Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема gadje -vegetarianka  
АвторDenis (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 13:19



Mnogo trudno da namerja , njama li njakoja svobodna krasavica? No da ne jade meso ??



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
АвторKpacaвицaтa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 17:00



Свободни жени, които да не ядат месо колкото щеш, обаче не са красавици. Мислели са си,че ще станат такива като спрат да ядат месо, но са се излъгали



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Kpacaвицaтa]  
Авторxyбaвa жeнa мecoлюбka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 17:30



А защо да не яде месо, трябва ли гаджето ти да прилича на теб, или ще ти излезе по-евтино да я водиш на ресторант



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Kpacaвицaтa]  
Автор athletics ()
Публикувано10.02.06 15:27



Зависи какво разбират тези жени под вегетаранство. Ако за тях това е просто да не ядеш месо, но за сметка на това да се тъпчеш с хляб, сладкиши, ядки, голямо количество мляко и т.н. - трудно ще постигнат стегнато и привлекателно тяло и затова си права.

Но пък от друга страна ако наистина се замислят повече върху това което ядат и имат воля да се контролират да не е в прекалени количества, и да включва повече плодове, зеленчуци и въобще естествени храни, ще има ефект със сигурност. Особено ако ходят на фитнес или спортуват в същото време.

Дори само разделното хранене (ако ще и с месо да е) пак е с много добър ефект.



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
Авторlennin (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 21:26



Ние с моята жена за това не разделяме:)))). Шегувам се разбира се, но и аз съм си мислил, че ако не съм с нея много трудно ще си намеря, немършоядна жена. Струва си да поразсъждаваш по темата според мен има хора, които са предразположени към вегетарианството имного лесно могат да станат. Важно е постоянство и търпението и всичко ще се нареди.



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
Авторopфeя (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 23:02



Ех, вече съм свободна, точно ме заряза един месояден, на връх 14ти февруари, ама съм на 25, не знам ти на колко си...



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: opфeя]  
АвторDenis (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 18:03



mi na 34 sum , idealna razlika :))) pishi mi na private message :)))



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
АвторDenis (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 18:08



:)) Razbira se che zenata trjabva da e vegetarianka , za kakvo mi e murshojadna ??? Vseki kato se zamisli shte razbere che njama smisul dvama razlichni da suzitelstvat



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
Авторopфeя (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 18:49



че как ще ти пиша, като не си регистриран ???
Пък и за съжаление в момента съм в един университет в чужбина Жалко, 34 годишен вегетарианец изобщо не е за изпускане

И аз искам да имам приятел вегетарианец, с месояден е трудно, не те разбира за толкова много неща. Особено неприятно е когато се опитва да те целуне след ядене без да си е измил зъбите

Ти от кой град си, аз съм от Ст.Загора



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
Автор lorna dun (непознат )
Публикувано17.02.06 11:52



това е готина тема. за гаджетата - вегетарианци или не.

моето е месоядно и понеже мисля, че да ядеш или не месо е въпрос на избор, не го тормозя и не му обяснявам нищо. важен е личния пример))))

само понякога дразня майка ми като й казвам, че яде умрели животни...

според мен вегетарианството включва и това да не си някакъв фанатик по темата - всеки преценява какво да прави в живота си и ако половинката ти е готин и разбран човек хапването на месо не е най-лошото качество. да, бих се радвала ако е вегетарианец, но аз имам толкова много изисквания, че ако добавя и това няма да си намеря никого))))





Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: opфeя]  
Автор Цap Изpoд ((XVIII))
Публикувано17.02.06 15:32



В кой университет и в коя чужбина си?



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Цap Изpoд]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано18.02.06 09:17



Аз, като видна представителка на гилдията на мързеливите, да отбележа и това, че е по-практично да имаш гадже вегетарианец, тъй като си спестяваш двойното готвене. Така че се включвам и аз в треската за гадже вегетарианец. ;)

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: opфeя]  
Авторg (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 14:02



e koe mu e idealnata razlika ot 9 godini? XAXAXAX



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
Автор MilaOtMars (тъжна)
Публикувано18.02.06 17:39



Май много хора го имаме този проблем...

