуражаващо предполага, че като нищо ще ни го подарят, щото купим ли го за пари, ще сме потвърдили индиректно масовата нагласа, че животните са стока ..

гоги трябва да си има широк двор и свобода и сигурност и никоя баба да не му стриже вълната ..

..never mistake motion for action..

Редактирано от drosophila на 12.04.06 22:57.



Тема Re: кой може да го гледанови [re: drosophila]  
Автор KamBam ()
Публикувано13.04.06 13:57



Онзи ден намерихме с приятелката ми едно гълъбче по гръб и се мъчеше да се обърне. Видях че му има нещо на крилото и го взехме на балкона да го гледаме, не яде нищо два дена и днес умря Сега ми е гадно щото примерно можех да го заведа на лекар и евентуално да си лети още няколко години.

За Гого сигурно няма да съжелявам де, ама за всеки случай трябва да го спасим
Да напишем на Гарелов писмо в стил ще се радваме да се грижим за гого и освен хилядите благодарности да коменсираме спечелилия агнето. Ама верно има ли някой възможност да го гледа или ще импровизираме :))?



Тема Re: кой може да го гледанови [re: KamBam]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано13.04.06 15:22



Ъъъъ... извинявай за суровата ми и безсърдечна прагматичност, ама тъй нещо да си чувал за птичи грип?

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: кой може да го гледанови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор KamBam ()
Публикувано13.04.06 18:24



Да, но шансът гълъбът да е бил болен, аз да се заразя и после да умра е 0%



Тема Re: кой може да го гледанови [re: KamBam]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано13.04.06 20:43



аз пък днеска видях един гларус със счупено крило да се разхожда пеша по улицата. интересно колко ли ще изкара. виждал съм гларуси, които изкарват като пешеходци много време, преди 2 години някъде, край блока имаше един който живееше със едни котки, понеже беше се изтърсил от покрива, а още не се беше научил да лети.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано14.04.06 16:46



получих сериозно внимание от Peta, те се отнесоха директно към продуцентите и ми препратиха писмото си до тях .. четете със здраве и хубава страстна седмица


-----Original Message-----
From: Poorva Joshipura [mailto:poorvaj@peta.org.uk]
Sent: 13 April 2006 21:58
To: 'asya@votnadoverie.tv'; 'evtim@votnadoverie.tv'
Subject: from PETA:



Dear Producers:

I am writing on behalf of PETA Europe, the UK affiliate of People for the Ethical Treatment of Animals, the largest animal rights organisation in the world with more than one million members and supporters. We have received complaints from our Bulgarian supporters that you are offering a live lamb as a contest prize on your game show. We understand that the idea may be to kill the lamb for meat.

Cruelty to animals is no laughing matter. Worldwide, animals killed for meat endure abuses such as being severely confined, deprived of all that is natural to them and mutilated. They are also often transported in such pathetic conditions that their bones break only to have their throats slit, often while still conscious and aware of the horror that is happening to them. This is nothing to joke about and your kind viewers are not impressed.

Sheep have the same capacity to feel pain and suffer, and the same will to live, as any human. Findings from studies conducted at The Babraham Institute in the UK and Hampshire College in the US show, for example, that sheep are capable of remembering the faces of other sheep—and even people—for many years at a time and also demonstrate that sheep vocalize to indicate stress, much as humans do. Sheep are sensitive and intelligent beings.

“Vot na doverie” is losing fans. Many of your viewers are disgusted with this vulgar display of insensitivity. Won’t you please let the lamb live in peace? We would be happy to help you find a safe home for the lamb where there will be no chance of the poor animal being slaughtered.

I look forward to your response.

Sincerely yours,

Poorva Joshipura

Director
People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) Europe Ltd.

..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано14.04.06 17:02



няма ли някоя снимчица с някой гол супер модел към това? :-)
иначе не бих им повярвал :-)
особено от някоя пакистанка/индийка/пакистанец/индиец ( не мога да разбера пола с това име) - хмм оутсорсват си кол центъра в индия от ПЕТА Европа ....




Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор KamBam ()
Публикувано14.04.06 17:47



Еха, браво
Тамън ми се въртеше идея да намерим гого и да го освободим да видим как няма да отговарят на писмата ни друг път



Тема Re:нови [re: KamBam]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано14.04.06 18:14



и като го освободиш кво?
ша го изяде някой друг ... иначе аз съм за - освобождаваме ги и със zaphod и корнфлейк го изяждаме :)
то вашта работа като с бездомните кучета...




