Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема malko naukaнови  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано23.02.06 16:03



сега излизам от час по праистория и искам да споделя с вас вълнуващия свят на науката! хаха
за мое голямо съжаление, се оказва че човшкия мозък е почнал да расте бързо защото нашите праотци са започнали да ядат месо. лидия ковачева и разни други фанатизирани вегета твърдят че е точно обратното, ма аз предпочитам да вярвам на университета.
ще попитате каква е възката между месото и големия мозък. калориите, ше ви отговоря аз. мозъка е най изискващия и харчещия енергия орган (мдам, не е хуя, мозъка е:)))) и когато предците ни са започнали да ядат по-калорична храна, са можели да си позволят да отгледат и ранят по-големи мозъци. ще попитате защо са почнали да ядат месо. заради климатични промени, ще отговоря аз. тук нечетящия се ник ше ме извинивяш, ама не си прав че хората са слезли от дърветата щото са яли месо. слезли са щото гората е изчезнала и е трябвало да се приспособят към нова околна среда, в която плодовете съвсем не били толкова много колкото преди. та така. слизайки от дърветата, те изменили менюто си, което позволило развитието на голям мозък. това разбира се едва ли е било в плана на еволюцията, най вероятно е станало случайно:)
както и да е станало това с мозъка, не трябва да позволяваме да бъдем заслепени от веге пропаганда, а трябва да отдадем заслуженото на месото, което, колкото и да не ни се иска, е изиграло решаваща роля във еволюцията на хората:)
приятен ден

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: malko naukaнови [re: фoтoн 1.618]  
Авторфpъц (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 16:45



Желанието да си много интересен май е пряко свързано с хранителния режим



Тема Re: malko naukaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано23.02.06 17:08



браво на тебе и на български прописа.

това за слизането от дърветата съм го казвал фигуративно, не е трябвало да го приемаш буквално.
доводите ми са подобни на твоите, само изпускаш още една причина.
набавянето на месо изисква по-голяма интелигентност, не е като да излезеш да пасеш.



Тема Re: malko naukaнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
АвторDenis (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 19:56



Всъщност по интелигентно е да отгледаш едно растение ,отколкото да хванеш животно .Въобще си ми смешен с твоите изказвания и често ти се смея с глас.По горе някой вярвал на университета ,а точно там и в училище създават продуктите на системата. В университета учат бъдещите подлоги на фармацевтичните компании - т.нар. лекари да предписват отровни лекарства ,да облъчват хората ,учат ги на химиотерапия . Това правилно ли е ?? ( Има и необходими лекари поправящи харуеъра - шапка им свалям )Питам дали някой от вас някога е чувал за Роял Реймънд Райф ???



Тема Re: malko naukaнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано23.02.06 20:25



може и да изисква по голема интеуегентнос, ама може и по-гоуемата интеуегентнос да се е развила след кат са прояли мръвка:)
но иначе съм сигласна че има връзка
все пак храната е почнала да се движи, и на сичкото от горе е била движена от инстинкти за самосъхранение и тн, не е като да откъснеш плод нали:)
по-умнички са станали като са почнали да ловуват


Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: malko naukaнови [re: Denis]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано23.02.06 20:32



?!
не мислиш ли че малко екстремно го даваш?
тва че не те кефи фармацевтичната индустрия (не че мен ме кефи) не значи че сички които одят у университет учат за да станат част от системата и да продават отрова и тн
преди да се втурваш да вярваш на разни теории за извънземни които са построили пирамидите, или други изтрещели неща като урино и фекалотерапия, про4ети малко mainstream наука. най малкото е малоумно да отричаш нещо което не познаваш.

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: malko naukaнови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Люб ()
Публикувано23.02.06 20:33



Aз пък съм чел от една книга от автори биолози (проф. Клаус Лайцман), че не е ясно дали отначало (Австралопитека) е ял месо от ловуване, или от мърша.
Не знам точната библиографична справка за това твърдение, но ако настоявате ще се разровя...

И че и други неясни неща има от еволюцията от маймуна до човека.

Inache sym syglasen s foton, che "заслуженото на месото, което, колкото и да не ни се иска, е изиграло решаваща роля във еволюцията на хората:) "

Редактирано от Люб на 23.02.06 21:58.



Тема Re: malko naukaнови [re: Denis]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано24.02.06 00:48



ти наистина си уникално тъп.
я ми посочи тревопасни, които отглеждат растения.

единственото интелигентно животно от тревопасните е слона и това се дължи на уникалния му нос .
като цяло тревопасните са по тъпички от хищниците и всеядните.

сигурно защото не отглеждат растения



Тема Re: malko naukaнови [re: фoтoн 1.618]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано24.02.06 00:55



според мен процеса е бил с положителна обратна връзка.
едното е стимулирало другото и обратно и цялата работа щото не сме били бързи и яки.



Тема Re: malko naukaнови [re: Люб]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано24.02.06 01:00



ами може и с мърша да се е почнало.

като са хапнали малко, им е останало време да се замислят, благодарение на това са хванали нещо мърдащо, повече време..........


както казах, положителна обратна връзка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.