Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема баси увредените хора....нови [re: lex]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано31.03.06 20:19



сигурно в 6ти клас щях да съм луд фен на подобни гпупости, но това възрастен човек да ги мисли тия неща съвсем е зле....




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ПАРАБЕНИ!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано31.03.06 20:30



само не разбрах къде се различава зехтиновия сапун, от разните медикси и феи? като не искаш да даваш пари на капиталистите, бягай да живееш в гората, ама без паста за зъби, без зехтинов сапун, и даже без зехтин. всичко което купиш с пари, някой капиталист го е правил, а щом го е ПРАВИЛ, значи го няма в естествен вид, а е извършено някакво насилие над природата за да се добие.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ПАРАБЕНИ!нови [re: zaphod]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано31.03.06 20:39



ами различава се от СМВ защото е напълно естествен, разтваря се, не ми докарва пърхут и разни други кожни проблеми квито ми докарват СМВ, прави кожата супер мека и чиста. тва малко ли е?
не ми се слушат глупости как ако няма капитализъм няма зехтин, паста за зъби и тн. зехтин има от хиляди години, а модерен капитализъм от няколко стотин.

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: ПАРАБЕНИ!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано31.03.06 20:49



мне, от хиляди години има зехтин, който си прасвиш сама, от стотина години има капитализъм, който позволява да лапаш зехтин, без да си виждала маслиново дърво. капитализма не ти дава зехтин, дава ти неща които не можеш да си направиш сама. това е смисъла. иначе дали зехтин или диметилоктадецилмоноамин, все тая.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ПАРАБЕНИ!нови [re: zaphod]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано31.03.06 21:06



ти знаеш ли какво е капитализъм изобщо?
и защо не седнеш да четеш малко икономическа и социална теория преди да пишеш глупости в клубовете?

"капитализма не ти дава зехтин, дава ти неща които не можеш да си направиш сама." това не е така, има и други форми на икономика, които ти дават същото без да ебават майката на околната среда, да довеждат до ужасяваща бедност, 3ти светове и културна унификация.

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: ПАРАБЕНИ!нови [re: фoтoн 1.618]  
АвторMechoPuh (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 00:43



Нещата, които си написала са много интересни. Само да добавя, че аз преди около година открих една паста за зъби, която пише, че не е тествана върху животни. С екстракт от грейпфрут. Аз лично съм много доволна от нея. Води се съвместима за употреба с хомеопатични лекарства, така чекойто се интересува може да я намери по аптеките по този признак.
А за Body Shop съм безкрайно изненадана от нещата, които казваш. Дават ги за пример като фирма, която не тества върху животни. А това съм го проверявала на сайта на Британската Асоциация срещу вивисекцията (може и да бъркам името, но е нещо подобно).
А това за изцепката с лекарството за бременни съм го чувала още преди 10-на години, но мисля че беше лекарство срещу гадене. Както и да е, това са подробности.
А за "положителните ефекти" на лекарствата мога роман да напиша от собствен опит и наблюдения ..... На мен лично медицината ми е докарала повече беди от страничните ефекти напр. на антибиотиците, отколкото ползи ...
Имам далечен роднина, който от години е вегетарианец и живее здравословно и наистина е еталон за здраве и добър външен вид. Съжалявам, че чак сега започвам да разбирам много неща. Докато 2 години не ядях месо се чувствах супер и мисля, че по рядко се разболявах дори от простудни заболявания. Тогава спрях месото само заради обичта ми към животните. Този път съм решила да го направя на първо място пак заради това, но и заради себе си :).
А откъде се купуват тези продукти на основата на зехтин?



Тема Re: Движение за освобождение на животнитенови [re: MechoPuh]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано01.04.06 01:24



Радвам се, че ни намира още един съмишленик

а за караниците... това е нормално, трудно е да се опазиш
но не сме стигнали още до крайности



Тема Re: ПАРАБЕНИ!нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано01.04.06 09:58