Тема Re:нови [re: sencko]  
Автор KamBam ()
Публикувано14.04.06 19:41



Хаха :)))
Ами отиваме с Гого да се снимаме в Кабината :)) и казваме че отсега насам животните ще са свободни и ще вървим като братя на тази земя!



Тема Re:нови [re: drosophila]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 20:10



Браво! Много се радвам, че и те са написали писмо. Аз така и не получих отговор на моето, а мина седмица вече ....



Тема браво!нови [re: drosophila]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано14.04.06 20:12



браво че си писала на ПЕТА:)
хехех много готино писмо, я да гледате там дали ще споменат че са получили и negative feedback при тва от ПЕТА:) малко се съмнявам де:)
браво още веднъж!

Remember, remember the fifth of November


Тема Re:нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано14.04.06 21:30



какво общо би имала националността на човек с убежденията и правата му?

и един кльощав гол задник ли е единственото, което може да те увлече - някаква по-дълбока мисъл може би, някаква човешка креативност?!

доста плоски изказвания ..

..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано17.04.06 10:12



Ами петя европа, а то не по-особено европейски звучи просто отбелязох ...
ква креативност бре - тея само искат да забраняват, а както е казал младия принц на баща си, като го накарал да си избира жена между 3 отбрани интелектуалки - избирам тая с най-големите цици :-)
ква мисъл кви 5 лева :-)




Тема Re:нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано17.04.06 18:14



я не омърсявайте светлия образ на малкия принц .. това момченце колко беше право, си нямах на представа някога..

..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Авторvegi (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 15:06



Честно казано живеем в един ужасен свят. Хората постояно се тъпчат с меса от измъчени животинки. Деца убиват котки за удоволствие, извергчета гадни. Други ги мързи да минат 5 метра пеша и си карат колите без да се замислят, че по този начин ебават майката на въздуха, който дишат те и собствените им деца. Общо взето всичко върви на зле, не съм песимист, но това си е отчайващо. Никакво уважение към природата.



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано19.04.06 16:51



абе а какво стана с агнето?



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoнчиk]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 17:10



И аз се канех да питам същото ....



Тема Re:нови [re: vegi]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 17:16



Наскоро четох мнението на един учен, който споменаваше, че ние тази планета така или иначе сме я изгубили. Дори по образователните филмчета отдавна са почнали да споменават за необратимостта на промените в климата и една доста скорошна катастрофа. Но на никой не му пука от това - всичко си продължава както досега. Все се чудя алчност или малоумие кара хората да си затварят очите пред това, че скоро могат и да умрат. По-скоро малоумие...



Тема Re:нови [re: миa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано19.04.06 17:26



ама то нали така или иначе ще си има ледников период?
то не че само тва мие кахъра де, всичко е много мръсно вече.



Тема Re:нови [re: миa]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано19.04.06 17:41



Сигурно е че след няколко милиарда години няма да има слънце ...
сядам да се оплаквам за това и да чакам неминуемия край на човешката цивилизация ...
днес съм много заядлив нещо




Тема Re:нови [re: vegi]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 17:53



izwiniawam se za posledwalia ostyr ton. ujasniat swiat e w glawata ti. ima si prichini za wsichko, kakto i reshenia. napr. wyzduhyt na planetata ni otdawna e pochnal da stawa po-chist (niama da kaja zashto - hora s washeto mislene da pochnete malko da mislite i tyrsite sami !).



Тема Re:нови [re: Lub]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 15:36



А какво ще кажеш за изсичането на тропическите гори? Те ще се възстановят ли? А видовете, които изчезват заедно с тях? А това, че изчезването им води до промени в климата?



Тема Re:нови [re: MechoPuh]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 15:41



ne sym na ti s ekologiata, no i tam si ima reshenia. prosto kato s oplakwane po forumite - trudno shte gi namerim!



Тема Re:нови [re: Lub]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 16:41



Че с оплаквания нищо не се променя си абсолютно прав, но в крайна сметка от поведението и съзнанието на всички ни зависи нещата да тръгнат на добре. И трябва да се говори по тези проблеми, за да се образоваме, защото ако си затваряме очите съвсем нищо няма да се промени. Много общо го казах, ама разбирате какво имам предвид предполагам



Тема Re:нови [re: MechoPuh]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано20.04.06 17:55



ми че те сички динозаври са измрели и загубени безвъзвратно - но благодарение на това са се развили бозайниците, ако примерно изчезнат комарите няма нищо лошо:-)
или примерно видове с ограничена популация и никаква полза - какво усещаш като ги има и какво като ги няма?
гаранция, че няма да има разлика ...




Тема нов развой на събитиятанови [re: фoтoнчиk]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано21.04.06 20:56



Sorry we haven't got in touch earlier.

