Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема м,данови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано10.03.06 18:59



тежко е да си природозащитник. от една страна, химията трови земята, въздуха и водата, а от друга пък ето как се добиват естествените материали...

не знам кой е повече достоен за състрадание - дали ония космати животинки, дето им блъскаха главите в земята на филмчето, или вие, които живеете (и то не малко време) със съзнанието че сте част от омразното човечество.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема е, номера е как го показватнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано10.03.06 19:09



нали знаеш, има си начини как да покажеш нещо...
какво да правим, както не веднъж съм казал, живота в града уврежда. ако пусна това нещо на дядо ми, едва ли ще се впечатли много.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: м,данови [re: zaphod]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано10.03.06 19:32



е то това ли е "най-големият ужас", че удряли някакви животинки в земята?

по принцип, малтретирането на животни не ме кефи, но това не ми се струва чак толкова ужасно.



Тема Re: м,данови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано10.03.06 20:22



ами удрят ги за да ги убият, после ги дерат. макар че те не са съвсем умрели, тоест още мърдат. за успокоение на твърде състрадателните зрители, искам да отбележа че да мърдаш и да си жив не е съвсем едно и също.
въобще, състраданието е най-вредното човешко качество. жалко че все още няма начин да се премахне, но за щастие генинженерите стават все по-добри




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Най-големият ужас, който съм виждалaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (Хитър Потър)
Публикувано10.03.06 20:35



Знаеш ли, гледайки този филм за пръв път в живота си изпитах срам . Срам, затова че съм човек. И чудовището на филма е от моя вид. И може да говори, да разбира, да създава също толкова гнусно потомство. Със сълзи на очите се помолих, ако има Бог, да го накаже със същата съдба. Вече цял ден не мога да си изтрия от главата кървавите сцени. И то , горкото без да гъкне, само изви безпомощната си ощавена глава. Каква ли болка изпитва? Какво ли си мисли? Как ли му се иска да се оттърве от този ад? Чувствам се зле, защото не мога да направя нищо. Защото това е необратимо. Защото всичките те вече са в отвъдното, стенейки при мисълта за този свят. И това продължава в милиарден Китай. И ще продължава, докато разни празномозъчни богаташки се изтрепват , за да си купят поредното палто. А какво им е направило клетото животно. Родило се е с красива козина, там му е вината. При мисълта , че пишейки тези редове, изверга прави същото, направо потръпвам . Мразя го света с това му лице.

Дървото че е дърво, по-умно от нас изглежда


Тема Re: м,данови [re: zaphod]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (Хитър Потър)
Публикувано10.03.06 20:38



Вие двамата господа, спестете си недотам адекватните мнения - това на видеото не е нормално, а чудовищно и ако не го признавате, запитайте се сами дали сте наред.

Дървото че е дърво, по-умно от нас изглежда


Тема Re: айде пак измишльотининови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано10.03.06 20:47



на филма се вижда как ги вадят от клетките и ги забиват в земята за да ги зашеметят,а после им режат лапичките със сатър още живи ги дерат.
затва се разкрещяхме, ужасно е.
за обувките е по-оправдано да са от кожа, защото аз друг вид освен кецове не нося, но портмонета има и некожени..за обувки съм питала и се ми викат че няма некожени и така. но това не е оправадание де, в нета видях от коноп.
конопените обувки са ужасно скъпи, обаче ще си купя, не ме интересува.
ужаааааас

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: м,данови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано10.03.06 21:03



и кое точно му е ненормалното? животни се убиват заради кожата сигурно вече 100 000 години, това не са нито първите, нито последните. напротив, да се гледа на животните като на хора, това е сравнително нова приумица и по-скоро то е ненормално, а не убиването. и по-добре свиквайте, щото един ден може това да го гледаш наживо с хора, да не си мислиш че мира ще продължи вечно....




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: м,данови [re: zaphod]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (Хитър Потър)
Публикувано10.03.06 21:31



Защо не се поставиш на местото им. Защо само за миг не си помислиш че ти си под ножа и теб те щавят. Егати и мисленето имаш, човеко. Сигурно със същото безразличие и спокойствие ще приемеш и някой премазан труп. Аз не разбирам психиката от типа "Мен не ме засяга", много ми е далечна. Щом нещо се случва някъде, на някого , в някакво време, то със сигурност има отражение върху света като цяло, следователно и върху мен. Не мога да се примиря с такива неща. И не искам. А изказването ти за мракобесното бъдеще направо е егати и глупостта. Дай да дерем, бесим, колим и режем, само защото това се е случвало преди нас. И да не се впечатляваме, защото в бъдеще ни очаквало същото. БЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯК

Дървото че е дърво, по-умно от нас изглежда


Тема Re: Най-големият ужас, който съм виждалaнови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано10.03.06 21:52



Недей... От една страна те разбирам, че искаш да споделиш, но така едва ли ще ти олекне, само връщаш мисълта си върху проблема и го задълбочаваш.
Опитай се да се разсееш, пусни си филм, музика, почети...
А тук няма нужда да убеждаваш никого. Всички тук сме със сходна чувствителност, така че линкът не е за тук. Аз също си го спестих, гади ми се само от това, което чета. Има неща, сцени от филми, които още са ми пред очите и ми се ще никога да не бях виждала.
Тъй че хайде да спрем дотук с темата и да я оставим да си отпътува назад във форума.
А човекът е удивително същество. Способен е да побере в себе си цялата жестокост и цялата красота на света. Какво говоря... на света... толкова жестокост и толкова красота не съществуват никъде, освен в съзнанието ни...
Каква музика слушаш? Обичаш ли предкласика? Ако обичаш, пусни си Матеус Пасион на Бах, та да ти се върне вярата във вида ни. :) Ако го нямаш дай имейл и ще ти пратя една малка част. :) Ако това не е твоята музика, пусни си нещо твое любимо... и отблъсквай съзнателно мислите си и образите пред очите ти, както прави човек при медитация. :)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.