драго фотонче, защо ми е да чета някаква мизерна онанистка теория, след като живея на тая планета и просто мога да се огледам около себе си. ти явно от четене на много теория си забравила че някои неща просто могат да се погледнат. какво, сама виждаш, че въпреки вегетарианската теория, ти не си толкова слаба колкото искаш, а в друга тема се мъчеше да си обясниш как някой можел да яде месо и да се чувства добре. аз съм човек който изпитва силен скептицизъм към всякакви умозрителни онанистични теории, докато не ги видя превърнати в практика. освен това, по моя мироглед такова нещо като замърсяване няма, има само промяна на околната среда. когато водораслите са започнали да отделят кислород са изтребили половината тогавашни видове на планетата, защото кислорода е силна отрова за "нормалния" организъм. само че, какво чудо, някои са оживели и не само това, ами са почнали и да използват тая отрова. ние сме децата на тия "някои". днес нямаше да ни има, ако водораслите бяха "разумни" и се бяха разтревожили за токсичния ефект от отпадъците си. но да оставим нас, ще кажеш че щяло да има други. ами съмнявам се че щеше да има нещо повече от едноклетъчни.
а тия поплювковци дето измислят нови социално икономически строеве, са абсолютно жалки същества, също както и ония поплювковци които измислят вечни двигатели (не на енергийното робство, венсереееемос!). всъщност най-често физически едните и другите съвпадат, тоест едни и същи хора са. всъщност, какво да ти обяснявам неща, които струва ми се ти и сама рано или късно ще забележиш. ти не си някакъв тъп креационист, дето си мисли че дядо господ/майка гея е направил/а света съвършен и от нас само се иска да слушкаме. разбирам че света не ти харесва, и че искаш да промениш някои неща, но бъди сигурна, не ти е по силите, нито е по силите на някой друг, човек или не. еволюцията не е създала мозъкът ти за да се опитваш да промениш Правилата, а за да побеждаваш в света, където те са в сила (малките измислени правила можеш да променяш, но не и Правилата). така че заеби тия бунтарски помисли и мисли повече за себе си и по-малко за света.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ПАРАБЕНИ!нови [re: MechoPuh]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано01.04.06 13:10



тая паста я знам, забравих как св казва, ама се сещам за коя ми говориш. в нея обаче има глицерин (виж темата ми за глицерина)
лекарството се казва талидомид и е анти депресант, като лексотана, тва дето викаш е някво друго лекарство, аз знам за какво говоря
но явно примери като с талидомида има бол:(
после, не съм казвала че боди шоп е тестван върху животни, макар че нищо чудно и да е така, и виждала ли си съдържанието на "натуралните" им кремове? казах че са пълни с канцерогенни консерванти, чети внимателно

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: ПАРАБЕНИ!нови [re: zaphod]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано01.04.06 13:29



тва че пускам постинги за месото и наднорменото тегло наистина означава, че поставям под съмнение обимновената пропаганда, и не си мисли че не е така със социално-икономические теории.
и аз живея на тази планета и знам че има и други начини да живеем без да 100% на гърба на другите. казваш че не вярваш докато не видиш нещата на практика. ми аз ги "виждам" всеки ден, т.е. чета ги в учебниците ми. тва че нашата западна цивилизация сега е свръхсила и незнамкво, не значи че е единствения възможен вариант.
да, не ми харесва света в който живея, просто няма как да ми харесва докато виждам как ордите промити западни консуматори пазаруват неща от които нямат нужда и работят за да си ги позволяват и за да скъсяват разстоянието между нещата, които искат и които могат да си позволят, докато по-голямата част от света живее в нечовешка мизерия. не е нормално половината свят да умира от преяждане, а другата половина от недохранване, но сегашната система не прави почти нищо за да промени съотношението.
също така не е нормално някакви хора да заболяват от рак, за да могат други да печелят пари, с които да си купуват неща от които нямат нужда.
да, прав си че се променя околната среда, ама защо трябва да изчезваме като вид заради алчността на западния свят? водораслите са "натровили" планетата, но не са изчезнали нали? а ние се самоубиваме със сичките петрохимикали и замърсяване и повличаме всичко живо след себе си.
не знам какво против имаш въпросните поплювковци, които се опитват да разрешат проблема с изгорелите газове... да не би да ти харесва сутрешният смог? ако си видиш белият дроб като на снимка сигурно ще мислиш другояче за хората които те тровят само защото са прекалено дебели и мързеливи да вървят пеша или да карат колело докато отиват към супермаркета за да си купят поредните глупости, които ще станат на отпадъци.

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.