Firstly I want to thank you for letting us know about this. Without your help we wont have had the opportunity to try and help this poor animal.

So far we have sent a letter to the directors of the TV programme, which has been read out on TV. We are also about to post an action alert on our site to get as many people as possible to also contact them.

Thanks again for all your help.

For the animals

Charlie Mckenzie
Assistant Campaigner
PETA Europe Ltd




... след което аз ги помолих да ме осведомят получили ли са някаква реакция от предаването, защото по моя информация са спрели да отвръщат на зрителски писма ..
никой от вас ли няма отговор?!

sensko, това лице по-европейско ли ти звучи?.. или още копнееш за голата манекенка?..

..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: MechoPuh]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 20:59



A na men misylta be, che chowek kato gowori samo za problema (ne i za reshenieto), se syzdawa now problem.
A kakwo stawa, kogato chowek gowori za problem, kojto wyobshte ne syshtestuwwa ot godini (kato zamyrsiawaneto na wyzduha), naprawo ne mi se misli.... Abe shou otwsiakyde.



Тема Re:нови [re: Lub]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано21.04.06 21:30



ма как така не съществува, моля ти се, доброволно приемам да ме сметнете за човек с ниска обща култура, но ще му цитираш ли няколко подобрения?.. да не би по-малко коли да се движат по пътищата?.. да не би да са спрели строежите през ливади и горички, жертвани за целите на гъвкавата инфраструктура?.. да не би по-малко хора да си купуват парфюмчета и да си ги фъскат по-малко из атмосферата?.. цигарките?.. моите съквартиранти си пускат радиаторите на макс и ако им стане топло, отварят прозорците .. това дали по-малко хора го правят?.. излишните градуси в атмосферата са голям боклук както всички друго .. или на 1-2 завода им се подобриха филтрите и прозиводствените технологии?.. протокола киото примерно - колко страни са го подписали него?.. американският звяр, най-големият замърсител на света, не е да речем .. голямата, добра, демократична страна.. + това е започнала продажбата на сертификати за количество замърсяване - срещу повече долари - по-голяма квота.. за какво подобрение ми говориш?!..

из "красива българия" че парите отиват за улици и за покриви, вместо да почистят реките и плажовете?.. цяла ужна българия гори ежегодно и екосистемата изобщо не може да се възстанови с целия боклук, който не спира да се трупа.. скоро имах възможност да пресека българия от северозапада до дълбокия юг няма една фабрика, която да не е потънала в смог и разноцветни облаци токсини ..

това не е измислен проблем, а все още е проблем, огромен и засега неразрешим.. това че е досадил от повтаряне е образователна грешка, би трябвало човек да се притеснява от останалото, а не да се утешава с постигнатото в случаи като този, при залог като тоя.. толкова репортажи вече гледам с какви ли не изследвания и плашещи прогнози.. само да не кажеш, че не се притесняваш въобще, като им дишаш ауспусните отрови, защото проблемът "не съществува от години" .. шоуто е навсякъде, но му се връзвай, човек, не се оставяй да ти промият мозъците разни лигави лицемерни единици, заделили една шепа пари да си замажат положението.. гледай населението какво прави, как третира нещата и спокойно може да си преосмислиш позицията, като ги преброиш и новите 500 милиона към февруари 2006 ..

..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
АвторLub (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 22:21



chetoh naskoro w spisanie za nanotehnologii, che wyzduhyt stawal po-chist. i az kato tebe se chudih kak, ami prosto powecheto koli polzwat katalizatori, a dyjdyt swalia chasticite na Zemiata, i taka stawal po-chist bawno no sigurno wyzduhyt. pitah edin kolega, koito e awtomehanik (ne che razbira mnogo, no poweche ot men), i toi mi obiasni zashto e taka. wse pak wyzduhyt se zamyrsiawa i ot drugi neshta, no kolite ne sa li naj-golemite ?

wprochem, okazwam se praw otnowo - i ti edno kratko i iasno obiasnenie na problema (koeto e weche reshenie) ne dade...

inache imash entusiazym



Тема Re:нови [re: Lub]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано22.04.06 00:33



ее, аз исках първо да се уверя, че сме на една страница..

евентуално разрешение може да е директно действане противоположно на изброените от мен.. иначе аз към края си признах, макар косвено, че действително може и да има нещо .. нещичко, надеждица, че няма да се самоунищожим, ние, великата, разумната човешка раса.. природата се бори по своите начини за оцеляване, дали с дъждец, който да чисти прашинките, дали с изтребване на видовете си за намаляване на бремето .. или пък лекото, залъгващо прочистване е само ефект от второстепенен характер, случаен и случайно положителен .. останалото?.. явно и двамата смятаме, че трябва ние да си го изчистим..