Аз по принцип не съм си поставяла за цел да имам приятел вегетарианец, пък и нямам списък с изисквания за това какво трябва да притежава Той...
Но от скромния си опит с мъжете мога да споделя следното: от двамата приятели, които съм имала откакто съм вегетарианка, и двамата бяха месоядни. Първият уважаваше много моето вегетарианство, стараеше се много неговото месоядство да не ми повлияе по никакъв начин. Той самият имаше добри хранителни навици, беше много чистоплътен, спортуваше, научи ме на разделно хранене и нямах никакъв проблем с него.

С втория, обаче, беше много трудно. В началото той просто се правеше, че не забелязва. Но след месец се почна: трябвало да отида на лекар да ме прегледа и да установи недостиг на какви вещества имам в тялото поради неядене на месо и как да ги набавя, като съм ходила на планина само на салати ли съм я карала, хладилник ли съм си носила за тях, чайовете, които съм пиела, били вредни за бъбреците и т.н. Опитваше се да ме целува след като е ял месо, нннйииягггрррхххх!!!! В един момент реши да се раздели с мен, щото като сме имали дете, нямало да му давам да пие лекарства(аз съм против безразборното приемане на лекарства) и нямало да му давам да яде месо.

Просто исках да кажа: не е толкова важно дали половинката е вегетарианец или не, най-важното е да се отнася с уважение към мен, да се старае да не се чувствам зле... Но струва ми се, това е възможно, само ако той също изпитва нужда да се грижи за тялото си. То ест, да внимава как се храни, да спортува, да поддържа добра хигиена, а това може да се постигне съвсем спокойно и от месояден човек.

Пък по въпроса за етиката: aз съм достатъчно етична, да не натрапвам етичните си възгледи на другите. Вярно е, че ми е неприятно да виждам как другите ядат месо и да се убиват животни, но...



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: opфeя]  
АвторДeниc (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 10:06



пиши ми на snatch@data.bg



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: MilaOtMars]  
Автор athletics ()
Публикувано19.02.06 17:08



Да точно за децата е големия проблем. Дори и да са толерантни двамата един към друг, няма начин да отгледждат деца без единия или двамата да се притесняват че методите на хранене на децата са вредни. Аз поне не бих рискувал да създавам семейство с жена за която здравословния начин на живот и спортуването не са и интересни.

А е трудно да се търси. Най лесно би било с тези сайтове за запознанства, но там опцията или я няма, или не можеш да търсиш по нея, а трябва един по-един да ги гледаш профилите (както е в elmaz.com примерно). Ще взема да направа аз един сите :) ама де време и за това..



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: athletics]  
Автор MilaOtMars (тъжна)
Публикувано19.02.06 17:52



Аз съм все още с романтичните стари разбирания, че любовта просто трябва да ти се случи, а това със сайтовете - да гледаш снимки и автобиография - е някак си твърде нагласено за моята 'момичешка романтична натура'.

В същото време, имаш пълното право athletics, че би било много трудно да се отгледат деца с човек с толкова съществени разлики във възгледите. В най-добрия случай ще се правят компромиси, а това означава, че дълбоко в себе си поне един от двамата няма да е доволен. Аз, лично, винаги бих мислила, че липсата на хранителни и спортни навици е въпрос на незрялост, ленност и невъзприемчивост и бих била много нещастна, ако нямам възможност да науча детето си на здравословен начин на живот заради 'несъвършенството' на съпруга си...

Прав си - едно е да имаш връзка, друго е да имаш семейство...

Защо не мога и аз да разсъждавам рационално, като мъж???

Ех, ех, колко е труден този живот!!!



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: athletics]  
Автор MarpaтЧecнoвa (вещица)
Публикувано19.02.06 17:52



И ще сториш едно добро на много хора. :) Бих се радвала да имам, ако не друго, поне приятели-вегетарианци в реала.

