Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:59 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 18:36



Аз май дори в такъв случай няма да мога :) Все ще се намери някое плодче :) Е може евентуално да убия ако мен искат да ме ядат :)



Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ghiacciata (alegra)
Публикувано06.04.06 20:22



Попринцип не го гледам това предаване защото найстина Гарелов ми е противен, но тази седмица го хванах един път и ми задаржа вниманието, защото ставаше въпрос за аганцето.....и ако можем да помогнем с нещо...и аз съм на линия

Стискаме палци за твоя приятел..дано да спечели

Поздрави

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано06.04.06 20:38



Какво стана с момчето? Аз се разработих и изпуснах предаването.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: ghiacciata]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано06.04.06 20:41



благодаря:)
стискам палци и аз въпреки че не мога да гледам
я някой да ме ъпдейтва как се развива ицката, моля

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 08:05



ма какво значи това сравнение със ситуацията в природата?.. там няма никои вид, който умишлено отглежда друг, храни го, пои го, и го обработва масово на нъгети и фишстикс..

естествено, че повечето хора не биха убили .. съгласявам се гордо с маграт, тъкмо вчера си мислех за за това във връзка с някакъв по-радикален подход към развихрения спор .. както и да е, омръзнало ми е да слушам арогантни изказвания, че ние вегетарианците се мислим за по-висши без основание, че само се мъчим да пропагандираме и да поучаваме вас, месоядните, които ще мълчат между агнетата, ако ни закачиш да си размърдат мозъците по посока на еволюцията ..

не говори за прогреса като просто за нещото, което следва.. прогрес е развитие в положителна посока.. ГМО е действително постижение на генетиката, но неуспешно - икономически изгодно, но морално недопустимо, затова трябва и да се спре.. при вегетарианците всяко нещо е основано на ново разглеждане на живота - когато спреш месото, не можеш да избегнеш чувството на гордост и на приближеност до природата .. а това, че не сме си вдигнали чукарите към селата е много плоско нещо за казване, хората в градовете не трябва и не могат да се примирят с отдалеченост от тая пуста природа, напротив - трябва да се опитваме да я връщаме обратно към нас, след като безрасъдно сме я опустошили с цивилизацията си..

логично е, че не можем да станем всички хипита и да си зарежем заниманията, за да прегръщаме дървета, но колкото и да е миниатюрна стъпката, с гордост я правим..

учените като предупреждават за огромното замърсяване на атмосферата и водите и за гибелните последствия от тях за земята, ти впечатляваш ли се поне малко?.. това не ти ли се струва вик за протест, апел за помощ от нас, огромните маси, да сменим навиците си, защото унищожаваме ресурсите за бъдещото поколение?!.. не ти ли се струва, че и вегетарианците като препатили и проумели това-онова, са в правото си да го споделят - то това е дори благородно, по-дяволите!!.. не сме обърнали гръб и просто да си циклим в нашите си общества и да замисляме фанатични демонстрации и плюем всички различни от нас.. малко от нас, даже има ли въобще, закърмени с вегетарианство, значи всички знаем какво е да сме теб, но ти не знаеш какво е да си нас .. представяш ли си, че ти всъщност имаш само половината информация, а наричаш нас фанатици



..never mistake motion for action..


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: l]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 08:11



биха убили само ако са погълнати от ужас и страх ако станат жертва на атака или ако са прегладнели до смърт и искат да се спасят в някоя ситуация на изгубване из природата .. евентуално! .. но човек на убива човека дори по-често, когато бива нападан, а двамата делят един разум ..

моята причина да спра месото беше генерална - преди 5 години гледах едно тъжно разискване за възможното екзекутиране на лекарите в либия и толкова се отвратих от хората, че просто не исках да продължавам да си нося кървавите ръце като всички .. аз не бих убила, ти не би убил, сенско ще убие, защото вече гордо ни разказва, как вече му се е случвало .. и дотук .. съжалявам дълбоко хората, които работят във фермите и всеки ден гледат и работят с животински трупове .. мислиш ли, че те си харесват работата?..
а от чисто любопитство искам да знам колко ли от тях ядат месо.. най-малкото по хигиенични причини много сигурно го избягват - да не си мислите, че местото масово се произвежда по хипердобри стандарти за качество и хигиена на работа?!..



..never mistake motion for action..


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 08:16



хмм, малко е жалко, предвид, че аз тъкмо получих отговора си от екипа на вота ..

Uvajaema g-jo\g-ce,

Sajalyavam, che nasheto predavane e predizvikalo podobni nastroeniya u vas, no puk tova, che imate smelostta da zayavite otkrito vashata poziciya me radva. Zashtoto ot druga strana se radvam, che ima hora kato vas, koito sa za spasyavaneto na agneto Gogo. Iskam da se chuem, da mi izpratite vashi koordinati, za da obsudime po-zadulbocheno vasheto mnenie i da go populyarizirame - zashtoto nie vsashnost ne vzimame strana, a samo ya pokazvame. Ako iskate, vie mojete da se svarjete s men.