евентуално разрешение би било да се действа малко по-бързо по посока на спасението на човечеството и малко по-ненастойчиво по посока на неговото модернизиране (или взаимоизтребване) с ядрени технологии примерно.. защо не се засили малко загрижеността на инстанции за земните дела и временно престанат да хвърлят тоооолкова мнооого пари да ходим в космоса, все едно че ще намерим .. и аз не знам какво там .. умовете си загубени..

ей тук точно е този момент, в който изведнъж бия пети в земята и се дърпам с всички сили срещу гравитацията, за да не ме глътне голямата черна пропаст на човешката безпомощност .. като стигна до тая точка на ръбчето и се поогледам, натам няма вече отговори.. може би и за следваща крачка има земя, може би си е просто дупка .. така или иначе оттук нататък мисълта ми се заема повече с въпроса защо като сме толкова интелигентни, за колкото се представяме, не можем да си решим проблемите ..

..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: drosophila]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано22.04.06 01:12



A great deal of intelligence can be invested in ignorance when the need for illusion is deep. Saul Bellow

..never mistake motion for action..


Тема Re: нов развой на събитиятанови [re: drosophila]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано25.04.06 09:43



че гола манекенка естествено :-)
къф е тоя/тая, че с това унисекс име не е ясно, кампаньор - кампаньорка :-)




Тема Re: нов развой на събитиятанови [re: drosophila]  
Автор KamBam ()
Публикувано25.04.06 20:40



Здравейте и от мен :))
Гледах го в понеделник вот-а, ма не знам за кой да гласувам. Възможностите са Димитър или Пиронкова (само те няма да ядат агнето, другите са доста глупави). Клоня към Димитър, много ми допадна на пръв поглед :))
вие за кой гласувате ?

И на мен не са ми отговорили, за какво са дали пощата след като не отговарят ... много непрофесионално

---------------
За вашата любов в този форум дойдох

Редактирано от KamBam на 25.04.06 20:42.



Тема Re: нов развой на събитиятанови [re: KamBam]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано27.04.06 12:03



Как ще гласуваш бре, камбанчо такъф? Пари на Слави ли ти се дават?

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: нов развой на събитиятанови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано27.04.06 14:36



kvo stava s angeto?



Тема Re: нов развой на събитиятанови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор KamBam ()
Публикувано27.04.06 21:35



Добре че напомни, днес трябва да гласувам че утре ще е късно, ама не го следях и не знам кой има повече точки
Сега 5-6 лева голяма работа ... това са пари не знаеш откъде ще ти дойдат , така че може да харчиш на воля

Налучках номера на Димитър много се радвам :)), само да не е напразно гласуването ми, някой гледал ли го е скоро?
---------------
За вашата любов в този форум дойдох

Редактирано от KamBam на 27.04.06 21:45.



Тема Re: нов развой на събитиятанови [re: KamBam]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано27.04.06 21:43



ми аз не бих ги дала на тоя селяк слави, ама ти си знаеш:)
все пак може да се каже, че е за благородна кауза:)
да ми кажеш какво е станало накрая с агнето, чу ли?:)



Тема Re: нов развой на събитиятанови [re: фoтoнчиk]  
Автор KamBam ()
Публикувано27.04.06 21:46



Задължително :))
Утре ще го гледам само да видя програмата

Ама сега видях че в петък участвали само двама кандидата, единия с най-много точки и другия с най-много гласове. Май напразно гласувах :)
---------------
За вашата любов в този форум дойдох

Редактирано от KamBam на 27.04.06 21:50.



Тема Re: нов развой на събитиятанови [re: KamBam]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано27.04.06 22:26



кажете и на мене .. аз ще си пусна нетеррата сега, да видя има ли яснота.. четох форума им, там става дискусия, но наистина вегетарианците доминират и на брой, и особено забележимо на интелигентност.. аплауз, макар че има аргументи и против участието в тоя форум заради допълнителния маркетингов ефект, който се създава от скандала..

междувременно -



..never mistake motion for action..


Тема Re: нов развой на събитиятанови [re: drosophila]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 13:59



Какво има на този линк - http://www.peta.org.uk/alerts/automation/AlertItem.asp?id=1038? Аз като отида там и ми казва - Sorry no record. Явно акцията е била с определен срок и съм закъсняла.



Тема Re: нов развой на събитиятанови [re: MechoPuh]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано29.04.06 13:38



имаше контактите във вот на доверие и action alert .. мина вече..

..never mistake motion for action..



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.