We are such stuff as dreams are
made on; and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: MilaOtMars]  
Автор athletics ()
Публикувано20.02.06 02:26



Предполагам, че след известно време ще почнеш по друг начин да се влюбваш. Преди и при мене всичко беше романтика. Даже първата ми приятелка дори си мислех че не я харесвам, пък се влюбих ... Ама напоследък (сега съм на 28) забелязвам че определени качества в една жена им обръщам внимание и ме впечатляват и заради тях бих искал отново да я видя. Т.е. става така че вероятността да се заобичаме с 'правилния' човек става по-голяма

А за сайтовете за запознанства е вярно че не са най-доброто, но така или иначе интернет остава най-реалистичния начин да намериш някой вегетарианец - Ми аз в действителност не познавам нито един жив вегетарианец... Тука хората от клуба се срещат наяве, но пък бас ловя че почти всички пак през интернет са се намерили :)



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: athletics]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано21.02.06 18:47



аз принципно не бих си хванала гадже вегетарианец (да не говорим за съпруг) /макар че любовта, подобно на вегетарианството, е сляпа май /

първо, защото (както беше писал някой по-горе) и аз държа на грижата за здравето

и второ, защото смятам, че ако и двамата осъзнават избора си е трудно да запазят хармонията. просто това са два напълно различи мирогледа и конфликтите ще дебнат отвсякъде. не мога да си представя едно такова интимно разбирателство... дори да не е някой хард-веге, дето само от мисълта че ям месо, ще му замирисвам на мърша...
дори и да се правим на много толерантни това различие винаги ще изскача, защото е принципно и дори ще започнем да му отдаваме повече значение, отколкото заслужава

но естествено ако става въпрос просто за приятелство с вегетарианец, мисля че е напълно приложимо а и наистина имам доста познати и добри приятели вегетарианци



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 00:19



Успя ли да си намериш сродна душа? Не си единственият, който има проблем с намирането на партньор-вегетерианец. Общо взето е голяма мъка...





Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
Авторлyпyc (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 10:48



по-евтинко е немесоядно гадже, може да мине само с трева. Правилно си се ориентирал.





Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: лyпyc]  
АвторБaбa Яra (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 17:17



Аз съм на 14 години и ми е много трудно да си намеря приятелка вегетарианка.



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Бaбa Яra]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано12.12.07 18:11



Ami smeni si priakora pyrvo

posle... davai napred s po-skromnite i sviti



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано12.12.07 22:36



За мен какво яде една мадама, съвсем не е най-важният критерий.

Искам обаче да обърна внимание, че миризмата на поетата храна се отразява и на миризмата на тялото, в т.ч. и на половите органи.



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано13.12.07 05:05



"на половите органи" кой за каквото си мисли
искаш да кажеш на телесните течности, секрети и най-вече потта (а може би и този от ушите:))))) майтапя се
Наистина в месото за разлика от другата храна, много бързо започват гнилостни процеси, още след смъртта на животното (затова е мърша) и при преработката му в тялото също продължават гнилостните процеси. Оттук и лошата миризма.
Забележете, че акото на едно бебе започва да мирише доста по-лошо, когато премине на обща храна особено с месо около 1 год.

Но и от алкохола се получава доста лоша милризма, също (ферментацията)

Редактирано от lncg на 13.12.07 05:15.



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано13.12.07 17:29



това е, защото месото и алкохола дават pH киселинност на тъканите, а растителната храна алкализира организма



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: lncg]  
Авторвere (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 23:28



А мойто ако що не мирише приятно, въпреки че ям само плодове и салати?



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: ...]  
АвторДeниc (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 12:51



Това е една трудна работа . Жени колкото искаш, но такава с моите разбирания няма около мен



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Дeниc]  
Авторelle (Нерегистриран)
Публикувано15.12.07 14:33



А мейлът ти още ли е същия?



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Дeниc]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано16.12.07 10:24



Добре де нали няколко момичета вегетарианки проявихя интерес преди повече от година и половина? Защо нищо не се получи? И какви точно са ти разбиранията?



Тема Да бе....нови [re: athletics]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 18:38



....Само месо....тъпчи се ти само с гнусни кебапчета, пък да видим колко ще си красива после (извинявай не е лично към тебе, по принцип) цялата тази агресия от убийството и токсини.... Нали всичко се проектира по някакъв начин у човека, не е въпроса само в килограмите.
Вегетарианците са винаги много по-одухотворени о чувствителни и това ни прави по-красиви. А ако се кара само на плодове 1-2 месеца, който може, ефекта е невероятен....ставаш като ангел, изпробвано!