значи - шумотевица и лудници?!..
последната демонстрация на Peta не включваше ли голи хора, налягали в ковчези?!

е, хайде, какво ще правим по въпроса - някой да смята, че ще е последната капка в чашката?.. мисля да се обадя скоро на жената, защото излезе, че не е както си мислех и че не са получили въобще много коментари по въпроса ..

мислете му там.. мислете с умовете си




..never mistake motion for action..


Тема Re:нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 08:22



цялото страшно, натоварващо и духовно ограничаващо мислене, което ще извършваш като станеш вегетарианец, е да се сетиш да подминеш фризера с пържолите и да се спреш на щайгите с краставици .. просто ще си зареждаш хладилника 1-2 пъти седмично без месо и ще се изненадаш колко малко допълнително мислене се изисква да си свариш броколи вместо пиле..

обидно е да разправяш, че мислим всички само за храната си.. голяма част от нас си имат други интереси, това се е изяснявало безброй пъти тук.. но в клуб вегетарианство тази тема е преобладаваща, нормално е.. тук има прохождащи вегетарианци, има и такива с много опит и много информация .. но, окей, признаваме, всеки 15 минутки на ден, които висим тук, ние всички вегетарианци мислим за храната си .. хайде, убий ни ..



..never mistake motion for action..


Тема Re: Гарелов, свиньо мръсна!нови [re: drosophila]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано07.04.06 09:43



аре бе няма такъв вид?
а мравките които отглеждат гъсеници и водорасли?

Напротив генното инженерство е едно от най-върховите постижения - за какъв морал ми говориш като потенциала му е невъобразим? могат да се премахната повече от наследствените болести, да се увеличат добивите и т.н. Къде е морално недопустимото? или селекцията на растителни видове и животни, която се извършва от 50000 години насам, която в същината си е същото и благодарение на която можеш да ядеш различни зеленчуци и да не трябва по цял ден да ровиш корени, също е морално недопустима?

Знаеш ли, че конете в този вид, както и повечето домашни животни са "облагородени" от хората?

А точно земеделието е нанесло най-много щети на природата - ако не се ротира отглеждането на различните култури земята губи от плодородието си ...

Аз също съм против замърсяването - ходя пеш на работа, вместо да се правя на турбо гъзар и да бръмча с някаква бракма, изолирам си жилището, вместо да си държа прозорците отворени парното на макс и после да викам сичко скъпо, чистя пред входа - правя всичко което зависи от мен, но не го пропагандирам, но просто отглеждането на животни не е унищожаване на ресурси.

Имам достатъчно приятели вегетарианци, но те не са чак такива фанатици, че да дразнят околните с поведението си - с Люб съм израснал от малък примерно, шефа ми е вегетарианец ....




Тема Re:нови [re: sencko]  
Автор drosophila (melanogaster)
Публикувано07.04.06 11:06



отглеждането на животните не е унищожаване на естествен ресурс, разбира се, това беше отнесено към замърсяването.. много правилно и похвално от твоя страна, че правиш всички изредени неща, макар че най-малко от мойта хвалба имаш нужда и полза.. аз също се старая да обуча съквартирентите в такива навици, поех изцяло разделянето и хвърлянето на боклука, ходя като призрак из вг-то да спирам лампите и да затягам кранчетата .. всеки се бори, макар в малки битки ..
но отглеждането е напълно противоестествено в актуалния си индустриализиран вид ..

генното инжинерство във всичките му споменати измерения е страхотен напредък.. аз говорех за генно-модифицираната храна и за експериментите върху животни.. в това се състои цялата неетичност на практиката.. това, което по естествен път е станало, не може да се приравнява с предизвиканата от човека промяна на видовете.. представяш ли си какво може да стане с хората, ако някой си започне да им изменя гените?!

домашните животни са наистина опитомени и са били питомни векове наред, но във времена, когато цивилизацията и културата са били на съвсем друго ниво.. съжалявам, че пак го поставям така въпроса, защото постоянно излиза от думите ми, че месоядните не сте цивилизовани - моите извинения, не смятам така.. но може би е време за още или може би е само наченъка - каквото и да е, тенденцията е към разрастване и мнооого рядко към връщаме към месото ..

а тук може би се дразниш от фанатизма на някои, но май без да искаш слагаш всички ни под тоя знаменател.. фанатизъм ли е да искаме екшън по този и онзи въпрос?..

и я разкажи за тия мравки бе, построили ли са си пясъчни ферми в които гъз до гъз са набутани мутирали и мръсни, нещастни и обездвижени гъсеници, хранени с генетични отпадъци



..never mistake motion for action..



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.