Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Представям се :)нови  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано14.02.06 18:19



Нова съм тук, а и изобщо във вегетарианството, с други думи бебе-вегетарианче съм, едва на 40 дена. :) Извън вегетарианството възрастта ми е далеч по-зряла, отколкото ми се ще - 35.
Радвам се, че намирам тук съмишленици и още повече ще се зарадвам ако ми кажете, че се събирате и в реала.
Имам един въпрос. Непрекъснато слушам как сега трябва да ям страааашно много ядки, а съм от онези ъъъъ... изобилни същества, които цял живот водят битка с това, което един приятел нарича "екватора" си. Всички знаем колко са калорични ядките (всички, които се занимаваме с диети), затова питам не е ли достатъчно това, че ям ежедневно млечни продукти и доста често яйца? Яденето на много ядки не се ли отнася по-скоро до веганите? И още нещо, вярно ли е, че от липсата на месо се губи мускулна маса? Това ме притеснява, тъй като страдам от вродено неврологично заболяване.
Но засега се чувствам отлично и съм много доволна от избора си. :)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Представям се :)нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор valentinus (ученик)
Публикувано14.02.06 20:19



Няма нужда да ядеш повече от необходимото ядки. По-важно е да ядеш маслини /заместват рибата/ и кашкавал /замества месото/ на първо време, докато организмът ти се адаптира. По нататък и това отпада като необходимост. Успех!

dei gloria intacta


Тема Re: Представям се :)нови [re: valentinus]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано14.02.06 20:34



kashkaval ne qm, no maslini, i tursko da stane, nqma da spra da qm.
za men tazi neobhodimist vinagi she q ima
ne obobshtavai, vsichko e individualno

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: Представям се :)нови [re: valentinus]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано14.02.06 21:30



А колко е "необходимото"? :) Кашкавал си ям, виж, за маслини се сещам по-рядко. Благодаря за съвета. :)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Представям се :)нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор Люб ()
Публикувано14.02.06 21:44



Добре дошла!!!

И аз се радвам да се видим тук съмишленици.

Така. Ядките (сурови) са хубаво нещо. Но не виждам защо да трябва да се ядат непременно (освен орехите - в тях има мазнини подобни на тези в рибата - омега-3).
За пръв път чувам впрочем, че рибата се замествала с маслини (от валентинус по-горе), ако се сеща, нека пише защо.

Мускулна маса ще тръгне да губи някой, който е професионален спортист-вегетарианец и при това не се храни здравословно. За нормалния вегетарианец това не важи. Ти щом ядеш млечни и яйца, нямаш грижи. Други продукти за мускулите - варива, жито, кълнове и др.; в краен случай продукти от диетичен magazin богати на белтъчини/протеини.
Мога ли да питам какво е неврологичното ти заболяване?



Тема Re: Представям се :)нови [re: Люб]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано14.02.06 22:13



Привет, Люб. :) Медицина ли учиш? Миопатия се казва заболяването. Слава Богу, оборудвали са ме по рождение с доброкачествения вариант, иначе отдавна да ме няма. ;)
Ще имам предвид това за орехите, аз бадеми ям засега. Орехите били полезни и за мозъка, казват, при все че това важи за който го има. :)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Представям се :)нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор Люб ()
Публикувано14.02.06 23:57



Биологийка уча. Просто ми бе любопитно :).
Бадемите също са хубава храна. Това за орехите и мозъка е възможно, разбира се за този, който го има a и го ползва.
Много приятно и леко се говори със зрели хора.



Тема индивидуално е,нови [re: MarpaтЧecнoвa]  
Автор valentinus (ученик)
Публикувано15.02.06 08:14



мярката е дали ти се яде - след изчистването постепенно на организма, той започва да си иска това, което му е необходимо. След годище почнеш по-рядко и по -кратко да боледуваш, слет две години месоядците ще почнат да ти миришат на трупове и т.н.

dei gloria intacta


Тема Правилно, индивидуално е,нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор valentinus (ученик)
Публикувано15.02.06 08:17



сгреших че не поясних, че това е моя си опит!

dei gloria intacta


Тема Re: индивидуално е,нови [re: valentinus]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано15.02.06 09:06



Олеле, това с труповете никак не е блазнеща перспектива. :))) Май ме чака живот като в хорор филм. :)))

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.