Тема правилно!!!!нови [re: Denis]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 18:50



И аз така мисля.
Аз съм на 32 , живея във Варна и от време на време в София. Ако искаш пиши ми на camie_@abv.bg ili icq 123294942
поздрави



Тема Ами данови [re: lennin]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 19:19



И при нас така стана - преди години, когато майка ми се омъжи втори път, мъжа и сам си стана вегетарианец, идвайки в нашето семейство....а преди това си ядеше, като стой та гледай.



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Дeниc]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано17.12.07 19:32



Е сега вече много ме заинтригува....какви ще са чек толкова тези твои разбирания....ми направи един кастинг и дано намериш. На първото условие поне отговарям

за вегетариаството. Давая нататък да видим до кой кръг ще се класирам



Тема Re: Да бе....нови [re: Kaми]  
Автор huanji ()
Публикувано17.12.07 21:30



Чисто антропологично месоядните племена са по- красиви от вегетарианците. И няма как да бъде след като месото е раджас, т.е. събуждащо страст, а сексуалната енергия, която прави човека красив(най- вече) е чиста раджас.

Одухотворяването е отделна тема.





Тема зависи....нови [re: huanji]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано18.12.07 17:25



защо да е отделна тема....зависе от критериите за красота, за някои (и за мен) одухотворяването прави човека красив, т.е. придава му излъчване, но-скоро сексуалността е друга тема. Не всички излъчващи секс са красиви...
А за раджас грешиш - месото е на-тамастичната храна, която може да има....все пак е свързано с убийство.... аз се интересувам от йога и съм сигурна в това. Месо, цигари, алкохол, гнили храни и др. са тамастични и задръстват чакрите.



Тема Re: зависи....нови [re: Kaми]  
Автор huanji ()
Публикувано18.12.07 22:13



Добре правиш, че се интересуваш от Йога.



Макар, месото и убийството да са чист раджас, а тамас е инертност.



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: B.]  
АвторДeниc (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 03:40



Никой никакъв интерес не е проявявал :)



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Kaми]  
АвторДeниc (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 03:44



Ти гадже вегетарианец ли си търсиш ?



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
Авторkiller whale (Нерегистриран)
Публикувано19.12.07 06:22



az sym mesoqdec i iskam vegetarianka s cel eksperimenti



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Denis]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано19.12.07 13:10



Преди човек да реши, че си "търси гадже", е добре да погледне себе си що за стока е...

Нямам предвид конкретно теб (щото не те познавам), говоря по принцип.

Освен това и самото "търсене" може би предполага някаква самотност, която не е добър "търсач" в никакъв случай.

Ако си зададеш и някакви фиксирани изисквания (напр. да е вегетарианка), можеш прекалено много да обусловиш и ограничиш възможностите, които животът може да ти предостави.



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Дeниc]  
АвторKaми (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 17:12



Da, estestveno, nali i az sum takava...



Тема Re: зависи....нови [re: huanji]  
АвторKami (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 17:16



Tova sa iavno tvoite li4ni razbirania.... ne i spored starata jogiiska filosofia, ni6to niama da sporim.



Тема Re: зависи....нови [re: Kami]  
Автор huanji ()
Публикувано21.12.07 22:16



Разкажи ми за старата йогийска философия, няма да споря. Да кажем, че и на мен ми е интересна.





Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: elle]  
АвторДeниc (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 00:03



предполагам че все още е същият :) освен ако не са го закрили поради непосещаемост



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: B.]  
АвторДeниc (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 00:05



конкретно някаква девойка ме заговори "просто от любопитство" но си имала сериозно гадже :) Това беше



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: бeзпътeн]  
АвторДeниc (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 00:13



именно преди да даваш наклон виж себе си що за стока си

аз имам предвид точно теб. И защо си правиш заключения какво предполага и какво не без дори да ме познаваш.
И именно - ограничавам силно възможностите.



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Дeниc]  
АвторДeниc (Нерегистриран)
Публикувано22.12.07 00:16



Опитах се да вляза в мейла ми и всички получени и непрочетени писма се самоизтриха :(( дата.бг са някакви уникални тъпаци. Така че някой ако е писал на този адрес - нищо не съм получил .



Тема Re: gadje -vegetariankaнови [re: Дeниc]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.12.07 04:37



Аз съм "стока", която нищо не струва, значи не съм стока.



А мухльото, търсещ си приятелка, си остава мухльо, дори да си намери приятелка. Само че специален мухльо с приятелка-вегетарианка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.