Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема кафето  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано24.03.06 17:25



кое е по-вредно? безкофеиново или нормално? за високо кръвно знам че е добре да се пие безкоф, но за да му махнат кофеина съм чувала, че минава през някви сериозни химични обработки.
вие кво ше кажете? кво кафе пиете?

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: кафетонови [re: фoтoн 1.618]  
Автор kaви (търсещият)
Публикувано24.03.06 18:10



Абе и да не му отделят кофеина в кафето си има достатъчно останки от препаратите, дето се пръска при отглеждането му-май какаото и кафето са водещи в това отношение. Оттам и многото алергии към шоколада и т.н. А освен кофеина има и други дразнещи съставки ,но в по-малки количества.



Тема Re: кафетонови [re: фoтoн 1.618]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано24.03.06 18:31



Скоро имаше публикувано изследване, че безкофеиновото кафе можело да причини увеличаването на някой от всичките лоши холестероли (

).

Аз пия нормално кафе. Пия го единствено заради кофеина и не виждам никакъв смисъл от безкофеиновото кафе. Все едно да пиеш безалкохолна ракия :)



Тема Re: кафетонови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Akинaя (от Ахилея)
Публикувано24.03.06 19:16



Доколкото съм чела, безкофеиновото е по-вредно заради процесите на извличане на кофеина.

Аз не пия кафе.





Tъжна, ама наистина тъжна.


Тема Re: кафетонови [re: |]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано24.03.06 21:53



благодаря за линка:)
това за ракията много ми хареса:)

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: кафетонови [re: фoтoн 1.618]  
Автор DarkMoonRising (Elendil)
Публикувано26.03.06 21:10



както и да го погледнеш кафенцето си е вредно :) било с кофеин ,било без



Тема Re: кафетонови [re: фoтoн 1.618]  
Авторlennin (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 13:00



Аз пия кафе заради, кофеина. Не виждам смисъл от безкофеиновото. По принцип съм пробвал с гоарана, кажи речи същия ефект, само дето влия малко зле на стомаха. Макар че като се замисля тогава по принцип си имах проблеми със стомаха пък още ядях месо. Така, че сега не зман какво, ще излезе.



Тема Re: кафетонови [re: |]  
Автор Цap Изpoд (XVIII)
Публикувано29.03.06 14:10



"Пия го единствено заради кофеина" - еми вземи да хрупаш кофеин на таблетки. За какво хабиш материала? И ракията ли е пиеш само заради алкохола?



Тема Re: кафетонови [re: Цap Изpoд]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 20:21



Ами с удоволствие бих ги гълтал, но ме мързи да ходя да търся къде се продават -- кафето си седи в кухнята на работа. За удоволствие пия черен/зелен чай.



Тема Re: кафетонови [re: lennin]  
Автори aз тaka (Нерегистриран)
Публикувано02.04.06 15:13



веднъж попогрешка си бях взел безкофеинова кола без захар. тези ненормалици, когато и двете са "без" решили да направят етикета "сетло-кафеникав". бях се зачел нещо и по едно време гледам "без-без". викам, баси как се прецаках, колата наполовина недоизпита директно в коша и ме беше яд още половин час!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.