Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Тема 37ми Световен вегетариански конгреснови  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано04.03.06 06:10





37th IVU World Vegetarian Congress
Goa, India, September 10-16, 2006
Healthy Lifestyle - Vegetarian Way!

PRESIDENT'S MESSAGE

Reality of a lifestyle ... ... The Vegetarian Way

The Vegetarian Way is no more a concept. It used to be but now it has become a scientific fact of being a healthy way of living.

This is a special invitation to become acquainted in depth with all aspects about the Relaity of a Vegetarian Lifestyle from experts, doctors, alternative therapists, nutritionists, herbalists, cooks and experienced vegetarians from the East and West.

Welcome to the 37th IVU World Vegetarian Congress from 10th September to 16th September, 2006 in Goa, an ideal resort place to educate, relax, be in peaceful beauty and serenity of the environment, enjoy the health-promoting foods, and to concentrate on one's own needs now and on the far-reaching benefits in the future. In this way we also become friends of the universe and the innocent animals.


Chitrabhanu
President
The Vegetarian Society
(Reverence for Life)



Тема Re: 37ми Световен вегетариански конгреснови [re: lex]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано04.03.06 13:16



ми хайде и ние да направим бг веге общество, да вземем пари от европейския съюз и да пратим делегати на конгреса (визирам себе си като делегат номер 1)
крайно време е да се обединим в по-сериозна органзация:)
люб и тошето ще са официалните диеотолози, аз ще отговарям за социалните аспекти на вегетарианството (применно ще правя теренни изследвания на веге общества хаха), а ти, лекс, ше си уеб-админ и връзки с обществеността, демек, ще отговаряш за отдел "пропаганда" ахахах
марграт ще работи в твоя отдел и ще впрегне хубавия си стил на писане да привлича членове. освен тва ще превежда от/на италиански и ще помага за общуването ни с други страни. живен отговаря за китай.
ще ни трябват още секретар, финансист (предлагам гого) и президент (издигам моята кандидатура, но съм отворена и за други предложения:))).
ще организираме вегетариански срещи и ще политизираме вегетарианството:)))) ще помагаме на пичовете от храна, не бомби, аз вече имам опит с тях:) но сега ще е още по-мащабно
ще трябва да измислим име, лого и статут.
хайде на работа

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Това определено ми хареса [re: фoтoн 1.618]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано04.03.06 13:33



Ето един истински вегетарианец!

Фотон, това можем да го направим и се радвам, че повдигаш въпроса.

Затова примерно мога да ти предложа да се задействаме и да намислим план за действие и лятото да направим една голяма среща, на която да дойдат и хората от чужбина и да се пробваме да сътворим нещо.

На срещата може да поканим всички хора и организации, които може да бъдат заинтересовани от една официална организация. Убеден съм, че такива има доста.

Кандидатурите не са толкова важни, важното е да се получи нещо.
Уважавам кандидатурата ти за президент, но не смяташ ли, че можем да поканим за такъв например някой известен човек... като например д-р Емилова, Коцето Калки, Лили Иванова, Иван Костов (хе!?)... за друг по-известен не се сещам в момента

Мисля, че 2006та е добра година за основаването на такава организация. А и е крайно време вече да излезем от прикритие и да ни се чуе малко повече гласа



Тема Re: Това определено ми харесанови [re: lex]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано04.03.06 13:55



ми д-р емилова е прекалено заета да печели пари, коцто калки е прекалено не в час, а за иван костов не искам да коментирам.
това с обществото беше малко на шега, но ако наистина ти се прави нещо, го правиш, а не разчиташ на славата на някой си известен там:)
колкото до срещи, не бързай.
тук участвам в две не-правителствени орг. и процеса е много много бавен. 1во трябва да формираме обществото и целите му (статут), да изберем длъжностни лица, да свършим цялата правна бюрократщина докат се регнем като НПО и тогава да му мислим за пан-вегетариански срещи.
освен тва ще ни трябват много пари за такова нещо, защото когато каниш хора на конгрес, ако не билетите, то поне хотела им плащаш, сеесс?
колкото до разни известни лица, можем да ги привличаме за членове, което пак ми се струва прекалено популистко, да не говорим че е рисковано, защото
има доста хора които не ги харесват например, а и да си заложиш репутацията на някой съмнителен тип като емилова или костов е зле.
тряват нови и свежи (некорумпирани още) лица.

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Това определено ми харесанови [re: фoтoн 1.618]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано04.03.06 14:11



смятам, че хората ги има, просто не са се срещнали и не са си поговорили

говорех за неофициална среща лятото... някъде около софия
може на някой хотел на витоша, който побира повече хора

АЗ_ май правеше опити за такива срещи навремето, но нещо не се получи

а и не е нужно да плащаш на никой, просто една приятелска среща на всички заинтересовани
само координация трябва да има

също така не е нужно още на тази първа среща да се случи нещо официално, просто да се съберат хората и да се видят кой какъв е, на кой не му харесва прическата на другия, кой гледа лошо и т.н. пък после ще му мислим



Тема Re: Това определено ми харесанови [re: lex]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано04.03.06 14:45



ми пусни едно съобщение на сайта си, че обмисляме среща на която да се създаде вегетарианска организация и покани хората, които имат някакви идеи и които искат да помогнат.
но аз пак си мисля, че е по-добре 1во да направим организацията и после да каним други, щото тук най-малкото се познаваме, не можем да изберем за ковчежник примерно някой дето въобще не го знаем къф е. а и за тя организация трябват най-много 4 официални длъжности, другите така или иначе са членове. начи трябват президент, ковчежник, секретар и връзки с обществеността, и евентуално някой който да координира доброволците и да се занимава с членовете. ще имаме нужда и от правна помощ, а не знам сред нас дали има юристи и затва примерно можем да потърсим доброволци, да речем абсолвенти, които да ни помогнат с правния статус и тн. вече за такава длъжност ще си трябва обява:)

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.