Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:41 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Пак за американците и тяхната "храна"нови  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано06.01.06 15:24



интересно написано...
и доста тъжно



(поздрав към Фотон, която неведнъж е коментирала по тези въпроси тук)



Тема Re: Пак за американците и тяхната "храна"нови [re: Cornflake]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано06.01.06 15:35



Моя приятелка с доста внушителни размери отиде в Щатите и каза Ех, за пръв път се почувствах като фиданка. Прави ми впечатление с каква гордост носят огромните си задници - в клин и късо якенце.

За съжаление в това отношение бързо ги гоним. Децата ни ядат чипс на поразия. Майка ми се оплаква, че детето й е злоядо. Ми то непрекъснато е с чипс, снакс или шоколад в ръка.



Тема Re: Пак за американците и тяхната "храна"нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано06.01.06 17:25



ne e normano polovinata svqt da umira ot nedohranvane, a drugata polovina - ot preqjdane.
що да не е нормално, това е любимия метод на природата, казва се 90-10. 10 процента от нещата поемат 90 процента от ресурсите. погледни звездите, животните, всичко. вие вегетарианците нямате усет за естественото, затова се възмущавате.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Пак за американците и тяхната "храна"нови [re: zaphod]  
Автор MilaOtMars (непознат)
Публикувано06.01.06 17:42



А това само за Щатите ли се отнася? Как стои въпросът с храната в европейските страни?

Аз от две години съм в Германия и имам голям проблем с храната тук - ужасна, безвкусна и нехранителна, ям по-големи количества от в България и не ми доставят всички нужни вещества?!



Тема Re: Пак за американците и тяхната "храна"нови [re: zaphod]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано06.01.06 20:14



80 към 20 е
има и такава книга "Принципът 80/20"



Тема Re: Пак за американците и тяхната "храна"нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано07.01.06 14:16



ей, затрупа ме с информация!
TrueMajority е готино филмче, ето го пак, като линк, за да го видят повече хора


а No Logo гледам че от 2005 е преведена и на бг

сега гледах Supersize Me,
интересно дали е преведен на бг, защото тука хората също не осъзнават проблема, но и все още не сме застигнати до такава степен.
забелязах, че в екипа на филма има много българи, хубаво е, че имаме принос в това :) филмът донякъде е повлиял за промени в менюто и политиката на Макдоналдс

това за фашизЪма и управлението на Буш вярно съвпада едно към едно, и нищо чудно

[за сведение: пуснах статията и във форума на месоядните (каквато съм и аз): ]

пп: ти арабски ли учиш вече?? по какъв повод? как така от китайски на арабски?



Тема Re: Пак за американците и тяхната "храна"нови [re: l]  
АвторPetar (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 05:43



Hahaha, l, da be prav si. Shtatite sa mnogo po svobodna ot evropa strana. Sashto taka tam hranata e supeer zdravoslovna i taka natatak i taka natatak. Napravo shte si kaje chovek komunizmat sa izgradili:)
I hubavo i go dokaza s tezi to4ki 4e ne e taka vav 4 ot 14 slu4aia. E nishto 4e tova 4e v shtatie v upravlenieto ima samo "madri beli maje", ama te mexikancite sa tapi negrite grozni, kitaicite drebni i tn. A pak jenite govoriat gluposti ot tipa "една жена ми каза..." I viarno 4e 4rez postoiannite si merki za deregulacii mediite stavat sobstvenost na vse po tesen krag ot hora (tiasno svarzan s pravitelstvoto) i pochti normalni politicheski predavania. E ima takia kato faktora oraili, no ti moje bi mu se kefish?
Ama napravo q zabi s tochka sedma. Tochno istorii ot tipa edna jena kazva. To i bush ne spira da govori za opasnosta ot terorizma i za tova 4e sega se boriat protiv terorisma v irak. To i ne samo toi gi panira tova, ama nali "edna jena go kazva" ta tova sa gluposti.
Vajnoto e artistite da sa v konkurentna sreda pak nie gledame filmi koito ni razkazvat za novite modeli koli vidove bira i to4ni chasovnici. Nali i te triabva da se konkurirat za nas konsumatorite.
I derzai drugario konsumator!



