Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 27.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема за вегетарианствотонови  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 12:57



В предишни теми чета "Не искам да ям нещо което е живяло или дишало преди мен" - та ми стана интересно - това че растенията не могат да се движат или да издават звуци причислява ли ги към неживата природа? Не смятате ли и растенията за живи същества - все пак и те дишат... А това до колко човек ще яде или не месо е въпрос на личн избор-вегетарианството може да е по здравословно от яденето на месо, но все пак човека е месоядно животно и за това са показателни най-малко структурата на зъбите. Ние не можем да кажем кой е по добрия вариант, както и не можем да обвиняваме лъва, че не се храни с трева



Тема Re: за вегетарианствотонови [re: дecи]  
Автор athletics ()
Публикувано10.02.06 15:18



Това за зъбите е точно обратното :)

Аз съм вегетарианец защото така е по-добре за мен, здрав съм и настроението ми е по-добро. Ако по принцип бяхме месоядни хората аз със сигурност щях да си ям месо а не плодове и зеленчуци които вероятно щяха да са вредни в този случай.

Аз не съм против убиването на живи същества когато това е нужно за да се поддържа живота на други живи същества като хората. Така че, сори растения, но това е положението :)

А пък убиването на животни просто защото били по-вкусни или така са ни научили от малки, вече може би не е мнго морално защото хората нямат нужда от месо за да живеят. Месото дори вреди.

Вероятно това безмислено убийство имат предвид вегетарианците като казват че не искат да ядат животни от морална гледна точка.



Тема Re: за вегетарианствотонови [re: дecи]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано10.02.06 17:31



Тези всичките неща дето си ги написала сме ги коментирали 100 пъти най-малко до сега. Сигурно не си чела достатачно назад из темите.



Тема Re: за вегетарианствотонови [re: jeni4ka]  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 17:48



Вярно, че не съм чела, а да не би според устава да не могат да пишат не чели?



Тема Re: за вегетарианствотонови [re: дecи]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано10.02.06 19:55



тука нямаме устав и модератори, анархия сме;)
можеш да пишеш колкото си искаш, друг е въпроса дали на хората ше им се занимава да ти отговарят при положение че 1-2 страници назад тая тема е обсъждана вече;)
това имаше предвид женичка като ти каза да погледнеш другите теми

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: за вегетарианството [re: дecи]  
Автор KamBam ()
Публикувано10.02.06 22:21



Имаше едно домашно растение известно като го пипнеш и се свива, много забавно как му е името?
Мога да кажа кой е по-добрия вариант, това е вегетарианството :)
Аз лично не обвинявам месоядните че се хранят с месо просто ми се ще да видят колко е хубаво иначе, ама ако не ти е интересно ...




Тема Re: за вегетарианствотонови [re: KamBam]  
АвторHeartsoul (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 13:38



Мисля, че се казваше мимоза.



Тема Re: за вегетарианствотонови [re: Heartsoul]  
Автор MilaOtMars (тъжна)
Публикувано12.02.06 15:18



Аз наистина станах в самото начало вегетарианка, защото ми беше много мъчно за животните. Животните изпитват болка, когато ги нараняваш, а растенията - не. Дефиницията на болка е свързана с наличието на нервна система, ако няма такава, няма и болка, какво би значило растенията да ги боли? Виждала съм колко се страхуват, как треперят и колко ги боли животните, когато ги колят - не искам да им причинявам това. Когато откъсна домат или ябълка, растенията не показват негативна реакция, а продължават пълноценния си живот. Ако не ги откъсна - те ще изгният сами и растението ще се освободи от тях и ще продължи да живее.

Когато спрях месото, много се страхувах, защото от всякъде бях чувала, че това е вредно. Но установих, че така се чувствам по-добре и 'по-жизнена и енергична'. Това ми го казваха и хора, които не знаеха, че съм станала вегетарианка.

Трябва да призная, че си права относно собствения избор. Ако един човек не е убеден, че не иска да яде месо, никой не трябва да се опитва да му влияе. Трябва да се извърви собствен път до вегетарианството, човек да достигне до този извод сам. Ако непрекъснато критикуваш някой, че е месояден и го насилваш да не яде месо, той ще страда и е естествено да се озлоби срещу теб, че му причиняваш страдание и срещу вегетарианството. Така е с всяка дейност - ako e по желание носи радост, а ако е насила - носи болка. Аз обикновено не споря на тази тема с хората около мен. Само в темата на Аврора малко ги написах едни, ама после ме беше срам

С едно изречение - трябва всеки да бъде оставен да изминава спокойно пътя на своето развитие.

Но въпреки това, не ми е съвсем приятна мисълта, че някой яде месо. Никога не го казвам на хората около мен, но не мога да се освободя от това чувство. А това, че се избиват животни, изобщо не ми е приятно. Това е грозно, мъчително и нарушава хармонията в света...



Тема Re: за вегетарианствотонови [re: Heartsoul]  
Автор KamBam ()
Публикувано12.02.06 16:02



Ахааааа, мерси



Тема Re: за вегетарианствотонови [re: дecи]  
Автор lorna dun (непознат )
Публикувано17.02.06 12:00



имаше едно изследване, публикувано преди две-три години в списание съвременник, което даваше данни за това как растенията чувстват. бяха използвали уреди и следили реакциите им - по скоро полетата при късане на листа и т.н.
ужасяващо четиво за една вегетарианка!
след това не можех да си погледна зелената салата поне една седмица без да съм гузна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.