Тема Re: Пак за американците и тяхната "храна"нови [re: Petar]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 06:14



Айдеее, още един борец за шаячната правда ...

> Shtatite sa mnogo po svobodna ot evropa strana.

Да, по-свободна страна са от повечето европейски страни.

> Sashto taka tam hranata e supeer zdravoslovna i taka natatak i taka natatak.

Има всякаква храна, и здравословна, и нездравословна.

> E nishto 4e tova 4e v shtatie v upravlenieto ima samo "madri beli maje", ama te mexikancite sa
> tapi negrite grozni, kitaicite drebni i tn.

Абе идиот, Кондолиза Райз "мъдър бял мъж" ли е? Министъра на правосъдието не е ли от мексикански произход? А министъра на образованието не е ли от азиатски произход? Сигурно е и мъж? Хайде да си проверяваш фактите преди да говориш.

>viarno 4e 4rez postoiannite si merki za deregulacii mediite stavat sobstvenost na vse po tesen
> krag ot hora (tiasno svarzan s pravitelstvoto) i pochti normalni politicheski predavania.

Сигурен ли си, че това изречение е на български, защото не се разбира какво искаш да кажеш. Обикновено изреченията, дори и когато са подчинени, имат глагол.

> E ima takia kato faktora oraili, no ti moje bi mu se kefish?

Не гледам телевизия, но дори и да гледах, има достатъчно канали с различни гледни точки. Идеологията на Fox определено не съвпада с моята.

> Ama napravo q zabi s tochka sedma. Tochno istorii ot tipa edna jena kazva. To i bush ne spira
> da govori za opasnosta ot terorizma i za tova 4e sega se boriat protiv terorisma v irak. To i ne
> samo toi gi panira tova, ama nali "edna jena go kazva" ta tova sa gluposti.

За разлика от теб, аз говоря от опит. Нито един от моите познати не се панира от никакви "alert levels". Ако се панираха така лесно, когато имаше партенки за терористичен акт в метрото в Ню Йорк, хората нямаше да стъпят в него. Но аз _от личен опит_ знам, че хората съвсем нормално си го използваха.

> Vajnoto e artistite da sa v konkurentna sreda pak nie gledame filmi koito ni razkazvat za novite
> modeli koli vidove bira i to4ni chasovnici.

Ами не ги гледайте бе, кой ви кара да ги гледате. Гледайте съветско, кубинско и китайско кино (но не хонкгонгско защото там мръсниците все още имат капитализъм).



Тема Re: Пак за американците и тяхната "храна"нови [re: l]  
АвторPetar (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 13:36



HAHAHAHAHHAHAHHA. Ti tolko qvno si fen na shtatite 4e ve4e zapo4na da puskash i obidi. HAHAHAHAHHAHAHAHHAHHAH. A tova da se zatapvame s to4ka po to4ka ne mi e po vkusa. Ta temata e hranata v shtatite. Ti kazvash ima i dobra i losha. Az kazvam 4e da ima dobra (pati po skapa i samo za bogatite) i losha (evtina godna za rabotnicheskata klasa i ostanalite proli). Ako zapochnesh da govorish za komunizma i za tova kolko mu se kefia shte te izprevaria i shte ti kaja 4e pri4inata poradi koiato ne se kefia na shtatite e che te tam sa izgradili do savarshenstvo bolnia komunizam koito tuk se opitaha.
Pak ti se radvai i konsumirai. Triabva da ima i hora s mnenieto na mas mediite sashto.



Тема Re: Пак за американците и тяхната "храна"нови [re: Petar]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 15:53



Ами като смяташ, че цената на добрата храна е висока, има много лесно решение. Започни да произвеждаш евтина добра храна и ще направиш милиони.

А историите за построяването на комунизма в САЩ може да ги говори само някой, на който всичките знания за страната са от антиглобалистките пропогадни статии.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.